Dorota

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Hazardzista
Posty: 1186
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:37

Re: Dorota

Post autor: Hazardzista »

Połas pisze: 25 maja 2022, 21:56 Nie ta waga. Posiadaczką soczystego dupska z teledysku jest ta pani.
Nie ogarnąłem że to dublerka :damn: dzięki za info :D
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Dorota

Post autor: benzoabuser »

Duplerka w tym wypadku
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Dorota

Post autor: Bryx Fenrir »

Ale kurwa gówno. Przy tym Young Leosia jest królową rapu. No tragedia, nie oszukujmy się, bez kitu już wolałbym Gonix usłyszeć w tym miejscu.
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6206
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Dorota

Post autor: FruitOffTheWall »

dorota traper roku jestem kurwa w szoku


a slizgawka niech się dalej jara ekipą....
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Dorota

Post autor: potter »

teraz dopiero tych Innych ludzi powinni do kina wrzucić jak się tak głośno o niej zrobiło, no albo chociaż na VOD jakieś

numer chujowy, ale sprawdzę co będzie dalej
CobraBOY
Posty: 224
Rejestracja: 18 maja 2022, 2:11

Re: Dorota

Post autor: CobraBOY »

Nie wiem panowie co tutaj się odjebało, ale lot jest za wysoki. Zajmuje miejsce przy oknie obok Nypela i Fukaja.
Naprawdę Solar/Białas nie ma perełek w podziemiu, że musicie pchać takie gówno? Wstyd
Awatar użytkownika
kosciey
Posty: 469
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:08

Re: Dorota

Post autor: kosciey »

Starsza Pani w defensywie.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Dorota

Post autor: Jose »

Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Dorota

Post autor: gods bidness »

Zajebiste. Zresztą sam pomysł, żeby to wydać w labelu dla gówniaków i najebać dwunastolatkom we łbach, wywołać zwarcie w mózgowiu też bardzo dobry. Na co dzień siedzą sobie na tych Young Leosiach i Majkach Janowskich instagramach, pytają Majki - Maja, jakie wolisz misio-żelki zielone czy czerwone, a Maja im odpisuje, że czerwone, a tu takie coś. Propsy.

To jest zresztą coś co powinien taki 1988 brać na płytę zamiast tych sztandarowych dukaczy od rapowskich standardów od linijki.

Mam nadzieję, że ta płyta będzie właśnie fabularna, taka melodeklamowana beletrystyka w małych formach w stylu "Pawia Królowej" właśnie. Masłowska nie jest żadną intelektualistką, ale ma coś, czego nie ma wielu intelektualistów - wrodzony, naturalny talent i zmysł literacki, a jej obserwacje podane przez pryzmat jej pojebanego stylu i sposobu bycia jest kurwa spoko i tyle. Jest to też o tyle ciekawe, że ona chyba nie umie inaczej, nawet jak się ogląda z nią jakieś wywiady i randomowe wypowiedzi, to chuj wie czy ona nie umie wyjść z konwencji, czy robi to celowo, czy po prostu w ogóle taka jest i nie umie inaczej.

Nawet jak ktoś nie łapie klimatu i mu się nie podoba, to dalej zawsze bardziej to ciekawe niż kolejnych 100 takich samych raperów młodego pokolenia. Solar Białas propsy.

Plus powinna mieć feat z Belmondo.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Dorota

Post autor: Patryk233 »

Zaintrygował mnie kawałek, podoba mi się. Fala hejtu głównie przez nastoletni fanbase SBM. Nie można tego utworu traktować w kategoriach typowego, mainstreamowego rapu - to melorecytacja, poezja. Gdyby kawałek wylądował na kanale pokroju KayaxTV nie byłoby tak negatywnego odbioru, ale też zapewne zaginąłby bardzo szybko. Zły target, ale sądzę, że ludzie z SBM mogli się spodziewać tego i był to ruch zamierzony.

Dzieciaki wylewają jad w masowej ilości (nieuzasadniony kompletnie), a nikt chyba nie ma świadomości, że za utworem stoi człowiek, który też ma uczucia. Taki hejt może zniszczyć, miejmy to na uwadze.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
stratemirat
Posty: 569
Rejestracja: 31 maja 2020, 6:22

Re: Dorota

Post autor: stratemirat »

Dla przeciętnego widza telewizji SB Maffija to tak jak na Cartoon Network po 21 zamiast kolejnej kreskówki zaczynał lecieć jakiś czarnobiały film z lat 50.
Awatar użytkownika
mopek
Posty: 288
Rejestracja: 28 lip 2019, 16:25

Re: Dorota

Post autor: mopek »

Jose pisze: 26 maja 2022, 10:40 Artur Borowy z komentarzem:
https://brakkultury.pl/psy-szczekaja-a- ... ta-motyle/
ładne
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Dorota

Post autor: gods bidness »

piernikowyskoczek pisze: 25 maja 2022, 19:27 no tak jest, baba jest 15 lat za kiddem


a kidd nigdy by takiego wysrywu fejsbukowego nie popełnił, po prostu se robił swoje, klasa
No sorry, ale jedyne podobieństwo to to, że nie rapują, tylko se coś tam gadają do bitu, ale ona ma do opowiedzenia prostą, zwięzłą historyjkę i rób se z nią słuchaczu, co chcesz, a ten typ pierdoli jakieś pretensjonalne abstrakty po grafomańsku, że nawet nie chce się dociekać człowiekowi czy to ma jakikolwiek sens. I to jeszcze do mikrofonu z PC World Komputer.

Obrazek

Dodano po 4 minutach 19 sekundach:
mopek pisze: 26 maja 2022, 12:46
Jose pisze: 26 maja 2022, 10:40 Artur Borowy z komentarzem:
https://brakkultury.pl/psy-szczekaja-a- ... ta-motyle/
ładne
Niestety, jak cała twórczość Masłowskiej, jest okropnie płytki i bardziej niż przedstawieniem problemu jest splunięciem resztkami przeżutej kiełbasy (wege) na twarze jakichś wyimaginowanych prostaczków z blokowisk, którzy w życiu kierują się tylko zwierzęcymi popędami.

Tak Masłowska widzi świat. Dla niej jesteś po prostu śmieciem, słuchaczu. No chyba że zaspokajasz jej ego większe niż Chivas, wtedy podziękowania i ukłony. Przesłanki o takim usposobieniu autorki były widoczne już w jej książkach.


Kto temu typowi krzywdę zrobił, że tak okrutnie siebie widzi w spojrzeniu Masłowskiej. Masłowska nie szanuje dresiarzy! Dla niej jesteś śmieciem słuchaczu! :eek:

Sorry, ale koleś brzmi jakby zagadał do niej 15 lat temu na gadu-gadu i mu nie odpisała.

Czytałem kilka jej książek, jedne spoko, inne średnio-chujowe, ale zupełnie takich odczuć nie miałem. Już prędzej taki półironiczny, półprawdziwy zachwyt dresiarzem jak u Gombrowicza parobkiem. No czy innego Mesa.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Dorota

Post autor: RIVALDO111 »

CobraBOY pisze: 26 maja 2022, 5:09 Nie wiem panowie co tutaj się odjebało, ale lot jest za wysoki. Zajmuje miejsce przy oknie obok Nypela i Fukaja.
Naprawdę Solar/Białas nie ma perełek w podziemiu, że musicie pchać takie gówno? Wstyd

Nie no szanujmy się. Gdzie tu wypisywać Fukaja. Gość w samym SBMie zjada na miękko lirycznie Zimmera i Walczuka
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Dorota

Post autor: piernikowyskoczek »

gods bidness pisze: 26 maja 2022, 12:52 pierdoli jakieś pretensjonalne abstrakty po grafomańsku, że nawet nie chce się dociekać człowiekowi czy to ma jakikolwiek sens
kidd to inteligentny mężczyzna, który zrobił w tym numerze to, co chciała osiągnąć Dorota, ale lepiej

Dorota brzmi jak potężna autystka, która chce być na siłę mądra i alternatywna

kidd bierze sobie poezje i nagrywa i wrzuca dla ludzi ze skweru i okej, jak się nie podoba komuś, to trudno, a Dorotce psycha siada i zaczyna oskarżać ludzi o antywolność (???), konserwatyzm (???), terror nicości (?????)

kto tu, kurwa, wypuszcza pretensjonalne abstrakty?


gods bidness pisze: 26 maja 2022, 12:52 Kto temu typowi krzywdę zrobił, że tak okrutnie siebie widzi w spojrzeniu Masłowskiej. Masłowska nie szanuje dresiarzy! Dla niej jesteś śmieciem słuchaczu! :eek:

Sorry, ale koleś brzmi jakby zagadał do niej 15 lat temu na gadu-gadu i mu nie odpisała.
Spoiler
Obrazek
hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Dorota

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:26 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
milford966
Posty: 236
Rejestracja: 03 lut 2022, 20:54

Re: Dorota

Post autor: milford966 »

potter pisze: 26 maja 2022, 1:15 teraz dopiero tych Innych ludzi powinni do kina wrzucić jak się tak głośno o niej zrobiło, no albo chociaż na VOD jakieś

numer chujowy, ale sprawdzę co będzie dalej
dosłownie we wtorek chciałem pójść na innych ludzi, dzwonie po wszystkich salonach kinowych i mówią że już nie grają, a po godzinie nagle pacze a tu dora w sbma
CobraBOY
Posty: 224
Rejestracja: 18 maja 2022, 2:11

Re: Dorota

Post autor: CobraBOY »

RIVALDO111 pisze: 26 maja 2022, 12:58
CobraBOY pisze: 26 maja 2022, 5:09 Nie wiem panowie co tutaj się odjebało, ale lot jest za wysoki. Zajmuje miejsce przy oknie obok Nypela i Fukaja.
Naprawdę Solar/Białas nie ma perełek w podziemiu, że musicie pchać takie gówno? Wstyd

Nie no szanujmy się. Gdzie tu wypisywać Fukaja. Gość w samym SBMie zjada na miękko lirycznie Zimmera i Walczuka
Lirycznie to tam oni są na równomiernym chujowym poziomie
A jego nawijka też bez specjalnych skillsów, charyzmy
Nie czaję jak można słuchać tych pierników z SB, jest tyle lepszych graczy, nie szkoda czasu i słuchu?

No chyba, że ma jakieś dobre tracki to możesz podrzucić bo słyszałem tylko Free Nypel gdzie poleciał najgorzej i jakieś Owoce, też nic specjalnego.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Dorota

Post autor: clockers »

gods bidness pisze: 26 maja 2022, 11:40 Zajebiste. Zresztą sam pomysł, żeby to wydać w labelu dla gówniaków i najebać dwunastolatkom we łbach, wywołać zwarcie w mózgowiu też bardzo dobry. Na co dzień siedzą sobie na tych Young Leosiach i Majkach Janowskich instagramach, pytają Majki - Maja, jakie wolisz misio-żelki zielone czy czerwone, a Maja im odpisuje, że czerwone, a tu takie coś. Propsy.

To jest zresztą coś co powinien taki 1988 brać na płytę zamiast tych sztandarowych dukaczy od rapowskich standardów od linijki.

Mam nadzieję, że ta płyta będzie właśnie fabularna, taka melodeklamowana beletrystyka w małych formach w stylu "Pawia Królowej" właśnie. Masłowska nie jest żadną intelektualistką, ale ma coś, czego nie ma wielu intelektualistów - wrodzony, naturalny talent i zmysł literacki, a jej obserwacje podane przez pryzmat jej pojebanego stylu i sposobu bycia jest kurwa spoko i tyle. Jest to też o tyle ciekawe, że ona chyba nie umie inaczej, nawet jak się ogląda z nią jakieś wywiady i randomowe wypowiedzi, to chuj wie czy ona nie umie wyjść z konwencji, czy robi to celowo, czy po prostu w ogóle taka jest i nie umie inaczej.

Nawet jak ktoś nie łapie klimatu i mu się nie podoba, to dalej zawsze bardziej to ciekawe niż kolejnych 100 takich samych raperów młodego pokolenia. Solar Białas propsy.

Plus powinna mieć feat z Belmondo.
bardzo dobrze napisane, props kolego
Awatar użytkownika
stratemirat
Posty: 569
Rejestracja: 31 maja 2020, 6:22

Re: Dorota

Post autor: stratemirat »

Pan lewak dobrze gada
https://www.facebook.com/KrytykaKolekty ... 2009313423
Spoiler
Gdyby 76 lat temu Sartre nie napisał, że "piekło to inni", mogłaby to teraz zrobić Dorota Masłowska. I miałaby rację, ale...
Przeczytałem te najpopularniejsze, czyli najgorsze, komentarze na YouTube, lecz nie nazwałbym ich "linczem", a to słowo już się pojawiło w rozmaitych miejscach. Dla mnie to raczej sytuacja: brawurowa (?) akcja - brutalna reakcja. Jeśli ten projekt wytwórni SBM A miał być jakimś koniem trojańskim, to został on rozniesiony na wióry przez fanów SBM-owych raperów. Myślę, że to nie tylko nietrafienie w target; fani tej muzyki, pomimo postępującej infantylizacji i popizacji tego gatunku, ciągle jednak cenią sobie tak zwaną autentyczność, a tu dostali literacki cosplay. Już kilka razy pisałem o rapowych pastiszach - ostatnio przy okazji "Gothki" Rock Angelz - że to kiepski pomysł z każdego możliwego powodu, ale jak zwykle nikt mnie nie słuchał. A mógłbym własnoręcznie zablokować tę katastrofę.
Dorota Masłowska prowadzi w Newonce Radio audycję z Agnieszką Szydłowską, a partner Agnieszki Szydłowskiej - to nie jest zbyt tajna informacja - pracuje jako big boss w SBM, więc domyślam się, że w tym kręgu dobrych znajomych siedzących w przyjemnej komorze echowej narodziła się ta idea, zapewne z optymistyczną wizją, że wyjdzie fajnie, kontrowersyjnie, ale pozytywnie. Ale okazało się, że ludziom nie podpasowało, nie siadło, nie podsiadło, jak Skute Bobo z Leosią na Jamajce, tylko jeszcze bardziej, a bardziej się już nie dało. I musimy z niebywałą czułością zrozumieć, że niektórym osobom właśnie zawalił się świat lub światopogląd. Fajni ludzie 30+ 40+ 50+ wierzą w wesołą teorię, którą gorąco propagują: że młode pokolenie jest w większości inteligentne, tolerancyjne, otwarte jak sto okienek w Google Chrome. Ale "Motyle" pokazły, że nie, niespecjalnie, więc trzeba szybko zaktualizować swoją narrację, dodać frazy typu "mentalne konserwy" (ASz) lub "mroczne dziaderskie dziedzictwo ujawianiające się w głowach małolatów" (DM), taki super booster od OK boomer do OK zoomer? I jak można obecnie poznać, kto jest tą konserwą, mózgową mielonką (ja), tym betonem, skoro już prawie nikt nie nosi dresu jako uniformu? Młodzi ludzie w butach na grubej podeszwie też pewnie pisali brzydkie komentarze o "Motylach". To jest niestety ogromny szok psychiczny.
Oraz drastyczny dyskomfort, bo nagle znowu trzeba dzielić świat na lepszych vs gorszych, wyrafinowanych vs prymitywnych, naszych vs "normalnych", a sztukę na wysoką i niską, a przecież takie podziały podobno już dawno się rozpłynęły w epoce post-post-meta-meta-post-post. Sprawdzoną filozofią obronną jest stanowisko, że społeczeństwo nie zrozumiało - tak jak przy reklamie Masłowskiej dla Medicine - bo to projekt zbyt alternatywny i awangardowy, ale wydaje mi się, że DOROTA została tak brutalnie odebrana między innymi z powodu tego, co nazwałbym turystyką kulturową. Mam na myśli pewną postawę, w której świat jest śmieszno-straszną symulacją, osoby są jak simsy rozgrywające jedynie rozmaite scenki obyczajowe, które można potem przefiltrować, przejaskrawić, opisać i opublikować, voila, brawa. Ale nie wszystko jest dobrą materią literacką, szczególnie dla sztuki tworzonej z takiej perspektywy. Patrzenie na Polskę jak na obcą planetę, teledysk disco polo, zabawną anegdotę - taka percepcja/konwencja jest moim zdaniem przeterminowana, a ten komfortowy, kulturoznawczy dystans-solipsyzm to dziś już tylko specyficzna nisza, więc pararapowy tekst napisany w takim stylu - z autorką wcielającą się w kolejną wyimaginowaną dziewczynę typu "Andżelika" z piątej klatki w bloku obok - byłby pewnie sensowny 20 lat temu, ale 2022 to nie 2002; w międzyczasie zaszły przeróżne zmiany, które ciężko nawet zwerbalizować i usystematyzować.
Myślę, że Dorocie Masłowskiej i jej licznej fanbazie pękła w głowie bańka, która zderzyła się z rzeczywistością, tą najprawdziwszą, najtwardszą, czyli czymś, czego raczej nie da się w żaden sposób ukształtować, ulepić, przerobić na coś fajnego, pasującego do filmu lub felietonu o twoim życiu. O ile jednak nie jestem wielbicielem tego utworu, to jest mi nieco smutno, bo wiadomo, że sztukę kształują nie tylko twórcy, ale też odbiorcy, a odbiorcy mają problemy ze wszystkim, co jest trudniejsze lub dziwniejsze - w tej chili nie mówię o "Motylach", tylko innych rzeczach, które istnieją, ale prawie jakby nie istniały, ale już nie mam nawet na to siły. Więc z czym do ludzi? Czasami pojawia się u człowieka sfrustrowana konkluzja, że może faktycznie najlepiej z niczym - i tu może należy wstawić wyrażenie "terror nicości", którego użyła Masłowska u siebie na Facebooku.
Podobno kolejnymi artystkami z repertuaru labelu SMB A będą Olga Tokarczuk - jako Olga - w kawałku "Nobel (feat. Sobel)" oraz Olga Drenda - też jako Olga - w kawałku "Patoduchologia", więc oby te utwory były lepsze, a reakcje milsze.
ODPOWIEDZ