Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Stary pijak i marny pismak?

TAK
41
36%
NIE
22
19%
NIE WIEM
22
19%
NIE ZNAM
8
7%
SŁUCHAM BEDOESA
20
18%
 
Liczba głosów: 113

Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3867
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Godhand »

Bunnymen77 pisze: 25 lis 2022, 9:47 To jakaś książkowa kreacja czy jego wspomnienia?
Normalnie, wspomnienia :)
W wywiadzie to mówił.
https://www.google.com/amp/s/www.gazeta ... a.html.amp
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
wklz

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: wklz »

Gęsta korba
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: jajca »

No zulczyk bywa tez irytujacy w forsowaniu swojej kreacji kronikarza ciemnej strony miasta i łobuziaka, co jedzie czasem tryhardem, w literaturze taki wojeryzm nie przeszkadza ale jako typ wydaje sie dosc ciezki z tym swoim kijem w dupie
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4383
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: kr0pka »

Czytałem jedynie Informacja Zwrotna, która była przeciętna. W podcaście wydaje się być takim kozakiem-cwaniaczkiem, chociaż gdzieś czuję potencjał na bycie sympatyczną osobą prywatnie.
nic na potem
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: clockers »

w podcaście ze Strachotą? kozakiem-cwaniaczkiem? lol, w ogóle nie odniosłem takiego wrażenia.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Kubinsky »

Czarne Słońce to moja topka od Żulczyka, chociaż wszystkiego jeszcze nie czytałem, świetna rzecz.
Lubię też obserwować jego aktywność na socialach, wywiady z nim itd. Ostatnio w "mojej piątce" fajnie opowiadał o płytach które go ukształtowały
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: 8na10 »

żulczyk ma u mnie 2 propsy

po pierwsze dzięki niemu poznałem świetnego andrzeja łuczeńczyka

po drugie zajebiście cisnął po macie na swoim fanpeju
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: clockers »

ja dzięki niemu przeczytałem jeden z najbardziej wstrząsających reportaży w życiu - "Nie oświadczam się" Wiesława Łuki.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3867
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Godhand »

8na10 pisze: 25 lis 2022, 14:06 po drugie zajebiście cisnął po macie na swoim fanpeju
Nie mam dostępu do FB, ale to się kłóci trochę z:

"Czy się komuś podoba, czy nie, Mata i Bedoes są głosami tego pokolenia, teraźniejszością polskiej muzyki a do tego potwornie utalentowanymi, odważnymi i wrażliwymi chłopakami, i żadne starcze pohukiwania panów krytyków i felietonistów tego nie zmienią".
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: 8na10 »

śmiał się kiedyś z maty w momencie jak abonent wypuścił numer hanna montana, pisał w stylu że to dla niedorozwojów emocjonalnych co się zatrzymały na etapie chłopca i nie chcą dorosnąć i stać się mężczyznami czy coś w podobie
jasny wracaj na forum
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: dziejaszek »

moody pisze: 24 lis 2022, 22:41 i kto jeszcze lepszy obok twardocha?
Wit Szostak
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: moody »

nie czytalem go (po liczbie czytelnikow w internetowych serwisach - kilka/kilkanascie razy mniejszej od twardocha czy zulczyka - wnioskuje, ze wiekszosc nie czytala), ale nawet uprzejmie dla niego zakladajac, ze jest wielce niedocenianym wirtuozem literackiego fachu, to jesli na pytanie o lepszych od zulczyka pisarzy tego pokolenia wymieniacie jedno, gora dwa nazwiska, mowi to samo za siebie. jak dla mnie zulczyk sie wyrobil niesamowicie, bo tak jak @clockers wspomnial, jego pierwsze rzeczy - "instytut" czy "zrob mi jakas krzywde" byly kiepskawe, o tyle swiezsze "wzgorze psow" czy "informacja zwrotna" to rzeczy napisane fantastycznie. zakladam, ze "slepnac od swiatel" tez cos w sobie musi miec, skoro wykrecono z tego tak znakomity serial, ale po wczesniejszym go obejrzeniu, nie chce mi sie juz zabierac za pierwowzor
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: przedszkolanek »

moody pisze: 26 lis 2022, 11:30 lepszych od zulczyka pisarzy tego pokolenia wymieniacie jedno, gora dwa nazwiska,
tylko, że ogólnie to pokolenie jest chujowe, podobnie jak każde kolejne, gdyż literatura w Polsce jako dziedzina sztuki zdycha, potężna polska literatura kończy się zasadniczo na latach 90
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: clockers »

ale pierdolenie
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: przedszkolanek »

to dawaj dobrych polskich prozaików debiutujących po 2000 (wyłączamy non fiction)
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Bunnymen77 »

Wiesław Helak i Antoni Libera, choć ten drugi pospieszył się odrobinkę. Więcej nie znam, ale ja czytam same starocie.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: przedszkolanek »

madame jest z 97 chyba, a poza tym libera zjadł zęby na tłumaczeniu becketta, wpływ na polskie życie literackie miał od lat 80
helak to natomiast jest typowy przykład spóźnionego debiutu, to jest zupełne inne pokolenie niż to debiutujące po 2000 (libera w sumie też)
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Bunnymen77 »

Dlatego napisałem, że Libera się lekutko pospieszył.

A co do późnych debiutów - jestem tego świadom, ale szczerze pisząc, dopiero teraz przeczytałem "post źródłowy". Wczoraj wieczorem migneło mi, że odpisujesz clockersowi, którego mam za arcygamonia, i to wystarczyło bym zniechęcił się do śledzenia dyskusji.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: clockers »

@@przedszkolanek no nie sprecyzowałeś wcześniej, że chodzi ci konkretnie o debiutujących po 2000 i że wyłączamy non-fiction (to też literatura), no ale ok. imo właśnie Twardoch, Orbitowski, Szostak, Rak, Huelle, Bator, Iwasiów, Karpowicz, a z najmłodszych super zapowiadają się choćby Olga Hund czy Łukasz Barys. nie wiem, czy to jest potężna literatura, ale wg mnie to po prostu dobrzy, porządni powieściopisarze. czas, historia i czytelnicy ich jakoś tam zweryfikują, pogadamy za 20-30 lat, natomiast mówienie, że polska literatura obecnie zdycha jest dla mnie grubą przesadą. choć jasne, przyznaję, nie myślałem stricte o debiutach, oprócz wyżej wymienionych autorów, miałem w głowie głównie pojedyncze powieści pisarzy, którzy może nie są z pokolenia Żulczyka, ale wydawali swoje rzeczy także po 2000 (Myśliwski, Głowacki, Stasiuk, Pilch).
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: dziejaszek »

moody pisze: 26 lis 2022, 11:30 nie czytalem go
To przeczytaj, nie pożałujesz
ODPOWIEDZ