Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Spenser »

juwen pisze: 07 paź 2022, 14:35
E-42 pisze: 05 paź 2022, 22:02 4. Ćpaj Stajl - Dziwko zabiorę cię na dno
przypomniałeś mi sytuację gdy słuchałem tej płyty przed pracą i akurat zapauzowałem Spotify na tym tracku. chwilę później musiałem coś pokazać szefowej na swoim telefonie a tam na głównym ekranie Dziwko wezmę cię na dno :bowdown:
:lol:
warzywo
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2019, 19:45

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: warzywo »

Mnie to z całej akcji zastanawia propsowanie Emasa tutaj, bo nie powiem, jego płytę katowałem długo za długo i chłop ma ewidentnie potencjał, ale na większości featów jest bardziej przewidywalny tekstowo i technicznie, niż sam Pezet.

Poza tym jechanie po grafomanii i jednoczesne propsowanie numeru Stare WWO, gdzie przy genialnym refrenie Słucham, słucham stare WWO, Sopranos na HBO już osobiście zaśmiałem na głos, to już srogie XD. Ten rzekomy "klimat" to chyba faktycznie głównie słuchacze tworów Oki-Igi-ocochodzi-podobnych wyczuwają.

Współczesna była o tyle ciekawa, że tam eksperyment koncepcyjno-muzyczny był jakiś wyraźny a storytelling w sumie tworzył dość spójną całość, tutaj natomiast wszystko wydaje się w pół drogi i jakieś miałkie, jakby od niechcenia. Zresztą sam Pezet gdzieś tam przewija o kryzysie wieku średniego i tym, że nie ma hajsu, więc trzeba trochę zrobić i za to w sumie props dla niego.
Awatar użytkownika
IC3PEAK
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2022, 13:26

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: IC3PEAK »

"Muzyka Komercyjna" gorsza od "Muzyki Współczesnej". Słuchalne: "Zszedłem ze sceny", "Miłość na sprzedaż", "Daddy Issues", "Business Class" (przed zwrotką Aviego) . Reszta do skipowania. I po co tam te beztalencia - Bedoes i White 2115 :confused: ?
Od bloku do natury od betonu do trawy / Od zawsze od zabawy do zabawy / Poważnie, bywam wciąż niepoważny / I nie oceniam innych, bo każdy ma swoje jazdy.
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: benzoabuser »

Chujowe, nie słuchałem

Dodano po 57 sekundach:
Macie milion raperów w polsce gdzie w jebanej gruzji czy innej mołdawi jest dwóch na cały kraj, a będziecie sibie uszy katowali jakimś piglakiem w piglach
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Patryk233 »

Złota płyta za Komercyjną
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: clockers »

Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: gods bidness »

Marcin Flint pisze: Trzy lata po "Muzyce współczesnej" Pezet jest przede wszystkim nijaki. Stoi w niezgrabnym rozkroku, bo z jednej strony chciałby ponarzekać na czasy, muzykę i branżę, a z drugiej - jest beneficjentem tego, co krytykuje i podporządkowuje się temu stylistycznie, daje osiodłać. Za dużo tu mdłych refrenów na zasadzie "a nuż się uda i nie będzie słychać, że nie jestem wokalistą". Za dużo uproszczonej formy, wyrażania nieuporządkowanych emocji na głos częstochowskimi rymami w rodzaju "luźno / późno" czy "mody / lody". Za mało charakteru, kręgosłupa, wokół którego obrastałby album, chemii, która powodowałaby, że bit odpala rap, zaś rap odpala bit.
Propsy Flint, że się jednak nie obsrałes, że kolega nie przyjdzie już do podcastu czy na wywiad i w miarę otwarcie napisałeś, że to gówno.
Awatar użytkownika
Joydivision91
Posty: 84
Rejestracja: 25 lip 2019, 10:16

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Joydivision91 »

Kto jeszcze sugeruje się zdaniem Flinta, który w top 10 płyt z 2022 daje płytę Intruza ze stepującej armii XDD Płyta Intruza została przez niego oceniona na 8/10, więc czytanie jego recenzji to masochizm.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: gods bidness »

Oj nikt się nim nie sugeruje, bo swoje zdanie na temat tego pezetowskiego paździerza wyraziłem z 3 strony temu, ale jednak props dla Flinta, bo nie liże po dupie. A poza tym masz Kaza Bałagane w avatarze XDD
Awatar użytkownika
mkun
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2022, 2:40

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: mkun »

Największym problemem tej płyty jest to, że jest po prostu nijaka. Nie wzbudza we mnie żadnych emocji, nie jest dobra, nie jest zła, ale nie jest nawet średnia. Pezet pierdoli jakieś truizmy i rzuca cholernie niezgrabne porównania, bity coś sobie tam lecą w tyle i tyle. Już nawet Współczesna jest ciekawsza, bo była jakoś bardziej polaryzująca, mi się nawet podobała, innym nie, spoko, można się pokłócić chociaż. No a ta jest taka, że nie chce mi się nawet poczytać opinii innych, bo jest tak nieciekawa. Już kawałki z beki z lokalnych powodują większe przemyślenia. Taka o, tiktokowa muzyczka, co sobie może polecieć w radiu i nawet nie zapamiętasz, że w ogóle tego słuchałeś. I może dobrze, bo nie ma co się skupiać na tekstach Pezeta, w których, jak już wspomniałem, pierdoli truizmy i nieciekawe obserwacje, a chyba czuje się jak Tyrmand i Hłasko XD
aos
Posty: 224
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:34

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: aos »

szymon0791
Posty: 28
Rejestracja: 27 wrz 2019, 10:02

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: szymon0791 »

Piters pisze: 05 paź 2022, 2:01 Nie piszesz, że Bedoes i 2115 to gówno bo nie można, ale piszesz że Ekipa i Kizo tak

Ok, dzięki, ma sens :lol:
Napisałem o SB - chyba to się łączy. Bedoes nie moja bajka ale kilka kawałków zapuszczanych przez tfu kurwe bylego przyjaciela naprawdę spoko.
Całe 2115 - nie słuchałem dużo, nie podoba mi się to co słyszałem , ale czy gówno ? Napisałem że skile jakieś są w 3/4 SB, czy tam w iluś, ale Solar Białas Mata . Tak wiem już że 2115 to nie SB.

A Stare WWO - kto słuchał i jest z wawy 80-90 lata urodzony to kojarzy, to jest klimatyczne. ( nie znałem refrenu, to cuty z Kukona tak? W ogóle muszę poznać gościa, bo może zajaram się z miejsca jak Matą wrzuconym w ciemno na CD )Nawet nie trzeba być z wawy, ale mówie o sobie, nie wiem jak było gdzieś indziej. Pewnie trudno jak tu. Pokaż kimkolwiek byłeś jakiś klimatyczny kawałek nawiązujący do tamtych czasów - z chęcią przesłucham. Właśnie o to chodzi - otwarta głowa, na mówię że gówno na wszystko co mi się nie podoba. NIe podoba mi się jedynie za dużo autotuna, całe kawałki na nim, kawałki nie pisane przez wykonawców. MIejmy jednak jakieś zasady. Jak się nie umie to się nie płaci żeby wyglądało że się umie, tylko uczy. Nawet podoba mi się czasem podbicie efektów autotunem, ale nie mogę zdzierżyć tego wycia. Oby przemineło z wiatrem jak hiphopopolo.
Taaak wiem że wszystko się obecnie podbija efektami... Ale póki nie jest to mega słyszalne, tylko słysze styl rapera - OK.

Przesłuchałem kilka razy na spokojnie płytę ( słuchałeś raz to nie słuchałeś wcale)- no i większośc kawałków na 4, 4+ ,5 ( w skali na 6 ) , poza singlami..
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1760
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: loco »

Zszedł to ze skilli, a ze sceny to spierdolił na własnym koncercie
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
Jasion94
Posty: 854
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Jasion94 »

Pezik ezik, coś tu kurwa śmierdzi, to ty i twój rap robiony dla dzieci
Czy jest jakikolwiek track z tej płyty który warto sprawdzić ? Bo single nie zachęciły
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Jose »

Nie.

Współczesna była już taka se, ale momenty miała, tutaj jest totalnie nijako, tekstowo bywa naprawdę żenująco, refreny bywają mocno krindżowe, "tyrmand i hłasko" to jakaś abomincja, w ogóle te excel-type featy budzą spore obrzydzenie. No ale chłop mówił, że za Współczesną zarobił więcej niż za poprzednie płyty (nic dziwnego, skoro doił, że krówsko prawie padło), więc po co się ma starać, skoro wyda cokolwiek, a ludzie kupią. Generyczne badziewie wyszło i tyle.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: 2rzyn »

Mam nadzieje ze w ten sam sposob zrecenzujesz to na yt
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
d3nt
Posty: 2053
Rejestracja: 08 gru 2021, 22:09

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: d3nt »

Peziu miał zajebiste momenty w karierze i na płytach ale tutaj to wypadł najgorzej ze wszystkich i szczerze mówiąc to większość użytkowników tego forum by napisało lepsza 16-nastke na sraczu
Spoiler
Spoiler
Bo jak powiem głośno to twój statek nie popłynie dalej :bag:
Lepiej za miedzą niż pleksą ~Olgierdos
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Luxair »

Mewa-drzewa :bowdown: :bowdown: :bowdown: Pezet kocie
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: gods bidness »

Więc odlećmy stąd jak mewa
Jakbym z drzewa
Zerwał czas ekstra czas
Wszyscy mówią że coś trzeba
Że się nie da
Wyścig przegrasz na czas
Biała mewo leć daleko stąd
Leć daleko na ojczyzny ląd
Poleć powiedzże marynarz chwat
Morze kocha od dziecinnych lat
ODPOWIEDZ