Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: RIVALDO111 »

Jak to widzę.

1. Kompletny upadek zasięgowy BORu niczym kanałów Prosto czy Asfalt Records, oprócz Palucha tam już praktycznie wszystko stoi martwe, a ostatni klip wrzucony 3 miesiące temu

2.Troche jednak upadek zasięgowy SBMu po odejściu White 2115 i Bedoesa na inny kanał, a i Macie na ostatnich klipach też strasznie poleciały viewsy.

3. Kto nowy wejdzie do mainstreamu na dobre. Szczerze na razie nie widzę mocno zasiegowej persony na YT jak to było w 2022 roku z Rusiną,Vkie ,White Widow,Waimą czy Assterem gdzie serio ładnie kręcili liczby jeszcze przed mejnem.

4. Ciekawe czy powstaną w meju rapowe płyty w tym roku :lol:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: 8na10 »

więcej gówna
jasny wracaj na forum
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: RIVALDO111 »

@8na10

A tego można być pewnym :lol:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8640
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: 2rzyn »

Powrot boombapu
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Damiang88
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2022, 20:32

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Damiang88 »

To by było fajne. Niczym taka Polska Griselda. Ale na to trzeba świeżej, utalentowanej krwi.
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2174
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Mietek »

Belmondo wjedzie z czymś relatywnie mocnym. I relatywnie starannie zrobionym jak na niego.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10150
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: ART »

belmondo nagra jakas jebana kaszane przez co zepsuje swoja legende, cos jak raper pro8l3m
powrot boombapow juz rok temu typowalem i nadal czekam
raper oki najpopularniejszym raperem w 2023
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Damiang88
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2022, 20:32

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Damiang88 »

Ja stawiam na to że utrzyma sie trend robienia fejmu na pierwszej płycie i potem wydawania gówna.
wklz

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: wklz »

Podejrzewam, że możemy się niebawem spodziewać motywu "kopiowania" przez skanowanie wokalistów i raperów tak jak to ma miejsce w Hollywood, gdzie aktorzy podpisują umowę na skan i wykorzystanie hologramu w przypadku śmierci lub niedyspozycji. Tylko w tym wypadku mówię o skanowaniu barwy głosu, nawyków stylistycznych i słownika.

W przypadku raperów sprawa jest niezwykle uproszczona, ponieważ i tak nagrywają chujnię i AI nie będzie miało problemu z przerobieniem słownictwa.. Do tego autotune, który wszystkich wykonawców mimo wszystko jednoczy w barwie głosu i można układać partie wokalne Twojego ulubionego trapstera na zasadzie klocków w eJayu.


Do tego zakładam możliwość zakupu twórczości wykonawcy na zasadzie abonamentu. Jest kultura singlowa więc np. płacisz za rok pracy danego wykonawcy, który ma deal na regularne wydawanie muzyki. To już jest w sumie wpisane w streamingi ale jest to nie do końca wykorzystany potencjał.


W polskim rapie jakieś płyty NFT, czy tam wydawnictwa w deepwebie albo cokolwiek będzie wówczas modne. Pewnie za daleko wybiegam i wejdzie po prostu jakiś zagraniczny trend sprzed 5 lat i w klipach pojawią się grubsze kurtki przeciw kosom jak w UK.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Jiigsi »

nic nas nie czeka jak u robak (inflacja)
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: przedszkolanek »

postępujący zjazd zasięgów w polskim hiphopie, które mimo tego pozostaną największym skarbem w branży, determinującym w dużym stopniu sukces wydawniczy lub jego brak
coraz hermetyczniejsze grono twórców mainstreamowych
kazirodztwo
hemofilia
śmierć z wykrwawienia
a ogólnie stopniowe wypieranie polskiego rapu z rynku przez pop
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: 8na10 »

przedszkolanek pisze: 10 gru 2022, 13:35 a ogólnie stopniowe wypieranie polskiego rapu z rynku przez pop
oby oby
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: przedszkolanek »

no myślę, że to już nie do zatrzymania, po raz pierwszy od dawna żelazny elektorat plhh czyli 8-14 latkowie słuchają masowo bardzo niehiphopowego wykonawcy jakim jest sanah, imo to otwiera, to wychowa słuchacz, który będzie miał w głowie perspektywę, że dla rapu jest alternatywa
czy to dobrze, to juz nie podejmuję się wyrokować
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13193
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: oldschool »

Skąd wziąłeś teorie, że 8-14 latkowie słuchają Sanah?
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: benzoabuser »

Słucha to wie, proste
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3250
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: yungXpaproch »

niee watpie, mysle ze po prostu wiecej sluchaczy radia wlacza streaming zamiast radia po prostu i sanah i dawid podsiadlo tez robia wyniki
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: przedszkolanek »

oldschool pisze: 10 gru 2022, 14:38 Skąd wziąłeś teorie, że 8-14 latkowie słuchają Sanah?
z obserwacji
oczywiście nie mówię, że tylko oni i że tylko jej
no ale słuchają
może po tej płycie ze śpiewaniem słowackiego xDDD się to zmieni, ale na razie słuchają
wielokrotnie słyszałem od dzieciaków z poziomu szkoły podstawowej i trochę starszych, że sanah zajebista, o ale jazz, to jest muzyczka synku
i to niezależnie od środowisk społecznych z których się wywodzą, acz po prawdzie częściej dziewczyny niż chłopacy (choć i tacy potrafili coś tam nucić sobie i wersy znali), od dzieci lekarzy po patusiary (ale nie że zdechły osa, tylko matka napierdala kablem od odkurzacza starego)
jeżeli z tego zrobi stały trend (a to chyba za szeroko poszło, żeby tak nie było, taka roxi węgiel nie miała takiego rozprowadzenia), to polski hip-hop w tarapatach za lat kilka
Damiang88
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2022, 20:32

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Damiang88 »

Raczej hh zrobi się na jeszcze większą skale popowy. Pop może być o miłości, na smutno i wesoło. A to nie interesuje młodzież. No kurwa nie widze 5 kopii Sanah na rynku. A 5 kopii Maty czy Okiego już bardziej. Inny outfit na video i do boju.

Dodano po 4 minutach 55 sekundach:
przedszkolanek pisze: 10 gru 2022, 14:59
oldschool pisze: 10 gru 2022, 14:38 Skąd wziąłeś teorie, że 8-14 latkowie słuchają Sanah?
z obserwacji
oczywiście nie mówię, że tylko oni i że tylko jej
no ale słuchają
Ale sondaż był tak wiarygodny jak ten tvpis na temat poparcia parti politycznych? :lol:
Sory nie mogłem sie powstrzymać, bo to troche pierdolenie że z obserwacji. Równie dobrze ja moge popytać dzieciaki z mojego osiedla i gówno to znaczy. Tyle że oni tak. Ale osiedle dalej już nie :lol: od tego masz statsy Spotify czy YT a nie obserwacja pod szkołą.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: badi »

nigdy nic nie oczekiwałem po polskim rapie i polski rap nigdy mnie nie zawiódł
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Co w 2023 roku? Oczekiwania i przewidywania

Post autor: Patryk233 »

Imo Sanah dobry pop nagrywa, więc żaden wstyd jej słuchać. Ostatnia jej płyta ma piękny aranż, melodie, refreny. Kawałek z Vito też props.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
ODPOWIEDZ