Elden Ring

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Elden Ring

Post autor: Chojny »

80 godzin w grze, 2 albo 3 wielkich ubitych (nie wiem czy jedna postać się liczy). uwielbiam, ale jestem totalnie nieobiektywny i mógłbym kolejne 20 lat grać w kolejne tytuły na tym samym silniku i z tym samym artystycznym designem. czasem otwarty świat męczy powtarzalnością assetów i bossów (czego totalnie się spodziewałem, w końca gra powstawała jakieś trzy lata, a nie osiem), ale potem trafiam do jakiegoś legacy dungeon i jestem w domu. but still, dalej chyba bym wolał grę w zamkniętych, ale fantastycznie połączonych ze sobą lokacjach. dlatego bloodborne dla mnie 10/10, a elden ring już niekoniecznie
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1390
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: Elden Ring

Post autor: #1 »

No otwarty świat w tej grze tricye mnie wkurwia bo jak nie mogłem komuś wjebac to zacząłem zwiedzać świat i się okazuje że odkryłem dość duży obszar i chuj wie tera co po kolei i dokąd zmierzać
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1252
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Elden Ring

Post autor: gambler »

To teraz moja kolej, będzie pare pytań od laika.

Pierwsze starcie z soulsami, wcześniej zacząłem bloodbourne, ale szybko porzuciłem na rzecz jakiejś ówczesnej premiery. dark souls wyglądało jak gra dla mnie, dużo czytałem i mam na liście do ogrania, ale nigdy nie wystartowałem.

O elden ringu się naczytałem, ze to gra nie dla mnie, jak nie ogarniam soulsow, ale szum dookoła był tak duży, ze chciałem spróbować… no i bawię się wyśmienicie.

Podpisałbym się po tym co pisał wcześniej jaca (chyba), ze jeszcze się nie zawiodłem odpalając grę, chociaż podchodzę do tego z pokorą, bo pewnie się jeszcze na wkurwiam :lol:

Ogółem gierka jest świetna i poleciłbym każdemu, nawet jeżeli nie wszystko rozumiem, to nawet te wiadomości zostawione w świecie przez innych graczy mają swój klimat.
Muzyka, lokacje (nawet jeżeli nie jest to najwyższej klasy eye candy), potworki, wymagające walki, no mnie kupili. Lubie trudne gry, albo challenge, a tu Jest satysfakcja jak kogoś ubijesz, albo z eksploracji.

Bez większego zastanowienia stworzyłem sobie jakaś blondynkę-samuraja i w zasadzie bez konkretnego planu latam sobie po świecie czyszcząc lokacje, eksportując świat i przede wszystkim ucząc się gry, której jeszcze nie ogarniam.

Na razie padł stonedigger troll, Demi-Human Chief i Erdtree Burial dog. Po drodze spotkałem natomiast mnóstwo bossów takich jak Crucible Knight, do których wrócę i im wpierdolę, ale na razie jestem leszcz :D
Tego Margita spróbowałem pare razy zabierając mu pol życia, ale na razie odpuściłem te cześć mapy.

Ta eksploracja jest w ogóle trochę chaotyczna, bo nie skończyłem dobrze limgrave, a w międzyczasie już sporo Caelid zwiedziłem.

Moje pytanie - gdzie sa jakieś questy, fabuła, historia? Ja chyba jeszcze nie zacząłem, to się zaczyna za Margitem?

Ciekawi mnie czy dobrze rozwijam postać ?
Mam lvl 30 i od początku lądowałem wszystko w vigor-endurance-strenght-dexterity.
Jeżeli jestem samurajem to mogę robić czary, tylko muszę rozwijać faith i intelligence?
Te czary się znajduje czy kupuje u merchanta?

Btw znalazłem ostatnio sacred tear i 2xgolden seed, spoko.



Dzisiaj wieczorem może przysiądę, skupie się i jakiegoś bossa zrobię, mam markery na mapce ustawione.
Spróbuje zrobic to przyzwanie, bo jeszcze ani razu tego nie odpaliłem + muszę lepiej doczytać co jest 5 w tych ashes of war.


Dajcie jakieś tipy, czy dobre słowo dla swieżaka, pozdro
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Elden Ring

Post autor: con shonery »

Fabuła i questy są lekko zarysowane, czasem można wyciągnąć więcej, czytając opisy przedmiotów, ale generalnie nigdy w soulsach nie wiedziałem za bardzo co się odpierdala i dopiero po przejściu oglądałem sobie filmiki VaatiVidya, który podejmuje się trudu zlepienia tego w czytelną formę.

Co do zadań pobocznych, to jest ich trochę, zdziwiłem się nawet jak dużo, kiedy spojrzalem na ich listę (listę w necie, w grze nie ma żadnej listy zadań). Nie wnikałem mocno, żeby sobie nie spoilowac, ale z tego co zauważyłem, to do zaliczenia tych questów potrzeba szczęścia albo dokładnego przewodnika, bo związki przyczynowo skutkowe nie zawsze były oczywiste. Taka to giereczka, jak w życiu - nie wiem o co chodzi, nie ma jasnych zasad i wskazówek, staram się po prostu dobrze się bawić w trakcie.

Co do rozwoju postaci to się nie znam, ale w razie czego w pewnym momencie odblokujesz możliwość resetowania statystyk.
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: Elden Ring

Post autor: xou »

skończyłem gierkę po 129h. najlepsze podsumowanie to komentarz, który przeczytałem na reddicie: najsłabsze momenty gry są wtedy, gdy na ekranie pojawia się pasek z HP bossa
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Elden Ring

Post autor: Chojny »

Moje pytanie - gdzie sa jakieś questy, fabuła, historia? Ja chyba jeszcze nie zacząłem, to się zaczyna za Margitem?
jak dobrze przeorałeś limgrave, to powinieneś spotkać juz trochę pobocznych questgiverów, którzy będą się gdzieniegdzie pojawiać na twojej drodze. jak ich nie spotkałeś to chyba tez i tak się pojawią. ale jak widzisz ich to pamiętaj zeby gadac z nimi tyle razy aż zaczną się powtarzać
Ciekawi mnie czy dobrze rozwijam postać ?
Mam lvl 30 i od początku lądowałem wszystko w vigor-endurance-strenght-dexterity.
Jeżeli jestem samurajem to mogę robić czary, tylko muszę rozwijać faith i intelligence?
mieszane buildy spoko, ale najlepiej sie skupić na max na dwóch statystykach skalujących broń. np na zręczności + inteligencji, albo sile + wierze. i najlepiej w taki sposób że najpierw w jedną ładujesz gdzieś do poziomu 50, a potem dopiero inwestujesz w inną

a jak czujesz, że nie wyszło ci z postacią, to po jednym z głównych bossów (i to nietrudnym) mozesz zrobić respec
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1252
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Elden Ring

Post autor: gambler »

Dzięki e-koledzy.

Margit dzisiaj padł + odjebałem tego tree sentinela z początku i łeb z dynii (te dwa po czasie easy fighty).

Zamek za Margitem kusi, ale mam mnóstwo miejsc w których został bossa do ubicia, to sb jutro polatam.
Dużo mi pomogło, ze znalazłem tego ziomka, co ulepsza broń i tarczę.

Btw cały czas latam na tym lordsworn shield znalezionym na początku, który robi blok+atak, piękny custom.
I w sumie wyjebane w historię, śmigam se po mapce i szukam coraz to nowszych potworków, zabawa
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Elden Ring

Post autor: Kubinsky »

Pytanko do graczy na plejstacją: czy istnieje jakaś opcja zmiany języka gry na angielski? Szukam w ustawieniach i nie mogę znalezc :( . O ile jeszcze w ds3 przebolałem polski język o tyle tłumaczenie w er jest momentami tak śmieszne, że po prostu psuje to trochę rozgrywkę.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Elden Ring

Post autor: con shonery »

Da się, trzeba zmienić język systemu w menu konsoli
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Elden Ring

Post autor: Kubinsky »

Ok, teraz czuję się jak
Spoiler
Obrazek
że sam na to nie wpadłem.
Dzięki wielkie za pomoc
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Elden Ring

Post autor: con shonery »

Rykard :bowdown:
grijol
Posty: 24
Rejestracja: 03 lip 2019, 14:39

Re: Elden Ring

Post autor: grijol »

Halo? Malenia?...Ty Kurwo! :mad:
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Elden Ring

Post autor: Chojny »

a jakimi brońkami walczycie i polecacie?

ja robię build pod siłę & wiarę i póki co kocham tę halabardę co wypada z tree sentinela na samym początku gry, równolegle też miecz po rykardzie, co za przekoksowany weapon art
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Elden Ring

Post autor: con shonery »

Praktycznie od początku gry biegałem z bloodhound fang, nie mogłem znaleźć niczego, co bardziej by mi pasowało na dłużej, ma kozacki weapon art. Ostatnio przerzuciłem się na dwie katany - w lewej krótka, Wakizashi, używana razem z długą w drugiej łapie pod L1 ma szybki, podwójny cios, nabijanie tym krwawienia to chwila moment. Wczoraj długą Uchigakatane zamieniłem na Rivers of blood, też fituje z wakizashi i czuję, że się polubimy. Na potyczki konne wybieram wspomnianą halabardę z tree sentinela.
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4675
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Elden Ring

Post autor: Rupert »

Księżycowa katana to jest to jak hg wspaniala dla osób identyfikujących się jako spoko goscie
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Elden Ring

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

Ja bym się podłączył do pytania. Bardzo długo Flamberg + jakieś ogniste popioły (L2 erupcja) + dla zabawy katana z prądem.
Na sytuacje kryzysowe Sword of Night and Flame, ale chyba będę się pozbywał, bo wczoraj z 2 gargulcami wygrałem dzięki rolkom i atakom mieczem, a ataki specjalne dla których trzymam ten miecz okazały się mało przydatne. Niestety postać respecowałem pod ten miecz i teraz na 100 levelu mam takiego chłopka do wszystkiego i niczego.
Chyba zrobie sobię build pod siłę, żeby poużywać tych kolosalnych broni i dużych tarcz, bo jest tego spor, ale podobno końcówki gry takim sprzętem się nie uciągnie. Chyba nafarmię Larval Tearów, żeby ew. sobie wrócić.
Awatar użytkownika
hubi
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2019, 20:17
Lokalizacja: ośka

Re: Elden Ring

Post autor: hubi »

ja zawsze only melee bo imo najwięcej frajdy i jak ktoś idzie w dex to power stance uchigatana/nagakiba przeprowadził mnie przez całą grę. bloodhounds fang ma mega przejebane skalowanie pod dexa (jak sie ma trochę siły również to jeszcze lepiej) i spoko moveset. teraz lecę od nowa z greatswordem ala guts (jak każdy) i robię z każdego naleśniki przez atak z wyskoku. wyjątkowo podatni bossowie na to są, szybko ich jump attack wytrąca z równowagi. jak ogarnę drugi greatsword to będą podwójne naleśniki, powrót power stance'u super sprawa.
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Elden Ring

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

https://www.pcgamer.com/elden-ring-is-too-big/
W chuj się zgadzam z tym typem. Dotarłem wczoraj do Deeprot Deaths (piękne miejsce), potem Nokstella, spoko, ale bez takiego wow jak przy Nokron. Dotarłem do Lake of Rot i już mi się odechciało. Oczywiście szukam tipów jak tam sobie radzić i rozwiązanie to samobójcze rajdy przez zarazę.
Ja to bym generalnie już chciał do brzegu, no może nie powinienem narzekać, bo robię opcjonalny content, ale tym miejscu gra już sprawia u mnie wrażenie przesytu. Wstałem rano, odpaliłem se Personę i było fajnie.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3689
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Elden Ring

Post autor: Prez »

Mam podobne odczucia, po 100h jestem już trochę zmeczony, katakumby/jaskinie jednak mocno powtarzalne, bossowie opcjonalni również. Fabularni jednak nadal sztos, jestem po Fire Giancie i :bowdown:
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4675
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Elden Ring

Post autor: Rupert »

Ja q ramach odpoczynku od elden ring odpalam po raz 2gi bloodborne pozdro
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
ODPOWIEDZ