JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: Blendzior »

A to nie ma o czym rozmawiać. Drake czy inny młody iggi tez dla ludzi jest.
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: gawi »

Ej ale recenzenci nie narzekają chyba na mix? :dunno: Nie sprawdziłem wszystkich recenzji, ale z tych co widziałem to nikt nie marudził na ten aspekt.

@instinkt a pomijając miks który wiemy już, że Ci się nie podoba, jak album Twoim zdaniem? Ciekaw jestem Twojej opinii.
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2967
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: jogi »

Mnie to w miksie przeszkadzają tu dysproporcje wokal kontra muzyka. Przecież raperów momentami nie słychać wcale. I tylko tyle. Bo tak to jest naprawdę fajnie odjebane i lo fi zawsze props. Surowość Wu-Tangu nie polegała jednak na takich dysproporcjach, a raczej na ograniczeniach sprzętowych i stylu muzyki RZA, który był od początku razor sharp, mało tego ten klimat uleciał mu po kilku solowych projektach członków Wu pewnie przez szlifowanie warsztatu i zmiany sprzętowe. I to był główny zarzut do Wu Forever przecież od zawsze. To jest imo zupełnie inna bajka niż to że momentami chłopaków tu słychać jak pierdy z kibla twojego sąsiada.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 595
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: Blazfm »

Spoiler
Obrazek
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: MalkoNTENT »

Nie podobało mi się a pierwszy numer napawał optymizmem.
Typa w ogóle nie słychać, wyglada to jakby do przypadkowej muzy coś napierdalał w tle. Muzycznie nie zachwyciło oprócz wspomnianego pierwszego kawałka.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: gawi »

Ksywka fituje z postem ;)
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: Blendzior »

Żeby docenić ten album trzeba najzwyczajniej w świecie mieć dość szerokie horyzonty muzycznie i nie ograniczac sie do samego hh. Tylko tyle i az tyle.
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4580
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: Groszek »

Ja pierdole weź wyciągnij kutasa z dupy i ucha, a nie dalej będziesz wkręcał sobie ze mix jest kurwa zajebisty. Eeeeee my bloody valentine i lou red też tak brzmią ebe ebe

Dalej dla mnie słabo zmixowana jest to płyta bo jeśli słucham raz sciagam słuchawki i słyszę jak mi w uszach piszczy od tego mixu to widocznie za mało muzyki przesłuchałem 🤓 ale i tak to jest to zajebista płyta która traci przez mix
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: Blendzior »

No a jak słuchasz freejazzu czy jazd elektrycznego milesa z lat 70 to moze dla laika brzmiec jak kakofonia i losowe dudnienie. Czy to znaczy, że Miles Davis czy cornete coleman to łaki uprawiające grafomanie? Jak ci w uszach piszczy to nie słuchaj na pełen regulator gamoniu albo zmień sluchawki/eq i nie podbijaj wysokich i niskich bo ewidentnie nie nadajesz się do eksperymentalnej ambitniejszej muzyki.
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: gawi »

Groszek pisze: 04 kwie 2023, 18:49 Ja pierdole weź wyciągnij kutasa z dupy i ucha, a nie dalej będziesz wkręcał sobie ze mix jest kurwa zajebisty. Eeeeee my bloody valentine i lou red też tak brzmią ebe ebe

Dalej dla mnie słabo zmixowana jest to płyta bo jeśli słucham raz sciagam słuchawki i słyszę jak mi w uszach piszczy od tego mixu to widocznie za mało muzyki przesłuchałem 🤓 ale i tak to jest to zajebista płyta która traci przez mix
Polecam zmienić słuchawki ;)
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4580
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: Groszek »

Dwa głąby się zebrały XD zmienić słuchawki co jeszcze? Nagrać lepiej a nie heatowac? Spoczi dyskusja
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: Blendzior »

To jak słuchawki masz dobre to tym gorzej. Na chuj słuchasz eksperymentalnej muzyki jak ci nieortodoksyjny mix przeszkadza? Idz targaj skórę do generycznych rzeczy do których dwóch slizgerow na krzyż skóra targa. Myślę, że kuban nowy w sam raz w twoje gusta trafi bo jest lepiej zmixowany wg twojej nomenklatury. Pizzy z ananasem też nie jesz bo jak tak można słodkie na slone? Mystic stylez też ci sie nie podoba bo źle zmixowane? A może Black metal norweski jest asluchalny bo nagrał go tosterem? Chętnie posłuchamy co ma dobry mix a co zły bo widzę, ze do czynienia z ekspertem mamy.
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: gawi »

Groszek pisze: 04 kwie 2023, 21:17 Dwa głąby się zebrały XD zmienić słuchawki co jeszcze? Nagrać lepiej a nie heatowac? Spoczi dyskusja
Może po prostu się wystraszyłeś i to muzyka nie dla Ciebie. Już panowie wykonawcy w tytule płyty zaznaczyli, że to nie album dla wszystkich :dunno:
Spoiler
Nagraj lepiej a nie hitujesz
Dodano po 33 minutach 16 sekundach:
Tak w ogóle to polecam odsłuch na bandcampie, może malkontenci docenią bo słychać, że brzmi inaczej/czyściej
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6881
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: instinkt »

JPEG się chyba inspirował tym eksperymentalnym klasykiem :bowdown:
Spoiler
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2967
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: jogi »

gawi pisze: 04 kwie 2023, 22:04 że to nie album dla wszystkich
- przez zjebany mix, i to jest problem tego albumu bo przecież nic innego tu specjalnie nie szokuje. :dunno:
No nie trzeba być ekspertem żeby słyszeć że coś jest nie tak. Jeżeli wersja z bandcampu brzmi inaczej/lepiej to tylko potwierdza że coś nie pykło.

Mi ogólnie siedzi tak 7,5/10.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: gawi »

Różnica w brzmieniu wynika z jakości, Spotify ma 320, bandcamp we flacu. Na moje uszy jest bardzo zauważalna. Wiadomo, że znaczenie ma sprzęt na jakim się słucha, jak ktoś odpala na airpodsach albo na jakichś byle jakich głośnikach to chuja różnicę usłyszy.

@instinkt daj spokój z takimi sucharami, napisz lepiej co sądzisz o albumie, pytałem wcześniej, ale olałeś moje pytanie
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6881
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: instinkt »

a co mam sądzić jak przez ten mix album ma zerowe repreat value bo bolą mnie uszy co samo w sobie obniża ocenę o połowę
przesłuchałem ze 3x zajebałem 3/10 bo był potencjał i tyle bo nie chciało mi się tego rozkminiać
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: Blendzior »

Ładnie wam zydy z labelow w ameryczce wytresowaly uszy, ze kilka trzaskow robi zerowy repeat value. Psy szczekają karawana jedzie dalej album już jest murowanym kandydatem do aoty.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2967
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: jogi »

Ale cie rów szczypie że komuś nie siedzi. Jacieniepierdole
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: JPEGMAFIA & Danny Brown - SCARING THE HOES (2023)

Post autor: Blendzior »

W sumie to mam w to w kutasie. W jakimś momencie dyskusja itt malo merytoryczna się zrobiła to nie będę wychodził przed szereg i sie bawił w elaboraty.
ODPOWIEDZ