[serial] The Office PL (2021)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7846
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: Cz4rny1337 »

no kurwa szok, ze serial na licencji serialu którego główną osią była postać Micheala próbuje odtworzyć jak najbardziej postać Micheala hmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Obrazek
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5894
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: mql »

nie no, przecież to jest FATALNE i średnio do obrony :dunno:

nie udaje im się rozśmieszyć (co zrozumiałe, bo niekoniecznie taki jest cel), nie udaje im się wywołać niezręczności (co jest karygodne, bo taki jest cel), ten serial idzie krok dalej i oglądanie go sprawia wręcz fizyczny ból. twórcy ewidentnie (co do tego nie miałem wątpliwości i przed obejrzeniem) wiedzą, czego chcą, ale zupełnie nie potrafią tego wprowadzić w życie. ich koncepty są zwykle absurdalnie nietrafione (ze stworzeniem samego serial włącznie, ale tu trudno winić piszących trzeba winić płacących), co jest znowu KARYGODNE, bo mam wrażenie, ze nie wymagałoby to wspięcia się na wyżyny kreatywności. i tak dostajemy serial, który nie umie zaciekawić, wciągnąć, nie daje nawet schadenfreude, po prostu sobie jest (i w pewnej chwili się kończy).

plusem jest zdecydowanie Kornelia Strzelecka, świetnie dopasowana, świetnie odnajdująca się w każdym wejściu, wielkie 5 dla niej. Woronowicz się stara, ale dostał patchworkową postać, która zwykle jest przeszarżowanym Dwightem z polskim hehe akcentem. Michał wraz z postacią Vanessy Alexander są za to na tyle nijacy, że niespecjalnie jest o czym gadać - gdzie tu kontrowersje, gdzie tu obrazoburczość, gdzie tu nowość. btw Marcin Pempuś ma jakieś gruzińskie korzenie, czy mamy sytuację klasycznego polakfejsu?

no a intro zasługuje na osobny komentarz: ja pierdolę. przy czym może to wysublimowana gra autorów, wymagających od oglądających poszukiwania przycisku SKIP INTRO, zburzenie czwartej ściany te sprawy
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9744
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: jajca »

No nie bardzo, w pierwowzorze udzielającym licencje nie ma żadnego Michaela
Jednak postać rickyego się trochę różniła, a michael ewoluował od 2 sezonu (ponoć właśnie za namowa gervaisa)
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2983
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: vampmoney »

Cz4rny1337 pisze: 26 paź 2021, 9:09 no kurwa szok, ze serial na licencji serialu którego główną osią była postać Micheala próbuje odtworzyć jak najbardziej postać Micheala hmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Jeżeli to do mnie to chyba napisałem że to było nieudolną próbą majkelizacji a nie że kręcę nosem na jakiekolwiek podobieństwo do Michaela
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3971
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: emcess »

no tak jak jajca mówi, u nas nikt się nie posilił na to żeby wymyślić coś innego niż Michael Scott (i ten parkour, kurwa, serio?), a US po pierwszym sezonie dali radę zrobić postać szefa mniej podobną do Davida Brenta, bo skapnęli się/Gervais im podpowiedział że jednak to nie jest najlepsza opcja
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5894
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: mql »

tu się aż prosiło o zmianę płci Michaela i usytuowanie w jego miejsce kobiecej postaci szefowej - co połowicznie (i dość nieudolnie) zrobiono.

no i jeszcze te camea dawida podsiadły ja jebie
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4246
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: gogi »

nie byłbym aż tak krytyczny wobec twórców polskiej wersji - z perspektywy czasu zabieg z fatalnym zwiastunem okazał się bardzo dobry, bowiem wygasił oczekiwania do minimum xD

w każdym razie te dwanaście odcinków ogląda się w miarę przyjemnie i o ile zgadzam się z tym, że są momenty, w których podziwianie ekranowych poczynań Michała Holca sprawia ból (oglądając ciągiem w okolicach siódmego odcinka miałem go serdecznie dość), o tyle gdy serial odbębni obowiązkowe sceny z zagranicznego scenariusza i zaczyna iść własną, polską ścieżką to wówczas jest zadziwiająco dobrze (odcinek z krzyżem i gag z prośbą o zdjęcie najmłodszego Gosi to chyba mój ulubiony moment w całym serialu, nie odstaje poziomem od amerykańskiej wersji) - najbardziej przypadły mi do gustu odcinki o krzyżu i tolerancji

co do samych postaci - powiedziałbym, że na razie Holcowi bliżej do gervaisowskiego Brenta, który był skończonym idiotą, chamem i kretynem aniżeli do carellowskiego Scotta, który bywał skończonym idiotą, chamem i kretynem, ale przy okazji coś umiał; mam nadzieję, że w drugim sezonie scenarzyści poprawią postać tak, by była bardziej ludzka

Patrycja Kowalska? no tak średnio bym powiedział, niby wiem że autorzy chcieli pokazać że kobieta też może, a dostaliśmy koniec końców pozbawioną charakteru postać której mogłoby w ogóle nie być i nic by się nie stało
mql pisze: 26 paź 2021, 9:33plusem jest zdecydowanie Kornelia Strzelecka, świetnie dopasowana, świetnie odnajdująca się w każdym wejściu, wielkie 5 dla niej.
oho, zawodowa modelka się spodobała :cool: szkoda tylko, że wątek jej i Franka wygląda mało wiarygodnie, jakieś to takie... pozbawione podstaw się wydaje

Woronowicz dobrze odgrywa to co dostał, a że dostał najbardziej dopieszczoną rolę, to i bawi się nią jak może, aczkolwiek Dwightem nigdy nie będzie

z postaci na drugim planie Levan jest zdecydowanie moim człowiekiem, aczkolwiek czekam na to, aż w kolejnym sezonie ten drugi plan zostanie bardziej rozpisany

na razie jestem zaciekawiony i nawet zachęcony, czekam na ten drugi sezon

mam z tym serialem tylko dwa problemy - pierwszy jest taki, że jak spróbuję komuś to polecić i ten ktoś zobaczy to spierdolone intro, to uzna że robię sobie z niego jaja

drugim, największym, jest całkowicie zbędny, nieśmieszny i przeciągnięty w kurwę wątek z polskim szansonistą
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3818
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: Czak »

gogi pisze: 26 paź 2021, 19:59 o tyle gdy serial odbębni obowiązkowe sceny z zagranicznego scenariusza i zaczyna iść własną, polską ścieżką to wówczas jest zadziwiająco dobrze (odcinek z krzyżem i gag z prośbą o zdjęcie najmłodszego Gosi to chyba mój ulubiony moment w całym serialu, nie odstaje poziomem od amerykańskiej wersj
Dokładnie to
Jedyne gdzie mógłbym się utożsamiać z reakcją pracowników na zachowanie Michała jest właśnie scena z konferencyjnej z księdzem i ogólnie cały odcinek, bo, nie oszukujmy się - przeciętny pracownik siedleckiego biura miałby w piździe stereotypy na temat żydów, czarnych czy gejów, każdy z tych scenarzystów powinien popracować kilka w miesięcy w typowym biurze w mieście trochę mniejszym od Warszawy i wyjść ze swoich banieczek. Zapomniałem o swoich rozmkinach na temat tego jak rozwiążą kwestię "that's what she said" i props za easter egg w ostatnim odcinku. Michał ogólnie do wyjebania, jak w ostatnim odcinku wpierdolił się Myćko to aż mi się micha ucieszyła że może on będzie nowym prezesem bo imo bardziej uciągnąłby tę rolę no ale nie. Grubas z Ojca Mateusza jako upośledzony Kevin turboprops Ezio pisz do canal+. Wątek z sekretarką i nowym totalnie spierdolony, znaczące spojrzenia mówiące o tym jak to się skończy już w 2-3 odcinku gdzie w oryginale na początku serialu pracowali ze sobą już ile, 2-3 lata? A i tak tam to się wlokło jak flaki z olejem no ale nie ma co porównywać do oryginału co sobie powtarzam od początku. Dziwią mnie też głosy z internetu że "spokooo to jest dopiero pierwszy sezon w US wersji też pierwszy sezon był chujowy w porównaniu do reszty" no tylko że oni kurwa startowali jako drudzy po niezbyt dobrze przyjętej brytyjskiej produkcji ryzykując i tworząc coś praktycznie nowego a tutaj potrzeba po prostu paru zabawnych i kreatywnych ludzi którzy podumają jak to ugryźć w polskich realiach i tyle.
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: oyche »

no i dlatego ja polecam moje podejscie, czyli siadasz nakopcony i sie chichrasz, bo jak widac rozkminianie czy bozena ma wystarczajacy warsztat aktorski do tej roli albo czy relacja mlodego z mloda jest na pewno wiarygodna potrafi zabic fun z ogladania ;/ mi sie nawet podsiadlo podobal, raz na odcinek przynajmniej bylo zasmiane, gagow nie pamietam, ale utkwil mi ten opening z robieniem muzyki, dobra bejca, chociaz to chyba akurat zajebane z us wersji. luki tez fajny gosc, tylko seba jakis spierdolony, jakby chcieli zmiescic kilka postaci w jednej i nie do konca wyszlo
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13186
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: oldschool »

No niektórzy podeszli do tego za bardzo w stylu PATRZ TO JEST GORSZE NIŻ WERSJA USA, ZOBACZ MÓWIŁEM, ŻE BĘDZIE GORSZE. No jest, ale mimo to dla mnie wystarczająco spoko, żeby oglądać z zaciekawieniem.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7846
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: Cz4rny1337 »

niektore postacie są zbyt szybko zarysowane, wygląda to tak jakby się śpieszyli bo nie byli pewni kolejnych sezonów - czuć to właśnie w relacji franek-sekretarka, tak samo
Spoiler
w mocnym zarysowaniu tego, ze Michał nie ma przyjaciół, bliskich, nikogo - w US wersji bylo to w sumie subtelniejsze
Obrazek
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: oyche »

btw tadek tez spoko
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9744
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: jajca »

Czak pisze: 26 paź 2021, 20:20 niezbyt dobrze przyjętej brytyjskiej produkcji
Nie bardzo, przecież to był mega hicior nagradzany nawet w USA (złoty glob)
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1253
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: stranger »

Jestem Fanatykiem wersji US i jestem usatysfakcjonowany tym sezonem. Trailer to były chyba najgorsze momenty z serialu i jestem ciekaw ile ciupy, ktoś przygarnął za tak całościowe położenie roboty. Na minus chyba tylko postać Patrycji bo Vannesa mogłaby zwyczajnie być sobą i to by wystarczyło ale widzę potencjał na drogę bohaterki. Jest dobrze, dobrze robią, niech się to trzyma, pozdrawiam całą Legnicę.
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
xzakuux
Posty: 80
Rejestracja: 06 mar 2020, 0:16

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: xzakuux »

stranger pisze: 01 lis 2021, 21:40 Jestem Fanatykiem wersji US i jestem usatysfakcjonowany tym sezonem.
To samo. Mam wrażenie, że ten serial jest najlepszy w momentach, kiedy idzie własną drogą, a nie próbuje kopiować patenty z US of A. Bawiłem się przednio, czekam na więcej. Podsiadło <3
XVX
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: Rossi »

ja podobnie jak wyżej, jeśli ktoś nie czuł cringu przy scenach jak Michał robił zdjęcie komuś a wyszło mu selfie albo jak podrywał stażystkę to nie wiem, nie wiem
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: FÜRDIEGANG »

to nie jest w sumie az takie złe.
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
vego
Posty: 339
Rejestracja: 13 cze 2019, 21:34

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: vego »

mam wrażenie, że trudno jest zrobić zwiastun do takiego serialu

tu wiele żartów ma ciągłość i trudno je wyciąć do jakiegos kilkusekundowego ujęcia

a sam serial bardzo pozytywne zaskoczenie
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9664
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: potter »

Będzie drugi sezon w tym roku, niedługo wracają na plan więc pewnie odcinki jesienią.

Fajnie, cieszy mnie to.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [serial] The Office PL (2021)

Post autor: Połas »

Drugi sezon jesienią ma wjechać. Właśnie ruszyły zdjęcia.

Obrazek
ODPOWIEDZ