Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
-
starydobryhiphop
- Posty: 166
- Rejestracja: 27 mar 2026, 14:16
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
Nie wiem jak teraz musiałbym sobie odświeżyć, ale jak słuchałem wcześniej to był sztos ale miałem wrażenie jakby album się rozkręcał i ucinał. Był za krótki. Ale to były inne czasy i taki album był po prostu krótki, było rozczarowanie. No ale jednocześnie to dobra nota że narzekam że za krótkie
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
właśnie to było spoko, 10 kawałków i ema, dobrze wywazone jak ilmatik, skondensowana forma
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
rel, ja uwielbiam takie projekty, gdzie treść jest na maksa skondensowana, przez co płyta brzmi jak po prostu w punkt
Jantar czy Kukulska - wybrałbym mamę z dwóch
dzieciaki rozkminiały kim jest kurwa DJ Buhh
dzieciaki rozkminiały kim jest kurwa DJ Buhh
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
mi tu braklo tresci w tych 10 trackach, oprocz tytulowego i masz lufkeowego to nie pamietam nic
moze odswieze i sie cos zmieni kto wie
moze odswieze i sie cos zmieni kto wie
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
Dlatego lubię twórczość Wlodiego, bo płyty są zwięźle i nie zapchane zbyt dużą ilością kawałków, do tego jakiś feat od dinozaura, drugi od jakiegoś małolata i jest git
-
starydobryhiphop
- Posty: 166
- Rejestracja: 27 mar 2026, 14:16
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
No ja nie przeczę że może teraz inaczej na to spojrzę, ale właśnie miałem wrażenie jak ART dobrze sie rozkręcało i co koniec. Co do samych 10 tracków się nie czepiam bo np u Bisza więcej to już i tak percepcja pewnie siada
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
sam bit autorstwa waco z odrzucili opcje jest warty uwagi
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
DJ SCREW VS HEWRA/MOBBYN
-> https://www.youtube.com/watch?v=C2KMna2KQK0
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
Odrzucili opcję to tam chuj, Stawka Większa Niż to
dla Waco
FREE BORTWICK
FREE SMLY
FREE MAJONEZ
FREE RIVALDO111
FREE 4-HO-MET
FREE PWK
FREE FROMAGE
FREE ENZO
FREE NAFAS
FREE SMLY
FREE MAJONEZ
FREE RIVALDO111
FREE 4-HO-MET
FREE PWK
FREE FROMAGE
FREE ENZO
FREE NAFAS
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
żebro adama też niczego sobie
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
DJ SCREW VS HEWRA/MOBBYN
-> https://www.youtube.com/watch?v=C2KMna2KQK0
-
starydobryhiphop
- Posty: 166
- Rejestracja: 27 mar 2026, 14:16
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
Robicie smaka na ten album odpalę 
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
właśnie odpaliłem Reszta to proch i pył, jaki to ma klimat 
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
Jedt tu sporo przekazu jeśli to rozumiesz przez treść. Szczególnie proch i pył, oraz żebro Adama
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
Protest
to jest tak ponadczasowy kawałek że szok. A wręcz jest coraz bardziej aktualny.
Władze dla zysku wykorzystują religie
Nienawiść, podziały są tego wynikiem
Nie ważne co czytasz, Koran, Torę, Biblię
Bądź dobrym człowiekiem, a zło samo zniknie
Generalnie bardzo dojrzała płyta jak na ówczesny wiek autora. I wg mnie, o ile po płycie" W" te jego albumy były mocno przesiąknięte THC (głównie teksty) to na Jak nowonarodzonym jest tylko odnośników zdecydowanie mniej. A jak ktoś nazwie ten album, albumem "o jaraniu" to
Władze dla zysku wykorzystują religie
Nienawiść, podziały są tego wynikiem
Nie ważne co czytasz, Koran, Torę, Biblię
Bądź dobrym człowiekiem, a zło samo zniknie
Generalnie bardzo dojrzała płyta jak na ówczesny wiek autora. I wg mnie, o ile po płycie" W" te jego albumy były mocno przesiąknięte THC (głównie teksty) to na Jak nowonarodzonym jest tylko odnośników zdecydowanie mniej. A jak ktoś nazwie ten album, albumem "o jaraniu" to
-
bakensikkk
- Posty: 8
- Rejestracja: 06 cze 2019, 17:27
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
Prawda, wersja Emade była tak dobra, że zapomniałem jak brzmiał oryginał
Odpalę to wieczorem bo tak dawno nie słuchałem, że niewiele z tej płyty pamiętam
Odpalę to wieczorem bo tak dawno nie słuchałem, że niewiele z tej płyty pamiętam
I rot in this dread, my only world's the one in my head
I hate psychotherapists, I walk amongst walking dead

I hate psychotherapists, I walk amongst walking dead
Spoiler

- Haczapurjan
- Posty: 5502
- Rejestracja: 28 lip 2025, 12:50
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
Spoko album, ale "W..." lepsze
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
Bardzo fajna vinylowa reedycja
Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)
Dzisiaj sobie posłuchałem tego projektu i takie przemyślenia:
- ta laska w refrenie Jak nowonarodzony to beka od zawsze, od momentu powstania numeru, tragedia,
- Włodi duka tu jak ja pierdole i trochę antyflow, obecnie mocniej i ostro akcentuje barsy (np. na zajebistym projekcie z Ero) więc to nie prawda, że brzmi ciągle tak samo,
- teksty są pod kątem ulicznym bardzo dobre, minimalna ilość częstochowy, lubię Włodka i czasem się zmuszam do słuchania jego "flow", fajnie opowiada,
- "Stawka większa niż życie" cały czas fajnie brzmi, Waco miał ten sznyt producencki,
- ta laska w refrenie Jak nowonarodzony to beka od zawsze, od momentu powstania numeru, tragedia,
- Włodi duka tu jak ja pierdole i trochę antyflow, obecnie mocniej i ostro akcentuje barsy (np. na zajebistym projekcie z Ero) więc to nie prawda, że brzmi ciągle tak samo,
- teksty są pod kątem ulicznym bardzo dobre, minimalna ilość częstochowy, lubię Włodka i czasem się zmuszam do słuchania jego "flow", fajnie opowiada,
- "Stawka większa niż życie" cały czas fajnie brzmi, Waco miał ten sznyt producencki,
-
dziejaszek
- Posty: 371
- Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25









