Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

ether
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: ether »

oldschool pisze: 31 sty 2023, 23:23 W Polsce natomiast nawet tutaj panuje przeświadczenie, że słuchać polskiego rapu będąc dorosłym to wstyd.
Tak jest i ten wstyd wynika jedynie z tego, że
1. polski rap kojarzy się z takim wlasnie popem i bezguściem i chujowymi numerami z radia
2. albo z tego, że takich naprawde rozsadnych rzeczy zawsze bylo w polsce niewiele. Potem człowiek dorastał i inaczej już widział te teksty, widział ich ułomność, muzycznie także, ale dużo rzeczy sie broni do dzisiaj i nie uwazam, zeby ludzie sie jakos specjalnie tego wstydzili.

To o komentarzu i daniu like w social mediach to akurat nie kupuje. Tak, ludzie im starsi tym mniej sie w social mediach wyswietlaja i raczej ogolnie nie czuja potrzeby, zeby sie dzielic tematami muzyki niezaleznie jaka ona by nie byla, wiec to nie w tym problem. Wiem, że jest to coś do starszego pokolenia, ale uważam też, że u nas nie ma takiej zajawki na to jak w Stanach i jednak tam na pewno są też mlodsi sluchacze, ktorzy doceniaja to o czym mowie. Ale fakt jest taki, ze po starym pokoleniu u nas zostalo juz niewiele. U nas po prostu nie ma żadnej polemiki o tej muzyce, o guście muzycznym, o bitach, samplach, o tekstach raperów. Polemika o rapie to raczej, ze fajny refren i ze ktos tam w fame mma walczy. Co zrobić, moze jestesmy za malym rynkiem, zeby zapewnic wystarczajaca interesujacy kontent na zadowalajaca dyskusje i rozwoj tej kultury.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: RIVALDO111 »

Ale to żadne odkrycie że tak będzie. Disco polo nie ma już takiej mocy jak kiedyś, to samo pop.

Tylko wiesz pytaniem teraz jest czym jest obecny rap, bo nawet dziennikarze zadają teraz w 9 na 10 wywiadów czy rap nie stał się popem. Gostek, też pytał o to ostatnio Szczyla i Magierę w wywiadzie.

Dlatego tu jest problem czy 50 latka za 30 lat słuchając Zimmera czy Okiego to będzie słuchać rapu?

Dlatego ja się zgadzam z @ether że ten prawdziwy rap w Polsce umarł na takim top topów mainstreamie. Coś tam zrobiła pierwsza gwardia na MTV w tym kierunku, ale teraz to już kaplica, bo chyba nikt mi nie powie że w erze Malika czy Zabsona my dziś żyjemy w erze rapu. No kaman ludzie....

Dodano po 21 minutach 48 sekundach:
W ogole jesli sprzedal naklad majac <5k wyswietlen na polowie kawalkow 4 dni po premierze. To raczej zajebiscie o fanach swiadczy xd
A oni mieli kiedyś mocarny fanbase? Mi się wydaje,że nie więc to nic szokującego.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: moxxi »

No ale to dobrze przecież że sprzedali
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
Master
Posty: 301
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: Master »

clockers pisze: 31 sty 2023, 15:27
gdyby portale muzyczne i hip-hopowe trąbiły o tej płycie na wszystkich swoich kanałach zamiast publikować jakieś gówno-niusy dla przebodźcowanych gimnazjalistów, to może by się jakoś szerzej rozeszła wieść o niej i trochę więcej osób by sprawdziło (i jeszcze więcej kolejną), a tak to niestety wydaje mi się, że znowu rap dla garstki i co najgorsze, w grudniu pewnie mało kto będzie o niej pamiętał, a do topek znowu będzie wrzucany jakiś Oki, Szczyl, czy inny Kukon.

a przecież w miarę łatwo przyswajalna jest ta płyta, treściowo też nie jakoś mega trudna. nie mówimy tu o niszowym eksperymencie z pograniczna rapu, tylko o klasycznej rapowej płycie na sampelkach i wielokrotnych rymach. choć faktem, że bez przebojów.
+1 Dokładnie, to jedna z bardziej przystępnych płyt Laika.
Dodam jeszcze, że w promocji muzyki duży udział biorą rapery, a Ci też już nic dalej nie podadzą, bo im się biznesowo nie zgadza.

Co do nakładu to płyta dalej jest do kupienia z info, że dostawa w ciągu 3-5 tygodni. Stawiam więc, że tłoczą tyle ile jest zamówień. Preorder się rozszedł w pień i po premierze dalej przyjmują zamówienia na dobitkę.
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
Awatar użytkownika
ogkush
Posty: 855
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:35

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: ogkush »

btw okładka dla mnie kozak
baqlashan pisze: przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, nie widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: koxefer »

Max, dobrze tez ze nazwe zmienili
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
wuiru
Posty: 191
Rejestracja: 13 kwie 2020, 11:37

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: wuiru »

ether pisze: 31 sty 2023, 23:55 Tak jest i ten wstyd wynika jedynie z tego, że
1. polski rap kojarzy się z takim wlasnie popem i bezguściem i chujowymi numerami z radia
1.5 oraz patusami pijącymi najtańsze piwo przy śmietniku.trzepaku gdzie słowo kurwa jest używane jako przecinek
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8624
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: 2rzyn »

koxefer pisze: 01 lut 2023, 11:49 Max, dobrze tez ze nazwe zmienili
Mialem to pisac. Tamta nazwa chujowa strasznie byla

A plytke dzis sluchalem przed wyjsciem dompracy. Fajna rzecz. Takich juz coraz mniej robia
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: przedszkolanek »

ether pisze: 31 sty 2023, 23:55 1. polski rap kojarzy się z takim wlasnie popem i bezguściem i chujowymi numerami z radia
wprost przeciwnie, plhh jest społecznie postrzegana jako prymitywna brutalna muzyka dla wulgarnych debili i patusów
RIVALDO111 pisze: 01 lut 2023, 0:20 Disco polo nie ma już takiej mocy jak kiedyś
disco polo to przed momentem było w najlepszej kondycji w historii
RIVALDO111 pisze: 01 lut 2023, 0:20 to samo pop.
to ciekawe co leci w radiach, które są bodaj w dalszym ciągu najszerzej słuchanych w polsce źródeł muzyki
wuiru pisze: 01 lut 2023, 18:31 1.5 oraz patusami pijącymi najtańsze piwo przy śmietniku.trzepaku gdzie słowo kurwa jest używane jako przecinek
o, kolega uprzedł trochę
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3953
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: camzatizbak »

2rzyn pisze: 01 lut 2023, 18:32
koxefer pisze: 01 lut 2023, 11:49 Max, dobrze tez ze nazwe zmienili
Mialem to pisac. Tamta nazwa chujowa strasznie byla

A plytke dzis sluchalem przed wyjsciem dompracy. Fajna rzecz. Takich juz coraz mniej robia
A jaki roboczy tytuł był?
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13191
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: oldschool »

Raw Your Boat
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3953
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: camzatizbak »

a ok dzięki
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1966
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: yytr »

Świetna płyta, słucham w kółko. Zwłaszcza po tej suszy uwydancznionej przez ślizgery. Pięknie nawinięta, świetne bity w różnych klimatach a jednak spójne. Trafne spostrzeżenia ubrane w wielokrotne. Do tego bez grafomani i przesady. Dawno nie słyszałem w polskim rapie czegoś tak dobrego :bowdown:
Awatar użytkownika
mkun
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2022, 2:40

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: mkun »

Tak słucham sobie dalej tej płyty i teksty są naprawdę fantastyczne, świetnie napisane i zarapowane. Ale też pomyślałem sobie, że mimo wszystko bardzo podoba mi się podejście ślizgawki do Laika. Jak robił gorsze rzeczy, to była krytyka, mimo że na ślizgu był uwielbiany. Teraz zrobił coś dobrego i są propsy. To pokazuje, że mimo wszystko są tutaj osoby, które słuchają muzyki, a nie ksywek (oczywiście nie wszyscy, wiadomo, ale trzeba docenić jednostki).

Przyjemnie się słucha takiego rapu, dojrzałego, dobrze nawiniętego i na dobrych kurwa bitach. Props jeszcze raz, i jeszcze raz - to najlepszy Mar od Milczmena. Dobrze jednak żyć w takim czasie.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: clockers »

nie no kurwa, zajebista jest ta płyta. nie mogę się oderwać. w życiu bym nie pomyślał, że będę miał tak z Laikiem. po raz pierwszy słuchając jego materiału nie mam poczucia, że te wielokrotne są jakkolwiek wymuszone, że są nieznośną popisówą mającą odwrócić uwagę od braku charyzmy/charakteru w głosie i flow. nie mam też tego towarzyszącego mi niejednokrotnie wcześniej poczucia, że to rap słownikowy, że chłop pisząc barsy siedzi obłożony słownikami, a w telefonie google rozgrzane do czerwoności. wszystko ma tu sens, wszystko się klei, wszystko jest idealnie odważone i wyważone. natomiast Soulpete tym co zrobił na Hvncwotach i tutaj, wpisał się już na stałe do ścisłej topki producentów w polskim hh. Lego, Kolor w Kolor, czy Zwidy to są szczytowe osiągnięcia obu panów i życzę im z całego kurwa serca, żeby ta płyta została doceniona i nie zapomniana. a, no i w ciemno top5 tego roku.
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4479
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: kr0pka »

Wczoraj w nocy na fp Soulpeta pojawił się taki wpis:
Spoiler
Obrazek
ja fp nie potrafię znaleźć teraz, więc chyba rzeczywiście zleciał.
Ktoś wie co się dzieje?
nic na potem
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6826
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: mateko »

loool
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: koxefer »

wait what
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
ether
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: ether »

No widzialem, ze Laikike1 zniknal z Insta i z facebooka. Pewnie wkurwienie na hip hop. Trzymam tylko kciuki aby w żyćku wszystko było super. Laikike1, jedna z najwiekszych ksyw w polskim rapie, dzieki
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1792
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: Addicted »

:shock:
ODPOWIEDZ