Strona 54 z 55
Re: Laikike1
: 18 cze 2026, 14:22
autor: v3sp347ine
Zgadzam się, że teraz byłby niepotrzebny. No, ale czekanie na to, to klasyk jak BS.
Re: Laikike1
: 18 cze 2026, 14:26
autor: igorzastyy
Szkoda, że nie doszło do oficjalnego beefu z Pezetem
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 10:08
autor: 2rzyn
many-s pisze: ↑18 cze 2026, 12:25
2rzyn niestety, nie ma opcji, fakty masz wypisane wyżej.
Goatem nie stajesz sie po pisaniu jakichs wywodow w internecie, po cyknieciu foty a najebaniu, po byciu czlonkiem srednio klasycznego zespolu, czy posiadaniu legalnej plyty, albo braniu udzialu w beefie.
Takie sa fakty
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 10:11
autor: Jasek
No ale rapuje też lepiej i dyskografię ma mocniejszą
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 10:14
autor: Jose
@gods bidness dawaj ankietę Likekike vs Smarki
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 10:15
autor: 2rzyn
Nie i nie
Zawsze rapowal z chujowa maniera i czesto probowal udziwniac nagrywki jakims chujowym szeptaniem, czy rapowaniem jakby sie bal zego ktos uslyszy a realizator musial to potem wyciagac na suwakach zeby bylo jakkolwiek sluchalne. Nie kazda proba robienia czegos inaczej jest dobra, w jego wersji byla przechujowa. Dobrze zepozniej sie z tym nieco ogarnal, chociaz maniera zostala w dosc znacznej czesci utworow.
Jak dodamy do tego grafomanie i silenie sie na wielokrotne ktore slabo dzisiaj brzmia w takim natezeniu to gdzie mu tam do goata.
Od laika nawet na milczmenie czy bybzi bylo sporo slabych nunerow i dziwnych odpalow, kilka calkowicie nieudanych projektow i dopiero pozniej piekne rzeczy naturalne na ktorych jedynie ta maniera czasem wkurwia.
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 10:20
autor: Jasek
Przecież to wszystko można też Jimsonowi przypisać
Może poza szeptem, ale też krindz wokalem czasem odpierdalal
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 10:21
autor: 2rzyn
No nie. Glos Jimsa to top polskiego rapu. A nie jakies pizdowacenie na majku z pedofilskim zaciągiem
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 10:27
autor: Malloy
NIE WYSTRCZY SŁUCHAĆ, TRZEBA MIEĆ PATENT NA SŁYSZEĆ
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 11:14
autor: many-s
2rzyn pisze: ↑19 cze 2026, 10:15
Nie i nie
Zawsze rapowal z chujowa maniera i czesto probowal udziwniac nagrywki jakims chujowym szeptaniem, czy rapowaniem jakby sie bal zego ktos uslyszy a realizator musial to potem wyciagac na suwakach zeby bylo jakkolwiek sluchalne. Nie kazda proba robienia czegos inaczej jest dobra, w jego wersji byla przechujowa. Dobrze zepozniej sie z tym nieco ogarnal, chociaz maniera zostala w dosc znacznej czesci utworow.
Jak dodamy do tego grafomanie i silenie sie na wielokrotne ktore slabo dzisiaj brzmia w takim natezeniu to gdzie mu tam do goata.
Od laika nawet na milczmenie czy bybzi bylo sporo slabych nunerow i dziwnych odpalow, kilka calkowicie nieudanych projektow i dopiero pozniej piekne rzeczy naturalne na ktorych jedynie ta maniera czasem wkurwia.
Wiesz, tutaj to jest bardziej przedstawione twoje zdanie bo go lubisz bardziej. Jeśli się skupisz na ilości, jakości, kontakcie artysty ze słuchaczami, osiągnięciach, to Jimson raczej bardzo blado wypada.
Poziom grafomanii u Laika i Jimsona w niektórych numerach (Nie ma boga, Arabskie noce) jest na podobnym poziomie. Oczywiście jeśli lubisz jednego bardziej niż drugiego to i tak się będziesz upierał, że jest inaczej.
Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięć (np. coroczne Levele) i ilość bardzo dobrych numerów i albumów to liczbowo Laik > Jimson. Również moim zdaniem jakościowo jednak produkcje Soulpete'a czy Bobaira były lepsze dla Laika niż dla Jimsa.
Szeptanie, o którym wspominasz, to też jest flow, dla mnie spoko, trochę jak Jay Z na "Justify my thug".
Co tu dużo gadać, Jimson odszedł jako przegrany w beefie (chociaż można twierdzić, że wygrał) ale jak taki Peja rapuje na legalu "cośtam rozjebał jak VNM Jimsona" no to jednak lekki policzek jest.
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 11:21
autor: ConeyIsland
Ciężko porównywać Marcina z Jimsem skoro ten pierwszy wydał sporo w sumie materiału (solo, AF, z Petem) a Jimmy coś tam z Top Smokin 20 lat temu, materiał z MeHowem, GWPI, UZWM z 15 lat temu i potem ledwie parę(naście) gościnek. Już prędzej możnaby Jimsa porównywać z nie wiem, Finkerem, Wankzem, Eisem czy innym Smarkiem.
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 11:25
autor: Jose
Jimson dalej nagrywa i nikogo to kurwa nie obchodzi, a każdy forumowicz zwaliłby konia dla kolegi za Nasralne.
Kocham raper Jimson i najlepsze kawałki są naprawdę najlepsze, ale imo Laik>Jimson>Smarki z tej trójki.
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 12:19
autor: v3sp347ine
Mnie obchodzi. I tak. Laik>Jimson
Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
many-s pisze: ↑19 cze 2026, 11:14
Co tu dużo gadać, Jimson odszedł jako przegrany w beefie (chociaż można twierdzić, że wygrał) ale jak taki Peja rapuje na legalu "cośtam rozjebał jak VNM Jimsona" no to jednak lekki policzek jest.
"Dziś niszczę Pelsona, niczym VNM Jimsona"
Ofc Jimson>VNM w beefie.
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 12:58
autor: gods bidness
Jose pisze: ↑19 cze 2026, 10:14
@gods bidness dawaj ankietę Likekike vs Smarki
Miałem założyć laik vs jimson i nazwać to starcie "legend", ale że już sobie tutaj dyskutujecie, to nie ma potrzeby.
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 13:09
autor: Jose
Przeniosę posty, dodaj do legendy słowo forum i przejdzie Ci przez klawiaturę
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 13:17
autor: gods bidness
Masz, tylko mi się nie kłaniaj na ulicy.
Re: Laikike1
: 19 cze 2026, 15:02
autor: Jose
Re: Laikike1
: 23 cze 2026, 22:24
autor: WesolyJozek
igorzastyy pisze: ↑18 cze 2026, 14:26
Szkoda, że nie doszło do oficjalnego beefu z Pezetem
Nie sądzę, żeby Paweł z Ursynowa mu odpowiedzial
Re: Laikike1
: 23 cze 2026, 22:38
autor: shelby
No nie odpowiedział mu właśnie.
Re: Laikike1
: 24 cze 2026, 2:56
autor: IllEisenheim
Laik twierdził, że to do niego Paweł z Ursynowa słał tutaj wersy.
https://youtu.be/IkSDFFE64DU?si=H-51_WwC-Eu1FQSb