[serial] Wiedźmin

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
happening
Posty: 64
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:45

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: happening »

ta czarnoskóra wróżka wyglada jakby ją w poliki bąk ujebał
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Godhand »

Fringilla tragiczna. A atrakcyjność fizyczna była podstawowym atrybutem czarodziejek.
Za to czarnoskóra Neneke jest całkiem w porządku.

Dodano po 41 sekundach:
happening pisze: 19 gru 2021, 15:12 czarnoskóra wróżka
BTW, wróżka a czarodziejka to zupełnie co innego :)
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Jiigsi »

Godhand pisze: 19 gru 2021, 15:56 Za to czarnoskóra Neneke jest całkiem w porządku.
No też stwierdziłem, że stara murzynka akurat na Neneke pasuje. Adekwatny vajbik.

Ogólnie nawet nieźle się bawię, jest na pewno lepiej niż w pierwszym sezonie. Nawet Triss trochę zyskała w moich oczach przy trochę większej ilości czasu antenowego, ale nadal zbyt przeźroczystą i niecharakterną postacią jest.
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Godhand »

To jakby inny serial. Coś próbują ułożyć w całość, zamiast sugestywnej sekwencji scen, bo tym był dla mnie pierwszy sezon. Yarpen fajny jak zawsze, boli za to spłaszczenie pewnych wątków, które - chociaż pośrednio - pogłębiały Geralta i inne postaci. Wątek braci Micheletów spłaszczony na maksa, wątek Codringera i Fenna spłaszczony na maksa (gdzie kultowa scena rzucania orionami?), Rience fajny, ale jego wątek też spłaszczony.
Szkoda bo AS pisze właśnie scenami "filmowymi", zapadającymi w pamięć, a z tego nie skorzystano. Fuck, sam dialog o tym gdzie są najlepsi szermierze na świecie, został zmieniony tak, że właściwie stracił sens. I całą moc.
Narzekam i oglądam dalej. Jeden odcinek mi został.
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5576
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: koniec »

jestem po 4 odcinku i dla mnie największą zmorą tego serialu jest tak akcja typu bohaterowie są w 50 miejscach w ciągu kilku scen, te samą przypadłość ma dużo filmów o superbohaterach, ale że ja zawsze oglądając jakieś fantasy/sci fi zawsze najbardziej jaram się całą mitologią itp. a reszta dla mnie jest co najwyżej miłym dodatkiem to bawię się całkiem nieźle.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:52 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20581
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: phobos »

Yennefer :bowdown:
Triss :what:
Francesca :dunno:
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:52 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2966
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: jogi »

hayanawama pisze: 20 gru 2021, 1:35 dodatkowo mysle ze jakbym nie czytal ksiazki to bym za chuja nie wiedzial o co w tym wszystkim chodzi i wlasciwie po co
Tak jest. Rozmawiałem dzisiaj rano ze znajomymi w robo przy kawie, którzy lubią czytać owszem, ale tego nie czytali, bo teraz lubią Mroza i Chyłkę więc to może kiedy indziej i oni nie kumają w ogóle o co chodzi. Skąd ta starsza krew, lwicy kurwa nie kojarzą, miejscówek, dlaczego akurat Geralt i Ciri znaleźli się nagle i Neneke i kto to Neneke... Ale Wiedźmin super zrobiony, przystojny i nakurwia mieczem jak zły w potworu. Ja pierdole...

W ogóle scena jak Geralt na koniu wjeżdża z krasnoludami z odsieczą i ratują dziewczyny to jest kurwa ksieżniczka Ksena ad 2021. Ja pierdole...

W ogóle ten fioletowy płaszcz Yeneffer kiedy wszyscy jej szukają, listy gończe i naokoło wszyscy na szaro-czarno, a ta w oczojebnym fiolecie. Ja pierdole...
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Godhand »

Skończyłem.
Mocno średnio, powiedziałbym.
Najbardziej podobają mi się odcinki bez kombinacji, w miarę wiernie odtwarzające tekst z książki. Dlatego w sezonie pierwszym najbardziej siadał mi odcinek z Renfri, teraz ten z Nivellenem (chociaż wkręcenie tam Ciri - bez sensu).
To powinna być ekranizacja, nie adaptacja. I byłoby piękniej.
How nonbinary persons kill people?
They / them.
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: lambiczi »

Baardzo fajny drugi sezon, oczywiście było kilka rzeczy, które mi się nie podobało, ale widać, że sporo nauczyli się po pierwszym sezonie.
Awatar użytkownika
dou
Posty: 842
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: dou »

ogarnijcie, że to jest adaptacja, a nie ekranizacja. i gdyby zrobili ekranizacje to ma to ogromny potencjał, że byłoby nudne jak flaki z olejem. i tak w szoku, że jak na standardy netflixa
Spoiler
nie pojawił się wątek pierwszego razu ciri z dziewczy
a porównywanie tego do książki po prostu już nie ma sensu.
a po tym, co zaserwowali w 2. sezonie nie zdziwię się, jak zrobią z tego tasiemca na kolejnych kilka sezonów
i śmieszny jest geralt myśliciel rzucający truizmami na prawo i lewo i podbijam pana @koniec. chłop od montażu to chyba pijany był, jest taki chaos, że to szok. Cięcia w jakichś niezrozumiałych momentach i skakanie po wątkach. Mimo wszystko pewnie zapadnie w pamięć bardziej niż 1. sezon (nawet, jeśli przez uczucie cringu) bo z 1. to pamiętam tylko bitwę pod sodden
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:52 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5895
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: mql »

dou pisze: 20 gru 2021, 10:35 ogarnijcie, że to jest adaptacja, a nie ekranizacja. i gdyby zrobili ekranizacje to ma to ogromny potencjał, że byłoby nudne jak flaki z olejem.
co

eh chuj wie czy to oglądać w święta i się wkurwiać, czy po prostu znowu sobie przeczytać sagę co poradzić
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Godhand »

dou pisze: 20 gru 2021, 10:35 . i gdyby zrobili ekranizacje to ma to ogromny potencjał, że byłoby nudne jak flaki z olejem
Skąd taki wniosek?
Tym bardziej, że bodajże O2S2 jest właśnie koszmarnie nudny.
How nonbinary persons kill people?
They / them.
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:52 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5895
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: mql »

Raczek coś jeszcze znaczy, poza nazwiskiem i mglistymi wspomnieniami z 2015?

a Sapkowski to niezły biedaczek, autor radykalnie niezrozumiany. za prawicowca uznają go kuce i raczki
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9068
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: genocidegeneral »

Serio to tak wygląda że jakbyś pozamieniał imiona to nikt by się nie jorgnął że to wiedzminstwo jest na ekran przeniesione a nie scenariusz oryginalny? Czy tylko wykopki narzekają bo ich definicja słowa "adaptacja" nie jest pojemna niczym więzienny portfel kogoś tam?


O chuj ta Francesca. :bag:
Obrazek
Awatar użytkownika
serwus
Posty: 233
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: serwus »

za dużo językowych ornamentów
za dużo ozdobników
za dużo cekinów
to jest jak rycerz w zbroi
to jest jak serwetka wydziergana
to jest jak oczyszczenie ryby z łusek, tego karpia z łusek
nie ma tych fiku-miku językowych

raczek przez 15 minut przemielił dosłownie jedno spostrzeżenie/odczucie na temat prozy sapkowskiego na sto tysięcy różnych sposobów, robiąc jednocześnie to samo, o co się przypierdala xD no i wiadomo, P R A W I C A

serial niestety marny właściwie na wszystkich płaszczyznach (dziury scenariuszowe, montaż z dupy, dialogi bez ikry, płaskie postaci, sporo kiepskiego aktorstwa, trochę bieda-efektów specjalnych). są raz na jakiś czas przebłyski czegoś fajnego, nie chcę całości potępiać w czambuł, ale odnoszę wrażenie, że - strzelam sobie - maks 20% ludzi zaangażowanych w produkcję kuma o co z tym wiedzminem w ogóle chodzi, a reszta robi zupełnie randomową opowiastkę fantasy bez składu i ładu
yaneq
Posty: 3520
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: yaneq »

pierwszy odcinek i ostatni odcinek bardzo fajnie się oglądało, reszta na nic
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
ODPOWIEDZ