Co tam ostatnio przeczytałem?

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
jogi
Posty: 4135
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: jogi »

Nowy wiedzmin... meh... ubogi świat, banalne historie, które ciągną się na siłę. Zawód w chuj. Poprzednie wydawnictwo było dużo lepsze.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 6154
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: badi »

Ja kończę właśnie Chrobot Tomka Michniewicza i z całą pewnością jest to jedna z najlepszych książek jakie w życiu przeczytałem

inne od tego koleżki też warto?
Igzaveli
Zbanowany
Posty: 307
Rejestracja: 01 wrz 2024, 7:45

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Igzaveli »

Kończę "Bezcenny" od Zygmunta Miloszewskiego, wciągnęło nawet
AseOne
Posty: 473
Rejestracja: 16 sie 2021, 9:08

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: AseOne »

badi pisze: 11 gru 2024, 11:38 Ja kończę właśnie Chrobot Tomka Michniewicza i z całą pewnością jest to jedna z najlepszych książek jakie w życiu przeczytałem

inne od tego koleżki też warto?
Dzięki kupilem
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 6154
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: badi »

podziękujesz jak Ci się spodoba

ja wczoraj przeczytałem reportaż Pogo Jakuba Sieczko i pracy w pogotowiu i nic nie mogę tej książce zarzucić - według mnie ładnie napisana, każdy rozdział był interesujący a sama praca w karetce to piekło, polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 9379
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Jose »

Jon Fosse – Ja to ktoś inny. Septologia III-V

kurwa, no dowozi pan Norweg, wielkie pisanie, jakby ktoś chciał dłuższą rekomendację, to zapraszam

Barbara Kingsolver - Demon Copperhead

tu również wielkie pisanie i wszystkie propsy zasłużone (odnosiłem wrażenie, ze wszędzie pisano o tej powieści). historia o epidemii opioidów w Apallachach, dużo się dzieje, bardzo serialowe pisanie ogólnie i liczę na ekranizacje, ale ogólnie jak robi się gęsto, ćpuńsko czy jak sa opisy biedy, nadużyć, itd, no to łapie za serduszko, fajne tłumaczenie
Senior Controlling Specialist

Dołącz do naszej firmy:
viewtopic.php?t=13333

SLG appka na Google Play:
viewtopic.php?t=13156
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 2679
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: many-s »

Jestem w trakcie czytania części „Zachód” drugiego tomu Meekhanu Roberta Wegnera. Jest to odprężająca, wciągająca saga.
moody
Posty: 1636
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: moody »

ja se ostatnio lece z klasykami, zmeczylem potezne tomiszcze dostojewskiego - idiote, no i szczerze mowiac nie czuje, zebym zostal jakos specjalnie kulturowo ubogacony ta lektura. okazuje sie, ze nie tylko niektore albumy tego typa mesa nie wytrzymuja proby czasu, z proza ruskich klasykow tez bywa roznie

teraz na warsztacie kompleks portnoya. zydostwo odmieniane na wszystkie przypadki, wspominki jak autor za mlodu walil sobie konia i trafial we wlasne wlosy, ogolnie jest niezle
gimb
Posty: 1849
Rejestracja: 03 maja 2019, 8:45

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: gimb »

czy ty właśnie umieściłeś w jednej linijce mesa i dostojewskiego xd
mezokracja
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 14345
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: jajca »

No wspólny mianownik to idiota
saturn pisze: 11 lis 2025, 21:56 jądra muszą być wyczyszczone z nasienia
ffeee pisze: 03 cze 2026, 8:29 jedyną przeciwwagą do złodziejstwa i hipokryzji pisu oraz nacjolów konfiarzy jest obecny rząd
moody
Posty: 1636
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: moody »

gimb pisze: 09 sty 2025, 23:27 czy ty właśnie umieściłeś w jednej linijce mesa i dostojewskiego xd
moze przegialem, zamach na przecietnosc >> idiota jednak dosc wyraznie

a samo nawiazanie do poteznej dyskusji belmondo vs mes mam nadzieje zrozumiale
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 4135
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: jogi »

Jose pisze: 09 sty 2025, 22:06 no dowozi pan Norweg
zdecydowanie w tym klimacie lepszy jest imo wymazywanie Bernharda. Pomysł z brakiem interpunkcji taki hipsterski i imo niepotrzebny, a to powtarzanie dla mnie było męczące i irytujące, a w pewnym momencie łapałem się że wzrokiem odruchowo przeskakiwałem to powtarzane pierdolenie.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Deyker
Posty: 1475
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Deyker »

many-s pisze: 09 sty 2025, 22:59 Jestem w trakcie czytania części „Zachód” drugiego tomu Meekhanu Roberta Wegnera. Jest to odprężająca, wciągająca saga.
Nie spiesz się z czytaniem, bo autor coś się opierdziela z wydaniem nowego tomu. Ja przeczytałem wszystko z Meekhanu, ale połowę już zapomniałem albo pomieszało mi się w głowie z jakimś Sandersonem i pewnie będzie problem jak w końcu wyda te nową część.
gimb
Posty: 1849
Rejestracja: 03 maja 2019, 8:45

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: gimb »

moody pisze: 10 sty 2025, 0:06
gimb pisze: 09 sty 2025, 23:27 czy ty właśnie umieściłeś w jednej linijce mesa i dostojewskiego xd
moze przegialem, zamach na przecietnosc >> idiota jednak dosc wyraznie

a samo nawiazanie do poteznej dyskusji belmondo vs mes mam nadzieje zrozumiale
nie
mezokracja
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 9379
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Jose »

jogi pisze: 10 sty 2025, 7:35
Jose pisze: 09 sty 2025, 22:06 no dowozi pan Norweg
zdecydowanie w tym klimacie lepszy jest imo wymazywanie Bernharda. Pomysł z brakiem interpunkcji taki hipsterski i imo niepotrzebny, a to powtarzanie dla mnie było męczące i irytujące, a w pewnym momencie łapałem się że wzrokiem odruchowo przeskakiwałem to powtarzane pierdolenie.
a mnie te wszystkie "mysle, no i mysle" się jednak dobrze wkręcały, juz nawet mniejsza o ten brak kropek (bo interpunkcja jakaś tam jest, tylko w niektórych momentach nie ma), ale mocno się wczułem w te powtarzające się rozkminy

i dodałem Bennharda do listy, dziękówa za polecankę
Senior Controlling Specialist

Dołącz do naszej firmy:
viewtopic.php?t=13333

SLG appka na Google Play:
viewtopic.php?t=13156
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 8420
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: mql »

Wymazywanie dokurwione
Nedvved
Posty: 381
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Nedvved »

jogi pisze: 10 gru 2024, 18:34 Nowy wiedzmin... meh... ubogi świat, banalne historie, które ciągną się na siłę. Zawód w chuj. Poprzednie wydawnictwo było dużo lepsze.
Dla mnie poziom porównywalny do Sezonu Burz - czyli sporo niżej niż opowiadania i saga.

@badi czytałem Świat Równoległy Michniewicza i mi się bardzo podobało.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 8420
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: mql »

Ja stawiam wyżej niż Sezon Burz, ale zdecydowanie niżej niż cokolwiek z Sagi. Sapkowski zupełnie zatracił wielką moc, jaka była umiejętność nazywania postaci, w Sadze każdy ma dojebane personalia, a teraz tragedia. to już fajniejsze imiona, nazwiska i ksywy mieli bohaterowie mojej powieści fantasy, którą pisałem mając 13 lat
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 4135
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: jogi »

mql pisze: 15 sty 2025, 13:06dokurwione
mi brakowało jebniecia kulminacyjnego i konsekwencji w tym pierdoleniu o austrii i Austriakach.

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
mql pisze: 15 sty 2025, 17:26 wyżej niż Sezon Burz
oj nie. Sezon Burz mnie pochłonął całkowicie, a lisiczka była przepiękną historyjką.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 8420
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: mql »

nie no wszystkiego było wystarczająco posłuchaj mnie gambetti nawet znaków interpunkcyjnych
ODPOWIEDZ