Shakira

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6897
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Shakira

Post autor: instinkt »


diss na Pique :bowdown:
ostatnia zwrotka szczególnie flow na tym beat switchu :bowdown:

wgl te liczby pod hiszpańskojęzycznymi numerami to jakiś inny lvl, 26 mln w 12h
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Shakira

Post autor: gawi »

Myślę, że liczby robione przez hiszpańskojęzycznych wykonawców wynikają z po pierwsze ilości osób na świecie, które go używają jako ojczysty (prawie pół miliarda w stosunku do 370 milionów angielskiego), a po drugie (ale to już może moje przypuszczenie), większy procent wszystkich osób hiszpańskojęzycznych jest aktywnymi słuchaczami muzyki, w tych krajach muzyka to element kultu(ry), w innych nie jest to aż tak zakorzenione (imho)
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
gracjangk
Posty: 210
Rejestracja: 02 sie 2019, 9:09

Re: Shakira

Post autor: gracjangk »

A przypadek tego kawałka nie wynika po prostu z tego, że jedna z popularniejszych wokalistek na świecie nagrała diss na piłkarza — czyli gracza najpopularniejszej dyscypliny na świecie? Postują to wszędzie: serwisy muzyczne, serwisy piłkarskie, plotkarskie itd. Licznik nie wyrabia przy takim pokryciu medialnym.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Shakira

Post autor: przedszkolanek »

nie, jak na ten fakt i to że to latino to nawet trochę małe te wyświetlenia tbh

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
tbh to myślałem, że tu są wyświetlenia gdzieś co najmniej 200-300 mln, niecałe 100 w dwa dni to nieco przymało imo
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6897
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Shakira

Post autor: instinkt »

no nie wiem skoro 63mln które zrobiło w 24h to podobno rekord dla latino, ale nie wiem czy to prawda czy tak se napisali
na wiki na 10 miejscu ever jest Taylor z jakimiś tam 65, a powyżej tylko kpopiary
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11499
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Shakira

Post autor: SWN »

gawi pisze: 14 sty 2023, 15:45 Myślę, że liczby robione przez hiszpańskojęzycznych wykonawców wynikają z po pierwsze ilości osób na świecie, które go używają jako ojczysty (prawie pół miliarda w stosunku do 370 milionów angielskiego)
Niby ma to sens, ale z drugiej strony przypominam topkę filmów na youtube pod względem ilości wbitych przez pierwsze 24h wyświetleń w kategorii muzyka:
Spoiler
Obrazek
Totalna dominacja koreańskiego boysbandu BTS, a ich językiem posługuje się z tego co teraz sprawdziłem w porywach 75 milionów, większość poza-azjatyckich fanek ze słuchu rozumie pewnie tyle co ja Shakirę, a jednak k-pop wali się jak równy z równym z latynosami
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1372
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: Shakira

Post autor: redman23 »

patrząc na https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... sic_videos to tylko 2mln brakuje do top10, przy czym pierwsze 9 to kpop, także zajebisty wynik, co Ty przedszkolanek z tym nieco przymało :lol:
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Shakira

Post autor: przedszkolanek »

no uwzględniając to
gracjangk pisze: 14 sty 2023, 16:21 jedna z popularniejszych wokalistek na świecie nagrała diss na piłkarza — czyli gracza najpopularniejszej dyscypliny na świecie? Postują to wszędzie: serwisy muzyczne, serwisy piłkarskie, plotkarskie itd.
i ogóle standardy wyświetleniowe na latino yt uważam, że to przymało i powinno się nawet kręcić mocniej, zwłaszcza że to już po 48h
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1796
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Shakira

Post autor: the badman »

Nigdy na poważnie nie słuchałem bo unikam popu ale se zacząłem słuchać The 500 Greatest Albums of All Time magazynu Rollingstone i album Dónde Están los Ladrones? jak i piosenka o tym tytule to sztosy i chyba se zaczne bez beki słuchać tej pani
ODPOWIEDZ