Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Stary pijak i marny pismak?

TAK
42
37%
NIE
22
19%
NIE WIEM
22
19%
NIE ZNAM
8
7%
SŁUCHAM BEDOESA
20
18%
 
Liczba głosów: 114

Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: clockers »

DJ_BOBO pisze: 03 lis 2023, 11:34 zajebista książka, dużo lepsza niż pierwsza część. Każdy wątek przemyślany, piękna polszczyzna, świetna zabawa koncepcją (rozdział Kurtki :bowdown: ). No ewidentnie nie dla każdego
podbijam, dojebana powieść. w fajny nieoczywisty sposób traktuje niektórych bohaterów, świetnie rozbudowuje postaci znane z ŚoŚ (Pazina sztos) i wrzuca do historii kolejne (Kurtka :bowdown: ), a narracja w wielu momentach w poprzek podziałów społecznych. props za bezlitosne sportretowanie tego nowotworu jakim jest środowisko youtuberów/influ. w ogóle świetnie splata się w tej opowieści to apogeum rozpierdolu z sytuacją pandemiczną i wkurwem obywateli na ustawe antyaborcyjną i protestami. temperatura, gęstość i rozmach DTWW są imponujące, jeśli chodzi zaś o frazę i język opisujący ulicę, półświatek, narkotykowe sytuacje to Żulczyk nie ma sobie równych obecnie w PL. te rwane, wyszczekiwane krótkie zdania to jest mistrz. zdusiłem te 800 stron w 3 dni, ciężko było się oderwać, a te zarzuty o jakieś nieuporządkowanie i chaotyczność to z dupy imo, podobnie jak o komiksowość (oczywiste, że są przerysowania, Żulczyk lubi naginać, przeginać, lubi hiperbole, ale to juz było w ŚoŚ i to celowy zabieg przecież i dobrze to siedzi w tej konkretnej historii, taka Informacja Zwrotna jest już zupełnie przy ziemii d początku do końca). w ogóle po przeczytaniu mam takie poczucie, że ŚoŚ to było niewinne preludium, wstępniak do właściwej historii, która rozgrywa się na kartach DTWW. ja polecam.
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 953
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: DJ_BOBO »

stratemirat pisze: 03 lis 2023, 17:07 Dadzą radę to sfilmować?
będzie ciężko bo jest bardzo dużo strzelanin, wybuchów, pościgów. Ale dla pana Vegi nie ma rzeczy niemożliwych
https://youtu.be/UD4lt6AOVZQ?si=LOyIBdPJUn8olTdV
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
samcro
Posty: 785
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: samcro »

Ja dopiero zacząłem, przeczytałem informację zwrotną i czekam na serial. Książka wciągająca ale momentami zbyt wulgarna. z tego co czytałem to wzgórze psów najlepsze, potem ślepnąc od świateł, informacja zwrotna, dalej czarne słońce to średniak taki 5/10 a instytut i radio armageddon żałuję że straciłem na to czas bo to najgorsze książki jakie przeczytałem. Ciekaw jestem gdzie dawno temu w wwa wwyląduje
Lista forumowych najmanic.: jAg, art, moltisanti,camzat
sungtongs
Posty: 56
Rejestracja: 09 maja 2019, 19:10

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: sungtongs »

clockers pisze: 03 lis 2023, 18:08
DJ_BOBO pisze: 03 lis 2023, 11:34 zajebista książka, dużo lepsza niż pierwsza część. Każdy wątek przemyślany, piękna polszczyzna, świetna zabawa koncepcją (rozdział Kurtki :bowdown: ). No ewidentnie nie dla każdego
podbijam, dojebana powieść. w fajny nieoczywisty sposób traktuje niektórych bohaterów, świetnie rozbudowuje postaci znane z ŚoŚ (Pazina sztos) i wrzuca do historii kolejne (Kurtka :bowdown: ), a narracja w wielu momentach w poprzek podziałów społecznych. props za bezlitosne sportretowanie tego nowotworu jakim jest środowisko youtuberów/influ. w ogóle świetnie splata się w tej opowieści to apogeum rozpierdolu z sytuacją pandemiczną i wkurwem obywateli na ustawe antyaborcyjną i protestami. temperatura, gęstość i rozmach DTWW są imponujące, jeśli chodzi zaś o frazę i język opisujący ulicę, półświatek, narkotykowe sytuacje to Żulczyk nie ma sobie równych obecnie w PL. te rwane, wyszczekiwane krótkie zdania to jest mistrz. zdusiłem te 800 stron w 3 dni, ciężko było się oderwać, a te zarzuty o jakieś nieuporządkowanie i chaotyczność to z dupy imo, podobnie jak o komiksowość (oczywiste, że są przerysowania, Żulczyk lubi naginać, przeginać, lubi hiperbole, ale to juz było w ŚoŚ i to celowy zabieg przecież i dobrze to siedzi w tej konkretnej historii, taka Informacja Zwrotna jest już zupełnie przy ziemii d początku do końca). w ogóle po przeczytaniu mam takie poczucie, że ŚoŚ to było niewinne preludium, wstępniak do właściwej historii, która rozgrywa się na kartach DTWW. ja polecam.
Obrazek
Pojechałeś mi na ślizgawce, mam cię za kurwę
ale nie będę cię bił, też byłem wyszczekanym kundlem
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9771
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: jajca »

Oczywiscie, ze nadeslane bo przeciez cwelu tu nie zaglądasz, jesteś ponad tym
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: clockers »

sungtongs pisze: 04 lis 2023, 13:16
clockers pisze: 03 lis 2023, 18:08
DJ_BOBO pisze: 03 lis 2023, 11:34 zajebista książka, dużo lepsza niż pierwsza część. Każdy wątek przemyślany, piękna polszczyzna, świetna zabawa koncepcją (rozdział Kurtki :bowdown: ). No ewidentnie nie dla każdego
podbijam, dojebana powieść. w fajny nieoczywisty sposób traktuje niektórych bohaterów, świetnie rozbudowuje postaci znane z ŚoŚ (Pazina sztos) i wrzuca do historii kolejne (Kurtka :bowdown: ), a narracja w wielu momentach w poprzek podziałów społecznych. props za bezlitosne sportretowanie tego nowotworu jakim jest środowisko youtuberów/influ. w ogóle świetnie splata się w tej opowieści to apogeum rozpierdolu z sytuacją pandemiczną i wkurwem obywateli na ustawe antyaborcyjną i protestami. temperatura, gęstość i rozmach DTWW są imponujące, jeśli chodzi zaś o frazę i język opisujący ulicę, półświatek, narkotykowe sytuacje to Żulczyk nie ma sobie równych obecnie w PL. te rwane, wyszczekiwane krótkie zdania to jest mistrz. zdusiłem te 800 stron w 3 dni, ciężko było się oderwać, a te zarzuty o jakieś nieuporządkowanie i chaotyczność to z dupy imo, podobnie jak o komiksowość (oczywiste, że są przerysowania, Żulczyk lubi naginać, przeginać, lubi hiperbole, ale to juz było w ŚoŚ i to celowy zabieg przecież i dobrze to siedzi w tej konkretnej historii, taka Informacja Zwrotna jest już zupełnie przy ziemii d początku do końca). w ogóle po przeczytaniu mam takie poczucie, że ŚoŚ to było niewinne preludium, wstępniak do właściwej historii, która rozgrywa się na kartach DTWW. ja polecam.
Obrazek
pozdro Jakub, wiem że czytasz ;)
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2859
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Mider »

jajca pisze: 04 lis 2023, 13:17 Oczywiscie, ze nadeslane bo przeciez cwelu tu nie zaglądasz, jesteś ponad tym
blessdamic
Posty: 78
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:52

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: blessdamic »

To jakieś prowo, czy o co chodzi? Tego wpisu nie ma jego profilu?
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6402
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: zemsta1camzata »

Jest normalnie na Twitterze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3993
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: emcess »

Jakub, kurwa, ze wszystkich akurat post clockersa wybrales, mógłbyś wyhajpować lygrysa żeby został influencerem czy coś

no i gratulacje, clockers NNN złamał jak zobaczył że Kuba:) wrzucił jego wpis na X
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2970
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: jogi »

Wiadomka, że Żulczyk czyta, a że wrzucił sobie clokersa to mnie nie dziwi. Jeden z niewielu, który swoje poglądy umie ubrać w odpowiednie słowa, co oczywiście wielu boli aż ryj wykrzywia.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5691
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: joey »

beka
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 953
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: DJ_BOBO »

warto wspomnieć że odniósł się do mojego posta :joint:
https://youtu.be/UD4lt6AOVZQ?si=LOyIBdPJUn8olTdV
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4675
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Rupert »

zulczyk wyslij maseczki
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5864
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: cloud »

jezus, jak on przytacza w tej książce chociażby "wpisy internetowe" jakichś dzieciaków to ciary żenady, w ogóle odnoszę wrażenie, że pan Jakub na siłe próbuje językowo dopasować się do dzisiejszych standardów (wśród młodzieży), a totalnie odleciał i nie trzyma to się kupy

i o chuj mu chodzi z tymi światłami, ilekroć psy są na scenie to on próbuje wpleść jakąś linijkę związaną z tym, jak to niesamowicie odbijają się NIEBIESKO-CZERWONE lampy, kurwa mać, psy mają tylko niebieskie i nara gościu
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9771
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: jajca »

Skad ma wiedziec takie rzeczy, pod jego bananowe osiedle deweloperskie nigdy nie podjezdzali
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: DoubleB »

amerykańskie radiowozy świecą niebiesko czerwonymi, bo takom oni mają
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Bisclavret
Posty: 3393
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Bisclavret »

Czerwone też mają w Polsce, ale służą do prowadzenia kolumny
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: clockers »

cloud pisze: 23 lis 2023, 8:32 jezus, jak on przytacza w tej książce chociażby "wpisy internetowe" jakichś dzieciaków to ciary żenady
ale czemu ciary żenady? skoro chciał poruszyć istniejący problem coraz bardziej powszechnego narkotyzowania się dzieciaków i gadania o tym via różne komunikatory i grupki, no to sobie zinfiltrował trochę ten rejon i chyba lepiej, że przytoczył bezpośrednio pojedyncze zdania czy wręcz całe wpisy tych dzieciaków aniżeli miałby się silić na naśladowanie tego języka i stylu pisania. to jest tym mocniejsze właśnie przecież.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5864
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: cloud »

Spoiler
clockers pisze: 23 lis 2023, 10:14 no to sobie zinfiltrował trochę ten rejon i chyba lepiej, że przytoczył bezpośrednio pojedyncze zdania czy wręcz całe wpisy tych dzieciaków aniżeli miałby się silić na naśladowanie tego języka i stylu pisania. to jest tym mocniejsze właśnie przecież.
strona 255, cytuję:
Nie chcę nic czuć FR. Zrobiliśmy 3xOx ale gorzej niż Św. Świetliki slay, najlepiej. Jestem w brzuchu u matki ale u jakiejś innej matki niż moja bo moja jest zjebana lol
super poszła mu infiltracja tego rejonu i przytaczanie Bezpośrednich Wpisów Tych Dzieciaków
takich kwiatków jest zresztą cała masa, uważam, że jest to strasznie słabe, nienaturalne i totalnie nie pasuje do obrazu wielkiego pisarza pana żulczyka, który pcha kilkaset tysięcy książek w świat
Ostatnio zmieniony 24 lis 2023, 8:38 przez cloud, łącznie zmieniany 1 raz.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
ODPOWIEDZ