Bisz - Ulisses (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

synek pisze: 05 gru 2022, 19:58bonusy
@laxoncreed proszę o historie o bonusach
synek pisze: 05 gru 2022, 19:58 Pewnie tak. Ale po co.
mam dziwny emocjonalny związek z twórczością Bisza i emocjami jakie wywoluje i wywoływała i momentami w moim życiu w którym słuchałem.tego jak pojebany niezdrowo się nakręcając, myślę że potrzebuje to sprawdzić
Awatar użytkownika
Esdoer
Posty: 255
Rejestracja: 18 cze 2019, 14:39

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Esdoer »

Fizycznych bonusów nie ma, jest kod QR prowadzący do profilu FB, na którym w przyszłości mają się pojawić jakieś smaczki związane z płytą.
Awatar użytkownika
synek
Posty: 74
Rejestracja: 20 sie 2019, 8:19

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: synek »

Płyty mają bardzo fajne okładki w jednolitej szacie graficznej (Wilk Chodnikowy i Piękno i Bestia dostały nowe okładki). Całość zapakowana w tekturowe pudełko (takie grube solidne). Fajnie wygląda. Bonusów nie ma, faktycznie - dali trzy naklejki PTS i tyle. Kod QR faktycznie jest, ale nie fizyczny, tylko dodany do wersji cyfrowej udostępnionej do pobrania.
Spenser pisze: 05 gru 2022, 20:19 mam dziwny emocjonalny związek z twórczością Bisza i emocjami jakie wywoluje i wywoływała i momentami w moim życiu w którym słuchałem.tego jak pojebany niezdrowo się nakręcając, myślę że potrzebuje to sprawdzić
Mam dokładnie to samo. Bisz swego czasu idealnie trafił w moje emocje i moment w moim życiu - najpierw Wilkiem, a później Labiryntem Babel, więc cholernie chciałem, żeby ta płyta mi kliknęła.

Jak tak teraz pomyślałem, to może to nie jest kwestia Bisza, tylko tego, że ja teraz jestem w życiu gdzie indziej? :dunno: Cały czas czekam, że ktoś napisze że właśnie skończył słuchać i płyta zajebista, a ja się nie znam. Dam jej jeszcze szansę.
Awatar użytkownika
mrace
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2022, 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: mrace »

synek pisze: 06 gru 2022, 11:51 Kod QR faktycznie jest, ale nie fizyczny, tylko dodany do wersji cyfrowej udostępnionej do pobrania.
Kod jest z tyłu pudełka.
Awatar użytkownika
synek
Posty: 74
Rejestracja: 20 sie 2019, 8:19

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: synek »

Faktycznie, jest, dzięki. :)

Wczoraj nie obejrzałem tego zbyt dokładnie - dziś się przyjrzałem i to wydanie naprawdę wygląda fajnie. Fotki poniżej:

Pudełko:
Spoiler
Obrazek
Po otwarciu:
Spoiler
Obrazek
Od lewej - Wilk Chodnikowy, Piękno i Bestia, Ulisses:
Spoiler
Obrazek
Od góry - Wilk Chodnikowy, Piękno i Bestia, Ulisses:
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

Znowu zamyka cykl z kolorami jak w Wilku Chodnikowym.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

Dobra kurwa mam kupiłem, jak ktoś chce pogadać na priv to dawać.

Edit: ja pierdole to miał być jeden post zaktualizowany.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: kapper1 »

Serio zamówiłem 3CD i 3x winyl i nie dostałem jeszcze odsłuchu na maila? :dunno:
Napisali tylko, że pod koniec stycznia dopiero wytłoczą winyle. :roll:
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: 2rzyn »

Ladnie to wyglada
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Esdoer
Posty: 255
Rejestracja: 18 cze 2019, 14:39

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Esdoer »

kapper1 pisze: 08 gru 2022, 2:47 Serio zamówiłem 3CD i 3x winyl i nie dostałem jeszcze odsłuchu na maila? :dunno:
Napisali tylko, że pod koniec stycznia dopiero wytłoczą winyle. :roll:
Ja też nie dostałem żadnego info na maila, ale link do pobrania miałem doklejony w zamówieniu na stronie, powinien tam być.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: kapper1 »

@Esdoer, faktycznie, dzięki! Dziś lub jutro po robocie odsłucham.
Awatar użytkownika
Sieloo
Posty: 300
Rejestracja: 27 kwie 2019, 10:41
Lokalizacja: Giżycko

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Sieloo »

Jak ktoś pisze, że to jest gorsze od płyt z Radeksem to zapraszam do laryngologa. Płyta wymaga wielu odsłuchów i jeszcze sam nie wiem jak bardzo mi się podoba, ale na pewno jest to dobre i warto sprawdzić, także polecam.

Napiszę więcej po kolejnych odsłuchach, na razie zauważę tylko, że przeważnie jak ktoś leci wersy na podwójnych czy potrójnych rymach to jest to pierdolenie o niczym, a Bisz potrafi w takiej formie utrzymać naprawdę ciekawe merytorycznie teksty.

Oddzielny :bowdown: dla kawałka "Lira i łuk" (zwłaszcza pierwsza część, bo w drugiej kłują w uszy ze dwa kasztanowe wersy)
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

A jak się prezentuje warstwa muzyczna? Jest to coś klimatycznie podobnego do „Bladego Króla”? Się zastanawiam nad zakupem.
Awatar użytkownika
Sieloo
Posty: 300
Rejestracja: 27 kwie 2019, 10:41
Lokalizacja: Giżycko

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Sieloo »

Na Bladym Królu jest dużo plumkających, spokojnych, plastycznych brzmień, które właściwie spajają się klimatycznie i tworzą podkład dla refleksyjnych lotów Bisza. Tutaj jest inaczej - większość bitów jest nowoczesnych i nie stanowi tylko tła, jest różnorodnie, chociaż oczywiście dalej często melancholijnie. Kawałki na spokojniejszych bitach przeplatają te na bardziej agresywnych.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: SiNi »

Właśnie ta plastyczność muzyczna była ujmująca i całościowo tworzyło to klimatyczny i delikatny projekt, Bisz idealnie współgrał z płynącymi tam bitami, słuchało się tego przednio - ok zamawiam:)
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

Ładnie napisane powyżej @SiNi
radioaktywnyodpad
Posty: 144
Rejestracja: 28 lip 2019, 9:11

Re: Bisz - Ulisses (2022) [Zapowiedź]

Post autor: radioaktywnyodpad »

Lira i łuk :bowdown:
Słucham tylko polskiego rapu, jebią mnie wasze bożki ze Stanów.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: SiNi »

@Sieloo Ile było numerów w preorderowym wydaniu, jakieś bonus tracki czy tylko dodane skity? Właśnie przyszła mi płytka i jest dyszka.


edit: Nie no super ta płytka, jest zupełnym przeciwieństwem "Bladego" nie ma tutaj takiej plastyczności tylko agresywniejsza nawijka połączona z nowoczesnym oraz dynamicznym brzmieniem, bity wymieszane, różnorodne, szybkie, głębokie, a nawet i wolniejsze, ale dalej z kopem i ekspresją i to co trzeba podkreślić to przede wszystkim jakość, bardzo dobrze nagrany krążek.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: Spenser »

SiNi pisze: 14 gru 2022, 22:26 edit: Nie no super ta płytka, jest zupełnym przeciwieństwem "Bladego" nie ma tutaj takiej plastyczności tylko agresywniejsza nawijka połączona z nowoczesnym oraz dynamicznym brzmieniem, bity wymieszane, różnorodne, szybkie, głębokie, a nawet i wolniejsze, ale dalej z kopem i ekspresją i to co trzeba podkreślić to przede wszystkim jakość, bardzo dobrze nagrany krążek.
kurde trochę tak myślałem właśnie, blady król był momentami bardzo dla mnie (tracic :bowdown:, pierwsza zwrotka kręgów :bowdown:), tu mam nadzieję na numer dwa że mi siądą tak bardziej, parę linijek już spoko było na singlach
tomeczek2301
Posty: 501
Rejestracja: 22 mar 2021, 12:08

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: tomeczek2301 »

Wyjdzie ta płyta na streamingi?
ODPOWIEDZ