Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: Bunnymen77 »

Jakies Dead Kennedys czy Bad Religion to gówno jakby co, ze Stanów posłuchać to można, a nawet należy Ramones, New York Dolls, Social Distortion czy Dead Boys.

Polski punk rock też ma trochę to zaproponowania. Analogs do czasu odejścia Smalca, Bulbulators, Po Prostu, Dezerter, Gits, Karcer, Śmierć Kliniczna, Ramzes, Contra Boys (ale ogolnie jestem fanem projektow Adama), Sex Bomba, Partia, The Cuffs, Miguel and the living dead i masa innych rzeczy, nawet mi się myśleć nie chce, bo wiem, że i tak nie przekonam

No i :twisted: :twisted: :twisted:
Spoiler
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3867
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: Godhand »

Bunnymen77 pisze: 17 maja 2022, 8:08 Bad Religion to gówno
Rozwiniesz? Against the Grain to świetna płyta. Generator oraz Recipe for Hate też.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: Bunnymen77 »

Tak.


Bezjajeczna punk-popowa popelina, jak już miałbym czegoś w tym stylu słuchać to wolę anti-flag.
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 105
Rejestracja: 02 maja 2019, 17:50

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: konrad »

Bunnymen77 pisze: 17 maja 2022, 8:08 Polski punk rock też ma trochę to zaproponowania. Analogs do czasu odejścia Smalca, Bulbulators, Po Prostu, Dezerter, Gits, Karcer, Śmierć Kliniczna, Ramzes, Contra Boys (ale ogolnie jestem fanem projektow Adama), Sex Bomba, Partia, The Cuffs, Miguel and the living dead i masa innych rzeczy, nawet mi się myśleć nie chce, bo wiem, że i tak nie przekonam
Podaj plis jakieś esencjonalne piosenki bo nie wiem czy klikając na losowe rzeczy na youtube trafiam właściwie czy zdobywam błędne pojęcie. Nie wiem czy ta lista to mieszanie błota z czekoladą czy nie :( Poza oczywiście Dezerterem czy Partią/Kometami czyli jedną z lepszych rzeczy jakie się polskiemu rockowi przytrafiły. Sex Bomby nie słuchałem z dwadzieścia lat, Migueli z 10
Awatar użytkownika
talerz
Posty: 43
Rejestracja: 08 paź 2019, 16:24
Lokalizacja: zero52

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: talerz »

Polski punk po procesie "uniformizacji" jak to nazwał Brylewski to beka, jacyś podstarzali degeneraci ale bez przesady bo żona.
Już wolę porozkminiać sobie jakieś początki tego ruchu (i co za tym idzie muzyki) w Polsce niż słuchać wielkich mądrości ludzi wyjętych żywcem z plakatów promujących abstynencję.

Cała ta "subkultura" została spłycona do chlania jaboli, irokezów i noszenia ramoneski, a artyści są więźniami śmiesznej konwencji i chętnie pucują się do tego trąbkowo-akordeonowego woodstockowego cyrku. Swoje dorzuciła też wspaniała wytwórnia Silverton wypuszczająca każde gówno, no i ta płyta Defektu Muzgó nagrana na automacie perkusyjnym :damn:

Śladów oddolnej inicjatywy nie ma w tym już żadnych. Został tylko wewnętrzny krąg degeneratów i wielkich cyników ze skrzeczącym głosem wypełniających sobie jakoś pustkę w życiu. Jebać.
17. Zjedz skręta feat. Żary
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: Bunnymen77 »

konrad pisze: 17 maja 2022, 11:17 Podaj plis jakieś esencjonalne piosenki
Miguele and the living dead to dwie plyty, obie są mega kozacka i absolutnie międzynarodowy poziom, druga bardziej melodyjna, bardziej przystępna. Polecam obie. The Cuffs to ta naprawdę jedna płyta - Rock On - i ją polecam w całości, zajebisty punk'n'roll.

Sex Bomba
Spoiler
Śmierć Kliniczna
Spoiler


Contra Boys - Polecam całą płytę Śląsk to my, poniżej kawałek o który była swego czasu mała gównoburza w środowisku :twisted:
Spoiler


Cover kawałka poprzedniego zespołu wokalisty
Bulbulators, zespół z najrówniejszą dyskografią w kraju wśród zespołów które wydały sporo płyt. Moja ulubiona to Punkophilia, polecam całą, najbardziej w stylu 77, wcześniejsze wyraźnie surowsze, ale też dobre, po Punkophilii wydali Aut Punk Aut Nihil, również bardzo dobra płyta = zajebista okładka.
Spoiler






Po Prostu - najbardziej punkowa z punkowych, grająca legenda, bardzo polecam wszystko
Spoiler


The Gits (wcześniej jako Surowa Generacja), legenda sceny Oi, Papierowa Dziewczyna to klasyk jak rapowe Gdzie jest Eis, warto sprawdzić. Holiday in Majdanek jest też super, ale jakość nagrań spierdolona po całości. Podobnie później wyszło w przypadku Biletów do Kontroli, super zespół, ale przez fatalną jakość nie da się słuchać. Zresztą, w punku nigdy nie było i nie będzie kasy i poniekąd w tym garażowym dźwieku tkwi też urok.
Spoiler



Analogs - jak pisałem wcześniej, pierwsze płyty, później płyta ze Smalcem są świetne, później już zjazd aż do obecnego momentu kiedy są pośmiewiskiem, ale doceniam wcześnie nagrania. Obecni chyba nie jest tak łatwo znaleźć starocie, bo zostały nagrane na nowo, płyta ze Smalcem też, Piguła jest mocno toksycznym gościem, ale był świetnym tekściarzem.
Spoiler




Ramzes & the hooligans, legenda sceny
Spoiler


Werewolf 77, Ostatni Dancing jak i ostatnia Wyzarci z biedy są dobre, ale z całego zestawienia imo najsłabsi
Spoiler
Damrockers, punk po kaszubsku, troche w stylu Vanilla Muffins, wszystko warto
Spoiler


Ostatnio zmieniony 17 maja 2022, 13:41 przez Bunnymen77, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: Whtn »


to fajne z ostatnich co słyszałem, trochę post regiment, trochę celtic frost i można elegancko potuptać nóżką :cool: no i ten teledysk :oops:
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: Bunnymen77 »

Jeszcze mi się dwie zajebiste płyty przypomniały

Rezystencja - Nic nie zatrzyma nas (ale ja lubie wszystko, legenda)
Spoiler
Awantura - Zasady Życia
Spoiler
Do tego Junkers dopóki był kobiecy wokal, później nie znam
Spoiler

I jeszcze Horrorshow, zwłaszcza Pociąg z forsą Ultra Kuku, no i jak już jesteśmy przy ska punku to jeszcze Dr Cycos i Skankan (płyta Ożywia trupy)
Spoiler




Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3867
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: Godhand »

Bunnymen77 pisze: 17 maja 2022, 10:02 Bezjajeczna punk-popowa popelina, jak już miałbym czegoś w tym stylu słuchać to wolę anti-flag.
Mnóstwo konkretów :)
Luz.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 105
Rejestracja: 02 maja 2019, 17:50

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: konrad »

Dziękuję @Bunnymen77
Raczej nie moje, poza Śmiercią Kliniczną do której muszę zrobić podejście. Chłopaki chyba mocno już post byli, ładnie nerwowo pociąganie gitary

Ode mnie kilka nowych, kilka starych głównie post hc ale chyba wciąż mieści się w ramach nwm

Trochę hidden gem polskiej kultury. Grali mocno, głośno, intensywnie, może za progresywnie jak na końcówkę lat 90
Spoiler
Trochę ewenement, muzyka luźna, wesoła, inna niż ponapinane zespoły z tej epoki typu Ewa Braun. Kultowy zespół w pewien sposób przez pozycję późniejszą Mitchów ale muzycznie chyba nie do końca doceniony
Spoiler
Patyczak plus Starzy Singers. Nie jestem fanem barda polskiej glanowej młodzieży ale ta płyta jest udana, głównie instrumentalnie
Spoiler
Pierwsze polskie emocore
Spoiler
Z wokalistką czyli coś dla Lygrysa. Może bardziej atmo sludge niż hc ale wjbn
Spoiler
Emocore, ameryka z wokalistą brzmiącym jak Krzysztof Ostrowski
Spoiler
Też emo, młodzież lubi
Spoiler
W miarę współczesny i niedawno wydany hardcore punk
Spoiler
Noise rock, garage punk
Spoiler
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: Bunnymen77 »

Godhand pisze: 17 maja 2022, 18:58 Mnóstwo konkretów
Kurwa, ziom, to jest punk rock, nie będę tego rozkładał na czynniki pierwsze, a jeszcze jakiegoś popowego grania dla licealistek tym bardziej.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3867
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: Godhand »

Bunnymen77 pisze: 18 maja 2022, 9:34 Kurwa, ziom, to jest punk rock, nie będę tego rozkładał na czynniki pierwsze, a jeszcze jakiegoś popowego grania dla licealistek tym bardziej
Na spokojnie. Po prostu za moich czasów Bad Religion nie było targetem nastolatek, które chciałyby się dowartościować nosząc ich koszulkę, bardziej była to domena wczutej i znającej się części mojego miasta. U nas to był kult swego rodzaju. Dla Ciebie to pop-punk. Ok. Dla mnie w latach 90-92 to była kultowa i mocno zaangażowana w ruch kapela.
Inna sprawa, że byłem na tyle niedojrzały, że słuchałem tak bardzo na lewo chłopaków.
Muzycznie nadal mi się podoba jakby co.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2022, 20:30 przez Godhand, łącznie zmieniany 1 raz.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: jogi »

Spoiler
Bunnymen77 pisze: 17 maja 2022, 13:10
konrad pisze: 17 maja 2022, 11:17 Podaj plis jakieś esencjonalne piosenki
Miguele and the living dead to dwie plyty, obie są mega kozacka i absolutnie międzynarodowy poziom, druga bardziej melodyjna, bardziej przystępna. Polecam obie. The Cuffs to ta naprawdę jedna płyta - Rock On - i ją polecam w całości, zajebisty punk'n'roll.

Sex Bomba
Spoiler
Śmierć Kliniczna
Spoiler


Contra Boys - Polecam całą płytę Śląsk to my, poniżej kawałek o który była swego czasu mała gównoburza w środowisku :twisted:
Spoiler


Cover kawałka poprzedniego zespołu wokalisty
Bulbulators, zespół z najrówniejszą dyskografią w kraju wśród zespołów które wydały sporo płyt. Moja ulubiona to Punkophilia, polecam całą, najbardziej w stylu 77, wcześniejsze wyraźnie surowsze, ale też dobre, po Punkophilii wydali Aut Punk Aut Nihil, również bardzo dobra płyta = zajebista okładka.
Spoiler






Po Prostu - najbardziej punkowa z punkowych, grająca legenda, bardzo polecam wszystko
Spoiler


The Gits (wcześniej jako Surowa Generacja), legenda sceny Oi, Papierowa Dziewczyna to klasyk jak rapowe Gdzie jest Eis, warto sprawdzić. Holiday in Majdanek jest też super, ale jakość nagrań spierdolona po całości. Podobnie później wyszło w przypadku Biletów do Kontroli, super zespół, ale przez fatalną jakość nie da się słuchać. Zresztą, w punku nigdy nie było i nie będzie kasy i poniekąd w tym garażowym dźwieku tkwi też urok.
Spoiler



Analogs - jak pisałem wcześniej, pierwsze płyty, później płyta ze Smalcem są świetne, później już zjazd aż do obecnego momentu kiedy są pośmiewiskiem, ale doceniam wcześnie nagrania. Obecni chyba nie jest tak łatwo znaleźć starocie, bo zostały nagrane na nowo, płyta ze Smalcem też, Piguła jest mocno toksycznym gościem, ale był świetnym tekściarzem.
Spoiler




Ramzes & the hooligans, legenda sceny
Spoiler


Werewolf 77, Ostatni Dancing jak i ostatnia Wyzarci z biedy są dobre, ale z całego zestawienia imo najsłabsi
Spoiler
Damrockers, punk po kaszubsku, troche w stylu Vanilla Muffins, wszystko warto
Spoiler


Rozumiem że dlatego powstał ten temat.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: lygrys »

Wokalista Danziger to Syn Skiby z Big Cyc?
Spoiler
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: Bunnymen77 »

Zmarł Schizmamaciek, długoletni gitarzysta i wokalista m.in. Schizmy i The Cuffs.
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: arboozrap »

Bunnymen77 pisze: 17 maja 2022, 13:10 Holiday in Majdanek jest też super, ale jakość nagrań spierdolona po całości
Posiadam zgranie z kompaktu i gra bardzo poprawnie. Może coś w wydaniu kasetowym jest nie tak?
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Czy Polski Punk Rock To Gówno?

Post autor: Bunnymen77 »

Nie znałem :oops: odkryłem późną jesienią i ciągle wracam, polecam!

ODPOWIEDZ