Ciumcioki w polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: saturn »

Póki co nadal mam przerwę od postowania, ale wpadłem na, myślę, całkiem fajną propozycję tematu, więc zakładam:

Kto Waszym zdaniem zasługuje na tytuł największego ciumcioka w pl rapie?

Definicja z wiktionary:
Spoiler
ciumciok (język polski)
znaczenia:
rzeczownik, rodzaj męskoosobowy
(1.1) gw. (Górny Śląsk) nieudacznik, ofiara losu, oferma; ktoś nieporadny, ale sympatyczny
Definicja wg. uż. 2rzyn:
Spoiler
Ciumciok - z for. synonim zjeba, pizdy, niedojdy, człowieka który posiada dwie lewe ręce, ubermasturbator bez szansy na sex, szukający wymówek cymbał, mameja, maminsynek, często z kompleksem edypa, słaba, siadająca psycha z żenujących powodów; może posiadać cechy perwersyjnego obleśnego zboczeńca i wykazywać się tym ze ma smaka na zaschnięty kakał
Oczywiście niech każdy rozumie to słowo jak chce, ja przyjąłem nast. kryteria:

- zachowanie/charakter
- nieudana kariera rapowa (ciumcioki, którym udało się zaistnieć na scenie, z automatu przestali nimi być)
- wygląd (aczkolwiek nie jesteśmy w dziale szyk/lifestyle czy wątku "najbardziej punchable morda" wiec nie był to mój główny wyznacznik)

Moje kandydatury:

1. Karwan
Spoiler
Obrazek
Bardzo lubię tego rapera, utożsamiam się z wieloma zwrotkami, no ale dobry kandydat. Niejednokrotnie określany jako po prostu "ciapa", Laik w wywiadzie nazwał go bodajże "archetypem smutnego truskula". Mimo prób wskrzeszenia kariery u Szpaka - nadal nic. "Wielkie Serce" = bezkompromisowy, podziemny debiut, dla niektórych może nawet klasyk (dla Jana-Rapowanie na pewno haha), legendarna zwrotka u Quiza, a później parę lat przerwy, jakieś projekty niewydane i "Fabryka Snów" nagrana troszeczkę na odpierdol moim zdaniem. Wizerunkowo też wiecznie zamulony.

Co ciekawe, wg mnie wypromował kilku raperów, do teraz nieźle sobie radzących.

To taka wrzutka z rodzaju - "pasujesz, ale mam tak samo jak Ty"

:oops:
Spoiler
Nigdy nie powiedziałem jej tego na głos
Wydyganiec - a pisać o tym było tak łatwo
I pomyśli:Kuba Tomek durniu, jak to?
Kiedy to trafi tu na jej iPod...


2. Flint
Spoiler
Obrazek
Tu już nie darzę taką sympatią. Choć na "Talent nie istnieje" ładnie leciał.
Różne projekty, pod różnymi ksywami, w różnych wytwórniach - każdy przeszedł praktycznie bez echa. Mało charyzmy, nawet mimo prób poruszania jakichś mniej oczywistych tematów, stosowania momentami fajnych patentów na numery.
Wygrał jedno z najmocniejszych WBW w historii, ale szczerze to lepiej pamiętam 3-6, Ensona czy nawet Wicia z tamtego battle.
Ciągle pospinany, potem niby został prowadzącym jakiejś telewizji rapowej - kto teraz ogląda telewizję, a tym bardziej kanały muzyczne!?
Rawicz gadał z nim w CGM przez kilkanaście minut, o płycie, której pewnie nawet nie przesłuchał żeby na końcu zadać mu pytanie:
Spoiler
A wiesz co, nie wiem czy to nie będzie nietaktem, ale... co u Pezeta?
Przesłuchałem sb z nudów kiedyś jego album "Niebo na wrzecionie" i numer "Jotuze" to jest synonim zjebanego mindsetu.
Argumentem na nie byłoby, że ponoć trenował jakieś sztuki walki... no ale w rapie mu się sztuka nie udała.
Wyglądowo nie ocenię, jednak żadnym chadem nie jest. Głos też ma trochę irytujący.

W tym klipie na końcu jest Kapota, przed zostaniem Kapotą:
Spoiler
Tu Peja w epizodzie ciumcioka - przykład na to, że nawet twardy raper z charakterem może mieć gorszą chwilę:
Spoiler
Obrazek
Cały topic oczywiście z przymrużeniem oka, bo ja jestem ostatnią osobą, która mogłaby oceniać kogoś w kategoriach bycia ciumciokiem.

Zapraszam do wpisywania swoich typów.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6106
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: DoubleB »

saturn pisze: 05 gru 2022, 12:12 Tu Peja w epizodzie ciumcioka - przykład na to, że nawet twardy raper z charakterem może mieć gorszą chwilę
z tym to akurat było poruszane przez peję w wywiadzie z aatv, że ma nagranie z tego, i że sheller mu mówił że pdg też ma nagranie z tego, i żadna ze stron nie zdecydowała się go publikować, a dlaczego to można gdybać, podobno nie było to takie jednostronne uderzenie wtedy
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: OmarStooleyman »

1. Diox - ciumciok z hiphopowego meja, który nie potrafił poradzić sobie z ogniem krytyki nafetowanych urwipołciów z jakiejś kurwa Małkini
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: many-s »

Obrazek

Białas vs Śliwa
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6106
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: DoubleB »

naczelny ciumciok oczywiście bedoes
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
bialyjelen
Posty: 985
Rejestracja: 21 paź 2019, 22:31

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: bialyjelen »

HuczuHucz, W.E.N.A
lygrys pisze: 02 lip 2023, 20:03 Myślisz kurwo, że jesteś zabawny
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5684
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: joey »

Suja THS Klika?
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
tomek5lg
Posty: 834
Rejestracja: 20 kwie 2019, 15:51

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: tomek5lg »

a nie jest tak ze wiekszosc polskich raperow to zjeby i ciumcwoki? latwiej by bylo wymienic tych ktorzy nimi nie sa. Nawet wspomniany tu wczesniej laikike i jego ksywa plus wieczny kij w dupie jest troche smieszny :D


najwieksi to pewnie bedi, zabson, wena, quebonafide tez by tu pasowal
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6351
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: zemsta1camzata »

Spoiler
kaz bałagane w tym klipie
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
bcn
Posty: 72
Rejestracja: 01 gru 2022, 8:15

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: bcn »

joey pisze: 05 gru 2022, 12:31Suja THS Klika?
salutens i emano wieczorową porą a nie rano

ode mnie żurom
lygrys pisze: 30 sty 2024, 14:01 Dzisiaj biję psa penisem po czole
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: jajca »

balagane w kazdym klipie, dla mnie to troche casus wojewodzkiego przed i po "idolu", po latach bycia popychadlem i ciumciokiem uznal ze nie ma nic do stracenia i wymyslil sobie persone, ktora bedzie jego przeciwienstwiem, a przez lata odgrywania jej z jak najwiekszym przekonaniem i zaangazowaniem moze cos z niej uszczknie, ale element ciumciokstwa pozostal na zawsze i czasem wychodzi
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3821
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: Czak »

Edzio zdecydowanie
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Popi
Posty: 268
Rejestracja: 11 sty 2020, 10:13
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: Popi »

The most ciumciok song w uniwersum polskiego rapa
Spoiler
"Stary dobry Flint", "WWA ZOO', 'Talent nie istnieje', "Zła sława', to dobre materiały, miał swój sznyt i pomysły na kawałki, ponadto grał bardzo dobre koncerty, Nie wpisuje się w definicje. Jest tryhardem chyba z największą ilością prób zaistnienia w mainstream, ale niósł zawsze za sobą jakiś warsztat albo treść.

W 2022 na jednego rapera przypada 10 ciumcioków, nawet Quebo zmienił wizerunek na najchujowszy jaki mógł wymyślić żeby utrzymać się w trendach, całe SBM, całe QQ. Każdy raper poniżej rocznika '99 jest ciumciokiem (i prawdopodobnie właśnie teraz ssie komuś pałę. Zróbcie hałas) Dzisiaj trzeba być trochę spierdolonym żeby zaistnieć na scenie, dekadę temu jeszcze się wybijały telenty jak Oskar Pro8l3m, a teraz to już tylko pozerka, murzyński taniec typu kucam-stoje i antytalenty bez treści kaleczące nawet na autotune
Popi.jaku
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: saturn »

Popi pisze: 05 gru 2022, 12:46 The most ciumciok song w uniwersum polskiego rapa
Nie nazwałbym Pivota ciumciokiem - raper z doskoku, założył rodzinę i nawet dał jeszcze radę nabrać media + jakieś festiwale alternatywne na ten swój "dad rap". Duży mam dla niego szacunek, chociaż pamiętam, że na starym forum coś mi odjebało i go krytykowałem. A track u Quiza fajny, szczery, zamiast pozować na nie wiadomo kogo.

Dla mnie ciumciok = ktoś, kto mimo usilnych starań nie zrobił kariery i został upokorzony przez środowisko rapowe/sam się upokorzył.

Robienie kariery na wizerunku retarda to nie ten case.

Ale pewnie, że każdy może mieć swoją definicję.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Popi
Posty: 268
Rejestracja: 11 sty 2020, 10:13
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: Popi »

Ciumciok = pizda
Definicja jest jedna, tylko ty masz inną
Popi.jaku
Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1160
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: guzi »

pedały z white widow
sobel
rusina
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: ART »

wena, kuban, diox
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11490
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: SWN »

Raper jedynie epizodyczny, poza tym kojarzony bardziej z dziennikarstwa, ale tytuł tematu mówi "w polskim rapie", więc w sumie i tak się liczy:
Spoiler
Spoiler
Karwan zapodany już w otwierającym poście jest niejako zamknięciem tematu, odpowiedzią za max punktów z klucza arkuszu, rozwiązaniem zagadki, ale do walki o zaszczytne drugie miejsce w zestawieniu polskich ciumcioków wystawiam eMATeIa
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
d3nt
Posty: 2095
Rejestracja: 08 gru 2021, 22:09

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: d3nt »

zemsta1camzata pisze: 05 gru 2022, 12:36
Spoiler
kaz bałagane w tym klipie
Lepiej za miedzą niż pleksą ~Olgierdos
wklz

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: wklz »

Nazywanie Emateia czy tam Edzia ciumciokiem to pułapka wizerunku. I jeden i drugi ogarnia rzeczy, które do ciumciarskich nie należą - jeden prowadzi spory portal o rapie i jest jakoś tam opiniotwórczy (bez szaleństw), drugi robi hajs na dzieciach - trzeba być dobrze skrzywionym, ale na pewno nie ciamajdą.
To już nawet CNE nie jest ciumciokiem jak mu się udało trzymać na powierzchni przy swoim wizerunku...


Jedyna zagadka jest z Dioxem - tyle zrobił tych klipów, że mógłby na spokojnie się szanować i nie walczyć tak o uwagę, co wiadomo - nie jest specjalnie rezolutne.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2022, 15:34 przez wklz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ