Strona 2 z 2
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 14:10
autor: nobezprzesady
FruitOffTheWall pisze: ↑13 cze 2026, 13:58
ps zajebista zwrotka jokulca jest tutaj kurwa w tym numerze u daba
Idealnie trafiłeś, bo jak tego pierwszego słuchałem, to od razu mi w głowie wjechała ta zwrota z "Rap to nie zabawa już" wraz z refrenem. Ode mnie głos na Jokę, bo obaj nie dołożyli do polskiego rapu jakoś dużo więcej po swoich zajebistych początkach (Magik z oczywistych przyczyn

), ale jakby jakiś magiczny dżin dał mi opcję wyboru, od którego chciałbym więcej muzyki na standardowo wysokim dla nich poziomie, to raczej, że od Joki.
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 13 cze 2026, 23:53
autor: gods bidness
Ja bym wolał Magika z tego względu, że dużo bardziej interesujące by było widzieć w alternatywnej rzeczywistości, jakby te ponad 25 lat wykorzystał rapowo i jakby się odnalazł wobec różnych czasów i trendów.
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 14 cze 2026, 0:35
autor: 2rzyn
Na pewno nie nagrywalby cwelo polo z tymi dwoma cwelami na bitach dino
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 14 cze 2026, 23:17
autor: oKulTywowany
50/50
Nie poznaliśmy nigdy full potencjału Magika #DarthVader
A Joka nie wykorzystał swojego potencjału
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 15 cze 2026, 3:22
autor: DoubleB
solo joki na zawsze nieodżałowane będzie
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 15 cze 2026, 8:34
autor: dr zjeb
Solówka Brata Joki - legendarny materiał i top 3 niewydanych płyt z polskiego hh
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 15 cze 2026, 9:08
autor: Jose
DoubleB pisze: ↑15 cze 2026, 3:22
solo joki na zawsze nieodżałowane będzie
Magika też
chyba najtrudniejsze do tej pory, sentyment większy do Magika Paktofonikowego, bo przeprowadził mnie przez gimba, obecnie pewnie wolałbym posłuchać Joki, bo był naturszczykiem i więcej jajec miał
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 15 cze 2026, 16:59
autor: gods bidness
29-29 idealny remis, co za emocje.
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 15 cze 2026, 18:13
autor: marmolad_k2
Magik już 30

Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 15 cze 2026, 19:53
autor: TooMuchSmoke
To może opcja trzecia: Rahim?
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 15 cze 2026, 19:56
autor: Burak
Apropos, czy będzie starcie kasztanów przydupasów?
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 15 cze 2026, 20:50
autor: DoubleB
rahim vs abradab vs fokus, w sumie wszyscy trzej producenci
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 15 cze 2026, 21:00
autor: kebab
Gdyby tak Mag Magik miał więcej odwagi i się wtedy nie zabił i do dziś by żył, to chuj wie, czy by nie był jak pizdy i by nie był sprzedany do dziś jak wy.
Oczywiście głos na Jokę a nie jakiegoś Lil Małysza
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 15 cze 2026, 22:49
autor: marmolad_k2
Gdyby żył, to miałby 10 razy mniej słuchaczy.
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 15 cze 2026, 23:18
autor: regulator
kurde bez hiperboli nie raz i nie dziesięć się zastanawiałem co by było jakby Magik trochę pożył jeszcze - wydaje mi się w tym podobny do Iana Curtisa z Joy Division, bo o obu ciągle trzeba mówić że byli do przodu jak na tamten moment, w chuj ogarniali jak na swój młody wiek, i chłodno patrząc - gdyby nie tragiczna przedwczesna śmierć, mogliby wylądować w bardzo różnych pozycjach. Umiem sobie wyobrazić Magika jako drugiego Jajonasza dziś w didaskaliach dla kumatych, ale z drugiej strony byli jednymi z pierwszych z jedną noga w majorsie, może dziś robiłby producencie chujemuje jak Jimek. Magik nie zdążył pokazać całego obrazu przed końcem a teraz nie da się tego oceniać bez patrzenia na ten koniec właśnie. Byly lepsze zespoły z Factory records niż Joy Division - i kogo to obchodzi dziś?
Joka to jest inne co by było gdyby, z jednej strony trzydzieści lat incydentalnego dawania do zrozumienia że umie i że jest w to dobry, z drugiej dwadzieścia pięć walki z okolicznościami. Po dzisiejszych niusach obawiam się, że za x lat będę tak myślał o Belmondziaku.
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 16 cze 2026, 13:37
autor: WesolyJozek
Mega trudne, ale Joka zmarnował dużo czasu, nie nagrywal, a Magik to nieopowiedziana historia, może nagralby kilka klasyków, a może byłby jakimś dinozaurem który w wieku 50 lat probuje być psycho.
Ale takie kollabo Magik x Slon mogłoby siasc
Re: Starcie legend cz. 9 - Joka vs Magik
: 17 cze 2026, 13:10
autor: SuperRapMaster
Głos na Magika, bo Paktofonika była ciekawsza niż Kaliber po odejściu Magika, a w Pfk Magik był najlepszy.