Gry Wyścigowe

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: gogi »

garść spostrzeżeń po kilkunastu godzinach z Forzą Horizon 5 (w tym czasie przede wszystkim rozwaliłem wszystkie tablice na mapie plus do tego zrobiłem wszystkie fotoradary, odcinki pomiarowe, znaki ostrzegawcze i te zawody z punktu A do punktu B):

- największą zmianą w porównaniu z poprzednią częścią jest to, że nie jest to szarobura Wielka Brytania, tylko kolorowy Meksyk;
- nie jest to rewolucja, raczej delikatna ewolucja tego, co dobrze działało w czwórce;
- mam jednak wrażenie, że niektóre zmiany są na siłę, byle coś zmienić - o ile miniaturki samochodów wyglądają obłędnie, o tyle pomysł z częściami jako siatka na trzy kolumny uważam za chybiony (do tego czasami napisy które nie mieszczą się w ramce i trzeba dłuuuuugo poczekać aż się przewiną, lepszy był jeden przesuwany pasek);
- mam wrażenie, że aktywności związanych z forzathonem które "zmuszają" gracza do tego, by co ~3 dni odpalał gierkę jest trochę za dużo, w poprzedniej części było to w porządku;
- mapa jest bardzo duża i naprawdę cieszę się, że rozbiłem wszystkie tablice choć położenie niektórych to dzieło szatana, jakbym miał cały czas jeździć po ponad 20 kilometrów z punktu A do punktu B to bym jednak się z grą nie polubił;
- jest ten głupi glitch że jedziesz bardzo szybko a tu nagle gra z dupy zatrzymuje auto do zera, czekam na łatkę;
- ze dwa razy gra mi się wysypała do xboxowego menu start, czekam na łatkę;
- ze spraw technicznych najbardziej wk... denerwuje ciągle łączenie/rozłączanie z Internetem, czekam na łatkę;
- jestem zdziwiony tym, że gra na Xbox One S działa całkiem płynnie, chociaż gdy zdarzają się wyścigi w mieście i jest kilka aut wówczas zaczyna się klatkowanie;
- oddałbym wszystkie stacje radiowe za jedno Future Classic z FH3, muzyka jest tutaj jeszcze gorsza niż w czwórce i nawet obecność utworu polskiego muzyka nie pomaga;
- największym problemem przede wszystkim jest obesrany rubberbanding, AI jest przegięte, jeżdżąc w FH4 na wybitnym bez problemu objeżdżałem AI znacznie słabszymi autami, tutaj mając Moslera z wyścigowym v8 i sprężarką (nim zrobiłem wszystkie ww. wyzwania) mam ogromne problemy by w ogóle wygrać drag race bo nagle okazuje się że jakiś Koenigsegg rozpędza się do setki w pół sekundy, w zwykłym wyścigu przełajowym po lotnisku muszę jeździć z chirurgiczną precyzją bo jeżeli rajdowe auto złapie choć najmniejszy uślizg to AI jest nie do dogonienia - chyba, że jadąc po zamkniętym torze po prostu uprawiam jeżdżenie bez hamulców wysługując się rywalami bądź też bandami, no ale gdzie tu logika, gdzie tu sens

będę grał dalej, natomiast z niecierpliwością wyczekuję łatki która ogarnie choć część błędów
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: Bolo »

Kto tu swirki w force horizo naparza? Z kim mogę przegrać w wyścigi?
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
Lidwin
Posty: 471
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:55

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: Lidwin »

jaka platforma wariacie?
F1 to królowa. Zawsze była.
MalinowyJogurt

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: MalinowyJogurt »

@Lidwin Forza jest crossplay więc bez znaczenia
@Bolo Mogę ci skopać tyłek
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: gogi »

i tak wam wszystkim spuszczę wpierdol, tylko po kolei, żeby ktoś dwa razy nie dostał

a co do FH5, jeszcze parę rzeczy:

- piąta Forza Horizon, a dalej nie można zrobić podglądu malowania samochodu? no to już trochę wstyd;
- to co zrobiono z Horizon Life, czyli tryb Horizon Arcade to hańba, wstyd, żenada i nie wracajcie do domu, jak dotychczas w ogóle nie udało mi się skończyć tego trybu bo po prostu nie ma graczy XD;
- na Xboxie One S miałem buga z jedną z misji kaskaderskich podczas kręcenia filmu, nie chciało mi zaliczyć skoku z wulkanu, dopiero lektura Internetu i reset pomógł;
- widzę dużo postów graczy którzy są wkurwieni tym, że np. robiąc drift pod wulkan wbili kolejny level i gra przerywa im nabijanie punktów z automatu bo trzeba otworzyć kolejną część festiwalu;;;

jak dorwę się do konsoli na spokojnie to podejrzewam że resztę monet i punktów umiejętności wypierdolę w Willysy (kupujesz w salonie Willysa za 40 tysięcy monet -> wbijasz w biegłość -> wydajesz 5 punktów umiejętności by odblokować superlosowanie -> pozbywasz się Willysa -> kupujesz w salonie Willysa za 40 tysięcy monet -> powtórz)

a jeżeli chodzi o samą radość z gry? gra się miło, przyjemnie, jest to odmiana po szaroburej Wielkiej Brytanii, natomiast wśród recenzentów widziałem oceny 10/10 i gadkę o grze roku, czego jednak nie rozumiem (albo po prostu nie mam świadomości jak chujowo wygląda obecnie rynek ścigałek)
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13101
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: oldschool »

Nie tyle co o grze roku, co w wielu źródłach była gadka o najlepszej ścigałce ever.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: Bolo »

Pograłem pół godziny i to dosłownie czwórka z inna mapa. Niczym się nie różni chyba a Anglia mi się bardziej podobała niż nakurwianie w kaktusy wiecznie
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13101
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: oldschool »

Pograj więcej, bo miałem takie wrażenie i mi przeszło.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: Bolo »

To dajcie swoje tagulce to was dodam wieczorem
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
Lidwin
Posty: 471
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:55

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: Lidwin »

Lidwin na xbox
zapraszam do zabawy, wczoraj jeździliśmy w 5 współpracę
F1 to królowa. Zawsze była.
MalinowyJogurt

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: MalinowyJogurt »

Jak ktoś będzie chciał w więcej osób na online to wołać
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: Bolo »

Dzięki za zapro lidwin do potężnej grupki xboxowej. Pościgam się z wami ale teraz nie mogę, musiałem zresetować komputer bo nie wiedziałem jak wyłączyć to ze do mnie mówicie xD pozdrówki
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
Lidwin
Posty: 471
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:55

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: Lidwin »

ty lepiej zrób tak żebyś też mógł mówić :exclaim:
F1 to królowa. Zawsze była.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: Bolo »

Ja mogę, po prostu znienacka mnie złapaliście z ta grupa (nie kumam jak działa ta appka xboxa) i nie miałem majka podłączane.


Tez wam tak przerywa strasznie multi? W sensie nie w wyścigu ale podczas śmigania po mapce.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: gogi »

oczywiście, rwie się regularnie i działa fatalnie
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: genocidegeneral »

te wyzwania fanów czy coś to XD teraz musiałem przejechać kilkaset metrów po pasie startowym i rozwalać piniaty z limitem czasowym dwóch miesięcy
to jest dedykowane dla hawkingów grających na macie do tańczenia czy o co chodzi
Obrazek
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: Parlae »

W ogóle wkurza mnie aspekt sieciowy w tej grze. Co chwila mi wyskakuje, że utracono połączenie z siecią. Jakoś w innych grach online nie ma z tym problemu.
Muszą to załatać. Ale i tak gra się świetnie.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: genocidegeneral »

nie wiem czy załatają bo jak wpisałem ten komunikat błędu to wyskoczyły mi jakieś wątki o fh4 XD
Obrazek
MalinowyJogurt

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: MalinowyJogurt »

Mają wypuścić w weekend jakiś fix
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Gry Wyścigowe

Post autor: Parlae »

Nie macie wrażenia, że komputer jeździ jakoś zbyt zachowawczo? Nieważne jaki poziom trudności, to wygląda jakby jeden typ kierowcy jeździł. Spokojnie jeden za drugim, nie wyprzedzają innych, nie zaliczają raczej żadnych wpadek bez udziału gracza. :dunno:
ODPOWIEDZ