Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2023)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2023)

Post autor: mql »

Afro Kolektyw na fb pisze:pierwszy z wielu szybkich, niezwykle konkretnych update'ów, żadnego lania płynów, sama informacja, no mówię Wam, w życiu nie czytaliście tak suchego streszczenia dostępnych faktów, mimo że serce świerzbi, by rozwinąć to jakoś, ale nie wolno:
- szósta płyta Afro Kolektywu będzie się nazywała OSTATNIE SŁOWO
- zawiera: 13 numerów plus intro
- trwa: nieco poniżej 50 minut
- premiera: jesień 2022
- trasa: od października
nwm zupełnie czego się spodziewać, ktoś wie?

jeśli będzie Afro i będzie rapowo, to ja to kupuję. no a jak będą sobie śpiewac to niespecjalnie

e: dobra, jestem uradowany
też Afro na fb pisze:CHYBA WAŻNE: na nowej płycie głównie rapuję, śpiewam niewiele. w składzie jest genialna Basia Derlak, która ma i technikę, i kreatywność, więc doprawdy nie muszę 😉 wczoraj natomiast obchodziliśmy dziesiątą rocznicę wydania naszego czwartego albumu "Piosenki po polsku", który wzbudził w swoim czasie w pytę kontrowersji, a jedną z większych stała się moja transformacja z rapera w, hm, wokalistę. celebrowaliśmy mocno umownie, ale zebrało mi się na reminiscencje i teraz padniecie ich ofiarą 😃
na początku 2011 roku zespół był w lekkiej rozsypce. nic dziwnego - z Michałem Szturomskim zajmowaliśmy się raczej rozwojem Nie Wyjdzie Studio, w którym nagrywaliśmy i produkowaliśmy muzykie innych zespołów, rotacje personalne nie ułatwiały działalności (od czasu "Połącza" pojawił się już czwarty pianista oraz trzeci basista), pożegnaliśmy się i z menedżerką, i z wydawcą; a przede wszystkim nie mieliśmy już ochoty nagrywać OGRANICZONEGO HIP-HOP JAZZU. chcieliśmy grać piosenki, choć żaden z nas nie miał doświadczenia w tej materii. gdybym miał wtedy stawiać hajs na to, że Afro Kolektyw jeszcze coś zdziała, żal by mi było nawet złotówki 🙁
na szczęście w życiowym sztosie był wówczas Remek Zawadzki - pierwsza sesja nagraniowa obejmowała wyłącznie jego kompozycje, wystąpił on też w roli producera. wśród zarejestrowanych znalazł się kawałek o roboczym tytule "Mocne strony Marty", który po dopisaniu tekstu i refrenu wyglądał tak obiecująco, że nie wytrzymałem i nie informując zanadto kolegów dokończyłem go (czyli nagrałem wokale: swoje oraz dwóch uczennic mojej żony, które miały biegać za chór dziecięcy), zmiksowałem (bardzo źle), zmasterowałem (jeszcze gorzej) i zaniosłem do radia.
numer o dziwo chwycił i samowolkę wybaczono. błyskawicznie dorobiliśmy teledysk - będący plagiatem, choć stuprocentowo nieświadomym. znalazł się menedżer, znalazł się wydawca i nawet jakieś niewielkie pieniądze, dostaliśmy drugie życie i mogliśmy jeszcze wiele razy gęsto tłumaczyć "skąd ta wolta stylistyczna?", a ja - szukać odpowiedzi na trudne pytanie "dlaczego śpiewasz?" 🙂
ale przede wszystkim jaki ja jestem, kurwa, dumny z "Piosenek" ❤ mam w tym albumie najmniejszy udział songwriterski ze wszystkich płyt Afro, więc sobie na to warunkowo zezwalam 😐 znalazło się tam bowiem między innymi sporo wykwintnych progresji akordowych i potężnych CHORUSÓW, co spróbowaliśmy powtórzyć i na nowym wydawnictwie (wogle pomysł nań był taki, by zaczerpnąć hojnie ze wszystkich poprzednich naraz i myślę, że się to zajebiście udało, ale to już Wy niebawem ocenicie); but i digress... przed Państwem MOCNE STRONY MARTY.
(w miksie niestety moim, wersją albumową zajął się Marcin Gajko i jest ona jakieś 2137 razy lepsza)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2023, 22:38 przez mql, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: aleksy »

jak będą śpiewać to niech wypierdalają
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: oyche »

2137 :bowdown: :rotfl:
Jasion94
Posty: 855
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: Jasion94 »

Jeśli to wyjdzie, i będzie rapował, to płyta roku zamknięty temat
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: jajca »

Dawać te wykwintne progresje akordów
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
aos
Posty: 224
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:34

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: aos »

Telefunken
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:10

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: Telefunken »

Live z hydrozagadki z wczoraj, dwa nowe zajebiste numery (TAK, AFROJAX RAPUJE W CHUJ DUŻO) i Gramy Dalej (bez dwóch ostatnich zwrotek, które odśpiewała acapella publika). Nowe kompozycje sztos, koncert sztos, na oko było z 600 osób

Polonez dla początkujących


Ausser


Gramy dalej


Gig legenda już, album zapowiada się wyśmienicie, jak nie spierdola miksu

EDIT: wrzuciłem raz jeszcze na YT nagrania w 4K, bo YT skompresował za mocno obraz
Ostatnio zmieniony 22 paź 2022, 20:09 przez Telefunken, łącznie zmieniany 1 raz.
Młemłemłemłeeeeeeeeeeeee
iufo
Posty: 86
Rejestracja: 20 kwie 2019, 21:36

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: iufo »

Płyta będzie sztosem. "Polonez dla początkujących", jak będzie dobrze nagrany, to ma potencjał na wywalenie z kapci. Zagrali jeszcze jeden nowy numer "Zawsze będziesz szedł sam", też wspaniały.
Koncert DOSKONAŁY, tarabaniłem się z Poznania, ale było warto, oj tak. A dodatkową radość sprawiło mi, że zaniżałem, zdaję się, średnią wieku, co na koncertach, na których bywam, nie jest normą. Miła odmiana.
To wielki przywilej żyć w tych czasach i móc obserwować geniusz Michała Hoffmanna oraz jego koleżanek i kolegów. Jestem i pozostanę psychofanem.
Telefunken
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:10

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: Telefunken »

iufo pisze: 22 paź 2022, 19:42 Płyta będzie sztosem. "Polonez dla początkujących", jak będzie dobrze nagrany, to ma potencjał na wywalenie z kapci. Zagrali jeszcze jeden nowy numer "Zawsze będziesz szedł sam", też wspaniały.
To "Psychorap (Grymas tysiąclecia)", mam fragment, ale nie będę wrzucał, bo wyrwana z kontekstu jedna zwrotka nie świadczy o tym arcydziele.
Jak to dobrze ograją, będzie powrót dekady. Serio.

Obrazek
Młemłemłemłeeeeeeeeeeeee
iufo
Posty: 86
Rejestracja: 20 kwie 2019, 21:36

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: iufo »

Nie no, "Grymas tysiaclecia" to fragment z Poloneza właśnie.
Zresztą nieważne, ważne że się zgadzamy w tym, że to będzie fenomenalny powrót.
Telefunken
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:10

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: Telefunken »

Ej, masz rację, grymas to z Poloneza :D
Wybacz, ale mam intensywny weekend i mi mózg się lasuje, przepraszam!
EDIT: A Ausser był trzecim numerem :)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2022, 23:59 przez Telefunken, łącznie zmieniany 1 raz.
Młemłemłemłeeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: Spenser »

Imponuje mi energia tej wokalistki na polonezie, przynajmniej tym fragmencie co widziałem
Telefunken
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:10

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: Telefunken »

@@Spenser z tego co pamietam to udział Basi nie każdemu się spodobał, ale CHIWD ;)
Młemłemłemłeeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: Spenser »

@Telefunken chuj wie jak z wokalami i jak całościowo ale no lubię jak ktoś tak się wczuwa w występ i takie coś robi jak ona na tym klipie co wrzucałes
Telefunken
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:10

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: Telefunken »

@Spenser prowo Afro jest na dobrej drodze :)
Młemłemłemłeeeeeeeeeeeee
aos
Posty: 224
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:34

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: aos »

Afro Kolektyw na fb pisze:nazywam się "Ostatnie słowo", jestem szóstą płytą Afro Kolektywu, właśnie pojechałam do tłoczni.
pierwszy singiel zaraz po nowym roku.
całość pod koniec lutego.
w marcu/kwietniu SEKSTET przyjedzie do Was grać.
Afrojax jest nawet trochę szczęśliwy O_o i będzie Was pewnie aż do premiery częstował detalami typu w którym numerze jest trąbka, a w którym flugelhorn o_O
Obrazek
Telefunken
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:10

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: Telefunken »

Filosofem to faworyt
Młemłemłemłeeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Sieloo
Posty: 301
Rejestracja: 27 kwie 2019, 10:41
Lokalizacja: Giżycko

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: Sieloo »

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: mql »

kurwa tyle czekania jeszcze, niezła jesień 2022

ale jak to się połączy z jakims koncercikiem np.
Telefunken
Posty: 58
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:10

Re: Afro Kolektyw - Ostatnie słowo (2022)

Post autor: Telefunken »

dobre, pilśniowe



EDIT:
Odsłuch na streamingach tu: https://e-muzyka.ffm.to/afrokolektywausserbetrieb
Młemłemłemłeeeeeeeeeeeee
ODPOWIEDZ