Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: SiNi »

@ether Czasami udaję się na odsłuchy nowinek i jakoś branża nie narzeka na zainteresowanie oraz sprzedaż i nie upada oj uwierz, ze ludzie kupują i budują drogi sprzęt to i nie są to tylko słuchawki. U siebie mam Jaspery 25 mkII z ciekawości pytałem czy schodzą często to się zdziwiłem już nie wspomnę jakie było zainteresowanie sprzętem na zeszłorocznym audioshow - wcześniej miałem Diamondy 28 to sprzedały się w kilka dni, sprzęt cieszy się dalej dużym zainteresowaniem, ale nie wśród młodszej kategorii.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: clockers »

kurwa, zamawiam
Awatar użytkownika
Fleming
Posty: 1440
Rejestracja: 04 lip 2019, 19:38

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: Fleming »

Soulpete się wypowiada z prywatnego konta pod fp lil konon jakby ktoś był ciekaw
Stawiam kołnierz przed wejściem na dyskotekę
Kurwy mówią bzdury, ja się staram dobrym być człowiekiem
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1760
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: loco »

Spoiler
Soulpete:
Cześć Wszystkim!

Muszę wyjaśnić grupie pewną kwestię. Wczoraj, jak wracałem chwiejnym krokiem z urodzin Groha, zaszedłem na kebaba i napisałem, że dzięki za wsparcie, to mój ostatni post i że było miło dzięki 🤝 Chwilę później, jak skończyłem jeść, napisałem klasyczny komentarz, że ktoś mi się włamał na konto i tak naprawdę wydam 7 płyt w tym roku. Ostatnio często pisałem o „za prostym haśle” i każdy wiedział, że to nieprawda. Klasyk. Taka nasza gra.
Ale jak zdążyliście zauważyć, to zarówno FB jak i IG Marcina przestał istnieć i zapewne to skłoniło Was do detektywistycznego podejścia do sprawy. Czy Marcin skończył z rapem? Musicie go sami o to zapytać. Czy istnieje możliwość, że „Rzeczy naturalne”, to nasz ostatni wspólny album? Istnieje, ale oczywiście czas pokaże.
O moje projekty nie musicie się obawiać, bo kilka jest w planach, ale na wszelkie pytania dotyczące działalności(ewentualnym braku) rapera Laikike1 nie mogę odpowiedzieć.

Dużo zdrówka na najbliższy tydzień 🤝
Spoiler
Padło pytanie:
A jak to się stanęło, że fanpage Soulpete spadł z rowerka również? :v

Pete:
dziwne to jest, bo ja go widzę. Już mi Karwel pisał, że nie ma. Muszę przyznać, że to jest interesujące. Jutro zobaczę o co chodzi.
Nic się nie klei w tym tłumaczeniu, bo pomijając fb, to konto na ig całe wyczyścił.
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
Awatar użytkownika
mlodyzwollie
Posty: 52
Rejestracja: 22 cze 2022, 1:35
Lokalizacja: Słubice

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: mlodyzwollie »

eis wankz finker reno laikike1
sosoullikesoul
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2019, 16:45

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: sosoullikesoul »

Cześć,
Dzięki za troskę, telefony i wiadomości po 2 w nocy.
Nie wiem skąd zdziwienie, że zniknęły u mnie posty jak średnio co 2/3 miesiące „czyszczę” sobie soszjale i to zazwyczaj kiedy siadam do jakiejś płyty. Kto obserwuje ten raczej wie. Ale rozumiem, że zdziwiło Was bardziej, że Marcin usunął. On to zrobił już chyba tydzień temu. Nie wiem jaki jest dokładny powód i data usunięcia, ale nie ma to związku ze sprzedażą płyt, która swoją drogą była na tyle dobra, że musieliśmy wznowić nakład CD (+ wersja instrumentalna zeszła w chwilę), a i woski niebawem powinny się wyprzedać. Nie musicie mnie oznaczać, pisać prywatnych wiadomości i zagadywać o powody, ale jakby powodem była sprzedaż, to zrobilibyśmy to po „Postaciach fikcyjnych” 😀
U Marcina dużo zmian w życiu i robiąc już ten projekt miał bardzo mało czasu na pisanie/nagrywanie i dość często przekładaliśmy datę wydania. Nie musicie się martwić o Mara. Ma się dobrze. Ale dzięki za troskę jeszcze raz. I dzięki za wszystkie opinie na temat płyty 🤝
A to, że wersje fizyczne płyt z roku na roku cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem, to chyba wszyscy wiedzą i nie powinno być to większym zdziwieniem.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: piernikowyskoczek »

przecież Laik napisał coś zupełnie odwrotnego
edenmar pisze: 30 sty 2023, 16:38 To jest chyba ta tak zwana łyżka dziegciu
Obrazek


i w tym komentarzu Laika jest wprost, że nie jest warto było rapować, bo słabo się płyta sprzedała
("powinienem mieć dla siebie cały dzień")
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4384
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: kr0pka »

@sosoullikesoul robicie tez dotłok intrumentali?
nic na potem
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: Jose »

sosoullikesoul
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2019, 16:45

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: sosoullikesoul »

Jak robisz 300 sztuk winyli, to raczej i tak jesteś w stanie podziękować wszystkim w jeden poranek nawet jak zejdzie Ci cały nakład.
Wszyscy wzięli ten komentarz bardzo dosłownie.
Nie wiem jak bardzo trzeba nie znać podejścia Marcina by uzależniać robienie rapu od sprzedaży płyt. Prędzej ja bym tak zrobił.
Awatar użytkownika
Master
Posty: 296
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: Master »

Jose pisze: 06 lut 2023, 9:21
Ładnie powiedziane, podpisuje się rękoma i nogami.
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: Spenser »

Luxair pisze: 05 lut 2023, 21:16 Never go full ej matt
:lol:
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: gods bidness »

Słuchałem najpierw kilku kawałków na słuchawkach, teraz słucham na sprzęcie haj faj i dalej mam to samo wrażenie, że ta płyta ma spierdolony mix i master. Głównie chodzi o to, że wokal za bardzo z przodu, nie mogę się wczuć w to jak w monolit. Rozumiem, że na tej płycie są "aksamitne" bity i wokal Laika jest raczej nagrany po cichu, bez darcia mordy, przez co trzeba go było dać głośniej. Jak dla mnie za głośno. No nie gra mi to jako monolit, słyszę sobie fajną muzykę i jak jakiś koleś coś gada (bo on bardziej mówi niż rapuje tutaj) do niej i ją zagłusza. Jakby to w ogóle leciało z dwóch różnych źródeł. Męczy mnie ten wokal po trzech kawałkach, zwłaszcza, że Laik to żaden maesto delivery, żeby go tak eksponować. Bity bardzo spoko.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2023, 11:47 przez gods bidness, łącznie zmieniany 2 razy.
bombel
Posty: 32
Rejestracja: 01 sty 2023, 19:09

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: bombel »

i znowu pan MARuda. Rozumiem obowiązki, ale trzeba mieć też i trochę chęci. Nawet nie wiedziałem, że to już wyszło, no bo skąd? Jakiekolwiek zaangażowanie w promocje? Nawet w dzień premiery nikomu się tego nie chciało wrzucać na rapowe grupki, kiedy to wyszedł tylko najchujowszy walczuk.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: 2rzyn »

gods bidness pisze: 06 lut 2023, 11:43 Słuchałem najpierw kilku kawałków na słuchawkach, teraz słucham na sprzęcie haj faj i dalej mam to samo wrażenie, że ta płyta ma spierdolony mix i master. Głównie chodzi o to, że wokal za bardzo z przodu, nie mogę się wczuć w to jak w monolit. Rozumiem, że na tej płycie są "aksamitne" bity i wokal Laika jest raczej nagrany po cichu, bez darcia mordy, przez co trzeba go było dać głośniej. Jak dla mnie za głośno. No nie gra mi to jako monolit, słyszę sobie fajną muzykę i jak jakiś koleś coś gada (bo on bardziej mówi niż rapuje tutaj) do niej i ją zagłusza. Jakby to w ogóle leciało z dwóch różnych źródeł. Męczy mnie ten wokal po trzech kawałkach, zwłaszcza, że Laik to żaden maesto delivery, żeby go tak eksponować. Bity bardzo spoko.
Takie samo wrazenie nodnioslem ze wokal za glosno, i bylem ciekawy co inni na to bo jednak mam chujowy odsluch przy kompie dlatego zawsze robie spierdolony mix (i dlatego ze sie na tym nie znam).
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: benzoabuser »

Ta płytka kojarzy mi się z taką jazdą mpkiem na zwale gdy masz na wszystko wyjebane i obserwujesz wchodzących do autobusu ludzi
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: Groszek »

Jak nie będzie icon5 to można uznać że skończył z rapem
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: SiNi »

gods bidness pisze: 06 lut 2023, 11:43 Słuchałem najpierw kilku kawałków na słuchawkach, teraz słucham na sprzęcie haj faj i dalej mam to samo wrażenie, że ta płyta ma spierdolony mix i master.
Czyli co masz spięte?
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: gods bidness »

Nic specjalnego bo r - n602 do tego Tidal Hi Fi i jakieś Magnaty tej samej chujowej klasy. Żaden ze mnie audiofil i nawet nie czaję określeń typu jasny ciemny dźwięk, zimny ciepły etc., ale o ile nowoczesne rapy typu drille brzmią na tym od średnio do chujowo, o tyle wszystkie truskulowe/samplowane hip-hopy całkiem spoko jak na moje ucho. Słuchawki jakieś JBL-e do 1000 zł i ten sam efekt z tą płytą.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: SiNi »

@gods bidnessNie ma jakieś tragedii (klasa wyższa potrafi być beznadziejna do danego gatunku lub jak się to zepnie nie tak jak trzeba to gra gorzej niż głośniczki kmputerowe)Jasny dźwięk to tak najprościej pisząc przewaga wysokich tonów czyli cykaczy, mi granie Yamaszki nie za bardzo podchodzi, ta Twoja ma dość obwitą i bogatą górę,ale z tego co pamiętam grała raczej równo, japońska szkoła grania jest raczej podobna, nie wiem jaki model magnatów, ale bardzo dawno temu również miałem tej firmy kolumny podłogowe i grały męcząco, wokale duże z sybilantami czyli na sz,cz, ś,ć itp było czuć to w uszach jak tnie, basu dolnego zero dlatego pewnie nie masz powera na drillu, średni był podbity więc nienaturalnie i słabo kontrolowany stąd stawiam, iż czujesz lepszego kopa na średnim, a wysokie dość kłujące przy głośniejszym słuchaniu dudnienie zamiast głębi uderzenia, możliwe, że jedno z drugim do siebie nie pasuje i masz wypych średnicy, akurat jestem z tych co nienawidzi jak wokal wychodzi na środek pokoju, wolę go na linii kolumn, bądź za nią - co do albumu to mam CDka z preorderu i właśnie nie odczułem takiego efektu o jakim piszesz, ale ogólnie mnie zaciekawiłeś i się bardziej skupie jak sobie będę słuchał bo raczej właśnie całkiem przyjemnie to plumkało.
ODPOWIEDZ