Czas na kolejne starcie legend, czyli potężny clash potężnych gigantów sceny. Tej sceny.
Wspólnych kawałków bez liku, gramofonohaszolagoholiku.
Niby odpowiedź oczywista - każdy gimb powie Magik, bo w jego głowie to wielka legenda, a każdy spec, z takich jak tu siedzą, powie Joka, bo Magik to taka mainstremowa legenda, a Joka lowkey jest, był topem raperów w Polsce, stylowo może i top 3.
Dla mnie 25 lat temu, było oczywiste, że Magik, od jakichś 10 oczywiste, że Joka. A dzisiaj nie wiem.
Magik na Paktofonice to jedno. Ale Magik na pierwszym K44 to rozpierdol i czysto skurwysyńskie flow i przelot. Nie dajcie się zwieść i spłycić go do memów o skoczkach. Ten człowiek na debiucie sprzed 30 lat do dziś zjada stylem nawijki 97,2% polskich raperów.
Joka z kolei od zawsze potrafił w bezpretensjonalny rap i nawijanie ponadczasowych ciężkiej wagi wersów w sposób lekki. Obojętnie czy na Księdze Tajemniczej czy na featach 20 i więcej lat później, gdzie zjadał swoją lekkością pisania Miuoshów, Dabów i innych.
Nasuwa się zatem pytanie - kto lepszy? Kto miał lepsze zwrotki na przestrzeni lat, kto miał lepszą karierę? Kto miał większą charyzmę?
Kto w waszym sercu zostawił głębszy ślad?
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 12 cze 2026, 23:54
autor: Burak
Wybór jest prosty
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 0:00
autor: gods bidness
Pamiętam jak pojechałem na film o Magiku do kina, przed kinem w samochodzie na parkingu przed multipleksem zjarałem grubego gibona, gdyż uznałem, że w takiej wersji mózgowej film o Magiku oglądać należy. A była to jakaś 11 rano i w kinie poza mną były tylko jakieś gimbusy wagarowicze, fani Magika, piąta woda po kisielu. Ale się nie myliłem, bo jak wszedłem, film się zaczął, to pierwsze co weszło na kinowym nagłośnieniu, to właśnie pierwsze nutki z "Mojej obawy" i zrobiły klimat. Piękne czasy, kochani.
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 0:22
autor: DoubleB
joka, gdyż czuć było zawsze ten luz i niewymuszone wersy które płyną i dają dobry nastrój, a na tajemniczej kozacko się wydzierał i rzucał kozackie przekminy vide moja obawa, już huj w to kto co napisał w tym kalibrze, all in all joka nigdy gniota nie wypuścił ze swej strony
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 0:38
autor: marmolad_k2
gods bidness pisze: ↑12 cze 2026, 23:37
Magik na Paktofonice to jedno. Ale Magik na pierwszym K44 to rozpierdol i czysto skurwysyńskie flow i przelot. Nie dajcie się zwieść i spłycić go do memów o skoczkach. Ten człowiek na debiucie sprzed 30 lat do dziś zjada stylem nawijki 97,2% polskich raperów.
A i tak Joka była najlepszy na tym albumie.
Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
Nie wierzę, że to już ponad rok minął
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 0:51
autor: gods bidness
Gdyby nie Magik, nie byłoby LSO, a Gog byłby urzędnikiem w starostwie.
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 1:02
autor: Zwikk
Ale zakolaki
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 1:23
autor: Rymekk
Trudny wybor, ale jednak glos na Magika, mimo wielkiej sympatii do Joki, to jednak Magik zawsze mi sie jawil jako bardziej autentyczny rapowo, a Joka był takim smieszkiem, ktory zajebiscie umial wczuc sie w role obłąkańca.
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 9:11
autor: the
łatwe, żaden
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 9:14
autor: Rupert
Joka
Ja wgl odkryłem kaliber dość późno bo wkurwial mnie magik (już wkurza mniej )
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 9:22
autor: Jasek
Magik, uwielbiam Jokę, świetny tekściarz i niewymuszona przewózka. Ale Magik był jednym z tych, którzy zahaczają o geniusz w rapie, szkoda że potem się sfunflował z Fokusrahim, ale był to zacny skurwiel na mikrofonie
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 9:39
autor: yaml
Trudno odmówić wpływu Mam jedno pierdolono schizofrenię na całe roczniki gimbusów. Chyba każdy miał okres że słuchał Magika
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 11:18
autor: eddy_wata
Magik
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 11:19
autor: 2rzyn
Powiedzialbym ze remis. Bez tego okologimbusowego pierdolenia cweli
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 11:56
autor: scam_sakawa
Magik, ale tylko ze względu na to jak poniosła jego ksywa po śmierci. Obaj świetni, ponadczasowi na K44.
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 12:58
autor: Tdimz_S
Zmemowany do granic bezbectwa Magik. W Kalibrze rozpierdalał, w Paktofonice przewyższał tych dwóch kasztanów. Świetny raper
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 13:42
autor: aleksy
Magik to raper niedoceniony wśród tzw. kumatych słuchaczy, bo pozahiphopowy świat zrobił z niego boga z powodu samobójstwa i narobili jebanego przypału. Ale fakty są takie, że miał styl, flow, oryginalność i dużo pracy tu nic nie ma za darmo. Przede wszystkim flow i bardzo dobrze, bo to jest w rapie najważniejsze. Na niesamowitym luzaku ten chłop leciał już w 2000 roku. Nie wiem, czy nie najlepszy raper w momencie wydania Kinematografii. Chyba pierwszy Polak, który nauczył się rapować, ale tak wiecie na serio.
A ten Joka zawsze był dla mnie dziwolągiem, do którego nie mogłem się przekonać ani zrozumieć. Może kiedyś docenię, tymczasem głos na Magika.
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 13:48
autor: Burak
Jaki luz jak on od zawsze rapował czy też dziwnie się wydzierał jakby ciągle nagrywał podczas psychozy amfetaminowej
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 13:55
autor: aleksy
na pfk tak nie robił
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 13:58
autor: FruitOffTheWall
Nie no dla mnie bardzo łatwy wybór, stawiam na Joke
Charyzma o wiele lepsza, linijki również. Kurwa na numerze który jest w spoilerze, Joka ma
1) Jeden z najlepszych wjazdów w pl rapie
2) przejebaną kurwa charyzme
3) w tych okularach i tej skórze WYGLĄDA jak raper, ma aparycje rapera, porownajcie sobie np ruchy kaza balagane w teledyskach xD Spoiler
ta kurwa GDYBY MAGIK ZYŁ, to by zajebał takich zwrotek z 10. Jako piłeczke odbije że gdyby Joka wydał czarne złoto z hst i jajonaszem, to by każdy kuca walił że klasyk kurwa
Dla mnie Joka zawsze bardziej rapował/był rapowy niż magik z kalibra to wgl był najbardziej rapowy. Z pfk zawsze najbardziej lubiłem fokusa, tylko kurwa jakby nawet porównać joke z smokiem, to Joka ma lepsze teksty, fokus flow zajebiste wiadomo, ale pierdoli kacapoły czasem
Joka dla mnie wygrywa dosyć łatwo, dla mnie joka zawsze 100% hiphop a magik troche schizofrenik ciekawy kurwa
ps co do zwrotek joki, zajebista zwrotka jokulca jest tutaj kurwa w tym numerze u daba. U miousha też ma spoko w numerze katowice Spoiler