Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Finesta »

Myślałem, że przesadzaliście z tymi opiniami ale marność tekstów na tej płycie i ilość porównań x jak y jest niesamowita :bowdown:
Jak we współczesnej wracałem do kilku utworów tak tutaj NIC nie zostało w głowie, co za zjazd na samo dno
Awatar użytkownika
Zawodnik MDMA
Posty: 8
Rejestracja: 05 paź 2019, 14:06

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Zawodnik MDMA »

"Tatuaże i Motocykle" to ten sam sampel co w "Smutek" Kękę? Ktoś wie jaki konkretnie?
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6205
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: FruitOffTheWall »

słuchajac to czuje sie jakbym słuchał radio pezet tylko z lepszym mixem haah
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Patryk233 »

Radio Pezet jednak lepiej stał tekstowo. Przynajmniej, ja lubię Pezeta aka hustla.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2022, 8:58 przez Patryk233, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
szymon0791
Posty: 28
Rejestracja: 27 wrz 2019, 10:02

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: szymon0791 »

Mi tam zarówno ta jak i poprzednia płyta, ta bym nawet powiedział jest bardziej Pezetowa niż poprzednia. Obydwie mają gorsze momenty ( po singlach to nawet nie chciało się włączać jej, choć w końcu komercyjna ), ale generalnie uważam że Pawel poniżej pewnego poziomu nie schodzi z płytami. Gorzej ze schodzeniem ze sceny xD serio artyści ak robiący powinni zwracać za bileciki wszystkim, bo każdy może popełnić błąd ale trzeba też zmierzyć się z konsekwencjami.
O płycie powiem więcej jak się osłucham bo przesłuchałeś raz to nie słuchaleś wcale.

Myślę że na pewno lepiej się zestarzał niż ślizgawka bo z roku na rok coraz gorzej.Nie wiem nawet jakbym był tu bardziej aktywny to bym nie wchodził na temat płyty jakiegoś artysty i nie pisał gówno obesrane czy coś . hejt za hejtem. Mi się podoba i płyta Pezeta i Bonsona nowa i Hotel Mafijja 2 jak i Mate poznałem biorąc stąd inspirację i w ciemno wrzuciłem na cd pierwszą płytę na wyjazd w góry. I jade, słucham, kurwa dobre to to jest. A że np. Bedeosa i całego 2115 do mnie nie trafiają, poza pojedyńczymi trackami + na hotelu mafija całkiem spoko to nie podoba mi się ta twórczość. Ale nie wchodzę na wątek piszac że płyta to gówno...

No poza mega widocznymi produktami marketingu jak Ekipa ( tak wiem SB Mafijja też, ale większość jakieś skile ma) czy inne Kiza lub raperzy nie piszący sami tekstów. Tak, wiem w Stanach też tak robią, ale w Stanach ze 3/4 ludzi nie wie o kraju jak Polska, więc i my nie musimy robić wszystkiego jak oni.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Piters »

Nie piszesz, że Bedoes i 2115 to gówno bo nie można, ale piszesz że Ekipa i Kizo tak

Ok, dzięki, ma sens :lol:
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Patryk233 »

https://muzyka.dlastudenta.pl/artykul/p ... 46022.html

Mam wrażenie, że chyba innych płyt słuchaliśmy. Autorkę recenzji mocno poniosło wystawiając płycie 9/10 - może w swoim życiu nie przesłuchała zbyt dużo dobrej muzyki i bezbarwny lirycznie Pezet jest dla niej objawieniem na scenie. Dla mnie nie jest i wprowadzie mam ochotę wracać do płyty, natomiast jak słyszę te teksty, to wyłączam z żenady. A szkoda trochę, bo muzycznie płyta jest całkiem solidnie wyprodukowana i ładnie gra po prostu.

Z recenzji, które dotąd przeczytałem, to portal rapowo dosyć celnie podsumował bolączki tej płyty.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2022, 14:02 przez Patryk233, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: gods bidness »

To po prostu nie jest płyta dla słuchaczy hip-hopu. Jak wskazuje tytuł to komercyjna papka dla dziewcząt z instagrama itp.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Patryk233 »

Refren Dom Nad Wodą :bowdown:
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: SiNi »

@Patryk233 Kozacki ten numer, klimacik, bit i właśnie refrenik.
grubcioo
Posty: 109
Rejestracja: 22 mar 2020, 15:31

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: grubcioo »

Są gdzieś do odsłuchu te bonus tracki?
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Patryk233 »

@grubcioo Prócz nielegalnych źródeł niezbyt.

Generalnie z bonus tracków super jest Dom nad wodą i kawałek z dedykacją dla córki - Pierwszy człowiek na księżycu (aż dziw, że tak ważny utwór nie znalazł się na podstawce). Podoba mi się sposób w jaki pisze Pezet w tym kawałku - zwraca się, jak do dziecka. Ma to swój urok i totalnie pasuje. Jeszcze feat Atezeciora na plus. Generalnie posłuchałem sobie płyty longiem dzisiaj na rowerze, wraz z zawartością dodatkową i rzeczywiście, aż przesyt - przynajmniej wydał długi album, gdzie do niektórych kawałków pewnie będę wracać. Wkręca mi się ta płyta po kilku odsłuchach.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: jogi »

Mi siadło. Gospodarz jest kozakiem i nie ma takich jaków paskudnych wiele na tym albumie. Rzucił mi się jeden kwasior o Warszawie że jest stara jak dziki zachód ale tak ogólnie to ten chłop o babach potrafi pisać i rapowac najlepiej. Sokół supcio, bedoes też a reszty mogłoby nie być. Ten AVI to jest tak wkurwiający ta swoją mafijna manierą że nawet gupi paluch swoją gupotą tak mnie nie boli w uszy. A Pezio klasa.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Patryk233 »

Mi się znowu zwrotka Aviego nawet podoba. Ten wers Palucha o masonach :bag:
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: SiNi »

@Patryk233Jako bonus feat ze Szroeder jest piękny, aż szkoda, że nie ma więcej takich numerów.
jogi pisze: 05 paź 2022, 19:32 A Pezio klasa.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Patryk233 »

@SiNi mi nie do końca podobają się zwrotki Pezeta w tym kawałku :neutral: Bardziej siada mi Dom nad wodą.

Wgl można kupić wersję preorder Komercyjnej u Stepów na allegro za 55 zł + smart. Jeżeli ktoś ma smarta, to wysyłka za free, więc się pyli. Ja skorzystałem.

jogi pisze: 05 paź 2022, 19:32 ten chłop o babach potrafi pisać i rapowac najlepiej.
Jeżeli rozchodzi się o tematy damsko-męskie, to lubię piosenki Tedasa. Cafe O'belga, 9więć, czy K.Kelly (w pewnym sensie również o dziewczynie), to kozaki. A pewnie by się znalazły jeszcze inne perełki. I wiadomo - Wojtek również odnajduje się w tej tematyce. Piękne są jego lovesongi na Wojtku Sokole. Palucha, mimo iż duża część za nim tutaj nie przepada, to również bym spropsował. Taki List w butelce, Pelling, Na jutro, czy Gdybyś kiedyś to kawałki, które u mnie leciały notrycznie i są napisane ze smakiem. A mówmy przecież o Paluchu, który na każdej płycie ma takie wersy, że można schować się z żenady. :bag:

Może czas stworzyć slizgawkową listę najlepszych piosenek miłosnych / traktujących o tematyce damsko-męskiej. :D
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9935
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: ART »

Patryk233 pisze: 05 paź 2022, 20:54 Może czas stworzyć slizgawkową listę najlepszych piosenek miłosnych / traktujących o tematyce damsko-męskiej.
1. charlie p - szmatka
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: DeDoK »

XDDD
Ostatnio zmieniony 13 mar 2023, 8:36 przez DeDoK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: Luxair »

3. Żurom - Dla Kasi
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
E-42
Posty: 710
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Pezet - Muzyka Komercyjna (2022)

Post autor: E-42 »

4. Ćpaj Stajl - Dziwko zabiorę cię na dno
I rot in this dread, my only world's the one in my head
I hate psychotherapists, I walk amongst walking dead


Łapiesz? Życie jest jak zdrapka
Drapiesz, drapiesz, chuj wydrapiesz, kurwa i po jabłkach
ODPOWIEDZ