Strona 20 z 20

Re: Gothic [seria]

: 24 cze 2026, 10:32
autor: oyama
mozna zaczac gre od remake, czy lepiej najpierw zagrac w og wersje? Mialem kiedys Gothic 2 z Noc Kruka w wydaniu big box, ale te 20 lat temu mi nie podeszlo po kilku godzinach gry.

Re: Gothic [seria]

: 24 cze 2026, 10:50
autor: mas
ja zacząłbym od og bo potem ciężko będzie wrócić by móc porównać ale imo nic poza tym doświadczeniem nic nie stracisz + jak ci siądzie to 2 jest praktycznie na tym samym; lekko ulepszonym silniku; wadą obecnej wersji jest też to że ciągle jest patchowana więc nagle mob którego robiłeś na 2 strzały po updatcie może cie dojechać i nagle dysonans jest czy na obecnym bulidzie dojedziesz do mety
tldr: można

Re: Gothic [seria]

: 24 cze 2026, 11:15
autor: Haczapurjan
W sumie ogranie wiele razy OG Gothica było o tyle przydatne, że człowiek miał mniej więcej orientację w terenie na nowej starej mapie. Część miejscówek przebudowano, ale co do zasady wszystko pozostało praktycznie takie samo.

Re: Gothic [seria]

: 24 cze 2026, 11:54
autor: mas
no to też prawda; wpierdolenie gry w klimat karaibski czy inny okołorównikowy i nawigacja po nim zwłaszcza po zmroku to ciężki temat nawet dla znających mapę

Re: Gothic [seria]

: 24 cze 2026, 11:59
autor: Haczapurjan
No ja taką Noc Kruka znam w chuj słabo.
Prawdę mówiąc ograłem ją raz w życiu, od początku do końca i było to relatywnie niedawno, bo pod koniec 2023 roku na Switchu. A ograłem tylko dlatego, że nie miałem wyboru, bo nie dało się zagrać w podstawkę oddzielnie.
Wcześniej miałem dwa podejścia w 2007 i 2008 i wtedy też finalnie stwierdziłem, że vanilla jest IMO bardziej koherentna i nie wprowadza jakichś biomów z dupy, które klimatem nie przystają do Gothica. I tu mam zbieżny pogląd z @baqlashan.

Aczkolwiek jak będą robić remake dwójki, no to nie wyobrażam sobie, że pominą Dzień Wrony. Stery niestety