Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

starydobryhiphop
Posty: 166
Rejestracja: 27 mar 2026, 14:16

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: starydobryhiphop »

Nie wiem jak teraz musiałbym sobie odświeżyć, ale jak słuchałem wcześniej to był sztos ale miałem wrażenie jakby album się rozkręcał i ucinał. Był za krótki. Ale to były inne czasy i taki album był po prostu krótki, było rozczarowanie. No ale jednocześnie to dobra nota że narzekam że za krótkie
Awatar użytkownika
baqlashan
Posty: 8041
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: mentalne średniowiecze

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: baqlashan »

właśnie to było spoko, 10 kawałków i ema, dobrze wywazone jak ilmatik, skondensowana forma
jajca pisze: 16 maja 2024, 17:04 za te punkty na kurniku trzeba dusić ofiary
Awatar użytkownika
2do5
Posty: 8502
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:08

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: 2do5 »

rel, ja uwielbiam takie projekty, gdzie treść jest na maksa skondensowana, przez co płyta brzmi jak po prostu w punkt
Jantar czy Kukulska - wybrałbym mamę z dwóch
dzieciaki rozkminiały kim jest kurwa DJ Buhh
Awatar użytkownika
ART
Posty: 16746
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: pół mewa - pół kicia

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: ART »

mi tu braklo tresci w tych 10 trackach, oprocz tytulowego i masz lufkeowego to nie pamietam nic
moze odswieze i sie cos zmieni kto wie
jest modelką z instagrama
co z nią zrobię to już nie jest twoja sprawa


rym| last.fm
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 8731
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: TdW »

Dlatego lubię twórczość Wlodiego, bo płyty są zwięźle i nie zapchane zbyt dużą ilością kawałków, do tego jakiś feat od dinozaura, drugi od jakiegoś małolata i jest git
starydobryhiphop
Posty: 166
Rejestracja: 27 mar 2026, 14:16

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: starydobryhiphop »

No ja nie przeczę że może teraz inaczej na to spojrzę, ale właśnie miałem wrażenie jak ART dobrze sie rozkręcało i co koniec. Co do samych 10 tracków się nie czepiam bo np u Bisza więcej to już i tak percepcja pewnie siada
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 9386
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: DoubleB »

ART pisze: 20 kwie 2026, 21:09 mi tu braklo tresci w tych 10 trackach, oprocz tytulowego i masz lufkeowego to nie pamietam nic
moze odswieze i sie cos zmieni kto wie
sam bit autorstwa waco z odrzucili opcje jest warty uwagi
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
🥤 DJ SCREW VS HEWRA/MOBBYN 🚘 -> https://www.youtube.com/watch?v=C2KMna2KQK0
Awatar użytkownika
Burak
kadłub chuj
Posty: 9609
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: Burak »

Odrzucili opcję to tam chuj, Stawka Większa Niż to :bowdown: dla Waco
FREE BORTWICK
FREE SMLY
FREE MAJONEZ
FREE RIVALDO111
FREE 4-HO-MET
FREE PWK
FREE FROMAGE
FREE ENZO
FREE NAFAS
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 9386
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: DoubleB »

żebro adama też niczego sobie
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
🥤 DJ SCREW VS HEWRA/MOBBYN 🚘 -> https://www.youtube.com/watch?v=C2KMna2KQK0
starydobryhiphop
Posty: 166
Rejestracja: 27 mar 2026, 14:16

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: starydobryhiphop »

Robicie smaka na ten album odpalę :)
Awatar użytkownika
rbj
Posty: 350
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:55

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: rbj »

właśnie odpaliłem Reszta to proch i pył, jaki to ma klimat :bowdown:
Awatar użytkownika
baqlashan
Posty: 8041
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: mentalne średniowiecze

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: baqlashan »

ART pisze: 20 kwie 2026, 21:09 mi tu braklo tresci w tych 10 trackach, oprocz tytulowego i masz lufkeowego to nie pamietam nic
moze odswieze i sie cos zmieni kto wie
Jedt tu sporo przekazu jeśli to rozumiesz przez treść. Szczególnie proch i pył, oraz żebro Adama
jajca pisze: 16 maja 2024, 17:04 za te punkty na kurniku trzeba dusić ofiary
AseOne
Posty: 473
Rejestracja: 16 sie 2021, 9:08

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: AseOne »

Protest :bowdown: to jest tak ponadczasowy kawałek że szok. A wręcz jest coraz bardziej aktualny.

Władze dla zysku wykorzystują religie
Nienawiść, podziały są tego wynikiem
Nie ważne co czytasz, Koran, Torę, Biblię
Bądź dobrym człowiekiem, a zło samo zniknie


Generalnie bardzo dojrzała płyta jak na ówczesny wiek autora. I wg mnie, o ile po płycie" W" te jego albumy były mocno przesiąknięte THC (głównie teksty) to na Jak nowonarodzonym jest tylko odnośników zdecydowanie mniej. A jak ktoś nazwie ten album, albumem "o jaraniu" to :wall:
Awatar użytkownika
baqlashan
Posty: 8041
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: mentalne średniowiecze

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: baqlashan »

Dokładnie, to chyba ten czynnik dlaczego się znacznie lepiej zestarzała niż „W”
jajca pisze: 16 maja 2024, 17:04 za te punkty na kurniku trzeba dusić ofiary
bakensikkk
Posty: 8
Rejestracja: 06 cze 2019, 17:27

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: bakensikkk »

DoubleB pisze: 20 kwie 2026, 22:52 żebro adama też niczego sobie
Na bicie Emade to był sztos
E-42
Posty: 2222
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: E-42 »

Prawda, wersja Emade była tak dobra, że zapomniałem jak brzmiał oryginał

Odpalę to wieczorem bo tak dawno nie słuchałem, że niewiele z tej płyty pamiętam
I rot in this dread, my only world's the one in my head
I hate psychotherapists, I walk amongst walking dead

Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Haczapurjan
Posty: 5502
Rejestracja: 28 lip 2025, 12:50

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: Haczapurjan »

Spoko album, ale "W..." lepsze
Awatar użytkownika
unboxera
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2021, 21:40

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: unboxera »

Bardzo fajna vinylowa reedycja
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 2679
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: many-s »

Dzisiaj sobie posłuchałem tego projektu i takie przemyślenia:
- ta laska w refrenie Jak nowonarodzony to beka od zawsze, od momentu powstania numeru, tragedia,
- Włodi duka tu jak ja pierdole i trochę antyflow, obecnie mocniej i ostro akcentuje barsy (np. na zajebistym projekcie z Ero) więc to nie prawda, że brzmi ciągle tak samo,
- teksty są pod kątem ulicznym bardzo dobre, minimalna ilość częstochowy, lubię Włodka i czasem się zmuszam do słuchania jego "flow", fajnie opowiada,
- "Stawka większa niż życie" cały czas fajnie brzmi, Waco miał ten sznyt producencki,
dziejaszek
Posty: 371
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: Włodi - ...Jak Nowonarodzony (2003)

Post autor: dziejaszek »

rbj pisze: 20 kwie 2026, 23:49 właśnie odpaliłem Reszta to proch i pył, jaki to ma klimat :bowdown:
Mój ulubiony numer z płyty
ODPOWIEDZ