ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8029
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: eddy_wata »

tragedia, jeden z gorszych trackow od zyta
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
wuiru
Posty: 191
Rejestracja: 13 kwie 2020, 11:37

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: wuiru »

Blendzior pisze: 10 sty 2023, 19:33 Cos ci sie chyba pojebało troszeczke jeśli uważasz, że moja opinia jest odosobniona. Rok temu to był to bezsprzecznie top 1 album i jedynie HAU belmondziaka mógł sie z nim rownać.
na pewnie przez, że przez 10 lat nie było lepszej płyty w rapie i jak sam napisałeś "nie tylko niej" no ale wbite mam w to, że się pałujesz pod tego dukacza
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Blendzior »

To, ze masz chuja w uszach i nie czaisz konwencji to nie znaczy, że morza poludniowe to chujowy album. Większość roboty naturalnie robi noon jednak zyto wcale nie przeszkadza. Idąc twoim tokiem rozumowania odb to łak bo wył seplenil i popełniał kiczowate wokalizy a rogal to chujowy raper bo nie jest vnmem a oskar jest chujowy bo wypada z bitu.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2023, 20:40 przez Blendzior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2967
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: jogi »

Odb nie seplenił.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Blendzior »

Seplenil nie seplenil jego dykcja była lekko mówiąc nieortodoksyjna.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2967
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: jogi »

Odb miał tony charyzmy a tego żyta mogłoby nie być i też by dobrze było.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: SiNi »

Bez Żyto ta płyta mogłaby nie mieć, aż takiej magii (nie mogę sobie jakoś wyobrazić innego rapera na Morzach, choć nie ukrywam, że bardzo chciałbym więcej takich projektów z innymi artystami) synergia jest tam wzorcowa tak samo jak Tymek / Urbański.
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Blendzior »

Moim zdaniem zyto sie bardzo dobrze wpasował i zarapowal w taki sposób, ze przekuł kwadratowa nawijke będąca jego pietą achillesową w jeden z charakterystycznych elementów będących składową klimatu tego lp. No i nie zapominajmy, ze kilka mocnych wersów zapodał w odróżnieniu od takiego piernikowskiego, który w podobnych klimatach operował. A co do charyzmy to zyto ma jej pod dostatkiem. Nie jest to może poziom belmondziaka czy rogala ale nie mozna mu nic zarzucic w tej kwestii. Rozumiem ludzi, którym jego przewózka zaburza odbiór płyty jednak moim skromnym zdaniem chłop odwalil kawał dobrej roboty. Also na rulecie nikt lepszej zwrotki od niego nie dal.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: SiNi »

Właśnie w tym rzecz, że ta rapowa szorstkość na tym krążku jest po prostu atutem.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: przedszkolanek »

żyto>noon na tej płycie
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8029
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: eddy_wata »

no na morzach nomen omen może i tak, ale ten kurwa ostatni kawałek to jest nieporozumienie, noon chyba swoją estymą i bitami temperuje ta jego przewózke, bo tak jak dał wyżej to jest po prostu smieszne
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
2ps__
Posty: 2756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: 2ps__ »

eddy_wata pisze: 11 sty 2023, 18:37 tragedia, jeden z gorszych trackow od zyta
co ty dajesz dojebana zwrotka zytniaka przecież
Awatar użytkownika
wuiru
Posty: 191
Rejestracja: 13 kwie 2020, 11:37

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: wuiru »

Blendzior pisze: 11 sty 2023, 20:38 jednak zyto wcale nie przeszkadza
w kuriozalny sposób bronisz rapera o, którym sam piszesz, że jednak nie przeszkadza na albumie także więcej nie trzeba dodawać
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Jiigsi »

wuiru pisze: 14 sty 2023, 16:06 w kuriozalny sposób bronisz rapera o, którym sam piszesz, że jednak nie przeszkadza na albumie także więcej nie trzeba dodawać
trudny koncept dla słuchacza polskiego rapu ale raper nie musi być główną gwiazdą na płycie

tutaj jest oczywiście, ale kurwa nie musi i to nie znaczy, że jest złym raperem
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: przedszkolanek »

nie no kurwa, beż żytniaka to by się tego nie dało słuchać tak naprawdę, bo można by usnąć
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Blendzior »

wuiru pisze: 14 sty 2023, 16:06
Blendzior pisze: 11 sty 2023, 20:38 jednak zyto wcale nie przeszkadza
w kuriozalny sposób bronisz rapera o, którym sam piszesz, że jednak nie przeszkadza na albumie także więcej nie trzeba dodawać
Czytaj ze zrozumieniem tłuku. Nie kazda nawijka musi być techniczna czy prezentować treści typu conscious rap żeby była obiektywnie dobra. Zyto sie dobrze wpasował w klimat albumu i bez niego był by diametralnie inny i nie zaryzykował bym stwierdzenia, że lepszy. Nie wiem czego sluchasz ale jeśli ci sie trapy czy truskule step recordsowe czy chuj wie co nie przejadło to spoko. Nie wpierdalaj, że zyto jest chujowy bo dla ciebie jego nawijka jest ciężko strawna bo chłop mimo pewnych braków w warsztacie idealnie sie wpasował w konwencje i zrobił z Noonem cos bardzo świeżego. Ja wolę taką prostacka chamską quasiemocjnalną przewózke niż 90% tego co mam teraz na scenie od underow po maina. Musisz być bardzo ograniczony jeśli jakakolwiek nieortodoksyjna nawijka tak ci ciśnienie podnosi, że az o tym żale w tym fredzie wylewasz. Ja mam w top 5 unseen madliba na którym nawija o chuj wie czym na mocno zmodulowanym wokalu ale jak już kolega wyżej wspomniał sluchacz, który poza rap nie wychodzi bywa w kwestii odbioru muzyki mocno ograniczony.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: SiNi »

Oczywiście, że album bez Żyta byłby inny, ale pisać, że nie da się słuchać samych bitów to totalny faceplant, odkąd pamiętam produkcje Bugajaka to magiczny klimat z gościem lub bez niego, a propo Żyto to ma super barwę, mi się mega podoba jego wokal.
Awatar użytkownika
wuiru
Posty: 191
Rejestracja: 13 kwie 2020, 11:37

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: wuiru »

@Blendzior
zrób mały risercz internetowy kogo mam w avatarze i pomyśl na ile nie wychodzę z słuchaniem poza rap. żyto jest chujowy, zawsze był i zawsze będzie tylko w tej konwencji da się go obronić poza. beka z jakiś twoich projekcji, że on mi jakieś ciśnienie podnosi skoro to ty walisz jakieś ściany tekstu a mnie on lata koło chuja eot
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 849
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Finesta »

W ogóle przepraszam za agresywność, ale co tam niektórzy mówią, że produkcje NOONa nie dojeżdżają to chyba coś im spadło mocno na główkę.
Jego produkcje można smakować, a to co zrobił W oddali to jest poziom nieosiągalny dla innych w tym kraju
Dajcie spokój
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8029
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: eddy_wata »

noon to wspanialy producent, ale juz kurwa bez takiej fetyszyzacji
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
ODPOWIEDZ