2sty - Mały Książe (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

2sty - Mały Książe (2022)

Post autor: Krynew »

Po latach ciszy 2sty wraca do żywych, ma wydać dwie płyty w Warner Music. W spoilerach trochę info. Z sentymentu sprawdzę co tam zmalował.
Spoiler
Dlaczego cieszę facjatę? Ponieważ po długim okresie muzycznej abstynencji będę miał szansę znowu wydać płytę. A nawet nie jedną, a dwie. Dzisiaj ten moment przeżywam z zupełnie innymi emocjami niż kiedyś, nie będąc już niewolnikiem opinii innych, nie powtarzając sobie, że mam być lepszy i bez presji wyników. Ktoś kiedyś powiedział, że artystą jest się całe życie, i chyba to prawda, bo moja aktualna decyzja wynika właśnie z potrzeby tworzenia. I myślę, że takie podejście i taka pozycja daje mi najwięcej satysfakcji.
Ludzie zaczepiają mnie na mieście i pytają, co Ty teraz robisz? Czym się zajmujesz? Dlaczego Ciebie nie ma? Okres bez tworzenia muzyki był dla mnie bardzo produktywny. Rozwijałem swoje zainteresowania, które przekułem w profesję, założyłem rodzinę, odnalazłem spokój i stałem się mądrzejszym człowiekiem, który mógł na luzie obserwować to, co dzieje się dookoła. Dlatego jeśli posłuchasz mojej płyty to fajnie, jeśli nie, to też fajnie, bo nic w życiu nie cieszy tak, jak możliwość podejmowania własnych wyborów.
Dziękuję mojej nowej wytwórni Warner Music Poland i do usłyszenia już za chwilę!
Spoiler
Ostatnio jechałem samochodem na mecz Polska - Szwecja do Chorzowa. I jak to w trasie - zebrały się w głowie różne myśli. Akurat tego dnia padło na te dotyczące wspomnień z dzieciństwa i szkoły.
Przeleciałem od występów w kole teatralnym, przez chowanie się pod ławką na lekcjach języka rosyjskiego (żeby nie zostać wyciągniętym do odpowiedzi), kończąc na tym, jak na studiach, na pierwszych zajęciach zapoznawczych, swoje „5 minut na opowiedzenie czegoś o sobie” (na forum) wykorzystałem na recytację po czesku wierszyka o niedźwiedziu - dla beki.
Idąc dalej (i tym samym pozostając w temacie mówienia z pamięci), przypomniałem sobie też, że kiedyś w podstawówce recytowałem na polskim fragment „Małego Księcia” - dokładnie dialog chłopca i lisa, w którym rudy zwierz ukrył się pod jabłonką i tłumaczył jak pastuch krowie na rowie, co to znaczy oswajać. (Może nie do końca tak dosłownie, ale umówmy się, że tłumaczył).
Odpaliłem więc platformę z audiobookami, żeby odświeżyć sobie tę filozoficzną powiastkę i słuchałem. Słuchałem, słuchałem (ale nie tak długo, bo książka ma jedynie 66 stron, z czego prawie połowa to obrazki) ostatecznie dochodząc do wniosku, że za każdym razem znajduję w niej coś nowego - tak zwane perełki.
Raz dotyczą one hierarchii ważności spraw, nabierającej właśnie w takich momentach jak pandemia czy agresja nieprzyjaciela jeszcze głębszego znaczenia lub innym razem odpowiadają na pytanie: „Co w życiu jest ważne?”.
Jak czytałeś kiedyś jako dziecko tę książkę, to zachęcam do tego byś otworzył ją jeszcze raz i odczytał już z perspektywy dorosłego człowieka. Wiem, że zachęcanie do czytania w dzisiejszych czasach, to może niezbyt dobry pomysł, ale myślę, że podobnie jak ja (czytający mało - jedynie biografie koszykarzy), jesteś w stanie znaleźć w niej coś wartościowego. Może nawet odpowiedzi na pytania, które siedzą gdzieś głęboko w Tobie.
A jak nie czytałeś w ogóle, bo po prostu nie lubisz czytać, to też nic straconego. Ja wyjątkowo zamienię się w narratora i przedstawię Ci w najbliższym czasie o czym ona jest. Będę Twoim brykiem. I bykiem.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2022, 12:56 przez Krynew, łącznie zmieniany 1 raz.
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Jiigsi »

Nie spodziewałem się, fajnie
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: piernikowyskoczek »

no te wynurzenia filozoficzne mógłby sobie darować, ale płytkę sprawdzę
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

dlaczego mógłby sobie darować?
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: SWN »

Podbijam, mnie też zawsze męczą te oświadczenia raperów że płyta jest zapisem ostatnich przeżyć, że to najbardziej emocjonalny krążek w karierze, że jeszcze nigdy nie było takiego albumu, ale no cóż, nie zabronię im, wystarczy dać na ignora

Sprawdzę, bo mam sentyment i dużą dawkę sympatii z moich truskulowych lat, ale dotychczas zawsze 2sty producent > 2sty raper i był jednym z najlepszych przykładów gości, którzy rzucają fajne featy, ale na przestrzeni całej płyty nie za bardzo wiedzą czym ją zapełnić. Te wydawane u Sokolnika były strasznie takie hmm, szablonowe?
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Jasek »

Ten typo dał mi jeden z większych zawodów w pl rapie, pamiętam jak odpaliłem jako gówniak Kto 2 ma ten styl, byłem w kurwę zajarany i czekałem na płytę w tym klimacie, a dostałem Puzzle, które nie są najgorsze, ale to nie to zdecydowanie. Należy się jednak szacunek za remixy Kękiego i blend z Sobotą
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
d3nt
Posty: 2053
Rejestracja: 08 gru 2021, 22:09

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: d3nt »

I koko dżambo ofc
Lepiej za miedzą niż pleksą ~Olgierdos
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2872
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: LWD »

2sty należy do mojej ulubionej grupy twórców, takich zacietrzewionych, że ich próby zostania raperem trwają nawet po 10-15 lat, odbijają się po różnych labelach z pozycją na scenie, konkursach, featuringach, efektu to nie daje, a ci wciąż i wciąż, podczas gdy ich koledzy po nagranej 3-4 zwrotce gromadzą większy fanbase niż oni po nagranych 10 płytach
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Piters »

Po tym pierdoleniu to nie wiem czy bedzie to sens sprawdzac w ogole, ale sprawdze

Mało co w tamtym czasie mnie tak jarało jak Kto 2 ma ten styl, szkoda ze potem chujnia raczej
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6205
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: FruitOffTheWall »

z kulerem zawsze fajny duet, liczę na jakiś ficik kulerczyka na płytce
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Jose »

Lepiej Warner niż Universal czy Def Jam, ale nie wierzę, że wyjdzie cokolwiek dobrego. Wierzę, że będę musiał odszczekać
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Awatar użytkownika
manieq
Posty: 1152
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:40
Lokalizacja: WRO

Re: 2sty - TBA (2022) [Zapowiedź]

Post autor: manieq »

I go up the stairs like tup tup tup, oh, frühstück awaits me - well this is a cliché.
I live at home, I always go down the stairs for breakfast you know what I mean.


Obrazek
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6205
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: 2sty - Mały Książe (10.06.2022) [Zapowiedź]

Post autor: FruitOffTheWall »

kurwa strasznie prosta/płytka ta historie przedstawiona w tym numerze, takich storytellingów (nawet lepszych) jest mnóstwo. Zbędny numer, jedyny plus tego ze jest nawinięty w miarek ok
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: 2sty - Mały Książe (10.06.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Krynew »

Opis płyty i tracklista:
Spoiler
2sty – to warszawski raper i producent, nazywany też królem niekonwencjonalnych blendów. Przez lata obecności na scenie wiele razy sięgał po nowatorskie rozwiązania i stawiał na świeże podejście do muzyki. Tym razem zaskakuje kolejny raz.

"Mały Książę" jest nie tylko albumem, ale czymś więcej - muzyczną interpretacją książki “Mały Książę”, uznawanej za klasykę światowej literatury. Artysta wchodzi w świat książki i zaczyna ją pokazywać za pomocą dźwięków, a zawarte w niej filozoficzne historie przekłada na współczesny, do bólu szczery, slangowy, a momentami wulgarny język. W każdym numerze są wykorzystane fragmenty książki, czytane przez wybitnego aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego - Piotra Fronczewskiego. Płyta została wyprodukowana w całości przez znany w środowisku rapowym duet producencki Deemz & NOCNY.

Każdy egzemplarz zamówiony w preorderze zostanie podpisany przez artystę.

1. Planeta Róży (feat. ******)
2. Planeta Króla (feat. ******)
3. Planeta Próżnego (feat. Michał Szczygieł)
4. Planeta Pijaka (feat. ******)
5. Planeta Bankiera (feat. ******)
6. Planeta Latarnika (feat. ******)
7. Planeta Geografa (feat. ******)
8. Planeta Ziemia (feat. ******)
W sumie pomijając to, że to słaby numer, zastanawiam się czemu oni to wrzucają na martwy zasięgowo kanał z 50k subów zamiast wykorzystać jakiś bardziej nośny innego artysty z wytwórni albo kogoś zaprzyjaźnionego. A tak po godzinie takie coś ma 400 wyświetleń xD
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
MikoBalagany
Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2019, 22:11
Lokalizacja: WWA

Re: 2sty - Mały Książe (10.06.2022) [Zapowiedź]

Post autor: MikoBalagany »

Jak to jest pierwszy singiel powracającego po dłuższym czasie 2stego, to niestety nie wróżę wielkiego sukcesu. Taki singiel to powinien być strzał, żeby zrobić hałas a ten numer to taki nijaki storytelling. Sam numer też niczym nie przyciąga, refrenu w aucie nucił nie będę. Oczywiście jest to całkiem ok, ciężko też się przyczepić, niestety 6/10 to trochę mało.
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: 2sty - Mały Książe (10.06.2022) [Zapowiedź]

Post autor: mbunt »

teleport do czasów kiedy się słuchało Ducha, Beeresa, B.A.D, tych wszystkich newcomerow i wydawało się że przejmą grę

2sty ma mega głos i flow ale niestety nie ma marketingowego asystenta żeby wrzucić kontrowersje
lubi wbić na event, warszawska smietane
może tu kogoś pozna, może mu będzie dane
w 1:45 zarapowane jak Diho
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: 2sty - Mały Książe (10.06.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Prez »

nudy, wyłączyłem po minucie
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: 2sty - Mały Książe (10.06.2022) [Zapowiedź]

Post autor: the badman »

610 wyświetleń

Nie no, coś się zjebało, przecież to nie może mieć aż tak małego odbioru
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: 2sty - Mały Książe (10.06.2022) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Może, no kurwa kogo w 2022 rap 2stego interesuje :dunno:
ODPOWIEDZ