Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2rzyn »

powiedzmy sobie szczerze - rapu w rapie jest coraz mniej na tej scenie zjebanej
wchodzisz w temat albumów pl rapu, patrzysz kukon
myślisz: kto to? sprawdze se
włączasz a tam jakieś arie spedalone albo zawodzenie naćpanego zjeba który powinien trafić do beki z lokalnych
przecież to nawet rapowane nie jest do kurwy

do tego dodasz te wszystkie kolorowe kukły które "śpiewają" (kurwa koło śpiewu to nie stało nawet) zamiast rapować
no i cała reszta kalkulująca co jest modne, niby se porapują jakoś chujowo ale skrecza nie dadzą bo gówniarze pomyślą że się dźwięk spierdolił i wyłączą

JEBAĆ
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: ConeyIsland »

abstrahując od powyższej rozmowy sz. gentlemenów, pozwolę odnieść się do tegoż tematu, mianowicie "kontrowersyjne" zdanie o polskim rapie by Ja.
rapsów zaczynałem słuchać jak pfk latało w soboty na tvnie rano w programie Viva Polska. Potem przechodziłem różne momenty fascynacji czy to polskim czy mudżińskim rapem. Byłem sajko Big daddy kane'a / rakima / nwa, byłem thug life bo 2pac żyje na kubie, byłem technician ze straaaaange music, byłem fanem 'poezji' bisza, byłem (przez moment, żeby nie było) fanem twórczości ostrego [w sumie TDD nadal uważam że jedno z lepszych co dała słuchaczom polska scena], jarałem się dwoma sławami, i jeszcze parę okresów bym znalazł. do brzegu. wstydem jest słuchać rapsów, tak se myślę. cholera, jak niewiele jest kawałków, które - WYŁĄCZAJĄC SENTYMENT - są naprawdę świetnie muzycznie. Rozumiem pod tym ciekawą, bogatą warstwę muzyczną i, ekhm, nieprzypałowe wersy. Pojedynczych dobrych wersów jest multum a ile jest całych płyt, które od A do Z są ciekawe / interesujące / rozbudowane? Nawet (zabijcie mnie, kurwa) na Najebawszy są gorsze momenty i nie mam tu na myśli bynajmniej zestarzenia się materiału. Starczy, wypierdalam.

Swoją drogą, gdyby usunąć wyraz "jak" z polskiego rapu to zastąpiliby je raperzy wyrazem "niczym" co idealnie odpowiadałoby na pytanie "czym stałby się wtedy rap?".
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: gods bidness »

Znaczy ja nie oczekuje, że skrecze będą obligatoryjnie w rapie. Ja je bardzo lubię i doceniam, nie kupuję też tłumaczenia, że nadają się tylko do kawałków typu JWP, bo i na Chronic 2001 swoje miejsce znalazły i nawet we wspomnianym Esperanto Fokusa, co raczej mało truskulowe jest. Chciałbym właśnie zobaczyć formułę skreczu 2.0, która wychodzi poza standardy truskulu i pasuje do tych nowomodnych podgatunków, żeby je urozmaicić, bo brzmią tak samo i osobiście już rzygam tym brzmieniem drill/trap, polegającym na złożeniu do kupy niskich bębnów na 808, cykaczy i dołożeniu jakiegoś pedalskiego falsetu na autotunie.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: DoubleB »

mi się już od dawna skrecze nie kojarzą z truskulem, ale to chyba przez us rap
Spoiler
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: gods bidness »

Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1802
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: many-s »

Rap by o wiele więcej zyskał jakby pozostał muzyką niszową, raperzy nie mieli ambicji artystycznych, trzymali gęby na kłódki, a muzyka broniła się sama. Wtedy to by była świeża i surowa muzyka ulicy. Cała ta socjalowa otoczka (kłótnie i żale w postach lub komentarzach, mądrości na stories i shortach itp.) to żenada w chuj i uwstecznia społeczeństwo. Już lepiej było jak raperzy byli sztywni i wzbudzali respekt przez wywoływanie strachu (kurcze nie wiem jak to zdanie sformułować obrazowo i dosadnie). Oczywiście chciwość i chęć zabłyśnięcia zrobiły swoje. Polska to nie Ameryka.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: DoubleB »

obie postawy były zwykle pozerką, niemniej już lepiej kreować siebie na tajemniczego, ekskluzywnego, bo to przyciąga ludzi, przynajmniej imo zyskać na tym można mniej fanów, ale bardziej oddanych, niż kreując się na wielkiego artystę i dorobić się rzeszy sezonowców
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: ConeyIsland »

@DoubleB nie po raz pierwszy z rigczem
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1802
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: many-s »

DoubleB pisze: 05 mar 2024, 11:22 obie postawy były zwykle pozerką, niemniej już lepiej kreować siebie na tajemniczego, ekskluzywnego, bo to przyciąga ludzi, przynajmniej imo zyskać na tym można mniej fanów, ale bardziej oddanych, niż kreując się na wielkiego artystę i dorobić się rzeszy sezonowców
Prawda
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8115
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: eddy_wata »

Przewozka, pozerka i pogon za hajsem to zajebiste rapowe cechy tylko, ze my to robimy w wiesniackim wydaniu i tu jest problem
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 850
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Finesta »

Podziemie skończyło się na Mediumie
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jaayu »

rap na byciu muzyka niszowa nic dobrego by nie zyskal
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1802
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: many-s »

Oszczędziłby cringu w wielu przypadkach.
Awatar użytkownika
CL500
Posty: 933
Rejestracja: 01 gru 2022, 10:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: CL500 »

marmolad_k2 pisze: 16 mar 2024, 21:38 Najbardziej przehajpowane to jest Zabójstwo Liryczne
kontrowersyjna opinia, jak ZL wychodziło w tym 2014 i pierwsza garstka osób zapoznawała się z tym materiałem ściągając to z datpiffa to żaden raper w tym kraju nie miał takiej stylówki, flow czy umiejętności śpiewania
MalinowyJogurt 2
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6562
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jose »

no imo to wcale nie jest aż tak nahajpowane, raczej się mówi o Sentino jako postaci i wymienia te najlepsze kawałki, w tym te z ZL1, ale sama płyta na pewno nie ma aż tak kultowej pozycji, jak Art Brut

ale kumam trochę marmolada, bo zarówno ZL1, jak i ZL2 to trochę nierówne materiały
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: oldschool »

Zabójstwo Liryczne jest określane klasykiem i niewątpliwie nim jest, ale raczej nikt w swoim TOP 10 płyt ever tego nie stawia. Dla mnie odpowiednia opinia o tej płycie lata i nie ma przehajpu.
Awatar użytkownika
bilderberg
Posty: 136
Rejestracja: 14 sie 2019, 12:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: bilderberg »

Przesłuchanie sobie zabójstwo liryczne a potem sos ciuchy i borciuchy albo coś alcomindz (albo coś ze step record wydawane w tym czasie)
ZL dalej brzmi świeżo a tamte rzeczy niestety się tak sobie zestarzały
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2744
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jasek »

alc brzmi zajebiście
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: ART »

scib nadal jest niesamowite, zabojstwa lirycznie natomiast sie zestarzaly dosc
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 620
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: SuperRapMaster »

Ja za scib nie przepadam, najchętniej wywaliłbym zwrotki Kaza.
ODPOWIEDZ