Jay-Z

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4703
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Jay-Z

Post autor: Parlae »

Jeymes Samuel x D'Angelo x JAY Z - I Want You Forever (Visualizer)
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Jay-Z

Post autor: gods bidness »

gods bidness pisze: 26 wrz 2021, 15:17 Pamiętacie jak Jay się załamał po wypuszczeniu ether? Płakał prawie w hot 97, że aż przerwę na piosenkę trzeba było zrobić :eek: - https://www.youtube.com/watch?v=ffDDbEJAEIg

I jak po takeover myśleli, że już po Nasie, tak z Damem Dashem mieli ostry kryzys mentalny i ujebane morale, bo dotychczas myśleli że są niezniszczalni, a to im dojebało tak mocno, że stracili pewność siebie i poczuli się vulnerable, o czym wspominają ludzie z jego ekipy z tamtych czasów. Superugly było zresztą kawałkiem, którego sam Jay żałował, że go wypuścił. Była to emocjonalna reakcja na psychiczny wpierdol jaki mu zaserwował ether. Chciał sie bardzo odgryźć i wywlókł łóżkowe kwestie, przez co wszyscy dorośli uznali, że to niesmaczny akt desperacji, a Jay później za to przepraszał, co zresztą Nas przepowiedział na ether.

Wg Carmen Jay-Z miał obsesje na punkcie Nasa jeszcze przed beefem, jak mieli ten romans. Do tego stopnia, że zadawał jej dziwne pytania - wypytywał ją co Nas lubi w łóżku, w jakich pozycjach sie rżną i tego typu kwestie. :bag:

Polecam ten film i kanał, bo koleś dobrze przywołuje wszystkie kwestie historyczne.

https://www.youtube.com/watch?v=AQLMbQ326Ck
Istnieje teoria, że Jay-Z po Black Album zakończył karierę, żeby uniknąć bezpośredniej konfrontacji z 50 Centem, który był wtedy na topie. Po przegranym beefie z Nasem, kolejna konfrontacja z biorącym przebojem całe Stany Fiddym nie była mu potrzebna, a zanosiło się na nią. Raz, że królestwo NYC, dwa że strzały z obu stron padły. I'm about a dolla what (who) the fuck is 50 cent. Na co Fifty odpowiedział tym:



Obaj wtedy byli zakontraktowani z Reebokiem. Buty G-Unit sprzedały się aż 6 razy lepiej od butów Jaya, co dawało mu znaki, że przegra też wyścig na billboardzie, a zawsze się tą jedynką przy premierach chełpił. Więc tu trzeba oddać, że wyszedł kolejny raz na sprawnego i przebiegło biznesmena i zamiast kopać się z koniem i przegrać, wolał się schować na jakiś czas, przeczekać i wrócić. Ostatecznie wyszło mu to na dobre. Ma dużo lepszą dyskografię od 50 Centa i dużo lepsze biznesy. Kolejnym biznesowym strzałem w 10 był ślub biznesowy z Beyonce, który na mocy synergii pozwolił obojgu zarobić więcej niż by zarobili bez siebie.

Co do popularności to racja w tym, że Jay, mimo że jest bardzo popularny w USA, to na świecie już średnio. I taki Eminem, Snoop, Dre czy 50 Cent są bardziej popularni, co 50 zresztą też mu to wypomniał, że w USA może był nr 1, ale to mały wycinek, a 50 z GRODT i Massacre sprzedawał się ogólnie na planecie dużo lepiej niż Jay. A najlepiej mu swój status poza USA, Paul unaocznił:



Ot dykteryjka. Pozdrawiam wszystkich Afropolaków.
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2859
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: Jay-Z

Post autor: Mider »

ten diss Jaya z Im about dollar to nie jest jeszcze z poprzedniego wieku? Jak 50 jeszcze nie był podpisany w Interscope itp?
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Jay-Z

Post autor: 8na10 »

jest
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Jay-Z

Post autor: DoubleB »

z 99 roku, how to rob chyba
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Jay-Z

Post autor: 2rzyn »


Istnieje teoria, że Jay-Z po Black Album zakończył karierę, żeby uniknąć bezpośredniej konfrontacji z 50 Centem, który był wtedy na topie. Po przegranym beefie z Nasem, kolejna konfrontacja z biorącym przebojem całe Stany Fiddym nie była mu potrzebna, a zanosiło się na nią. Raz, że królestwo NYC, dwa że strzały z obu stron padły. I'm about a dolla what (who) the fuck is 50 cent. Na co Fifty odpowiedział tym:





on tu ma flow jak Jay Z
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
jasnejasne
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2019, 19:03

Re: Jay-Z

Post autor: jasnejasne »

Ale gdzie kurwa Jaya, dominatora branży będącego poważnym kandydatem do tytułu GOATa zestawiać z 50 Centem, który był, owszem zdolnym, ale jednak kapiszonem, co wpadł do mainstreamu i utrzymał się w nim, nie bez trudu, przez 3, może 4 lata. Nawet nie chce mi się zaczynać.
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2859
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: Jay-Z

Post autor: Mider »

50 w latach 2003-2006 to absolutny peak popularnosci, zaden czarny raper nie był nigdy tak popularny jak on wtedy. Wycisnął maxa z tego co mógł, 2 diamentowe płyty, platynowe albumy G-Unit, Banksa, kurwa wystarczył jego featuring i Tony Yayo miał złotą płyte.

A ty coś piszesz że on nie bez trudu się utrzymywał w mainstreamie przez 3-4 lata. On był ponad wszystkimi. Jay-Z nigdy nie był żadnym dominatorem, sprzedaż albumów miał dobrą przez długi czas ale zawsze byl ktoś bardziej popularny od niego
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Jay-Z

Post autor: 8na10 »

Mider pisze: 07 mar 2024, 23:52 zaden czarny raper nie był nigdy tak popularny jak on wtedy
2pac
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Jay-Z

Post autor: DoubleB »

snoop?
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2859
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: Jay-Z

Post autor: Mider »

8na10 pisze: 08 mar 2024, 14:48
Mider pisze: 07 mar 2024, 23:52 zaden czarny raper nie był nigdy tak popularny jak on wtedy
2pac
po śmierci może przez chwilę

@DoubleB nic na to nie wskazuje. Żadne dane ze sprzedaży płyt itp
jasnejasne
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2019, 19:03

Re: Jay-Z

Post autor: jasnejasne »

50 Cent to GRODT i szereg mocarnych singli, dwa albumy później był już na wylocie. Został w odpowiednim momencie wsadzony na tory wyznaczone przed Dre na 2001 i wycisnął z tego ile się dało, to popkulturowy fenomen, wszedł na gotowe, nic nie wniósł.

Jay-Z jest dominatorem, to koleś który wypełnił lukę po B.I.G., wprowadził do ulicznego rapu nowy styl, utrzymał się w topce przez kilka rapowych pokoleń. Jego ew. powrót byłby ważnym wydarzeniem w branżowych kalendarzach

Skupianie się wyłącznie na sprzedaży jest bez sensu, Ja Rule też w swoim peaku robił wyniki, Vanilla Ice opierdolił raz coś pod 10 baniek z tego co pamiętam
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Jay-Z

Post autor: ART »

nikt na zadnej imprezie nigdy nie powiedzial ayo pusc jay-z (kawalki z watch the throne sie nie licza bo to kanye)
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 850
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Jay-Z

Post autor: Finesta »

Jay Z napisał Still Dre,
a poza tym jego flow w Dead President to jedna z najlepszych rzeczy w rapie
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Jay-Z

Post autor: DoubleB »

ART pisze: 09 mar 2024, 16:46 nikt na zadnej imprezie nigdy nie powiedzial ayo pusc jay-z
nie no, 99 problems się zdarzało słyszeć nieraz w klubach
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Jay-Z

Post autor: ART »

i nikt sie z tego powodu nigdy nie cieszyl
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Jay-Z

Post autor: DoubleB »

odpal se waco vs usa drugi kawałek, tam jest lepsza wersja
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
ODPOWIEDZ