Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9769
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (21.01.2022) [Zapowiedź]

Post autor: jajca »

Bo ludziom zwyczajnie znudził się rap oparty w 100proc na panczach i gierkach słownych i dwuznacznościach typu
FruitOffTheWall pisze: 20 sty 2022, 23:09 peakować w dół
W sumie mógłbyś to sprzedać sławom do użycia w jakiejś linijce
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: DeDoK »

XDDD
Ostatnio zmieniony 13 mar 2023, 9:46 przez DeDoK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
milcz
Posty: 35
Rejestracja: 06 lis 2019, 11:12

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (21.01.2022) [Zapowiedź]

Post autor: milcz »

jajca pisze: 21 sty 2022, 0:10 Bo ludziom zwyczajnie znudził się rap oparty w 100proc na panczach i gierkach słownych i dwuznacznościach typu
FruitOffTheWall pisze: 20 sty 2022, 23:09 peakować w dół
W sumie mógłbyś to sprzedać sławom do użycia w jakiejś linijce
jako boomer jarałbym się tym panczem
Awatar użytkownika
Ave
Posty: 77
Rejestracja: 31 mar 2021, 15:50

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (21.01.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Ave »

jako boomer zastanawiałbym się czy da się pikować w górę
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2354
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (21.01.2022) [Zapowiedź]

Post autor: kapper1 »

Dobra płyta, lepsza niż poprzednia.

Śnieg i De mon do wypierdolenia z tracklisty na momencie.

Dorośli musza nam pomóc i Bonson :bowdown: (niech ta płyta co ma wyjść taka będzie, z emocjami, wkurwem i charyzmą w głosie bez stękania)
Utożsamianko mocno.

Dzisiaj nie możemy umrzeć :oops: - tune na refrenie Astka mocno na granicy, ale nie przegięli. Bardzo lubię takie klimaty. Miłe wspomnienie o Lehu przez Rado.

Niektóre followupy spoko jak ten o trzech minutach w styczniu czy do samego siebie z Człowieka sztos o klaskaniu
Astek mocno poprawił flow i według mnie przyćmiewa trochę Radka tutaj (co nie znaczy, że odstaje)

Returnersi produkcyjnie ładnie. Większość to ładne bity charakterystyczne dla nich, może z 2 wyglądają na jakieś odrzuty. Na dobre wyszło Sławom brak kombinacji z milionami (często słabych) bitów.


Gościnki też dały radę, jedynie Polskie Karate słychać, że dograli się po prostu ziomkom i nie rapują, a JWP dali to co było do przewidzenia, że dadzą.

Patrząc na chujową kondycję polskiego rapu 2k22 to jest/będzie jedna z najlepszych płyt tego roku.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (21.01.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Spenser »

kapper1 pisze: 21 sty 2022, 3:24Śnieg
Kurde, ciekawa różnica gustu, mi się śnieg najbardziej chyba z wszystkich singli podobał.
Awatar użytkownika
wojtek123
Posty: 68
Rejestracja: 04 kwie 2020, 9:46

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (21.01.2022) [Zapowiedź]

Post autor: wojtek123 »

Ta płyta powinna wyjść po NWNOŚ, podejrzewam że sporo wiary odbije od materiału bo muzycznie jest to coś zupełnie innego niż ostatnie płyty.
Dla mnie na plus, kozacki numer z Polskim Karate, niech ten Wyga nagra jakiś materiał.
Jacek Adamkiewicz
Posty: 44
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (21.01.2022) [Zapowiedź]

Post autor: Jacek Adamkiewicz »

Unboxing - Dwa Sławy x The Returners - Z Archiwum X2 + stekbwoy.mp3

Awatar użytkownika
vivid
Posty: 371
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:00

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (21.01.2022) [Zapowiedź]

Post autor: vivid »

Nudy ten album, ostatni numer dojebany
Kysys
Posty: 397
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:45
Lokalizacja: 77

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: Kysys »

z niesinglowych rzeczy na pewno warto przesłuchać tracki z Bonsonem, JWP/BC oraz ostatni track z płyty "Dzisiaj Nie Możemy Umrzeć"
RapCelownik.pl - Najwięcej Treści o Muzyce Rap i Kulturze Hip Hop
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1768
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: loco »

pojedyncze tracki mi leżą, ale jako całość to raczej bez repeat value. czyżby powrót bonsona na właściwe tory? najlepsza zwrotka od dawna

liczyłem na jakąś zwrotkę od persa, aj
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
edenmar
Posty: 1237
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: edenmar »

Bardzo równa ta płyta. Sławom wychodzą tu zarówno tracki na poważnie, śmieszkowanie i kawałki na patencie. Wersy też mam wrażenie, że bardziej błyskotliwe niż na ostatnich albumach. No i klei się to wszystko ze sobą w końcu, dzięki Returnersom, dobrze się tego słucha w całości. Trudno nawet wskazać faworytów, ten "Śnieg" może rzeczywiście trochę tu zgrzyta na trackliście, ale sam nie wiem, reszta bardzo fajna

A i propsy dla Bonsa, bo po tych wszystkich bezpłciowych zwrotkach, które hurtowo dawał w ostatnim czasie na featach, wpasował się w kawałek i w końcu położył coś, co nie sprawia napisanego w kwadrans na odpierdol
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1672
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: MalkoNTENT »

Fajna płytka, albo może większość numerów bo cała jakoś faktycznie nie ma repeat volum. Mam już ulubione numery i katuję w kółko. Ale to co bons dał :bowdown: ogólnie zajebisty ten numer, sławy, bit.
Zdecydowanie w takie klimaty powinni pójść.

No i ostatni numer przepiękny :oops:
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: Bryx Fenrir »

Ależ to jest dobra płyta. Szczerze mówiąc wątpiłem, bo Śnieg np mi zupełnie nie leżał, ale Sławy chyba najlepiej wypadli tam gdzie były jeszcze inne gościnki, na każdym numerze tak jest. Znakomita zwrotka Bonsona, fajnie też Ero i Mielzky. Bity od Returnersów na porządnym poziomie, oni przeważnie chujni nie dają, a i ciekawe perełki są. Coś w tym roku mnie ruszyło, że wrócilem do słuchania płyt, w zeszłym roku zacząłem od Bedoesa i to był błąd, teraz od Dwóch Sławów i to naprawdę ciekawa produkcja, propsy.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4392
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: Piters »

Posłuchalem na razie jeszcze numer z Bonsem i piękną zwrotkę tam dał, ale Astek chyba jeszcze lepiej mi siedzi :bowdown: Piękny numer, chociaz Rado mi nie siedzi przez te przyśpieszenia
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: clockers »

Bonson znakomita zwrotka, znowu są emocje, znowu czuć ten głód nawijania. no i pięknie sobie tam rozgrywa te rymy. ukradł numer. w ogóle zaproszeni goście w bardzo dobrej formie (czekam na coś nowego od Łony, czekam na jakieś EP od Persa albo jakiś projekt, gdzie będzie dawał refreny i bity w większej ilości).

no ja fanem Dwóch Sławów nigdy nie byłem i raczej nie zostanę. oczywiście doceniam i szanuję, ale jednak mam problem z tą ich ekspresją, z tym akcentowaniem, przeginaniem we flow i w nawarstwianiu tych słownych gierek. gdyby to były 3-4 numery na płycie, to jeszcze jak cię mogę, ale w takim stężeniu jest to dla mnie męczące, tym bardziej że - nie czarujmy się - obaj nie mają jakichś super głosów do rapu ani jakiejś szczególnej charyzmy. delivery też imo nie jest ich mocną stroną. są sprytni, inteligentni i mają ucho do bitów oraz umieją się na nich poruszać, trudno nie docenić też sporych pokładów tego pogodnego sarkazmu, autoironii, nie mniej forma w jakiej to podają, w moim odczuciu jest gdzieś na granicy krindżu i tryhardowania.

na szczęście na tym krążku jest kilka numerów, gdzie trochę tonują tę swoją panczlajnowo-wordplejową szarżę, a przede wszystkim tę zabawę głosem, modulowaniem go, no i wtedy odrazu robi się bardziej przyswajalnie, naturalnie i jakoś tak bardziej po ludzku.

jeszcze sobie zafunduję ze dwa, trzy pełne odsłuchy, bo Returnersi naprawdę fajnie dali (uwielbiam ich cuty i skrecze, bije z nich duże wyczucie materii i hip-hopowa erudycja), a może i dzięki samym gospodarzom wyłuskam dla siebie coś więcej z tej tracklisty.

numer z Łoną i Persem, numer z Bonsem i ten ostatni (wyłączając refren) zdecydowanie najciekawsze.
encrenoire

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: encrenoire »

Przyłączam się, że numer z Bonsonem i cutami z Pezeta, który tworzy nasza romantyczna gorzka mitologie tymi samymi słowami na nowo i bez przerwy bardzo fajny.
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: benzoabuser »

Kozak płyta, dojebane single, a ten numer z bonsem to już inny jeszcze lepszy wymiar
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2048
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: Krynew »

@clockers nie no gdzie Dwa Sławy i ucho do bitów, przecież z 70% podkładów na ich albumach to miałkie i generyczne gówno jak i w przypadku Kękę. Nawet ten album to pokazuje, porównajcie se te bity Returnersów tutaj a na płycie Mielzkiego. Niebo a ziemia.
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Dwa Sławy - Z Archiwum X2 (2022)

Post autor: clockers »

dla mnie bity na tej płycie porównywalnie dobre z tymi na DWSZ. no może minimalnie gorsza selekcja, ale brzmią równie spoko. oczywiście to jest strefa komfortu Returnersów, nie mniej imo wyrobili swój styl i to słychać. mają swoje patenty, są konsekwentni.

z tym uchem do bitów Sławów chodziło mi bardziej o to, że umieją dobrać te bity pod siebie, są świadomi swojego warsztatu, wiedzą na jakich bitach brzmią dobrze i z jakim klimatem koresponduje ich rap. sorry za nieprecyzyjność.
ODPOWIEDZ