Ciumcioki w polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2035
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: gods bidness »

Jednak lubię Bisza.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2023, 17:15 przez gods bidness, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stanky
Posty: 286
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:15

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: stanky »

wstyd mi ze sluchalem bisza
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 581
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: Ema »

ale bisz chyba nigdy nie zabiegał o ten hajp, hajs i jakies szersze wybicie, dla mnie to taki drugi małpa, obaj nagrali album w podziemiu, który ich mocno wybił, ale czy przez to zaczęli wyskakiwać z lodówki ? No nie, wydaje mi się, ze maja i mieli wyjebane. Zreszta były inne czasy wtedy,pamietam pezeta , który kurwa zawsze płakał w wywiadach jakie to raperzy śrubki zarabiają, ze jego koledzy murzyny z USA są milionerami a on mieszkanie na Ursynowie w starym bloku wynajmuje. No i tak płakał i wypłakał, ze teraz jest milionerem i co pół roku samochód zmienia. Niektórzy wytrzymali ciśnienie i im się pofarcilo, bo niestety, ale w zyciu trzeba mieć farta
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: RIVALDO111 »

Bisz ostatnio u Flinta płakał że dawanie koncertów w kołach gospodyń wiejskich to u niego codzienność, a chciałby zapełniac stadiony jak Que.

Tak jak ktoś wyżej napisał, muzyka to mega fart, bo to że jeden kosi miliony a drugi nic w mainstreamie zależy tylko jaki masz hype nastków aby zapełniali Ci stadiony czy kluby. Biszowi nie udało się załapać do pociągu jak 1000 innym raperom, tak jest, było i będzie.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
dyhudyh
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2022, 22:24

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: dyhudyh »

dla mnie ciumcioki to Zeus i Rahim :rotfl:
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2035
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: gods bidness »

Nie no, nie porównujmy Bisza do Quebo czy Pezeta, bo on jednak ze swoim rapem nigdy nie miał szans na takie zasięgi, z tym Wilkiem to był jednorazowy skok, bo akurat była koniunktura na takie coś. Quebo czy Pezet to rap dla normików, rap dla dziewczyn, szerokozasięgowy, zrobiony z zachowaniem wszystkich zasad katalogu Zalando, nie ma co Bisza od ciumcioków jechać, że ze swoim stylem tego nie powtórzył.
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: fromage »

Przypominam ze utwor 5-10-15 aurora Pezet, jako ze ma fajny beat to teraz w 2023 czuc troche Pedro p word Gonzalez rodiguez de la casa pedrobear type of vibe, se przesluchalem co on tam nawija ze co on ja robi malolate a matka w pokoju obok spi? I jeszcze jakies Reeboki I inne wutki mu daja sponsorships, zdelegalizowac polskin hip hop
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: RIVALDO111 »

Tak gadacie ciągle o tych milionach w polo disco rapie obecnym, że czasami sobie myślę jak niektórych głowa musi boleć że nie załapali się teraz na te czasy.

Sądzę że jednym z największych przegranych jest Tomb, który gdyby wtedy wybral stronę Bedoesa,Solara i Białasa byłby dziś ustawiony finansowo na lata, a tak gościu zniknął kompletnie z rynku, aż dziwne że ten Kuban zniknął na tyle lat. Zamiast kosić hajsy.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10197
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: ART »

kuban zostal pogoniony za robienie chujozy i czekal na dobry moment az bedzie mozna wrocic (tez z chujoza)
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2174
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: Mietek »

Wjebałem się na Glamrap i się dowiedziałem, że istnieją ludzie, którzy se dziarają te cyferki Bedoesa 2115. props czy hejt? Przespalibyście się z dziewczyną z takim tatuażem?
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: RIVALDO111 »

Bedoes i White mają strasznie chory fanbase.

Do tej pory nie wiem czemu nastki ich aż tak bóstwią.

Dodano po 4 minutach 36 sekundach:
ART pisze: 08 sty 2023, 21:14 kuban zostal pogoniony za robienie chujozy i czekal na dobry moment az bedzie mozna wrocic (tez z chujoza)
Tylko jeden który przynajmniej zrobił stop, a 99 procent topu co 1-2 lata wali płytę mimo że robią g...o więc nawet szacunek do niego.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10197
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: ART »

Mietek pisze: 08 sty 2023, 22:32 Przespalibyście się z dziewczyną z takim tatuażem?
wszystko dla gangu
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2923
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: LWD »

Ema pisze: 07 sty 2023, 21:15 ale bisz chyba nigdy nie zabiegał o ten hajp, hajs i jakies szersze wybicie, dla mnie to taki drugi małpa, obaj nagrali album w podziemiu, który ich mocno wybił, ale czy przez to zaczęli wyskakiwać z lodówki ? No nie, wydaje mi się, ze maja i mieli wyjebane. Zreszta były inne czasy wtedy,pamietam pezeta , który kurwa zawsze płakał w wywiadach jakie to raperzy śrubki zarabiają, ze jego koledzy murzyny z USA są milionerami a on mieszkanie na Ursynowie w starym bloku wynajmuje. No i tak płakał i wypłakał, ze teraz jest milionerem i co pół roku samochód zmienia. Niektórzy wytrzymali ciśnienie i im się pofarcilo, bo niestety, ale w zyciu trzeba mieć farta
po prostu pezety, sokoły i inne tego typu rapery narzekacze są/byli debilami, najgłupszego sortu bananami, bez umiejętności liczenia i gospodarowania pieniędzmi o czym zresztą świadczą zmiany samochodu co pół roku. no ja też czytałem wiele wywiadów pezeta, w których narzekał jak to się słabo zarabia, by przy następnym pytaniu się pochwalić kolekcją 150 par butów. zresztą chyba nawet w gościńce u bałagana ten biedny pezio nawija, że w starych czasach na koncercie robił 2 pensje swoich rodziców, więc o czym w ogóle mowa. ostr, gural i pewnie jeszcze kilku raperów potrafiło jeszcze w czasach ~2010 postawić sobie fajne domki, ten typ mes odnosząc znacznie mniejszy sukces komercyjny od pezia, był w stanie sobie 2003/2004 w wieku niecałych 22 lat kupić mieszkanko, vnm w 2012 nawijał, że zarobił w rok blisko 200k (za te pieniądze te 10 lat temu jeszcze można było kupić kawalerkę w wwa), myślisz, że pezet na tej płycie ze swoim bratem czy radio pezecie zarabiał mniej?, jeśli tak, to tylko dlatego bo jest debilem i wchodził w jakieś dziwne układy typu utrzymywanie braciszka. no i później przerwa wydawnicza przez blisko 7 lat, która jakoś nie wymusiła na nim by kurwa szukać nowej pracki. problemem takich ludzi jak pezet jest krótkowzroczność, brak elementarnej przedsiębiorczości i gospodarowania pieniędzmi, aby się dobrze ustawić w realiach zarabiania tak jak się zarabiało na rapie te killkanaście lat temu, jak weszło kilka tysięcy za koncert, no to schować do skarpety, trzymać w banku na koncie, a nie przepierdalać w ten sam dzień na narkotyki, alkohol, nic nie warte buciska czy inne drogie szmaty, w rok takich koncertów mieli w kurwę, więc mogli w kurwę odłożyć, a nie odkładali bo byli debilami, ostr-y, gurale, bilony, odkładali i mieli już odłożone małe fortunki, jeszcze przed wystrzałem popularności jakichś biszów.

obecnie pezetowi się po prostu poszczęściło, że akurat ta jedna płyta się świetnie przyjęła (gdzie na jej sprzedaży świetnie zarobił, tak jak ostr, gural czy inni dużo sprzedający płyt, zarabiali świetne pieniądze te 10 lat temu), co wraz z pozycją jaką sobie zbudował te 10 lat temu, pozwoliło zorganizować trasę składającą się z kilku dużych koncertów w dużych halach zamiast kilkudziesięciu w mniejszych klubach, z których to dochody mogły być sumarycznie porównywalne ze sobą, no ale że dochody z tych obecnych koncertów nie były rozłożone w czasie, tylko w skali miesiąca mógł wszytsko zgarnąć, to ten przygłup tego nie zdążył przpierdolić i zebrała się fajna sumka, którą następnie przpierdolił na samochodziki

zresztą porównywanie zarobków raperów działających na skalę globalną do siebie, jegomościa rapującego do wąskiej polskiej publiki idealnie demonstruje jaki poziom intelektualny i oderwania od rzeczywistości taki pezio reprezentował, z jedne strony rynek liczący kilka miliardów ludzi, no nawet przyjmijmy 800mln anglojęzcznej populacji, czy 300 mln populacji ameryki północnej, kontra chłopaczek wypuszczający coś na rynek 38mln ludzi, no to niesamowite, że ci o większym zasięgu zarabiają po wielokkroć więcej
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 952
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: DJ_BOBO »

szacun za ten post
https://youtu.be/UD4lt6AOVZQ?si=LOyIBdPJUn8olTdV
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: RIVALDO111 »

To Pezet narzekał na zarobki? Cholera przecież ten typ jest pewnie na luzie w top 5 raperów którzy dorobili się najwięcej siana od kiedy przyszło żyć z rapu.

Szczerze to zawsze mnie ciekawi ile z rapu wyjął Peja, bo to jednak nie był ten poziom co późniejsze lata. Ciekawe czy udało mu się np wyjąć z tego 600 tysięcy-1 mln.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: Blendzior »

90% raperów to rozrzutne głąby, podobnie jak sportowcy. Jak pochodzisz z nizin i nie zostaniesz wychowany w przesiębiorczności w domu rodzinnym bardzo często bedziesz rozpierdalał pieniadze jak wielu koszykarzy w nba raperów czy innych tysonów. Jak mawiał klasyk "umysl biedaka zawsze będzie biedny..."
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: RIVALDO111 »

@Blendzior

Topka dziś tyle zarabia, że trzeba być dobrym debilem by się nie ustawić. Rusina i Vkie na feacie to już nawet pokazują jak trzymają 10-20 k w rękach.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 581
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: Ema »

LWD pisze: 08 sty 2023, 23:44
Ema pisze: 07 sty 2023, 21:15 ale bisz chyba nigdy nie zabiegał o ten hajp, hajs i jakies szersze wybicie, dla mnie to taki drugi małpa, obaj nagrali album w podziemiu, który ich mocno wybił, ale czy przez to zaczęli wyskakiwać z lodówki ? No nie, wydaje mi się, ze maja i mieli wyjebane. Zreszta były inne czasy wtedy,pamietam pezeta , który kurwa zawsze płakał w wywiadach jakie to raperzy śrubki zarabiają, ze jego koledzy murzyny z USA są milionerami a on mieszkanie na Ursynowie w starym bloku wynajmuje. No i tak płakał i wypłakał, ze teraz jest milionerem i co pół roku samochód zmienia. Niektórzy wytrzymali ciśnienie i im się pofarcilo, bo niestety, ale w zyciu trzeba mieć farta
ten typ mes odnosząc znacznie mniejszy sukces komercyjny od pezia, był w stanie sobie 2003/2004 w wieku niecałych 22 lat kupić mieszkanko,
mes tej kawalerki sobie nie kupił, wynajmował ja z 10 lat a potem rodzinka się zrzuciła i mu ja wykupiła. Ale co do reszty posta, to masz racje.
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6802
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: jAg »

RIVALDO111 pisze: 09 sty 2023, 0:30 To Pezet narzekał na zarobki? Cholera przecież ten typ jest pewnie na luzie w top 5 raperów którzy dorobili się najwięcej siana od kiedy przyszło żyć z rapu.

Szczerze to zawsze mnie ciekawi ile z rapu wyjął Peja, bo to jednak nie był ten poziom co późniejsze lata. Ciekawe czy udało mu się np wyjąć z tego 600 tysięcy-1 mln.
Ile ty masz lat?
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1801
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Ciumcioki w polskim rapie

Post autor: many-s »

RIVALDO111 pisze: 29 gru 2022, 19:42 Tak szczerze to ślizgawka tu mało zmieni. Zasiegi robią dziś nastki i dzieci. 12 letnia Ola nie będzie żyć Peją czy Kalim. Tylko 19-25 Rusiną czy Okim. Takie prawo życia i ja nawet nie mam do tego pretensji. Tylko, że to już dawno nie jest ,,rap"
Dużo prawdy, mimo wszystko, takie życie. Z tematu o rusinie.
ODPOWIEDZ