ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Spenser »

Jbcslg pisze: 01 sie 2022, 17:58 żyto ma totalnie wyjebane w rapowanie ale nagrywa bo noon go prosi
To nie brzmi dla mnie jak zajawka
Marcin_
Posty: 108
Rejestracja: 26 lip 2019, 19:33

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Marcin_ »

Jbcslg pisze: 01 sie 2022, 17:58 a żyto (...) nagrywa bo noon go prosi.
Jak go prosi, to mu robi.

Co do płyty: najciekawsze, co wyszło w 2021, czekam na dalszy ciąg.
Wszystko, pod czym Noon się podpisuje, ma znak jakości - coś jak "Teraz Polska". W tym przypadku również tak jest.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: many-s »

Ta płyta to przede wszystkim zajebista produkcja i profesjonalne brzmienie. Rapsy są bo są.
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7543
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: eddy_wata »

a dla mnie to idealny mariaż, te brudne podkłady same w sobie są piękne ale to tak jakby ogladac chlopaki nie placza z napisami zamiast dzwieku. Niby mozna, ale po co?
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
stratemirat
Posty: 569
Rejestracja: 31 maja 2020, 6:22

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: stratemirat »

Dla zainteresowanych: Żyto i Noon prowadzą podcast na SwipeTo.pl, portalu newonce'opodobnym prowadzonym przez TVP :rotfl:
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: clockers »

japierdole :bag: :(
Awatar użytkownika
Joydivision91
Posty: 84
Rejestracja: 25 lip 2019, 10:16

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Joydivision91 »

stratemirat pisze: 06 paź 2022, 10:23 Dla zainteresowanych: Żyto i Noon prowadzą podcast na SwipeTo.pl, portalu newonce'opodobnym prowadzonym przez TVP :rotfl:
XDDD

Wieszcz Narodowy Eldoka na wolno też
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: mario995 »

Jeden pies, niech sobie prowadzą jak dobry sos z tego mają. Nie popadajmy w skrajności. Jakiś lifestyle-owy portalik to nie Wiadomości xd

Gorzej niż jakiś Newonce ten Swipe nie wygląda
Ale wiadomo elitarni dziennikarze i artyści 8 gwiazdek od rana do nocy
Jakby zaczął snuć wywody w wiadomościach na temat opozycji to jest o co się pruć, a tak to normalna sytuacja nie rozumiem przypierdolki xd
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: jajca »

Dobre jest to, ze tam syna Holdysa tez zatrudnili, ciekawe czy stary przyhamuje bajere
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3928
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: emcess »

o nie clockers juz nie moze ich sluchac :(((
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: clockers »

mogę i słucham. mało tego, ten ich podcast też sprawdzę, z czystej ciekawości, choćby pół odcinka. możemy wrócić do tematu za pół roku z hakiem - założyłbym się o wiele, że im bliżej wyborów, tym mocniej będą wjeżdżać w tym medium z miękką propagandą obliczoną na indoktrynację młodych (może coś na kształt narracji, jaką prezentuje klub jagielloński czy kiedyś fronda lux) mając już na pokładzie znane, lubiane i nieoczywiste ksywki legitymizujące to medium od początku jego istnienia. a tematy społeczne na pewno się pojawią, bo na samych newsach muzycznych, sportowych czy neutralnie lifestylowych nie pojadą. i oczywiście pytanie, co zrobią taki Noon, Żyto i reszta, czy będzie palenie jana, bo wygra pazerność i wynegocjują dobre stawki, czy spierdolą i będzie płaku płaku nie wiedzieliśmy ojej, myśleliśmy, że tym razem będzie inaczej, ziomki mnie namawiali no szkodaa sorry ludzie xd. aż ciężko mi uwierzyć, że ktoś taki jak Noon w to wszedł - no chyba, że o czymś nie wiemy i ideologicznie ma jakieś wspólne punkty z pisiokami. no bo z Eldoką to chyba nikt nie ma wątpliwości, chłopowi pewnie spadła z nieba ta robota i wyciśnie ile się da, a może za rok będzie miał tam nawet kącik publicystyczny z Samciem Pereirą czy innym Wildsztainem xd

swoją drogą - wizualnie nieźle chamska podjeba od Newonce'a :lol:
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: mateko »

dobrze, że ktoś to podlinkował bo nigdzie nie trafiła do mnie informacja o tym portaliku
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Groszek »

https://www.michalzytniak.com to też zyto? Bo na tym portalu było
https://swipeto.pl/63026340/ferment-zyt ... tu-artysta

E: dobra widzę że to jakiś stary news
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: mateko »

no to jego bohomazy
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1876
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Połas »

Noon zabrał w głos w sprawie współpracy z TVP i zarzutów 1988.
Hej - chyba drugi raz w życiu będzie długo.
W zeszłym tygodniu ruszył nowy portal Swipeto.pl, który dzięki Michałowi (Żyto) zaprosił mnie do współpracy. Spokojnie obserwowałem dość przewidywalne reakcje związane z uruchomieniem platformy. Pojawiają się jednak bezpośrednie pytania od Was i od mediów. Internetowe afery to nie moja bajka natomiast w tym przypadku obojętny być nie mogę.

Podcasty o sztuce, artykuł o nowej edycji FIFA oraz o zajawkach modowych Pezeta to polityczny, chyba nawet diaboliczny plan destrukcji kraju. Docierają do mnie patetyczne słowa o moralności, duszy, kurestwie... przemyślenia godne taksówkarza, który z niejednego pieca chleb jadł.
Najczęściej pytania padają o Przemka 1988 który, z narracją godną represjonowanego działacza Solidarności zaczął szerzyć wersję wydarzeń gdzie został zmanipulowany (jak zakładam przez oficerów SB ŻYTO i NOON'a) i bezwiednie nagrany w ramach naszego nowego formatu - podcastu "Morza Południowe".

Tak się ciekawie składa, że był naszym dosłownie pierwszym gościem, zaproszonym do audycji dokładnie rok temu w Gdyni. Tym bardziej pamiętam, że tak jak każdemu naszemu gościowi (a było to już ponad 30 osób ze świata kultury i sztuki) tłumaczyliśmy, że tworzymy format do nowego portalu, który powstaje z inicjatywy pracowników TVP. Ukrywanie tego faktu nie miało żadnego sensu, tym bardziej, że ja osobiście nie widzę w tym nic co trzeba by ukrywać. Przemek jak każdy gość został poproszony o podpisanie najprostszej zgody wizerunkowej (RODO) na rzecz TVP (w dokumencie ta nazwa pojawia się kilka razy), a rzucane w internecie kłamstwa, że "NOON dawał mi dokument na Nowe Nagrania" jest jak rozumiem mokrym snem artysty. Zatajanie tego, zgadzam się - wrażliwego aktualnie faktu było by poniżej pasa. Czy oszukaliśmy tylko Przemka na te kilkadziesiąt osób?
Dementuję więc to słabe, koniunkturalne kłamstwo. Co ciekawe ta rozmowa nie miała daty emisji, zamiast burzy w internecie można było spokojnie poprosić o wycofanie zgody. Powód dla mnie obojętny - pomroczność jasna, strach przed opinią kolegów, polityka show biznesu. A szkoda... audycja zatytułowana "Muzyka niedokładna" zawiera sporo ciekawych wątków i skupia się na muzyce Przemka. Jaki jest sens nieemitowania jej?
Co ciekawe antysystemowemu 1988 nie przeszkadza czerpanie pieniędzy z PISFu, udziału w Festiwalu w Gdyni współorganizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy brylowanie na konferencjach prasowych TVP dotyczących promocji filmu do, którego razem z Michałem stworzył muzykę. Komentarz zbędny.

Ja hipokrytą nie byłem i nie jestem. Moja pierwsza poważna praca to praca dźwiękowca dla TVP, przez ponad 20 lat tworzyłem nieraz dla TVP (za każdej ekipy rządzącej) muzykę do produkcji dokumentalnych, między innymi do wieloodcinkowego dokumentu o historii TVP. Nie mam też problemu z przywołaniem wartościowych treści, które na mnie wpłynęły jak pierwsze mecze NBA puszczane z inicjatywy Włodzimierza Szaranowicza, programy Adama Słodowego, studia wyborcze, "Polskie Zoo" czy "Sonda". Sam czerpię z naszej spuścizny cały czas dzięki rekonstrukcji cyfrowej czy serwisom VOD TVP.

Propozycja stworzenia z Michałem czegoś dla nowego portalu, gdzie otrzymaliśmy pełną wolność twórczą (za którą szczerze z tego miejsca dziękuję - inaczej z resztą by do tej współpracy nie doszło:) otworzyła nas na nowe pomysły. Te, które portal zaczyna publikować to dopiero początek. Zamiast łatwizny (np. programu o produkcji muzycznej) postawiłem na format dotyczący polskiej kultury, która jest mi najbliższa. Okazało się, że spotkania twórców, a nie twórców i zawodowych dziennikarzy przynoszą rozmowy szczere, na luzie, drążące kwestie, z którymi wszyscy się zmagamy. Mam nadzieję, że dzięki możliwościom TVP będą to treści, które będą dostępne i wartościowe również za 20 czy 30 lat bo poza pracą merytoryczną włożyłem w nie też mnóstwo pracy edycyjnej. Publikacji niektórych nie mogę się doczekać.
Szersza refleksja jest taka. Jeśli ludzie z naszego pokolenia skaczą sobie tak bezrefleksyjnie do gardeł to jakie mamy prawo narzekać na polityków, na starsze pokolenia, na naszą historię?
A jeśli już wykładam wszystkie karty na stół to w latach 80-tych wystąpiłem w całym programie "Teleranek" - za komuny.
Obrazek
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: mateko »

Krótko
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1876
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: Połas »

Wrzucam też odpowiedź 1988, który podpisał papier, ale go nie przeczytał xD
Hej Mikołaj, kilka słów sprostowania - mój pierwszy wpis nie ujawniał z kim kiedy i gdzie. W rozmowach prywatnych udzieliłem oczywiście informacji że chodziło o Wasz podcast i informacja szybko się rozeszła, wiec pozniej ciagnalem otwarcie trmat, ani tego nie chciałem mocno eksponować ale też nie było wielkiej tajemnicy bo czemu? Pierwsza moja reakcja to sms do Żyta żeby nie emitować tego. Nie robiłem i nie miałem zamiaru robić z siebie jakiejś ofiary wielkiego spisku, ale nie jestem obojętny w sprawach społecznych i napisałem co myślę o całym tym tworze. Fakt jest taki, że nie było mowy z Waszej strony o TVP, robiliście masę wywiadów więc zakładam, że nie pamiętacie tego dobrze. Było skrawkowe info od Was o jakims portalu, bez konkretów. Rodo? Sorry ale to papier podpisywany z automatu, zwlaszcza jak rozmawiasz z ziomalami nie zakładasz jakiś czarnych scenariuszy. Tu biję się w pierś, bo jak robiłem rozeznanie u osób równie zaskoczonych co ja, jest ich wielu, co tylko potwierdza brak informowania o tym dla kogo ten portal - Twój dobry znajomy i mój również mówił, że podpisywał rodo na Nowe Nagrania, stąd gdzieś tam w komentarzu o tym wspomniałem. Ja sam nie zwróciłem uwagi - ot klasyczny błąd. Zaufałem i tyle. Więc tu przepraszam. Unikałem jak ognia słowa „manipulacja”, ba, mój ostatni wpis sprzed kilku dni jasno wyraził moje intencje - nic do Was szczególnie nie mam (po za tym że mogłem zostać poinformowany o konkretach co do portalu, ale zakładam, że dla Was nie ma w tym kontrowersji więc ok, nie okłamaliście mnie i to jest jasne, ale też jakoś się tym nie chwaliliście), nie chcę robić wokół tego afery, ale też nie chcę mieć nic wspólnego z kolejną tubą propagandową TVP. Stąd moja reakcja. Festiwal w Gdyni? Please. Twór istnieje od zarania dziejów, wszyscy twórcy biorą w tym udział jak w ostatniej oazie czegokolwiek słusznego w polskiej kulturze, choć niesmak po festiwalu nam spory, to kilka wydarzeń na nim odbieram za ważne, kilka ostatnich bastionów tam walczy o swoje. Nie zestawiaj takich wydarzeń ze świadomym współtworzeniem portalu TVP, tworzeniem nowej tuby propagandowej skierowanej w młodzież bo tak odbieram póki co ten twór. P.S. Film dostał dofinansowanie po całkowicie wykonanej przeze mnie pracy, moje wynagrodzenie nie pochodzi z tego funduszu. Pomijam, że w moich wypowiedziach jasno się odniosłem do słów Hołdysa który tłumaczył się, że „za PRL finansowani dobre kino” - to jest dla mnie jasne, kasa z państwa się należy temu, kto tworzy coś dobrego. A uczestnictwo w tworzeniu nowego portalu TVP nie uważam za nic dobrego, a bynajmniej mam wiele znaków zapytania na starcie i jestem nieufny. Zakładam, że nie śledzisz moich wszystkich wypowiedzi, co zrozumiałe, więc wiedz, że nie kierowałem jakiejś srogiej amunicji w Waszą stronę, nawet po wpisie na jednym z portali starałem się wyhamować nastroje. Z chęcią przy okazji spotkam się na browarka i możemy pogadać. Wasza brocha co robicie - ja jak tylko sie dowiedziałem poruszyło mnie to mocno i zareagowałem impulsywnie, tyle w temacie.
Obrazek
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: jajca »

niezly imbecyl, i jeszcze
1988 pisze: bynajmniej mam wiele znaków zapytania na starcie i jestem nieufny
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: 2rzyn »

Co za cymbal pierdolony :bag:
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: ŻYTO/NOON - Morza Południowe (2021)

Post autor: clockers »

nie no ale kurwa argumenty Noona, że kiedyś to w TVP puszczali NBA, albo ta sarkastyczna retoryka w drugim akapicie, że podcast o sztuce to diaboliczny plan destrukcji kraju (choć dobrze wiemy, że nie o to tutaj chodzi) to jednak trochę XD i clown face, a do tego co zrobiła z TVP obecna władza nawet się nie odniósł, więc odbieram to trochę tak, jakby mu to zupełnie nie przeszkadzało (no bo przecież pracował tam za różnych rządów).

88 z kolei też trochę beka z nie doczytaniem tej umowy, nie mniej no też trochę go rozumiem. jakby mnie znajomi albo ziomki, których nie posądzałbym nigdy o współpracę z czymś takim jak TVP zaprosili do podcastu który robią dla jakiegoś portalu i dali umowę, na której tylko gdzieś tam drobnym maczkiem przy zgodzie RODO jest info o tym, że stoi za tym TVP no to pewnie nie zakładałbym nic złego i z automatu to jebane rodo im podpisał :dunno:

poza tym tam jest trochę słowo przeciwko słowu, więc trochę ciężko jednoznacznie wyrokować. mogli jakieś fotki tych dokumentów dać czy coś xd
ODPOWIEDZ