Strona 264 z 267

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 13:54
autor: Yorn
Obrazek
spoko

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 13:55
autor: bylerymdorymu
Inny przykład mniejszego wpływu ślizgawki na polski rap to brak patronatów. Żeby było jasne, myślę, że to jest bardziej skutek niż przyczyna. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, bo nastąpiła zmiana pokoleniowa i polski rap cokokwiek nim jest dzisiaj nie jestem tym co kiedyś. Ale możemy go jeszcze redefiniować.

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 13:55
autor: Burak
Yorn pisze: 24 cze 2026, 13:50 seryjnie i beskitu ziomuś jesteście pionierami polskiej kultury rapowej i bez was nic by nie było, dziękuję w imieniu całej polskiej rap sceny drodzy mesjasze i insiderzy
polecamy się na przyszłość

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 13:56
autor: Yorn
widzę, że jeden, który ma jakiś dystans i nie siedzi tu perma spocony, szanuję

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 13:59
autor: eddy_wata
ślizgawka literalnie rozprawiła się z bożkami ślizgu jak na genziary przystało i jest w sumie bardzo progresywna jak chodzi o tematyke muzyczna (nie liczac ludologii/firmologii), a typ daje takie coś xD


a napisze se posta o swoich wyobrażeniach, cyk salutens i tak dalej

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 14:08
autor: Yorn
No właśnie największa beka jest z tego, że dokładnie to sobie wmówiliście xD Dosłownie o tym pisałem w pierwszym poście, wmówiliście sobie, że jesteście obiektywni i progresywni, podczas gdy jest dokładnie odwrotnie XD Obecni bożyszcze to po prostu Sentino, jakiś Rogal DDL i Malik Montana, więc fajnie, że macie jakieś nowe brzmienia, ale jeśli chodzi o mentalność to nie zmieniło się absolutnie nic, po prostu bożków zmieniliście, a za 5 lat zmienicie znowu. Każdy kto miał dość tego kurwidoła to po prostu się stąd wypisał, a w większości zostali ludzie, którzy urządzili się w tym gównie i czują się świetnie, przekonując siebie nawzajem, że poszli do przodu, chociaż oczywiście są wyjątki.

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 14:09
autor: oldschool
@Yorn, dostałeś bana na 30 minut, bo w ten sposób usuwałem ci łamiący regulamin podpis. Po minucie dostałeś unban, ale informuję, żeby nie było płaczu, że ktoś cię chce banować za opinie.

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Yorn pisze: 24 cze 2026, 14:08Malik Montana
Przecież Malik jest tutaj jebany przez większość osób i jestem jednym z niewielu, który go propsuje i zbieram nieraz baty za to :dunno:

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 14:10
autor: Yorn
@oldschool dobrze panie moderatorze, dziękuję za łaskowaść i obiecuję poprawę

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 14:24
autor: eddy_wata
Yorn pisze: 24 cze 2026, 14:08 No właśnie największa beka jest z tego, że dokładnie to sobie wmówiliście xD Dosłownie o tym pisałem w pierwszym poście, wmówiliście sobie, że jesteście obiektywni i progresywni, podczas gdy jest dokładnie odwrotnie XD Obecni bożyszcze to po prostu Sentino, jakiś Rogal DDL i Malik Montana, więc fajnie, że macie jakieś nowe brzmienia, ale jeśli chodzi o mentalność to nie zmieniło się absolutnie nic, po prostu bożków zmieniliście, a za 5 lat zmienicie znowu. Każdy kto miał dość tego kurwidoła to po prostu się stąd wypisał, a w większości zostali ludzie, którzy urządzili się w tym gównie i czują się świetnie, przekonując siebie nawzajem, że poszli do przodu, chociaż oczywiście są wyjątki.
powiedziałbym, że obecnie nie ma bożków na ślizgawcę, ale wajcha ewidetnie przeszła z trueschoolu na charyzmatycznych graczy po prostu i to trochę ewolucja jak przy każdej sztuce, że najpierw doceniasz jakieś techniczne wodotryski, a potem szczerość, naturalność i naturszczyków. w kinie, w malarstwie jest podobna adaptacja gustu

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 14:34
autor: aplew
jAg pisze: 24 cze 2026, 13:18 @aplew pomyliłeś konta
nie wolaj mnie, chuj mnie to obchodzi.

ale post ma racje w kontekscie tego ze jestes zjebem. widocznie zabolalo :(

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 14:38
autor: CCORD
Nie odniosę się do większości posta, ale fragment o tym jebaniu za pięć lat jest po części zgodny z moją obserwacją. Ostatnio oglądałem materiał Rap Matters na temat oceniania starych albumów i nostalgię i myślałem sobie, że w sumie dość dużo tu widzę sentymentów w stylu "kiedyś słuchałem [tego co ty lubisz, gorszego], teraz słucham [tego co ja lubię, lepszego]". Napisałem wtedy dość długi komentarz na temat zjawiska idącego w drugą stronę (że wszystko co było wtedy jest be, teraz jest fajne, a za parę lat analogicznie do tego co jest teraz). Ale jak zwykle usunąłem przed wysłaniem (jak większość tego posta).

Ale generalnie ślizgawka to nie monolit, czasami można mieć mylne wrażenie, jeśli się zapomni, że nie ma tu jakiegoś ogólnego konsensusu. Moim zdaniem to temat na dłuższą dyskusję o tym, czy można lubić albumy, których się już nie słucha, czy da się oddzielić niechęć do dawnego stanu umysłu od niechęci do tego, co się wtedy lubiło, o tym czy jest sens oceniać stare rzeczy nową miarą, jeśli konsensusem ma być, że wszystko stare jest gówniane, bo przecież to już było i nie jest niczym nowym (a to czy jakie wtedy było jest nieistotne). Plus jestem zdania, że choć gusta się zmieniają i będą zmieniać, powinniśmy starać się zrozumieć i zaakceptować dawnych siebie, nawet jeśli teraz się nie zgadzamy. No w każdym razie, moim zdaniem dość istotny temat, ale nie potrafię raczej nikogo nawrócić.

A niektórych dotyk truskulu całe życie będzie bolał.

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 14:44
autor: Yorn
eddy_wata pisze: 24 cze 2026, 14:24
Yorn pisze: 24 cze 2026, 14:08 No właśnie największa beka jest z tego, że dokładnie to sobie wmówiliście xD Dosłownie o tym pisałem w pierwszym poście, wmówiliście sobie, że jesteście obiektywni i progresywni, podczas gdy jest dokładnie odwrotnie XD Obecni bożyszcze to po prostu Sentino, jakiś Rogal DDL i Malik Montana, więc fajnie, że macie jakieś nowe brzmienia, ale jeśli chodzi o mentalność to nie zmieniło się absolutnie nic, po prostu bożków zmieniliście, a za 5 lat zmienicie znowu. Każdy kto miał dość tego kurwidoła to po prostu się stąd wypisał, a w większości zostali ludzie, którzy urządzili się w tym gównie i czują się świetnie, przekonując siebie nawzajem, że poszli do przodu, chociaż oczywiście są wyjątki.
powiedziałbym, że obecnie nie ma bożków na ślizgawcę, ale wajcha ewidetnie przeszła z trueschoolu na charyzmatycznych graczy po prostu i to trochę ewolucja jak przy każdej sztuce, że najpierw doceniasz jakieś techniczne wodotryski, a potem szczerość, naturalność i naturszczyków. w kinie, w malarstwie jest podobna adaptacja gustu
na "charyzmatycznych graczy", bo "charyzma" w tym kontekście nie znaczy absolutnie nic, ma tyle samo sensu co "mnie się podoba" co już zostało nawet wytknięte w innym wątku XD Najpierw piszesz o charyzmatycznych graczach, a potem piszesz o "SZCZEROŚCI, NATURALNOŚCI I NATURSZCZYKACH", to które w końcu, bo to nie są tożsame pojęcia. Dla mnie Sentino jest przeciwieństwem charyzmy i naturalności, mimo że lubię jego muzykę, przynajmniej tę, która nie jest disco polo. Dopisujesz do tego ideologię, że to jest "ewolucja"(czyli w domyśle otworzyły się głowy, postęp, to co było jest generalnie gorsze, nowe lepsze) i jeszcze przyrównujesz to do innych dziedzin kompletnie nietrafnie. Ani w kinie, ani w malarstwie nigdy nie było takiej tendencji i nigdy tego nie usłyszysz od żadnego krytyka filmowego, chyba że od Macieja Rocha Satory. Mało tego, w rapie też takiej tendencji nie ma. Po raz kolejny potwierdzacie, że jesteście zamknięci, i jest ogół, któremu podoba się to samo, tym razem chodzi o "charyzmatycznych graczy".

Dodano po 3 minutach 14 sekundach:
CCORD pisze: 24 cze 2026, 14:38 Nie odniosę się do większości posta, ale fragment o tym jebaniu za pięć lat jest po części zgodny z moją obserwacją. Ostatnio oglądałem materiał Rap Matters na temat oceniania starych albumów i nostalgię i myślałem sobie, że w sumie dość dużo tu widzę sentymentów w stylu "kiedyś słuchałem [tego co ty lubisz, gorszego], teraz słucham [tego co ja lubię, lepszego]". Napisałem wtedy dość długi komentarz na temat zjawiska idącego w drugą stronę (że wszystko co było wtedy jest be, teraz jest fajne, a za parę lat analogicznie do tego co jest teraz). Ale jak zwykle usunąłem przed wysłaniem (jak większość tego posta).

Ale generalnie ślizgawka to nie monolit, czasami można mieć mylne wrażenie, jeśli się zapomni, że nie ma tu jakiegoś ogólnego konsensusu. Moim zdaniem to temat na dłuższą dyskusję o tym, czy można lubić albumy, których się już nie słucha, czy da się oddzielić niechęć do dawnego stanu umysłu od niechęci do tego, co się wtedy lubiło, o tym czy jest sens oceniać stare rzeczy nową miarą, jeśli konsensusem ma być, że wszystko stare jest gówniane, bo przecież to już było i nie jest niczym nowym (a to czy jakie wtedy było jest nieistotne). Plus jestem zdania, że choć gusta się zmieniają i będą zmieniać, powinniśmy starać się zrozumieć i zaakceptować dawnych siebie, nawet jeśli teraz się nie zgadzamy. No w każdym razie, moim zdaniem dość istotny temat, ale nie potrafię raczej nikogo nawrócić.

A niektórych dotyk truskulu całe życie będzie bolał.
A moim zdaniem konsensus jest chociaż trochę rozmyty, a nie bardzo sztywny i raz na jakiś czas się zmienia, ale rozumiem co masz na myśli. Co do słuchania starych rzeczy, to moim zdaniem jest to bardzo proste w większości przypadków, coś Ci się w końcu nudzi i szukasz nowych rzeczy, więc siłą rzeczy przestajesz słuchać starych, chyba że coś miało tak długą przerwę, że dziś będzie dla Ciebie czymś nowym. Ale trzeba sobie wmówić, że się zrobiło postęp, zmądrzało się, dojrzało, doceniło nowe, otworzyło się głowę, kiedyś to nic nie było, a teraz to jest muzyka, a w ogóle kogo rymy obchodzą, im bardziej utwór na odpierdol tym lepiej, bo jest naturalnie. Myślę, że jest mi bardzo blisko do Twojej opinii, a właściwie sam jestem ciekaw odpowiedzi na pytania, które zadajesz.

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 14:48
autor: eddy_wata
moze i nie sa tozsame ale zazwyczaj skorelowane silnie w rapie

a krytycy filmowi to chyba kiespki przykład jak się krytykuje bożkowatość
sentino nie jest tu żadnym bożkiem, znowu fatalny przykład graniczący z urojeniami
a ewolucje wcale nie jest tożsama z krytykowaniem generalnie tego co jest starsze dla zasady, jak już to z wyciągnięciem wniosków
ogólnie dziwnie się z tobą gada, odbijam xD

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 14:52
autor: Jaayu
kurwa doslownie jeden user wysmial te wielokrotne wersy eripe i ziomek nie przepalil cisnienia i teraz cisnie po calym forum php by przemo z wscieklosci :lol: ja myslalem ze tam jakas zmasowana akcja jebania po swiezaku wpadla i sie slusznie odpalil

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 14:55
autor: Yorn
rozgryzłeś mnie bratku, dokładnie tym był spowodowany mój post tutaj xD
Obrazek

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 15:07
autor: 2rzyn
Jak slizgawka ma odzyskac jakikolwiek wplyw na polski rap jak tu najwieksze spusty sa za kazdym razem jak jakas najwieksza chujnia rozpoczyna swoj zywot na tej scenie? Patrz leosia, bambi, ekipa, kotolga.
Dobrze ze zadnego patronatu nie ma bo bylby wstyd jak chuj widzac logo slizgawki u wyzej wymie ionych na okladkach

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 15:11
autor: bylerymdorymu
@2rzyn To akurat prawda, że scena się zmieniła i pewne rzeczy są nieuniknione. Hmmm, ale są fajne undegroundowe składy, które moglibyśmy promować i np. sprzedawać ich numery przez app zważywszy, że spotify nie jest łaskawe dla małych artystów?
Przenieśmy się z tą dyskusją do tematów o appce lub firmie w mojej stopce jeśli chcemy przegadać to wewnętrznie, bo dyskusja zaczyna wykraczać poza opinie na temat polskiego rapu.

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 15:14
autor: Jasek
Jakbyś ten post napisał w 2015 roku na ślizgu to byłaby prawda, a tak to huja tam. Większość pewnie nawet nie wie ile lat ma czyjeś konto, a jebani i chwali są dosłownie wszyscy w jakimś stopniu

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 15:25
autor: aleksy
Yorn pisze: 24 cze 2026, 14:47 na "charyzmatycznych graczy", bo "charyzma" w tym kontekście nie znaczy absolutnie nic, ma tyle samo sensu co "mnie się podoba"
to akurat celne

ale eripe to chuj do szczania, antyhiphop

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 24 cze 2026, 15:27
autor: eddy_wata
bardzo celne :sleep: