Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: oldschool »

Tzn.? Są gry w których 60 fps zupełnie wystarcza, są takie, w których jednak więcej chyba coś robi (CS np.).
Awatar użytkownika
Fleming
Posty: 1437
Rejestracja: 04 lip 2019, 19:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: Fleming »

Są gry dla niektórych/większości niegrywalne w tych 60fps np ten cs. Są też gry grywalne w tych 60fps, ale te 100+ napewno jest odczuwalne i gra się przyjemniej np. głupi wiesiek. Zgaduje, że są gry gdzie to nie robi żadnej różnicy i ciężko odczuć, ale pewny nie jestem.
Stawiam kołnierz przed wejściem na dyskotekę
Kurwy mówią bzdury, ja się staram dobrym być człowiekiem
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: oldschool »

Ja wiem, że odczujesz trochę lepszą płynność przy 120 FPS np., ale do szczęścia 99,9% ludzi wystarczy 60 FPS, a zrobienie gry na konsoli, która by chodziła w 120 wymagałoby pogorszenia innych, ważnych elementów.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: con shonery »

30 FPS starczy

Gry nie powinny przekraczać 10h

Dodano po 4 minutach 46 sekundach:
Fotorealistyczna grafika to nuda, ff9 dziś wygląda lepiej niż ff16
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6145
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: zemsta1camzata »

wiedźmin 3 to top przehypowanych gier,
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: oldschool »

con shonery pisze: 27 sty 2023, 16:23 30 FPS starczy
Nie ma chuja. Z ciekawości. Posiadasz nową konsolę czy grasz na poprzedniej generacji?

Bo też mi się wydawało, że 30 starczy dopóki nie zacząłem regularnie grać w 60. Teraz potrafię grę odrzucić jak tylko w 30 działa a jest dynamiczna.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: con shonery »

Starą
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: wrubel »

jaca jakie mało wyrafinowane prowo nam tutaj zapodał :oops:
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: con shonery »

Jakie prowo, całe życie gram głównie w 30fps no i mi nie przeszkadza :dunno: Grałem ostatnio np. w Ori & will of wisps w 60 (albo więcej, nie rozróżniam tego xd po prostu byla ta plynność, mam też porządnego pc ale prawie na nim nie gram) no i ładnie to wygląda ale nie jest to warunek konieczny DLA MNIE
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: oldschool »

Jak mówię, ja i bardzo wielu innych graczy (żeby nie było, że ja sobie coś wymyśliłem) myślało dokładnie tak samo do momentu gdy zaczęli grać stale na 60 FPS na nowej generacji.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4610
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: Parlae »

@con shonery ustaw sobie 30 i 60. Albo 120 jak masz monitor >120hz.
https://frames-per-second.appspot.com/
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: con shonery »

con shonery pisze: 27 sty 2023, 16:47 Grałem ostatnio np. w Ori & will of wisps w 60 (albo więcej, nie rozróżniam tego xd po prostu byla ta plynność, mam też porządnego pc ale prawie na nim nie gram) no i ładnie to wygląda ale nie jest to warunek konieczny DLA MNIE
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: Luxair »

Nie pisałem o 30 fps, tylko o tym że stabilne 60 fps should be enough for everybody.

Różnica między 30 fps a 60 fps = 16.7 ms, a więc jest piorunująca.
Różnica między 60 fps a 120 fps jest dwukrotnie mniejsza!!!

A między 90 fps a 120 fps to już w ogóle mamy marne 2.8 ms...
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: Jaayu »

- 1 kontro - tak ze swojej perspektywy
30fps to jest nawet odrobinę więcej niż grywalny pułap z czym się zgodzi każdy wychowany na budżetowym gamingu (ew. oldhead gamingowy) pierdolonym i torturowaniem swojego starego pieca najnowszymi tytułami z ciekawością rzędu "odpali czy nie??"
60fps+ dla mnie będzie jakimś wymysłem nowego pokolenia i z całym szacunkiem kurwa dla każdego dojebanego gejmera, bo wiadomo nie moge sobie pozwolic na dojebany sprzecior/konsole, ale kurwa, grałem w 60fpsach w niejedną grę i dla mnie wciąż jeden huj ile klatek na sekunde ma gra, ważne by było coś co mnie wpierdoli w świat przedstawiony i zassie jak violet myers. far cry 3, wiesiek 3, gta v, duzo tytulow skonczylem na mojej starej kurwie radeonku nie pamietam specow (2014 rok 3 stówy), gdzie niektore gry doslownie dusily sie a ja podskakiwalem z radosci....
- kolejna kontrowersja moze albo nie
napierdalanie retro artstyle w grach to jest huja warte
dawajcie starodawne popierdolone mechaniki. Gram w Deus Ex po raz 1szy i ja jebie, ale wspanialy interfejs pelen rzeczy do klikania, fenomen, podejscie do budowy leveli, swiat przedstawiony, mega zajawa. Zamiast pierdolonych cutscenek co 5 minut zastanowic sie jak zachecic gracza do klikania w kąkuter i rozkminiania jak poprowadzić postać nieważne jak prosta by była, a nie oparcia się o kanapę z hujem na wierzchu w momencie kiedy gra wykonuje za Ciebie proste mechaniki, będące częścią filmiku
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: Godhand »

Nowi twórcy, jako podstawową kwestię stawiają odczucia audiowizualne gracza, dlatego już nie ma wybitnych gier opartych na funie i addicit gameplayu (Heroes 3) ani wpadaniu w niesamowicie bogaty w historię świat (Fallout 2), czy książkową wręcz fabułę, w której odczuwamy wielkie emocje (BG2, Torment, Mass Efect).
Sprzedaliśmy się za wizualne wodotryski.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20271
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: phobos »

niestety, budżet idzie w przerost formy nad treścią, a czasami odpalał mi się taki assassin's creed w 2k zamiast w 4k i zauważałem to dopiero alt tabując do pulpitu :lol: po zmianie rozdziałki wrażenie "no lepiej to wygląda" przez chwilę i to tyle z odczuć i kolejny nudny obóz bandytów, dawno już osiągnęliśmy optimum jak chodzi o efekty graficzne, nie dziwne, że nintendo switch jest tak popularne, tam ktoś myśli jeszcze nad designem gier, o wiele częściej gram na tym aktualnie niż na PC albo na xboxie...
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: Jaayu »

Godhand pisze: 28 sty 2023, 1:01 Sprzedaliśmy się za wizualne wodotryski.
tru dat, ale z drugiej strony dzisiejsi gracze nie chca i unikaja tych, w ichniejszym mniemaniu, hardkorowych mechanik
problem zaczyna sie kiedy musisz sie skupic na czyms, na fabule, swiecie, mysleniu jakims kurwa czymkolwiek, to sie nie oplaca dla typowego odbiorcy obecnie, gdzie media sa przesycone bodzcami
niech przykladem bedzie Stalker Anomaly, ktory wraz z modpackiem GAMMA jest wspaniala modyfikacja, ale niepotrzebnie na YT reklamowana jako jakis zajebisty hardkor (bo jest kurwa prosta jak budowa cepa). Mod AREA dodajacy monitorowanie sivertow, wilgoci, pulsu, bólu itp. symulujacy myslace podejscie do grania typu "czy oplaca mi sie tam wpierdalac??" jest mniej popularny, bo jest za trudny wiec youtuber x nie poudaje hardego stalkera strzelajac do monolitu ze zmodowanej wypasionej broni dojebanej. Ludzie chca teraz tylko i wylacznie iluzji trudnego gameplayu zeby sie nie czuc jak cioty. To dlatego taki chociazby Morrowind i jego wskazowki typu "kurwa idz na wschod od xxx a potem na poludnie droga w kierunku balmory jelopie" nie maja prawa bytu niestety, a szkoda, bo to jest cos co wsysalo czlowieka w gre
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: Luxair »

Godhand pisze: 28 sty 2023, 1:01 Nowi twórcy, jako podstawową kwestię stawiają odczucia audiowizualne gracza, dlatego już nie ma wybitnych gier opartych na funie i addicit gameplayu (Heroes 3) ani wpadaniu w niesamowicie bogaty w historię świat (Fallout 2), czy książkową wręcz fabułę, w której odczuwamy wielkie emocje (BG2, Torment, Mass Efect).
Sprzedaliśmy się za wizualne wodotryski.
Co do fabuły to jest przeca od groma detektywistycznych walking simulators.

Fallout 2? Disco Elysium to w pewnym sensie chyba godny następca.

A i zdarzą się takie perełki jak hardkorowy survival z mega zaawansowanym zwierzęcym AI, zachowaniami stadnymi itp. jak Rain World:
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: Godhand »

Luxair pisze: 28 sty 2023, 13:10 Fallout 2? Disco Elysium to w pewnym sensie chyba godny następca.
Do pięt F2 nie dorasta.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o grach

Post autor: oldschool »

Ludzie, którzy narzekają, że dobrych gier już nie ma i najlepsze wyszły dawno temu to 1:1 case taki, jak ci do teorii że rap się skończył w latach 90, a w Polsce w 2012.
ODPOWIEDZ