[serial] Severance (2022, Apple TV+)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4110
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

[serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: Luxair »

Pracownicy korporacji Lumon poddają się operacji rozszczepienia wspomnień w celu zapewnienia idealnego work-life balance; kiedy są w pracy, nie pamiętają absolutnie nic co dotyczy ich życia prywatnego, zaś w domu nie mają pojęcia nad czym pracowali od 9:00 do 17:00. Z jednej strony, przypomina to epizod Black Mirror rozszerzony do całego serialu, z drugiej strony - tak wyglądałby Lost gdyby nie dział się na wyspie, tylko w dziwacznym, onirycznym korpo zarządzanym przez kogoś w rodzaju scjentologów. Trochę jest też w tym Moon i Wayward Pines.

Piękne zdjęcie architektury, rekwizyty biurowe z lat '70, tajemniczo-mroczna atmosfera, a easter-eggi w drugim planie to gratka dla fanów przeróżnych teorii na Reddicie. W rolach głównych m.in. Adam Scott (Big Little Lies, Parks and Recreation), John Turturro(!), Christopher Walken(!), Patricia Arquette.

Do tej pory wyszło 6 odcinków 1. sezonu, podobno będzie też drugi. Reżyseruje Ben Stiller.

Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1147
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: maciek »

Planuję się zabrać jak wyjdą wszystkie odcinki, ktoś jeszcze jak wrażenia?
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4110
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: Luxair »

Music Dance Experience :bowdown: Waffle party :bowdown:

Za tydzień finał - zapewne rozczaruje - po ostatnim cliffhangerze, 40 minut za cholerę nie wystarczy żeby odpowidzieć na wszystkie pytania... albo, co gorsza, zrobią odcinek flashbackowy.

Drugi sezon jeszcze niepotwierdzony, ale myślę że bardzo prawdopodobny.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2046
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: Krynew »

Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sieloo
Posty: 302
Rejestracja: 27 kwie 2019, 10:41
Lokalizacja: Giżycko

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: Sieloo »

Właśnie obejrzałem ostatni odcinek i chyba nigdy nie widziałem tak wciągającego serialu (ale ja jestem fanem zarówno thrillerów jak i twardego scifi, więc jestem w 100% targetem). Świetna rzecz.
Spoiler
Trochę się boję, bo te cliffhangery w nieskończoność w dwóch ostatnich odcinkach mogą przynieść zawód w sezonie 2, w którym właściwie na wejściu dużo rzeczy się wyjaśni i serial będzie musiał wyglądać zupełnie inaczej niż w sezonie 1.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4110
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: Luxair »

Naprawdę udany finał, piona Ben Stiller!
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9748
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: potter »

dobre to jest! Rzadko mnie coś już tak wciąga na maksa a zwłaszcza rzadko ostatnio coś zaskakuje w serialach, a to jest takie hipnotajzing że chce mi się odpalać jeden odcinek po drugim. Rzeczywiście skojarzenia z Black Mirror kiedy jeszcze było spoko. Pięć odcinków za mną, na dniach skończę to jeszcze coś pewnie dopisze natomiast już cieszę się na drugi sezon, bo przecież tu jest taki potencjał na rozbudowanie tego uniwersum o inne działy, że nic tylko to robić. Piękne zdjęcia, piękna wnętrza, ciekawy temat, jedynie mnie ten główny bohater jakoś wkurwia, no nie wiem czemu, ale fanem nie zostanę, a no i wątek gejowski musiał być oczywiście, na siłę ale jest. Oglądam dalej i polecam tym którzy jeszcze się nie zdecydowali.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4110
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: Luxair »

Akurat co do wątku gejowskiego to wydaje mi się że został podany w delikatny i nienachalny sposób, w przeciwieństwie do większości współczesnych produkcji
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9748
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: potter »

Równie dobrze Burtem mogłaby być kobieta.

Bardzo dobra ta końcówka, dużo wątków otwartych
Spoiler
poza tymi oczywistymi jak Gemma to też co z tą babką, która zabiła tego ochroniarza oraz np skąd Irving miał dokumenty na wszystkich rozdzielonych z adresami itp
i będę mocno czekał na drugi sezon
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1777
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: Bunnymen77 »

Bardzo dobry serial, polecam. Na dniach zaczynają kręcić drugi sezon, przewidywana premiera na maj 2023.
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: nihil Novi »

Pierwszy sezon wlatuje do mojej ścisłej serialowej topki. Co za produkcja. :bowdown:
Sensei życia
Awatar użytkownika
ogkush
Posty: 858
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:35

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: ogkush »

Jeden z lepszych, jakie ostatnio widziałem. Wszystko siedzi, fabuła, obsada, zdjęcia i muzyka.
baqlashan pisze: przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, nie widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4810
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: badi »

jes dobrze w chuj
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: manio »

Drugi sezon przełożony na chuj wie kiedy. Powód strajk WGA
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4110
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: Luxair »

jes źle w chuj
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9748
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: potter »

podobne info było o ostatnim Stranger Things, może nagrają je jak Jedenastka i ziomki będą już emerytami
moody
Posty: 1030
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [serial] Severance (2022, Apple TV+)

Post autor: moody »

chcialbym wrzucic propsy dla video-intra i glownego motywu muzycznego, swietne sa, bardziej klimatyczne niz sam serial ktory wieksza polowe glownie nudzil i dopiero pod koniec zaczal sie rozkrecac
ODPOWIEDZ