Gdzie się podziały beefy w polskim rapie?

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

m4t1f
Posty: 35
Rejestracja: 22 sty 2020, 13:23

Gdzie się podziały beefy w polskim rapie?

Post autor: m4t1f »

Czy tylko ja mam odczucie że pojęcie beef'u w polskim Rapie powoli odchodzi w niepamięć?
Ostatni głośny beef który pamiętam w PLHH to Frosti vs Teabe (październik 2019)
Czy w dobie rozwiązywania konfliktów przez Instagram i dawanie sobie po ryju na galach Freak Fight nikt już nie zamierza udowadniać swoich umiejętności na majku?
Jakoś trudno uwierzyć żeby wśród młodych reprezentantów sceny nie było ani trochę złej krwi. Czy może po prostu nie mają na tyle talentu żeby nagrać diss na słuchalnym poziomie?
Czekam na ciekawe teorie.
guzi pisze: 02 mar 2020, 13:32 Laik był bożkiem śli*gu
Ejmat będzie ślizgawki
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6224
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: FruitOffTheWall »

beefy wymarły niestety, teraz raperom z mejna się to nie opłaca. Stawiam że jak ktoś nawet postrzela sobie na instagramie to od razu dzwoni wytwórnia

-ty maciek wez to usun ten beef zaskodzi twojemu wizerunkowi i to pierdol, przeproś go ładnie a moze feata z nim nagrasz

ostatnio odświeżałem klasyczny diss doniu w ryj i kurwa człowiek zatęsknił za najlepszym dla rapera wyjaśnieniem konfilktu i pokazaniem kto jest samcem alfa oraz ma lepsze pancze


ale popatrzcie np na to od czego kiedys te beefy sie zaczynały, były to jakieś kurwa głupoty jak te pierdolenie laika na solara teraz to jest XD

beefy nie przynoszą zysków a rap to nowy pop i hajs sie musi zgadzać
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: #23 »

Czasy są całkowicie inne. Czy to lepiej czy gorzej, w sumie nie wiem. Kiedyś rozwiązywanie konfliktów na majku albo pięściami to był standard. Raperzy wywodzili się w większości ze środowisk dresiarzy, ulicznych, czyli generalnie z miejsc gdzie konfrontacja face to face, to standard. Po za tym na ulicy zawsze było dużo więcej agresji, a młodzi raperzy z gorącą głową nie kalkulowali wszystkiego. Stąd naturalnym było wyjaśnianie wszystkiego na trackach, w cztery oczy albo pięściami. No i większość z nich też wychowywało się na rapie w którym beefy były nieodłącznym elementem całej układanki. W momencie gdy internet się spopularyzował to beefów było coraz mniej, a więcej oświadczeń czy strzałów w powietrze. Zaczęła się kalkulacja i to nie na zasadzie "może go lepiej przeproszę, nagramy numer i zarobimy współnie" tylko żeby nie stracić vide Tede i Peja.
Dzisiejsze pokolenia raperów wychowane są zupełnie inaczej, mało który z nich miał cokolwiek wspólnego z ulicą już nie mówiąc o życiu na niej. Teraz kalkulacja jest standardem który wychodzi już od samej wytwórni. Jak do tego wszystkiego dołożymy, że dzisiaj beef można przełożyć na walkę celebrytów w klatce i na tym zarobić to już mało kto myśli o jakiejkolwiek bitwie na tracku.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
8es
Posty: 889
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:19
Lokalizacja: Ślůnsk

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: 8es »

Tym w topie popularności nie opłaca się, pierdolone kalkulatory
Ci starsi może dojrzali do spokoju takiego wewnętrznego, nie wiem
Ci młodsi by nie umieli jednego słabego pancza napisać
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: Patryk233 »

Gdybyście zarabiali kilkaset tysięcy w ciągu roku, to chciałoby wam się pisać jakieś dissy?

Główny mejn ma na to wywalone. Jedynie nowi gracze głodni rap gry mogliby zaczepiać mejn. Tak jak kiedyś Solar z Bizim.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
edenmar
Posty: 1224
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: edenmar »

Tu odpowiedź
Spoiler
Z tą różnicą, że teraz przepaść jest sto razy większa, a w podziemiu to zostały jakieś niedobitki
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: RIVALDO111 »

A kto zrobi dziś te beefy? Leosia,Bambi,Nypel lub Kinny Zimmer.

To samo jak mnie nieraz ktoś pyta czemu umarły filmy w Holly z gnatami. A ja odpowiadam wtedy, a kto je będzie trzymał Eisenbergi czy Tomki Hollandy.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
gracjangk
Posty: 210
Rejestracja: 02 sie 2019, 9:09

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: gracjangk »

Tylko na jaki temat taki beef miałby się odbyć? Co w 2023 roku może być na tyle mocnym zarzewiem konfliktu, by nagrać kawałek i liczyć na poparcie słuchaczy. Poza kilkoma dinozaurami każdy ma dzisiaj w piździe jakieś rapowe/hip-hopowe zasady. Każdy argument typu "to nie jest hip-hop" jest śmieszny. O wiele więcej można zyskać nagrywając wspólny kawałek niż diss.
Słuchacze też są trochę winni, bo najpierw narzekają na strzały w powietrze a gdy w kawału pojawią się ksywy to też źle, bo słabe pancze albo nie ta liga. Nie ma dzisiaj frameworku, przez który można ocenić kto wygrał/przegrał podczas rapowego konfliktu poza poziomem kawałków.
Bardzo ryzykowana i nieopłacalna zabawa :dunno:
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: RIVALDO111 »

Beef w tych czasach w top mejnie o to co jest rapem a co nie jest to bym pękł ze śmiechu. :rotfl:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Popi
Posty: 268
Rejestracja: 11 sty 2020, 10:13
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: Popi »

Gdybym był ustawionym raperem z pozycją to bym jechał po ksywkach z kurwami ostro.
Laik miał szacun za to od wielu ludzi tylko to już poszło trochę w parodie potem bo się przypierdalał o jakieś gówno swoimi enigmatycznymi wersami, ale formuła była dobra, bez szczypania, jazda po ksywach.
Tylko:
Gdybym tak odpierdalał to by mi poblokowali festiwale, Rychu by mi odwołał koncert, tu zaraz jakieś Dixony by mnie chcieli zawijać ze sceny, może jakaś wytwórnia by mnie wpisała na czarną listę.

Bez pozycji na scenie nie ma co zaczynać, a z pozycją to już się raperom nie chce.
Popi.jaku
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: RIVALDO111 »

Peja,Dixony to dziś nie jest topka, więc jakby chcieli to mogliby się beefowac i 150 razy, bo klubów nie zapełnią. W tych czasach pisząc o mainstramie Popi mówimy o Soblu,Young Igim ,Okim czy Zimmerze. A nie ty żyjesz beefami Dioxa :joint:

A co do ostatniego pytania twórcy tematu, czy w młodych jest ktoś kto mógłby zrobić beefa to z tych znanych może tylko White Widow coś może by zahaczyło. Reszta to śmiech na sali. Te Young Igi,Oki czy inne Rusiny. Hahaha.

Oki przez ten teledysk Jeżyka gdzie mu na końcu przedszkolanki tańczą wokół niego w stroju jeża to nie wiem czy dla mnie bardziej nie jest symbolem zabicia meja ,,rapu" niż ten KZ na popkillerach.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
gracjangk
Posty: 210
Rejestracja: 02 sie 2019, 9:09

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: gracjangk »

Popi pisze: 15 sty 2023, 23:19 Laik miał szacun za to od wielu ludzi tylko to już poszło trochę w parodie potem bo się przypierdalał o jakieś gówno swoimi enigmatycznymi wersami,
Jak przyzwyczaisz fanbejs do takiej postawy to stajesz się jej zakładnikiem. To samo dzieje się na YouTube z kanałami typu commentary. Fani klikają suba i dzwoneczek bo wiedzą że zaraz komuś pojedziesz, bez tego są zawiedzeni. Taki twórca musi się czepić najgłupszej rzeczy byle tylko wyszło na jego.
Nie chciałbym współpracować z takim toksykiem.
Bartuz
Posty: 457
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: Bartuz »

A dla porównania jak wyglądają beefy w Stanach, też taka bieda?
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 951
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: DJ_BOBO »

tam się strzelają
https://youtu.be/UD4lt6AOVZQ?si=LOyIBdPJUn8olTdV
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: badi »

make peace not beef
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: fromage »

No I tak ma byc kurwa a nie jakas fejkowa e-napinka, strzelac kurwy z opposition I gnatem I uzakiem I mac10nem tez niech drejko napierdala z automata pew pew pew 🔫💯💪✊😤👽🍉🐔🍗🇨🇳🌶️
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5690
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: TdW »

Akurat dzisiaj w drodze do pracy słuchałem sobie Płomień - Knebel w Pysk. Ależ to był piękny beef, Onar w życiowej formie, wspaniałe pancze tam szły
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8637
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: 2rzyn »

nie ma raperów więc nie ma beefów
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: RIVALDO111 »

2rzyn

Co wyjaśnił.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1160
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Gdzie się podziały beef'y w polskim Rapie?

Post autor: guzi »

2rzyn pisze: 17 sty 2023, 10:15 nie ma raperów więc nie ma beefów
+1
ODPOWIEDZ