W Witrynach Odbicia - Masz I Pomyśl (2000)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
4-HO-MET
Zbanowany
Posty: 2296
Rejestracja: 03 lut 2024, 21:32

Re: W Witrynach Odbicia - Masz I Pomyśl (2000)

Post autor: 4-HO-MET »

Dzięki za sprostowanie.
I'm enslaving women from Ukraine,
they don't understand english
but they understand pain,
it's the language of anguish
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 5194
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: W Witrynach Odbicia - Masz I Pomyśl (2000)

Post autor: gods bidness »

Pomijając fakt, że masz i pomyśl było dużo wcześniej niż solówka piha.

To oczywiste, że trzeba mieć ścieżki wokalu. I o ile te pierwsze wygłupy można wybaczyć, o tyle żeby już parę lat później nie archiwizować swoich wokali, to trzeba być turboprzygłupem.

Swoją drogą nie wiem jak to działa w Polsce, ale jak wytwórnia dostała same mastery, to nie byłbym taki pewny, że ma wyłączne prawa do samych oddzielnych śladów wokali.

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
A inspiracją do poruszenia tematu było kilka kawałków biggiego, które w remixach sprzed pięciu lat brzmią lepiej niż oryginały.

Inspiracją był też powyższy remix dętych sumień. Skąd niby te wokale? Z ai? W sumie jak słucham pod tym kątem, to całkiem możliwe. Ale to tym bardziej pokazuje, że się da.
Awatar użytkownika
4-HO-MET
Zbanowany
Posty: 2296
Rejestracja: 03 lut 2024, 21:32

Re: W Witrynach Odbicia - Masz I Pomyśl (2000)

Post autor: 4-HO-MET »

Swoją drogą nie wiem jak to działa w Polsce, ale jak wytwórnia dostała same mastery, to nie byłbym taki pewny, że ma wyłączne prawa do samych oddzielnych śladów wokali.
No właśnie działa to tak, że mają prawa do masterów oraz jego części. Czyli jeżeli wyciągniesz sam wokal z nagrania, zrobisz remix i będziesz na tym zarabiał, to wtedy łamiesz prawa autorskie. Dlatego robi się tzw bootlegi (to w elektronice i muzyce klubowej akurat często się tak robi) czyli nieoficjalnie puszcza się taki remiks, który albo można sobie za free pobrać, albo który dj/producent gra tylko na gigach.

Sokół i Jędker mają tylko prawa do kompozycji. Czyli mogą nawinąć tekst od nowa i wtedy jest git. No chyba, że ich label nawet na publishingu wyruchał, wtedy beka kurwa z cokoła biznesmena z podwórka ;)
I'm enslaving women from Ukraine,
they don't understand english
but they understand pain,
it's the language of anguish
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 6719
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: W Witrynach Odbicia - Masz I Pomyśl (2000)

Post autor: marmolad_k2 »

Wleciała platyna za ten album.
saturn pisze: 10 wrz 2024, 21:56 tu jest normalne forum ślizgawka, więc zwracamy się do siebie normalnie - czasem kolego, czasem kurwo
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 17501
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: W Witrynach Odbicia - Masz I Pomyśl (2000)

Post autor: oldschool »

Może z tej okazji wielmożny i miłościwy Sokół zrobi sobie zdjęcie z Jędkerem.
Ona mnie pyta skąd woń tej esencji
To zbita kula spod kutasencji
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 6719
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: W Witrynach Odbicia - Masz I Pomyśl (2000)

Post autor: marmolad_k2 »

Oczywiście jak ten mu najpierw zapłaci za fotę.
saturn pisze: 10 wrz 2024, 21:56 tu jest normalne forum ślizgawka, więc zwracamy się do siebie normalnie - czasem kolego, czasem kurwo
starydobryhiphop
Posty: 185
Rejestracja: 27 mar 2026, 14:16

Re: W Witrynach Odbicia - Masz I Pomyśl (2000)

Post autor: starydobryhiphop »

ten album zawierał numery które były dla mnie absolutnie kultowe itd, jakby część mojego core wręcz... i strach do tego wracać, bo obawiam się z czego się moja jaźń w pewnym wieku lepiła. Odświeżę sobie trudno.
ODPOWIEDZ