Laikike1

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Piroks
Posty: 205
Rejestracja: 07 kwie 2023, 14:49

Re: Laikike1

Post autor: Piroks »


wie ktoś skąd pochodzi oryginalnie ten kawałek?
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 873
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Laikike1

Post autor: Ema »

kurwa jak mi brakuje tego starego oceana, laika w polskim rapie. Najlepszy raperzyna ever
Awatar użytkownika
tkss
Posty: 185
Rejestracja: 10 lut 2025, 12:33

Re: Laikike1

Post autor: tkss »

Laik GOAT
Awatar użytkownika
Malloy
Palma w Kali
Posty: 5865
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Laikike1

Post autor: Malloy »

Tak jak kolega wyżej pisze, no ale jak kończyć z rapem to czymś takim jak Rzeczy naturalne
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
Prawda jest prosta i przykra, nie jara was troska, a krzywda
Tyle zrozumieć to dar a nie wyrok i dlatego nie pluję na czas jaki minął
Awatar użytkownika
bylerymdorymu
Posty: 98
Rejestracja: 27 mar 2026, 22:20

Re: Laikike1

Post autor: bylerymdorymu »

Może być, ale przereklamowany mocno
CEO
Dołącz do naszej firmy:
viewtopic.php?t=13333

SLG appka na Google Play:
viewtopic.php?t=13156

Sociale:
https://www.youtube.com/@TakiJedenKrzysztof
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 2678
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Laikike1

Post autor: many-s »

Można przyznać mu śmiało tytuł GOAT PL UNDER - moim zdaniem na pewno bardziej niż dla Jimsona czy Smarka:

- cykliczne legendarne, podziemne akcje - Ikony i Level up'y.
- oryginalność czyli zajebiste acz grafomański teksty do "rozkminiania".
- dwa legale Almost Famous w legendarnej, hip hopowej wytwórni Def Jam w równie legendarnym podziemnym trio z Bonsem i Petem, w stylityce hip hop sample, a nie elektronika,
- zapamiętywalny udział w podziemnych projektach - np. numer "Glider" czy członkowstwo w Rap Addicts,
- memiczność - zdjęcie po pijaku obok Realu czy tam Tesco, odpalanie szluga od strony filtra, Windows 8 ty kurwo (czy tam 7),
- beef z Solarem, ustawianie raperzyn po kątach (Pezet co się sprół, że jak to z magazynierem się nie będzie beefował przecież)
- debiut Bybzi i klasyk "Grzesznicy Nędznicy" :bowdown:
- zakończenie kariery wspomnianym projektem z Soulpetem :bowdown:
- last but not least - pisanki,

Nikt w Polsce jak Laik. Było z sensem, było śmiesznie, ale twarz zachowana (oprócz Wro z Masta Ace). Komplet.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2026, 10:53 przez many-s, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
d3luge1
Posty: 281
Rejestracja: 19 lip 2019, 10:02

Re: Laikike1

Post autor: d3luge1 »

- debiut Bybzi i klasyk "Grzesznicy"
Nędznicy

Mi się też podobała jego podróż jako człowieka. Od osoby, który na wkurwie próbuje ustawiać scene ze swoim wymyślonym kodeksem do stoicyzmu gdzie uważa że za każdą decyzją idą jakieś emocję i doświadczenia.

Bardzo ładna kariera, pewnie najładniejsza w polskim rapie.
kark to nie debil, mówił mi tak laik
Awatar użytkownika
Esdoer
Posty: 483
Rejestracja: 18 cze 2019, 14:39

Re: Laikike1

Post autor: Esdoer »

Best one ever. Trochę było cringe'owych akcji (np. początek beefu z Solarem i tłumaczenie się jakąś minutą z chujowego pijackiego kawałka), trochę było momentami przesady w motaniu wersów, ale jednak całościowo to jest wybitny raper i postać.

Kiedyś wyszedł taki artykuł o Laiku w Pro Arte z zajebistym tytułem "Pierwsza szabla drugiego planu". Sam artykuł pamiętam, że nie zrobił na mnie takiego wrażenia, dzisiaj nie widzę go online, może ktoś zachował?
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 9374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Laikike1

Post autor: Jose »

2rzyn pisze: 20 sty 2024, 9:32 Dlaczego Tede Królem Jest
Awatar użytkownika
Rapture
Posty: 127
Rejestracja: 18 wrz 2025, 20:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Laikike1

Post autor: Rapture »

Równiez mi go muzycznie brak. Po to co opowiadał na kanale NieMaMowy mam nadzieję że u niego prywatnie wszystko w porządku i jest szcześliwym człowiekiem.
Awatar użytkownika
TomaszSopran
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2026, 12:31

Re: Laikike1

Post autor: TomaszSopran »

Brakuje mi Laikike1, pamiętam jak nie mogłem pozbierać się z podziwu jak pierwszy raz słyszałem "Rzeczy naturalne". Wcześniej byłem obyty z jego muzyką ale poza Gliderem nic jakoś bardziej nie przypadło mi do gustu. Może kiedyś za pare długich lat doczekam się "Rzeczy Na2ralnych".
Beezy, proszę rapuj
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 4184
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Laikike1

Post autor: Jasek »

Jeden wilk się cieszy, że zakończył to Naturalnymi, najlepszym albumem, drugi chce Nasralne bardzo
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
v3sp347ine
Posty: 66
Rejestracja: 20 kwie 2026, 19:33

Re: Laikike1

Post autor: v3sp347ine »

Wiadomo coś więcej, co z Marem? Czy po prostu stwierdził, że chuj nam w dupę i poszedł?
Jezus Maria, styl jak krezus
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 11444
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laikike1

Post autor: 2rzyn »

Jimson, Smarki > Laik ale.wciaz czekam na nasralne
Jose pisze: 08 lut 2026, 22:48 Dlaczego 2rzyn Królem Jest
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 2678
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Laikike1

Post autor: many-s »

@2rzyn niestety, nie ma opcji, fakty masz wypisane wyżej.
Awatar użytkownika
Haczapurjan
Posty: 5496
Rejestracja: 28 lip 2025, 12:50

Re: Laikike1

Post autor: Haczapurjan »

Level Upy 4 & 7 po dziś dzień na playliście
Awatar użytkownika
v3sp347ine
Posty: 66
Rejestracja: 20 kwie 2026, 19:33

Re: Laikike1

Post autor: v3sp347ine »

W zeszłym roku gadałem z Biszem na koncercie i pytałem o tehnikolor, mówił że może na 50tke się uda. Jeszcze 4 lata, jest nadzieja. Ostatnia umiera, Ejmatta się udało wyciągnąć to może Mara też coś kiedyś nakłoni. OBY KURWA
Jezus Maria, styl jak krezus
Awatar użytkownika
Malloy
Palma w Kali
Posty: 5865
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Laikike1

Post autor: Malloy »

Jeden z moich ulubionych momentów w rapie to jak w levelu 7 laik wjeżdża z rap często wysyła nas w przeszłość i wjeżdża sampel z levela jedynki, ciary za każdym pierdolony razem :oops:
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
Prawda jest prosta i przykra, nie jara was troska, a krzywda
Tyle zrozumieć to dar a nie wyrok i dlatego nie pluję na czas jaki minął
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 9374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Laikike1

Post autor: Jose »

ten Technikolor teraz to miałby zero sensu
2rzyn pisze: 20 sty 2024, 9:32 Dlaczego Tede Królem Jest
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 6068
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: Laikike1

Post autor: ConeyIsland »

Otóż to. Dekadę wstecz to był projekt który mógłby namieszać ale teraz?
ODPOWIEDZ