Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: Yayo »

Spoiler
Obrazek
1. Intro
2. One Life 2 Live feat Three 6 Mafia
3. Nobody Crosses Me
4. Midnight Hoes
5. Lookin' For Da Chewin'
6. Long Story
7. Y'all Ain't No Killaz feat Lord Infamous & Gangsta Blac
8. Hear My Dear/Anger
9. I Don't Love Em feat Gangsta Boo & Koopsta Knicca
10. We Ain't No Playa Hatas feat K-Rock
11. Pimpin' And Hoin'
12. Don't Test Me
13. Let's Start A Riot
14. King Of Da Playaz Ball
15. All About Them Prophets feat Prophet Posse
16. Outro
17. Gangsta Blac - Blaze Up Anotha 1
Spoiler
Kolejna kultowa pozycja z obozu trzech szóstek. Juicy J i Dj Paul wyprodukowali cały album i z ich współpracy (pomimo wyjebki na siano) wyszedł majstersztyk. Gdyby nie dodatkowy utwór Gangsta Blaca po outrze dla mnie byłoby 10/10. Skinny Pimp jest świetnym raperem, z gości jak dla mnie zmiażdżył go tylko Lord Infamous i Koopsta Knicca, a to nie byle jaka liga. Poza mrokiem i można śmiało powiedzieć crunkiem jest też trochę takiego jakby g-funku i lżejszego brzmienia, czyste południowe granie z lat 90tych, do tego kobiecy śpiew w kilku numerach jak np w "Pimpin And Hoin". Szkoda, że Prophet Posse się wykruszyło ze składu z tamtych lat, bo świetne posse cuty nagrywali. Wielu userów wypowiadało się pozytywnie o tej płytce w temacie o Three 6 Mafii, mam nadzieję, że tu też będzie jakiś ruch. :) Równie dobre, jeśli nie lepsze niż "The End' T6M, bardzo do przodu poszli producencko od amatorskich nagrywek. Kingpin Skinny Pimp chyba ma się chyba dobrze do dzisiejszego dnia, co można stwierdzić po jego fejsbuku, gdzie na przykład propsuje $uicideboys. No i wypuszcza jakieś rzeczy co jakiś czas, ale raczej marne i strata czasu.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Kingpin Skinny Pimp - King Of Da Playaz Ball (1996)

Post autor: 8na10 »

Yayo pisze: 03 sie 2022, 18:43 pomimo wyjebki na siano
kingpin nie patrzył co podpisuje
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 441
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: ZRO »

Skinny jeden z moich ulubionych raperów z tamtego Memphis. Do płyty co jakiś czas wracam, ale częściej do pojedynczych kawałków.
Yayo pisze: 03 sie 2022, 18:43 No i wypuszcza jakieś rzeczy co jakiś czas, ale raczej marne i strata czasu.
Gdzieś tam mi się przewijały nowsze rzeczy od niego i rzeczywiście nic ciekawego. Chyba jedynie odświeżone Midnight Hoes z duetem 8Ball & MJG było ok.
Tak to widzę, że w ostatnich latach te wszystkie LXST CXNTURY itp. upodobały sobie samplowanie Pimpa.
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4224
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: sebring »

kingpin odpierdala tutaj rzeczy nieziemskie na jednych z najlepszych bitow jakie nagrywał dj paul (lookin for tha chewin!!!!)
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Waldek98
Posty: 288
Rejestracja: 10 sie 2019, 11:59

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: Waldek98 »

Genialna płyta. Najlepsze solo od obozu Prophet Posse w tamtym czasie.
Głównie DJ Paul odjebał tu kawał dobrej roboty.

Ogólnie nie było wrzucane, po latach został nagrany teledysk do "Nobody Crosses Me":


Osobny bowdown dla One Life 2 Live, Looken 4 Da Chevin, Yall Niggaz Ain't No Killaz z Lordem i solowy utwór Gangsta Blaca na samplu ze Steviego Wondera "Pastime Paradise" (Yayo co Ci się nie podoba w tym tracku?).

Wgl to jak leci Pimp na Yall Niggaz to jest brak słów.
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: MasterP »

Yayo pisze: 03 sie 2022, 18:43 9. I Don't Love Em feat Gangsta Boo & Koopsta Knicca
:bowdown: :bowdown: :bowdown:

za kazdym razem jak wracam do rzeczy z memphis jestem pod wrażeniem jak bardzo to było inne od wszystkiego i przy tym tak bardzo wykurwione. jedna z najlepszych płyt w historii gatunku.
BOUT IT BOUT IT
Awatar użytkownika
knarku
Posty: 1732
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:33
Lokalizacja: Nijmegen

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: knarku »

prawda jest to, przejebanie dobra plyta i zdecydowanie znajdzie sie w top3 rzeczy, ktore wyszly z memphis, co prawda dopiero bardziej docenilem po zapoznaniu sie z wieksza iloscia produkcji stamtad, wrocilem i to jest dla mnie kwintesencja tego brzmienia a moim ulubionym trackulcem jest y'all ain't no killaz, trzeba bedzie znowu odpalic na dniach
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 217
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:40

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: Paul »

Yayo pisze: 03 sie 2022, 18:43 kingpin nie patrzył co podpisuje
Patrzył, patrzył, tylko po roku uznał, że ten deal mu się zwyczajnie nie opłacał - za nagranie całej płyty dostał 10.000$ i nie przedłużył kontraktu na kolejny album. Warto nadmienić, że przed wydaniem King of da Playaz Ball już był megagwiazdą w Memphis i prawie został zgarnięty przez Rap-a-Lot Records. I tutaj można przytoczyć fun fact - jego taśmy stały się tak popularne, że w pewnym momencie podszywał się za kobietę i nagrał kilka wydawnictw jako Lady Bee z umiejętnie spitchowanym wokalem żeby zgarnąć trochę hajsu również od damskiej publiki.

Mi zawsze najbardziej podobało się Y'all Ain't No Killaz, We Ain't No Playa Hatas i absolutny majstersztyk sztuki mielenia jęzorem w Don't Test Me. To jak on gładko tam przyspiesza, zwalnia, przechodzi na triplety, jest jedną z najlepszych popisówek w historii rapsów. Trzeba jeszcze wspomnieć o numerze nagranym podczas sesji King of da Playaz Ball, który został sprzedany na kompilację Young Southern Playaz - można go potraktować jako bonus track - remake undergroundowego Everything Is Business wyprodukowany jeszcze raz przez DJ Paula. Sztos, polecam.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6185
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: DoubleB »

mocarny album, niemal wszystkie numery są sztosami, chciałem wyróżnić najlepsze, ale wyglądałoby to tak
Spoiler
2,3,5,6,7,8,9,11,12,14
Waldek98 pisze: 03 sie 2022, 22:52 Najlepsze solo od obozu Prophet Posse w tamtym czasie.
szacun jak z wro do memphis za to, że wymyślono tam to brzmienie
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: Yayo »

Waldek98 pisze: 03 sie 2022, 22:52 Yayo co Ci się nie podoba w tym tracku?
Ogólnie to niezły track, ale nie na poziomie pozostałych z tej płyty, no i nie pasuje mi do reszty. "Can It Be?" od niego też się nie jaram.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: 8na10 »

dont love em, yall aint no killaz, tytułowy i all about them prophets to moje ulubione, szczególnie ostatni. jeden z lepszych posse cutow
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2989
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: vampmoney »

Feat Lorda Infamousa na tym albumie :bowdown: zapetlany kiedyś mooocno był ten krążek muszę wrócić sobie przypomnieć
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5422
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: clockers »

kurwa nie znałem tego, zajebiste full :joint: :joint:
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10026
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: lygrys »

Kingpin Skinny Pimp ft. DJ Paul & Juicy J - One Life 2 Live (uncensored) Official Video
Spoiler
Kiedyś próbowałem słuchać i się mocno odbiłem.
Głównie dlatego, że album brzmi dla mnie mocno w stylu duetu 8ball&MJG i Suave House z tego okresu.
DJ Paul & Juicy J zawsze swoje brzmienie dostosowywali do aktualnie popularnych trendów, bo było ewidentne ciśnienie na nagranie jak najwięcej hitów i zarobienie kasy, ale to nie jest brzmienie za jakie kocham duet DJ Paul & Juicy J.

Na pewno warto sprawdzić.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Waldek98
Posty: 288
Rejestracja: 10 sie 2019, 11:59

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: Waldek98 »

King Of Da Playaz Ball w końcu na winylu na rapbay
Awatar użytkownika
Konfident
Posty: 624
Rejestracja: 20 kwie 2019, 10:57
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Kingpin Skinny Pimp - King of da Playaz Ball (1996)

Post autor: Konfident »

dziś katuje ten materiał jako soundtrack do zwiedzania bagien w valheim
ODPOWIEDZ