Barto Katt - YUPPIE (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: Willxc »

Nie zawiodłem się, chyba najlepiej wyprodukowana płyta w tym roku, nawijka też kozak, będzie zapętlane
Awatar użytkownika
endjrugolara
Posty: 52
Rejestracja: 04 lip 2019, 10:03

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: endjrugolara »

badi pisze: 08 paź 2021, 12:26 @endjrugolara kolego super płyta, można kupić jakiś zestaw ze sztucznymi kwiatami jeszcze?
Ty no, jacha że tak. Ziomalstwo - jak coś to już album bangla u nas na kanale BUMP'12!! :rotfl:
:bag:
grijol
Posty: 24
Rejestracja: 03 lip 2019, 14:39

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: grijol »

Super płyta! Nie spodziewałem się, że Barto taki progress w nawijce poczyni. Produkcyjnie urywają mi głowę różnorodność i aranżacje. Cieszy również fakt, że słychać stylówkę w tych produkcjach, ile można type beatów słuchać. Praps jak Wdowa u Venoma!
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4793
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: badi »

endjrugolara pisze: 08 paź 2021, 18:45
badi pisze: 08 paź 2021, 12:26 @endjrugolara kolego super płyta, można kupić jakiś zestaw ze sztucznymi kwiatami jeszcze?
Ty no, jacha że tak. Ziomalstwo - jak coś to już album bangla u nas na kanale BUMP'12!! :rotfl:
a jak mordko to zrobić bo nie widzę na bump12.pl sztucznych kwiatów
Awatar użytkownika
Sieloo
Posty: 301
Rejestracja: 27 kwie 2019, 10:41
Lokalizacja: Giżycko

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: Sieloo »

Przy dodawaniu do koszyka YUPPIE pyta czy chcesz dodatkowo Sztuczne Kwiaty za 20 zł.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2021, 9:21 przez Sieloo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4793
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: badi »

dziękuję
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: Artazz »

:bowdown: dla Grupy operacyjnej, co za benger
Awatar użytkownika
Farezowsky
Posty: 252
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:50

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: Farezowsky »

Pięknie to bangla.
Podoba mi się, że jest na tej płycie tyle różnych stylów a i tak to wszystko dobrze brzmi, ale produkcja>nawijka, oczywiście całościowo to brzmi zajebiście
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: bronek »

Mialem obawy przed sprawdzeniem ale w koncu sprawdzilem bo fajne featy i sie nie zawiodlem. Czuc luz, dobrze dobrani goscie, bity sa bardzo fajne i niosa ta plyte imo mocno, no dobra plyta na dobrych kuwa bitach. Nawet wada wymowy w ogole nie przeszkadza przy odsluchu
Za to jest pare kawalkow ktore do mnie nie trafiaja i sa troche :ziew:, ale moze po jakims czasie mi sie wkreca
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: Nedvved »

Płyta zdecydowanie godnym następcą Sztucznych Kwiatów, produkcyjnie jest wciąż zajebiście, zróżnicowanie i oryginalnie.

Z takich obserwacji to gościnka w Grupie Operacyjnej brzmi jak młody Jakub Grabowski, a najlepszy fit jest dokładnie w tym samym miejscu tracklisty co na Sztuczych Kwiatach (Guzior vs Ras). Single dobrze dobrane, fajne dodatki "żywoinstrumentowe" tu i ówdzie w insturmentalach.

Dwa momenty, przy których czuję potrzebę skipowanie to kawałek a la punkowy, który jest nieznośny i numer z Tymkiem i Gverillą, który brzmi jak MŁODE WILKI 10 Ghettopop, tylko że wykonawcami są obiekty żartu.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: clockers »

gdyby wyjebać Na(sz) głos (żenujące lirycznie i karykaturalne) oraz Ojojoj (okropna potupaja, asłuchalne, niepotrzebne), to top5 roku lekko na ten moment. wielka szkoda, bo te wałki są na tyle złe, że bez skipów nie może się obyć. na szczęście tylko dwa, na Sztucznych Kwiatach było więcej.

produkcje na YUPPIE są kosmiczne, zachwycające, światowe. Barto w tym momencie jest ścisłą topką producencką w PL, a biorąc pod uwagę jak młodym jest gościem, jaką odwagą się wykazuje i jak szerokie horyzonty ma już teraz, wróżę mu gigantyczną karierę jako producent, może nawet międzynarodową, jeśli tylko będzie miał takie ambicje. w ogóle pierwsza część płyty, do No More Bets włącznie, to jest potężny rozpierdol. drumowy opening łamie kark (jedno z najlepszych otwarć roku). bit z YOUTOPIA spokojnie mógłby się znaleźć na którejś z płyt Maca Millera albo Micka Jenkinsa, ten z 99'skarg u Joey Bada$$a, a ten z No More Bets u chłopaków z Brockhampton (w ogóle to jest kandydat do bitu roku imo, a przy tym spoko napisany kawałek - poważny temat w lekkiej formie i udało się). to przełamanie klimatu i przejście w NO.1 YE'IN'PL warte odnotowania i naprawdę godne tego co robi West. z drugiego biegun - super słodkie, ale w najlepszym znaczeniu tego słowa jest Cafuné i to nucenie naprawdę spoko brzmi, a gospodarz panuje nad wokalem, świadomy tego co potrafi i gdzie jest granica. czysto rapowo to przyznaję, że nadal nie do końca jaram się flow i nadal pewną barierą jest dla mnie ta wada wymowy, ale nie można nie zauważyć, że zarówno na tym polu Barto zaliczył progres od poprzedniej płyty i za to szacunek. w większości świetnie wkomponowali się goście - Ras, ATZ, Vito, UNDA - ten pierwszy zajebał zwrotkę roku jak na razie i jest to bezczelna kradzież numeru o ile nie całej płyty. single, mimo wielu odsłuchań, nadal wchodzą jak złoto. cóż tu więcej. BRAWO BRAWO BRAWO!
Awatar użytkownika
endjrugolara
Posty: 52
Rejestracja: 04 lip 2019, 10:03

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: endjrugolara »

Ambicje na global są i były zawsze i... zamierzam za jakiś czas działać prężniej z tym tematem.
Co do "Na[sz] głos" i "Ojojoj"- może trochę wytłumaczę ocb, zacznę od tego że przelot na płytę był prosty ale trudny w wykonaniu - wiadomo że lubie skakać miedzy gatunkami a sam rap mnie po prostu nudzi - tworząc "YUPPIE" myślałem o wielu gatunkach muzyki ale miałem wizje wykorzystać te które są dla mnie nostalgiczne i te które codziennie słucham samplujac bity.
Pierwszy numer należy do segmentu nostalgii ponieważ od zawsze jarałem się brudnym, polskim jak i zagranicznym punkiem i do dziś w przerwach od rapu słucham takich kapel choćby jak Gówno czy The Offspring, Flipper itd.. też dodam że bardzo kojarzy się to z moim starszym braciakiem - plan na numer nie był dosłowny bo sam nie ogarnąłbym prawdziwego brzmienia jak ziomków nagrywanych w garażu na starym Fostexie ale starałem się zrobić "czysto-brudny" punk na nasze czasy co więcej - punk zrobiony przez rapera, tekst jest karykaturalny bo właśnie takimi tekstami się mniej więcej inspirowałem ale jest także dosadny.
Drugi zaś numer jest odważny na tyle że.. poszedłem totalnie w swoją wizje - co mam na myśli? Otóż mając takich gości, mógłbym zrobić jakiś house który mógł stać się hitem na lato ale ja twardo szedłem po zarysie multigatunkowego albumu i postanowiłem zrobić retro disco z lat 80 do którego goście wpasowali się jak ulał, takiej muzy słucham bardzo często, z przeróżnych krajów - USA, UK a nawet Bułgaria, Serbia.. wiele na prawdę.. i uwierzcie bardzo dużo rapowych kawałków jest właśnie samplowane z takiej muzy. :)
Nie powiem - bałem się odbioru właśnie tych numerów tak samo jak "Cafune" ale jest we mnie ta część - ta myśl że wykonałem zadanie, oczywiście szanuje gust innych bo każdy ma inna jazdę na muzykę ale jak wyżej napisałem - ja czuje się spełniony.
Pozdrawiam Was, dziękuje za pozytywne jak i negatywne opinie ślizgery. :rotfl:
:bag:
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4793
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: badi »

kanye west to amerykański barto katt

zrób ziomusiu jakąś plejlistę na spotku z nutkami, które słuchasz i które Cię inspirują bo jestem bardzo ciekawy tego 80's z bułgarii i serbii
Awatar użytkownika
endjrugolara
Posty: 52
Rejestracja: 04 lip 2019, 10:03

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: endjrugolara »

Tego co słucham nie ma na streamingach, tym bardziej - na albumie większość sampli jest pochodzenia rosyjskiego, litewskiego czy estońskiego gdzie może tych artystów przesłuchali z 40/50 lat temu max. kilka tysięcy razy. :bag:
Zresztą, bardzo nie lubię dzielić się swoimi samplami jak OG real loop digga ale w drodze wyjątku - dziś na audycji w newonce radio o 00:00 z Filipem Kalinowskim odkryje z dwa, trzy sample z albumu.
:bag:
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: kvcper »

Kryste jakie to dobre, na tą chwilę top1 polskiego rapu w moim osobistym rankingu. Ten album się po prostu nie nudzi, dawno mi tak szybko czas nie zleciał. Ale będzie katowane. Barto wielkie pozdro dla ciebie jeśli to czytasz.
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13100
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: oldschool »

kvcper pisze: 14 paź 2021, 13:04 Kryste jakie to dobre, na tą chwilę top1 polskiego rapu w moim osobistym rankingu.
Po tygodniu słuchania uznałeś, że to najlepsza płyta ever w polskim rapie dla ciebie? :bowdown:
Awatar użytkownika
xzakuux
Posty: 80
Rejestracja: 06 mar 2020, 0:16

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: xzakuux »

Zajebisty album! podpisuję się pod pięknym postem użytkownika @clockers
Co prawda odpaliłem dopiero dzisiaj, ale będzie zapętlane!
XVX
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: kvcper »

oldschool pisze: 14 paź 2021, 13:22
kvcper pisze: 14 paź 2021, 13:04 Kryste jakie to dobre, na tą chwilę top1 polskiego rapu w moim osobistym rankingu.
Po tygodniu słuchania uznałeś, że to najlepsza płyta ever w polskim rapie dla ciebie? :bowdown:
Nie dodałem "w tym roku", sorki
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13100
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: oldschool »

No to w takim razie się nie czepiam, jest to o wiele bardziej zrozumiałe :D
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Barto Katt - YUPPIE (08.10.2021)

Post autor: SiNi »

Nie no "Na(sz) głos" jest zajebistym, brudnym numerem z rewelacyjnym klimatem, który dodaje szczypty zróżnicowania na tej płytce,od razu wybija się na tle innych i właśnie jego się zapamiętuje tylko mi brakuję porządnego uderzenia na basie, ale z tego co pisał Barto miał być taki garażowy klimat.
@endjrugolara Wychowywałem się na The Offspring" nawet posiadam kasety , polecam Ci kapelę Enter Shikari obczai sobie podkłady np. w numerach "Zzzonked" gdzie od 2:08 jest rozpierdol " "Sssnakepit" <3 czy też najnowszym "The Dreaamers Hotel" rewelacyjne połączenie elektroniki, dnb z gitarami.
ODPOWIEDZ