Bisz - Ulisses (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2043
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: Krynew »

Info o najnowszej płycie Bisza od niego samego z fb w spoilerze, pierwszy singiel 17 kwietnia. Z wydarzenia na FB mniemam, że premiera całego albumu przewidziana na 18 września.
Spoiler
Ukłon.
Trochę jak przy schodzeniu ze sceny (bo przecież trzeba wiedzieć, kiedy to zrobić) ale przede wszystkim wobec słuchaczy, którzy latami pytali o jakiś “bardziej rapowy album”. Czekaliście? Proszę bardzo: BISZ - DEKADA WILKA
Mija dziesięć lat od premiery “Wilka Chodnikowego”, a u mnie po wielu muzycznych odskoczniach (to musiało potrwać…) pojawiła się zajawka żeby nagrać “po prostu dobrą płytę na dobrych k$%a bitach”. Jednak nie da się ukryć, że wszystko co na Wilku było nieświadomym wyrazem konwencji (zyskując dzięki temu tak mocne oddziaływanie), dziś w moich ustach trąci trochę anachronizmem. Jest w tym sporo ironii, gdy wycofany wrażliwiec ostrzy przeciwko światu swój styl, a kiedy w końcu z tym światem wygrywa, to - choć wolałby pisać wiersze - potrafi już tylko walczyć. I kiedy tylko zaczynam nawijać do mocniejszych bitów wpadam po uszy w tę konwencję, która kiedyś była moim życiem - walki o wartość, ratowania sceny, bycia ostatnim sprawiedliwym.
Lecz takie ujęcie to budowanie swojej pozycji w negatywny sposób: tylko w opozycji do innych, generalizując i upraszczając (czego na co dzień staram się unikać). Cóż, być może rap nie jest po prostu najwłaściwszą formą do bardziej wnikliwych analiz (choć raczej to ja nie potrafię go ugryźć w taki polifoniczny sposób).
A jednak, w szerszym sensie, “krytyka kultury” to mój żywioł - w ten sposób dążę do “niezależności”, która pozostaje dla mnie główną kategorią. Obnażając fałsz w świecie, odkrywam go w sobie (dziś wiem, że bywa niezamierzony i nieuświadomiony, co czyni go jeszcze trudniejszym przeciwnikiem; nie wspominając, że jest być może immanentną cechą i “ceną” świadomości).
Mówiłem o tym szerzej w jednym z odcinków “Wilka w lesie rzeczy” - ten rozziew między aktualnym-mną, a tym “raperem”, który ujawnia się na mocniejszych bitach wprawia mnie jako propagatora “autentyczności” w zakłopotanie. I muszę przyznać: jest to po części swego rodzaju kreacja, ale towarzyszy jej ten głęboki “zew”, którego nie można przekłamać, a walka którą toczę jest w dalszym ciągu zmaganiem o “wartość”.
O ile jest jakaś wartość w przyznaniu się do… Ale o tym usłyszycie na płycie, która jest koncept-albumem, więc swoje przesłanie ujawni przesłuchana w całości (szczególnie w rozszerzonej wersji, która będzie dostępna tylko w preorderze).
No więc ukłon. Dla fanów “Wilka”, ale też dla tego chłopaka, którym byłem - który walczył o siebie i kochał tę grę za bardzo. Premiera pierwszego singla w Wilka-noc, 17 kwietnia o 21:00 - subskrybujcie mój kanał żeby nie przegapić: https://www.youtube.com/Pchamytensyfpl
Mam spory sentyment do Wilka Chodnikowego, jestem ciekaw co z tego będzie.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2022, 16:40 przez Krynew, łącznie zmieniany 2 razy.
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4361
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Piters »

Ale jak to kurwa 10 lat
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Jiigsi »

ale ten czas zapierdala
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Zwikk
Posty: 432
Rejestracja: 09 lis 2020, 17:17

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Zwikk »

Kurwa 16 lat miałem w ogóle ostatnie ok 10 lat zleciało nie wiem kiedy
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: aleksy »

co on pierdoli, nie dałem rady doczytać do końca
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
kid
Posty: 1273
Rejestracja: 13 sie 2019, 20:32

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: kid »

popierdolonym jest fakt ze juz 10 lat od wilka i ze juz 5 lat od tego co bylo na 5 lecie wilka
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9742
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: jajca »

Ten belkot ze spoilera czytalem glosem laikikeone
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
GoodStuff
Posty: 731
Rejestracja: 14 paź 2019, 15:54

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: GoodStuff »

Smutna prawda jest taka ze po bardzo dobrym przyjeciu i sukcesie komercyjnym byla to jednak stracona dekada dla Bisza
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6539
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Jose »

jajca pisze: 11 kwie 2022, 15:05 Ten belkot ze spoilera czytalem glosem laikikeone
lepiej wchodzi manierą Mesa
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Ja czekam
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
edenmar
Posty: 1218
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: edenmar »

Z przykrością muszę przyznać, że ten opis to jakiś pretensjonalny wysryw przez który trudno przebrnąć. Ale epka na 5 rocznicę była całkiem udana, a Bisz na bitach kilka razy w ostatnich latach potrafił zaskoczyć, więc może nie będzie tak źle jak się zapowiada.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2731
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Jasek »

kurde, z jednej strony mam wrażenie, że to było z 6 lat temu, a z drugiej jak tego słucham, to jakby z 16
cztery żubry i dwie kurwy
Suseł
PRZEPROŚCIE MEZO
Posty: 569
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:35

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Suseł »

10 lat minęło, a ten dalej uprawia grafomanię - szanuję konsekwencję.
Kupię UNDADASEA – Undaground Mixtape
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

radioaktywnyodpad
Posty: 145
Rejestracja: 28 lip 2019, 9:11

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: radioaktywnyodpad »

Fajne, ale się nie zachwyciłem jakoś przesadnie
Słucham tylko polskiego rapu, jebią mnie wasze bożki ze Stanów.
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Bryx Fenrir »

Swietne to jest, dawno Bisza nie słuchałem, a siadło bardzo mocno
Awatar użytkownika
diemdzi
Posty: 101
Rejestracja: 13 lut 2020, 21:08

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: diemdzi »

No te jego posty na fejsie to czasami nawet mnie przerastają xd dopiero teraz ogarnąłem ten kawałek, JA PIERDOLE, znowu sztos, Bisz na takim poziomie jest nie do rozjebania. Bit Kosy spoko, ale bez rewelacji, video świetne.
Awatar użytkownika
Sieloo
Posty: 302
Rejestracja: 27 kwie 2019, 10:41
Lokalizacja: Giżycko

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Sieloo »

Bit ma za mało pierdolnięcia, przez co kawałek siada dopiero za którymś razem. I z tego co widzę, to "dekada wilka" to nie jest nazwa płyty, a nazwa wydarzenia, podczas którego do zamówienia będzie nowa płyta o nieznanej jeszcze nazwie.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2338
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: kapper1 »

:bowdown: :bowdown:
Zajebiste.
Bisz na dobrych kurwa bitach to kozacki Bisz.

Fajny wers o tragicznej Czarnej Owcy w jego wykonaniu.
frontkick

Re: Bisz - Dekada Wilka (18.09.2022) [Zapowiedź]

Post autor: frontkick »

Nie no chłopaki gówniany ten numer, jaram sie Biszem ale tak zgorzkniałego i toksycznego pierdolenia to nie dał od czasu tego jak smęcił że nikt nie chce sluchac jak nawija o glodnych dzieciach z Bangladeszu

Refren męczący, bit chujowy

Włączyłem sb Pollocka żeby zobaczyć czy to moze mi sie gust zmienil po prostu no ale nadal zajebisty w kurwe ten numer i nwm z takim podejsciem to on juz tej poprzeczki nigdy nie przeskoczy
ODPOWIEDZ