O.S.T.R. we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, stworzył album umiejscowiony w czasie w latach 20. ubiegłego wieku.
Album XX przenosi odbiorców do rzeczywistości dwudziestolecia międzywojennego. Oczami O.S.T.R. odbiorcy zobaczą ówczesną kulturę, sztukę, technikę, doświadczą rozkwitu życia nocnego, rozwoju kina, muzyki i dźwięku. W oprawie muzycznej nie zabraknie charakterystycznego dla artysty wielopoziomowego brzmienia, przeplatających się stylów muzycznych z jazzem w tle oraz instrumentów z epoki. Teksty utworów zostaną urozmaicone charakterystycznymi dla lat dwudziestych zwrotami.
Album XX jest muzyczną opowieścią o ludziach tamtych czasów, o życiu z perspektywy zwykłego człowieka. Lekcją historii, której nie zapisano w książkach. Będzie jednocześnie muzyczną ucztą dla fanów, podczas której nie zabraknie stylu OSTR.
https://ostr.shop/product/38367-ostr-xx-cd
Album trafi na streamingi 31 maja. Tego dnia również w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się jedyny, wyjątkowy premierowy koncert, podczas którego O.S.T.R. wykona wszystkie utwory z albumu XX. Bilety są już w sprzedaży:
https://muzeum1939.pl/koncert-ostr-xx-i ... /6965.html
O.S.T.R. – XX (2024)
- ConeyIsland
- Posty: 6079
- Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
- Lokalizacja: łódzkie
O.S.T.R. – XX (2024)
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
ale to może być mocny kontent, nie mogę się doczekać
Senior Controlling Specialist
Dołącz do naszej firmy:
viewtopic.php?t=13333
SLG appka na Google Play:
viewtopic.php?t=13156
Dołącz do naszej firmy:
viewtopic.php?t=13333
SLG appka na Google Play:
viewtopic.php?t=13156
- gods bidness
- Posty: 5191
- Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Dobrze, że Sokoła do tego projektu nie wzięli.
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Ciekawe ciekawe. Chyba sprawdze jak wyjdzie 
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Wielopoziomowe Brzmienie
AMEX, no cap, 800 score
They wonder how... how I QAP like that
They wonder how... how I QAP like that
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Co tu sie wydarzylo? Abstrahujac od slownictwa z tamtych lat, ciezko mi uwierzyć, że OSTR sam to napisal, oprócz tego flow jest tu w dyszke trafione. Ale mindfuck, że Ostry nagle tak wyskoczył po przeszlo dekadzie ziewania przy jego trackach
- ConeyIsland
- Posty: 6079
- Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
- Lokalizacja: łódzkie
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
(Życie po śmierci to dojebany album i nie da się przy nim, nawet mimo szczerych chęci - bo moda na jebanie sKrZypKa hehehe-, ziewać)
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Akurat jestem z tych co maja wyjebane co jest modne, co nie. Czesto tez zdarza mi sie miec totalnie odmienne zdanie i nie bardzo tez kumam co jest modne. Ja Ostrego pamiętam inaczej i te nowe płyty to nie jest to - nie bardzo lubiłem też jego flow i barwe głosu na tych nowych albumach (może to też kwestia mixu?) i ogólną stylistykę, a tekstowo nie porywał też,.
Nie tylko jemu zdarzyło sie "zgubić flow". Wielu raperów to spotyka po latach jak tak czasem słucham. Ale tutaj pięknie to wyszło. Pasuje mi ten stricte oldskulowy vibe, więcej rapu w rapie i to jest to w czym Ostr był najlepszy.
Nie tylko jemu zdarzyło sie "zgubić flow". Wielu raperów to spotyka po latach jak tak czasem słucham. Ale tutaj pięknie to wyszło. Pasuje mi ten stricte oldskulowy vibe, więcej rapu w rapie i to jest to w czym Ostr był najlepszy.
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Ciekawe czy ten krążek będzie w stanie przebić lub przynajmniej zbliżyć się do klimatu Bilona i Nowej Ferajny i ich Warszawskiego Raptonu, gdzie całość była genialna przede wszystkim brzmieniowo, czekanko na preorder.
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Sprawdzę na pewno, pasuje do niego taki koncept w sumie
- marmolad_k2
- Posty: 6716
- Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Ciekawe, czy zaskoczy tak jak Łona rok temu 
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Ostry rapersko jednak nieco monotonny, ale elegancki klimat ma ten album. Całkiem udany projekt imo
- marmolad_k2
- Posty: 6716
- Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Ja właśnie przesłuchałem nową płytę rapera Young Igi, zobaczymy która bardziej mnie znudzi, ale chyba się domyślam 
Dodano po 5 minutach 32 sekundach:
W utworze Obiecana Ziemia jest sampel brzmiący jak miauczenie kota i na początku parę razy patrzyłem na parapet, bo myślałem że to mój miauczy
Dodano po 5 minutach 32 sekundach:
W utworze Obiecana Ziemia jest sampel brzmiący jak miauczenie kota i na początku parę razy patrzyłem na parapet, bo myślałem że to mój miauczy
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Cholera, dobre to jest. Zupełnie się nie spodziewałem, ale w zasadzie wszystko się tu zgadza. Wierszokleta, Czarny Czwartek i Tango Porcajrza po paru odsłuchach najlepiej wchodzą.
- marmolad_k2
- Posty: 6716
- Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Dokładnie, klimat tych tekstów robi robotę, nawet jeśli zdarzają się słabsze momenty, to tego zwyczajnie słucha się z ciekawością. Wolę już takiego dziada bałuckiego z nietypowym pomysłem, niż Igiego czy Okiego co kombinują jakieś rzeczy niestworzone ze swoim flow, a koniec końców utwór nudzi mi się po minucie.
- gods bidness
- Posty: 5191
- Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
OSTR przeżywa wyraźny renesans, potwierdza, że jest top 5 polskiego rapu ever i, co ciekawe, chyba właśnie teraz ma liryczny prime. Trochę przypomina to historię Nasa, który po 30 latach nadal potrafi napierdalać dobre albumy bez oglądania się na innych.
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
Na tym zeszłorocznym mixtape'ie miał już przebyłyski, ale ostatecznie poza kilkoma kawałkami nie chciało się do tego wracać, a ten album odsłuchałem już kilka razy w całości i nawet trudno tu wskazać słabsze momenty. Bez wątpienia to najlepsze co wydał od PZŻ co najmniej. Tematyka wymusiła utrzymanie tekstów w ryzach, ale i tak dużo tu zgrabnych nawiązań do historycznych postaci i miejscówek, brak jakichś przypałowych wersów, no ewidentnie nie było to pisane na kolanie, byle tylko odwalić chałturę dla muzeum.









