Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: saturn »

aleksy pisze: 29 paź 2022, 18:02 rodzice i środowisko są najważniejszymi elementami w kształtowaniu młodego człowieka
No właśnie "rodzice i środowisko". Ale jedno z drugim nie musi iść w parze. Powiem więcej - zwykle nie idzie.
W ogóle rola rodziców na etapie dorastania to już choćby historycznie widać, że nie była jakaś duża. Teraz jest lepiej pod tym względem, ale nawet ja, wychowywany pod gigakloszem zdaje sobię sprawę, że i tak przesadzasz. Wystarczy, że dziecko pójdzie do szkoły i dobre wychowanie, wpojone zasady mogą nie wystarczyć. Zachodzą sytuacje losowe, choroby, które ujawniają się w późniejszych latach, etc. Jakkolwiek wspaniali nie byliby rodzice. Taka jest brutalność życia.

Ogólnie zauważyłem, że większość ludzi nie rozkminia czego lubi słuchać tylko po prostu słucha tego co lubi. A że komuś w puli genetycznej wylosował się rock, a innemu grubiańskie dukanie to inna sprawa. ALE...

... normalnie bym Ci tego, @aleksy nie pisał, jednak wrzuciłeś swój album na forum (a przede wszystkim nagrałeś go) co wskazuje, że jakieś tam zapędy twórcze posiadasz. To tak jak ja, tylko mój zapał jest tysiąc razy słomiańszy. Nevermind. Chodzi o to, że jako twórca na pewno analizujesz swoją i innych muzykę - stąd mój wniosek. Ty po prostu wstydzisz się tego czego słuchasz (i wg mnie słusznie) więc próbujesz zamaskować to uczucie jakimiś teoriami, że treści rapowe nie są szkodliwe same z siebie i muszą trafić dopiero na źle wychowanego popaprańca żeby poczynić realne szkody. A jeśli słucham sobie będąc świadomym człowiekiem, o zalewaniu pogubionych życiowo dziewczyn plemnikami itd. to wszystko jest w porząsiu i moja psychika pozostaje na wieki nienaruszona. Taki to jestem monolit bo miałem fajnych starych. :crazy:
azar pisze: 29 paź 2022, 18:10 małolacik jara, mówią że to moja wina
ale gdzie jest jego matka
przecież ona jako małolatka
słuchała sokoła i kręciła się po klatkach
Myślę, że taką matkę może mieć np. yungXpaproch. I chyba nie narzeka. Ja na swoją złego słowa nie powiem, bo mi to jakoś nie przechodzi przez klawiaturę, ale sami zobaczcie kim jestem. Czasami nieświadomość bywa lepsza.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

weź się czasem zastanów co ty pierdolisz w tych postach i po chuj
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: saturn »

Standardowy afront kiedy nie ma się argumentów. Spoko.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

ty nie masz pojęcia co to jest argument, w każdym temacie gdzie dorośli rozmawiają zaczynasz pierdolić jakieś debilizmy i rozpierdalasz dyskusję, żaden temat nie zyskał na tym, że się w nim pojawiłeś, żaden
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2173
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mietek »

Moltisanti pisze: 29 paź 2022, 17:56 To ty napisałeś o kastrowaniu w kontekście krytykowania cpunskiego rapu.

Fakty są takie że 1 Rap ma wpływ na ludzi. 2 rodzice to nie jedyny podmiot kształtujący dziecko.

Cała reszta to wasze pierdolenie na zasadzie "no może i jego trener nauczyciel i wujek pili przy nim wódę wciągali kreski i omawiali plany napadów na bank, ale winę za jego stoczenie się ponosi tylko samiec i samica którzy 15 lat temu się ruchali" (czemu akurat oni, to wiecie tylko wy)
No i zarówno z tezą 1. Rap ma wpływ na ludzi i z tezą 2. Rodzice to nie jedyny podmiot kształtujący dziecko się zgadzam.

Mój post krytykuje postawę, nazywania każdego, kto tworzy coś co może zaszkodzić dziecku, szkodliwym. I nie wiem, coś się tak uczepił tego kastrowania. To taka sama metafora jak np. "założyć kaganiec", "pozbawić zębów", etc.

Dorośli muszą tworzyć rzeczy, które potencjalnie mogą zaszkodzić dzieciom (w tym między innymi rap, lub inną sztukę), bo inaczej mielibyśmy bardzo nudny świat. Zresztą nigdy do takiej sytuacji nie dojdzie, bo ludzie po prostu mają silną potrzebę tworzyć takie rzeczy i nie ma w tym nic złego.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

niby 2022 rok, a na forum dyskusja czy rap DEMORALIZUJE młodzież i kto jest za to odpowiedzialny
'90 wiecznie żywe
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3631
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Moltisanti »

No to zgadzasz się Mieciu ze wszystkim co napisałem.

Co do tego ze dorośli muszą tworzyć sztukę o ćpaniu to jest dokładnie odwrotnie niż myślisz. Może twoje życie byłoby bez tego nudne, ale jednak 2-3% Ludzi którzy ciągną ten świat do przodu nie ekscytują takie rzeczy az tak bardzo bo żyją swoim zajebistym życiem, chyba zapomniałeś ze świat ma trochę więcej niż 80 lat i na prawdę ludzie żyli wcześniej tez.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2173
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mietek »

Chodziło mi o trochę większy zbiór twórczości artystycznej niż o ćpaniu. O przemocy, o patologii, twórczość fatalistyczna, etc., tak naprawdę nawet twórczość filozoficzna może nieukształtowanemu umysłowi zaszkodzić.
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: saturn »

aleksy pisze: 29 paź 2022, 18:41 ty nie masz pojęcia co to jest argument, w każdym temacie gdzie dorośli rozmawiają zaczynasz pierdolić jakieś debilizmy i rozpierdalasz dyskusję, żaden temat nie zyskał na tym, że się w nim pojawiłeś, żaden
Nie będę się z Tobą wykłócał, ponieważ jestem dzisiaj w złym humorze. Ale gdybyś faktycznie kumał na czym polega dyskusja (a nie jednostronne forsowanie swoich racji) to wiedziałbyś, że nawet z "debilizmami" warto się skonfrontować zamiast cosplayować mentalnie cietrzewia. O wskazanie gdzie w moim poście były te, Twoim zdaniem, "debilizmy" już nawet nie proszę bo zaraz napiszesz "wszędzie" albo "wąchaj gacie, dorośli rozmawiają" - oj, biedny, umęczony Aleksy (już chyba wiem skąd wziąłeś ksywę, od tego świętego co kimał pod schodami) nie ma siły doszukiwać się merytoryki we wpisach, które negują jego poglądy.
przedszkolanek pisze: 29 paź 2022, 18:58 niby 2022 rok, a na forum dyskusja czy rap DEMORALIZUJE młodzież i kto jest za to odpowiedzialny
'90 wiecznie żywe
Kolejny oświecony. W ogóle co jest z tymi polonistami, że tak zaciekle bronią beztreściowej muzyki? Łukasz Łachecki to samo. Przecież powinno być dokładnie odwrotnie. Chyba, że wszystkich absolwentów filologii nagle ogarnęła chłopomania?
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2174
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Opieronie »

Ty nie miałeś się uczyć?
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

saturn pisze: 29 paź 2022, 20:11 Kolejny oświecony. W ogóle co jest z tymi polonistami, że tak zaciekle bronią beztreściowej muzyki? Łukasz Łachecki to samo. Przecież powinno być dokładnie odwrotnie. Chyba, że wszystkich absolwentów filologii nagle ogarnęła chłopomania?
xDDDDDDDDDDDDDDDDD
kulą w płot
wklz

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: wklz »

Nikt by nie usłyszał o raperze Hukos gdyby nie nagonka medialna po dissie na prezydenta.
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: saturn »

@Opieronie No od 14:00 dzisiaj mówię sobie, że usiądę do zadań z biologii, ale chyba po prostu pospisuję odpowiedzi z Internetu, jeśli w ogóle coś znajdę. Nie potrafię się kompletnie skupić. Może trzeba było iść w matematykę jednak? Ogólnie to mam ten problem, że całymi dniami rozkminiam teraz jakiej muzyki słuchać i jaką zacząć tworzyć. Dzisiaj już miałem fazę na rock w stylu Pixies (tak, tylko weź się naucz grać na instrumentach i znajdź innych muzyków, punkt drugi nierealny, tylko jakiś bedroom pop zostaje, a to jest zbyt nudne i grzeczne) a potem przeskoczyłem na... hyperpop (niby łatwiej bo kleisz wszystko w komputerze, ale ciężko się tego słucha na dłuższą metę i w ogóle artyści są zwykle pochowani za rozpikselowanymi kadrami z anime. Chociaż ideologicznie nawet ok, bo to taka muzyka szkolnych wyrzutków, którzy zawsze chcieli być bimbo-slut-gwiazdeczkami. Tylko nie wiem czy moje kinky marzenia powinienem przekładać na twórczość. Może tak bo sztuka powinna odzwierciedlać ukryte pragnienia, ale rozum podpowiada, że to jest kiepski pomysł). Więc rozwiązywałbym sobie jakimiś wzorami Viete'a etc. te zadania z yt w słuchawkach, a tak muszę czytać o, nie wiem, egzocytozie, co wymaga większej koncentracji by choć odrobinę z tego zapamiętać. I jeszcze wiedza jest porozsiewana po różnych plikach, trzeba szperać.

@przedszkolanek Ok, a chciałbyś to sprostować? Bo jestem ciekaw Twojej osoby, pozakładałeś wiele tematów o płytach z zupełnie różnych gatunków, masz ponoć wykształcenie polonistyczne (też byłem na podobnych studiach, ale przerwałem po roku), chętnie dowiem się czegoś o Twoim spojrzeniu na muzykę.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

saturn pisze: 29 paź 2022, 20:34 przedszkolanek Ok, a chciałbyś to sprostować? Bo jestem ciekaw Twojej osoby, pozakładałeś wiele tematów o płytach z zupełnie różnych gatunków, masz ponoć wykształcenie polonistyczne (też byłem na podobnych studiach, ale przerwałem po roku), chętnie dowiem się czegoś o Twoim spojrzeniu na muzykę.
dementuję zasadniczo, no i nie mam ochoty na gadanie
pozdro ekolego
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: saturn »

No szanuję to w takim razie. Pozdro również.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8627
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2rzyn »

Ewidentnie ilosc fetoru wciaganego z obesranych gaci rozjebala ci strukture mozgu. Wez ty sie idz uczyc a nie swirujesz filozofa ze zjebaniem czolowym.
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 849
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Finesta »

1985 > Za młodzi na Heroda
Bisclavret
Posty: 3371
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Bisclavret »

Ras zrobilby dużo lepsza karierę solo
wklz

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: wklz »

No te bity były najgorsze.
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4578
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Groszek »

Jakby po zmnh ment nie zaczął napierdalac tych chujowych cukierkowych bitów aka flirtini to by się dało to jakoś od ratować.

Ras + 1988 było by spoko nawet jako ep co widać było na jego płycie
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
ODPOWIEDZ