Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: badi »

i ty się dziwisz że nie ruchasz?
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Jiigsi »

on nie ma czasu na ruchanie robi studia
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: RIVALDO111 »

Przecież żadna Sanah nie jest potrzeba by pop wrócił do łask bo Zimmery czy inne Oki które są w topce 2022 to czysty popik. To nie ma nic wspólnego z rapem.

,,Rap to nowy pop"

Ten utwór do tej pory mnie rozwala :rotfl:

Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: exyou »

2023? Rap dalej będzie zmierzał i targetował do Julek z dużych miast które chodzą ubrane jakby opierdoliły wózek z ubraniami dla bezdomnych bądź Caritasu. Sentino raczej już nic nie wyczaruje.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: RIVALDO111 »

ART pisze: 10 gru 2022, 3:07 raper oki najpopularniejszym raperem w 2023
Muzykiem popowym. Poprawiłem.

No chyba że to rap to przepraszam :rotfl:



Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Patryk233 »

Mnie wkurwia jego image spedalony wokół nowej płyty. Cukierkowe na maksa. Pozowanie na grzecznego chłopaka.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2385
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Sialala »

Więcej chujni
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: RIVALDO111 »

Patryk233 pisze: 10 gru 2022, 19:34 Mnie wkurwia jego image spedalony wokół nowej płyty. Cukierkowe na maksa. Pozowanie na grzecznego chłopaka.
A to Oki kiedyś wyglądał giga męsko, przecież to ,,brat" young igiego,rusiny czy innego Maty.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Jaayu »

bedzie coraz wiecej super wypasionych superduper teledyskow od wielkich polskich artystow, ktorzy chwytaja trendy amerykanskie/europejskie sprzed 2-5 lat i beda robic morde typu "B)" kiwajac z glowami jak to oni rozkminili, tymczasem w tle bedziemy sluchac jakiegos wizjonera ze stanow ktory robi np. z jakichs pochodnych rage beatow swoje dziwki i wymysla cos nowego
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: RIVALDO111 »

Najgłośniejsi w mejnie, którzy najprawdopodobniej pierwsi zaczną promocje płyt na początku 2023 roku to wg plotek Gedz i Fukaj. :joint:

Szczerze to co jest w mejnie to nawet sprawdzę ich teledyski . Tym bardziej, że połowa Chaosu Fukaja mi siedziała i w przeciwieństwie do tej nowej fali potrafi strzelić taki filozoficzny Berlin , Dom Diabła , Uwierz czy Ziemię Obiecaną, a nie jak cała ta nowa fala tylko o dupach 58 tracków.

Chaos Gedza też lubiłem. :joint:

Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Patryk233 »

RIVALDO111 pisze: 11 gru 2022, 0:28 A to Oki kiedyś wyglądał giga męsko, przecież to ,,brat" young igiego,rusiny czy innego Maty.
Nie wyglądał, tylko jak występował w młodych wilkach to nie robił z siebie grzecznego chłopaka z fryzurą na jeżyka.

Ja czekam na płytę Gedza. Dla mnie trochę niedoceniony rapera na scenie - powinien mieć wieskzy hajp, chociaż przez ostatnie lata całkiem ładne wyświetlenia gromadził. Mocno wystrzelił kawałkiem Kosmita i Bali (jeden z moich ulubionych love songów). Na płycie 24 7 365 zaliczył mocny progres (chyba jego życiówka).

Czekam też na płytę Tedego i Kubana.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: 2rzyn »

Co do powrotu boimbapu to musielibysmy miec jakies mocne pierdolniecie ktore by to zapoczatkowalo. Cos jak malpa w 2009.
Caly czas wiec licze na BRD :oops:
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
karbo99
Zbanowany
Posty: 177
Rejestracja: 01 gru 2022, 7:57

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: karbo99 »

To tylko kwestia miesięcy zanim jakiś prawdziwy i zajebisty raper pokroju Majora SPZ wjedzie na boombapie w sposób uliczny. Czekanko.
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: taka »

Jiigsi pisze: 10 gru 2022, 10:18 nic nas nie czeka jak u robak (inflacja)
ale nostalgłem, aż cedek wleciał na odsłuch :oops:

więcej miałkiego popu w rapie, więcej produktów typu oliwka brazil, sentino czy mlody g znów się zbłaźnią i spusty ciągle będą grane
na gruby powrót boombapów czy starej szkoły nie liczę, ale oby tego wychodziło jak najwięcej
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Jasek »

Sentino skończy nagrywać po polsku,
Sentino nagra dwie płyty po polsku.
cztery żubry i dwie kurwy
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: RIVALDO111 »

[/quote]
więcej miałkiego popu w rapie, więcej produktów typu oliwka brazil,
[/quote]

Oliwka umrze zasięgowo w 23 jak Alberto i Bratan :joint:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Bartuz
Posty: 449
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Bartuz »

Czekam na nowe RA, BonSoul, coś od Laika, Kidda i Jeża.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Spenser »

badi pisze: 10 gru 2022, 15:57 nigdy nic nie oczekiwałem po polskim rapie i polski rap nigdy mnie nie zawiódł
chyba tak bym chciał żyć
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: OmarStooleyman »

Kasa z rapu przestanie płynąć wartkim strumieniem. Mniejsze labele o słabszej sile przebicia albo się zwiną, albo ich portfolio przejmie większy gracz z branży, który popcha podpisanych wykonawców w stronę bardziej family-memo-content, pod który można nagrać viralowego tik-toka. Czyli gówno, które toczy się cały czas będzie się w zasadzie tylko pogłębiać. Rośnie nowe pokolenie, już nie podwiązane kulturowo z rapem, nie kojarzące ksywek sprzed 5 lat. Wielu raperów da sobie spokój z walką o zasięgi bo nie będzie nagrywało populistycznego gówna, a bez tego ciężko będzie o wyświetlenia, dobre kontrakty i intratne trasy koncertowe. Skończy się to powrotem to bardziej hiphopowo-rdzeniowych rozkminek w PLHH, wrócą cuty, sample, werble oraz teledyski kręcone z łapy na kwadracie. Taka muzyka będzie napierdalać maksymalnie po 500k odsłuchań ale będzie w tym czuć wiatr odnowy. Wierzę
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: przedszkolanek »

OmarStooleyman pisze: 11 gru 2022, 22:25 Kasa z rapu przestanie płynąć wartkim strumieniem. Mniejsze labele o słabszej sile przebicia albo się zwiną, albo ich portfolio przejmie większy gracz z branży, który popcha podpisanych wykonawców w stronę bardziej family-memo-content, pod który można nagrać viralowego tik-toka. Czyli gówno, które toczy się cały czas będzie się w zasadzie tylko pogłębiać.
to się przecież już dzieje od kilku lat, a pandemia i wynikające z tego zahamowanie funduszy tylko przyspieszyły proces
OmarStooleyman pisze: 11 gru 2022, 22:25 Skończy się to powrotem to bardziej hiphopowo-rdzeniowych rozkminek w PLHH, wrócą cuty, sample, werble oraz teledyski kręcone z łapy na kwadracie. Taka muzyka będzie napierdalać maksymalnie po 500k odsłuchań ale będzie w tym czuć wiatr odnowy. Wierzę
prędzej trap typu wczesno-średnia atlanta (tak wczesne '10, to się zresztą dzieje teraz w stanach, gdzie beatmaking odchodzi stopniowo od minimalizmu z lat 2016-19) albo cloudy typu wczesny rocky, czyli coś co triumfowało w polsce w latach 2013-2017
w revival boombapów na dużą skalę nie wierzę
ODPOWIEDZ