(Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
to by tez np w pelni logicznie tlumaczylo dlaczego dla jednego osobnik X ma charyzme a dla drugiego osobnik X nie ma charyzmy
Jem pizzę, piszę teksty, teraz jestem w prime jak Szczęsnyprzyszedłem się tu napierdalać a nie kurwa jakieś Ania powiedziała czy kurwa Klaudia
Szacunek za bycie sobą i za wersy
Wy tak bardzo się staracie, że każdy jest pierwszy lepszy
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Też nie przekonuje mnie ta charyzma i wolałbym mocniej stąpające po ziemi określenie np. pewność siebie. Czy da się dyskutować o tym, czy ktoś ma charyzmę czy nie? Bo jeżeli ktoś powie, że raper X ją ma, to tak naprawdę nie widzę możliwości, żeby temu zaprzeczyć. Tak czujesz i koniec. Trochę jak z byciem transseksualistą xD
Ale może się przypierdalam, bo mi nigdy to słowo nie pasowało. Jest takie mało konkretne i uzależnione od subiektywnego odczucia.
Ale może się przypierdalam, bo mi nigdy to słowo nie pasowało. Jest takie mało konkretne i uzależnione od subiektywnego odczucia.
Mam w domu szafkę, w której trzymam
Wszystkie dostępne dzieła Lenina
Wszystkie dostępne dzieła Lenina
- igorzastyy
- Posty: 2432
- Rejestracja: 12 mar 2023, 22:57
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Peja miał podwójną charyzmę, bo oprócz tej na na bitach, to jeszcze miał Mitsubishi
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
filozofujeszbronek pisze: ↑22 cze 2026, 14:34 kurde czemu "charyzma" jest przypisywana raperowi a nie sluchaczowi? Bo to chyba sam sluchacz po prostu sobie dopowiada i kreuje jakis tam wyidealizowany obraz danego rapera ktory ma tam jakies tam cechy na podstawie ktorych sluchacz moze budowac swoje fantazje Czy ta cecha jakos faktycznie istnieje w postaci rapera czy istnieje tylko w glowie danego sluchacza? Na razie mysle ze to drugie ale moze kiedys znajde powody do tego zeby myslec ze moze jednak to pierwsze ma sens
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
no dlatego kurde delivery imo jest cudowny określeniem, bo to jest jakby wypadkowa wielu czynników, które wpływają na to, że raper po prostu DOWOZI swój sztos, nawet z jakimiś tam maknamentami. co z tego, że Małolat np nie miał jakiegoś genialnego flow na WPZLŻ, skoro DOWIÓZŁ i to wystarczyło. po trochu głosem, po trochu sposobem składania tych liter, po trochu autentycznością (czy tak do końca? hell no, ale co z tego, summa sumarum gdzieś to wszystko się klei)
rozkładając Rogala czy Belmondziaka na czynniki pierwsze też pewnie doszlibyśmy do wniosku, że coś tam kuleje, jakieś poszczególne aspekty raperskie, a patrzcie jakie dobre rapy.
rozkładając Rogala czy Belmondziaka na czynniki pierwsze też pewnie doszlibyśmy do wniosku, że coś tam kuleje, jakieś poszczególne aspekty raperskie, a patrzcie jakie dobre rapy.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2026, 15:00 przez 2do5, łącznie zmieniany 1 raz.
Jantar czy Kukulska - wybrałbym mamę z dwóch
dzieciaki rozkminiały kim jest kurwa DJ Buhh
dzieciaki rozkminiały kim jest kurwa DJ Buhh
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
raczej nie, bo kendrick spełnia wszystkie kryteria, ale jako, że jest wieśniakiem to i tak jest overall pare lig niżej niż gog lsoduch_swiety pisze: ↑22 cze 2026, 14:03 Jakby przyznać raperom punkty za każdą z tych kategorii to wyjdzie raper doskonały?
Bezczel to raper doskonały?
Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
no jest to uznaniowe, ale w ocenie sztuki to jest normalne a wręcz pożądane. dla mnie belmondo ma fenomenalne slow flow, a dla innego to będzie monotonne gadanie na bitach.
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
ale jednak łatwiej jest to flow dotknąć, pokazać palcem o co chodzi i się trochę pokłócić
Mam w domu szafkę, w której trzymam
Wszystkie dostępne dzieła Lenina
Wszystkie dostępne dzieła Lenina
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
ale nie jest to obiektywne, tak samo jak kwestia tego czy pezet jest lepszy lirycznie od jimsona. redukowanie dyskusji o sztuce do rzeczy całkowicie obiektywnych (czyli przede wszystkim policzalnych, jak np długość rymu) to piłowanie gałęzi na której się siedzi, skoro jesteśmy na forum. taka moja opinia.
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
dla mnie oryginalnosc to jest cos cie wybija. ja slucham muzyki dla takich momentow o kurwa tego sie nie spodziewalem i to mnie do danego artysty przyciaga. to jest prawda ale w roku 2026 nie musisz nawet byc oryginalnym artysta wystarczy ze dosyc oryginalnie wygladasz np oki co ma jezyka na glowie a ma muzyke jak milion innych plemikow, czy przyklad nierapowy ethel cain ktora wyglada jak wyglada a odpalasz jej muze i to w sumie zwykly pop z radia. technika czy liryka no nikt nie daje jebania a barwa glosu to dosyc subiektywna sprawa
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Mam tu dylemat, bo jedną z ważniejszych rzeczy jest dla mnie głos rapera i w sumie jedyną rzeczą, za którą często potrafię jakiegoś zdyskwalifikować, choćbym chciał się zajarać tekstem, czy czymś. Z drugiej strony, raczej nie znam rapera, przy którym bym został ze względu na sam dobry głos, także chociaż jest to swego rodzaju próg, jeśli o mnie chodzi, to nie mogę go chyba nazwać najważniejszym.
Drugą rzeczą, za którą potencjalnie mógłbym zdyskwalifikować jest treść, ale w mniejszym stopniu i odpowiednio podane teksty o wiele łatwiej znieść, musiałbym się naprawdę z czymś nie zgadzać.
Jednak styl jest stylem i na to oddam głos, ale tutaj też chcę zaznaczyć, że ciężko mi czasem oddzielić rapera od beatów, które są też bardzo ważną składową.
Oczywiście te rzeczy w jakiś sposób się ze sobą przeplatają, ale nie chodzi o to żeby wybrać jedną i wyrzucić resztę, także chyba to właśnie ten styl będzie u mnie najważniejszy, po zastanowieniu. No delivery.
Drugą rzeczą, za którą potencjalnie mógłbym zdyskwalifikować jest treść, ale w mniejszym stopniu i odpowiednio podane teksty o wiele łatwiej znieść, musiałbym się naprawdę z czymś nie zgadzać.
Jednak styl jest stylem i na to oddam głos, ale tutaj też chcę zaznaczyć, że ciężko mi czasem oddzielić rapera od beatów, które są też bardzo ważną składową.
Oczywiście te rzeczy w jakiś sposób się ze sobą przeplatają, ale nie chodzi o to żeby wybrać jedną i wyrzucić resztę, także chyba to właśnie ten styl będzie u mnie najważniejszy, po zastanowieniu. No delivery.
- scam_sakawa
- Posty: 10142
- Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
+12do5 pisze: ↑22 cze 2026, 15:00 no dlatego kurde delivery imo jest cudowny określeniem, bo to jest jakby wypadkowa wielu czynników, które wpływają na to, że raper po prostu DOWOZI swój sztos, nawet z jakimiś tam maknamentami. co z tego, że Małolat np nie miał jakiegoś genialnego flow na WPZLŻ, skoro DOWIÓZŁ i to wystarczyło. po trochu głosem, po trochu sposobem składania tych liter, po trochu autentycznością (czy tak do końca? hell no, ale co z tego, summa sumarum gdzieś to wszystko się klei)
rozkładając Rogala czy Belmondziaka na czynniki pierwsze też pewnie doszlibyśmy do wniosku, że coś tam kuleje, jakieś poszczególne aspekty raperskie, a patrzcie jakie dobre rapy.
Jędker czy Pomidor nie są wirtuozami muzyki, ale mają potężne delivery w swoich kategoriach, że człowiek to kupuje (lub nie, wtedy brak delivery)
to częściowo pokrewne z propsowaniem rapu za ulubione ksywy, a nie obiektywny poziom
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
- SuperRapMaster
- Posty: 1028
- Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
- Lokalizacja: Truskulasy
Re: (Ankieta) Co jest najważniejsze u rapera?
Najważniejsze jest to, co raper robi najlepiej, czyli np. u Eldo teksty, u Tedzika charyzma, u Magika flow, a u OSTR żaden aspekt bycia raperem, tylko bycie producentem.







