Słuchawki

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Słuchawki

Post autor: gawi »

@hwjsk do 1,5 k polecam bardzo Bowers&Wilkins Px7 S2, mega wygodne wokół uszne, piękne brzmienie, no i bateria trzyma w chuj i jeszcze więcej, wyciszają bardzo dobrze.
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Słuchawki

Post autor: SiNi »

@gawi A jakie to brzmienie? Grają po jasnej stronie, wysokie zaokrąglone czy szpile? Średnica cofnięta czy wypchnięta? Bas miękki, kontrolowany ,twardy?
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Słuchawki

Post autor: gawi »

Haha a żebym ja wiedział. Szczerze mówiąc to nie znam się aż tak. Porównywałem w sklepie z Bang and Olufsen H95, i Px7 S2 brzmiały przyjemniej. Na pewno bas nie jest przesadzony, dźwięk jest bardzo czysty ale nie laboratoryjny. Słyszę każdy dźwięk, jest przestrzennie, jest mega przyjemnie. No nie umiem po audiofilsku, a że stać mnie :joint: to chciałem takie słuchawki za miliony monet, bezprzewodowe i oprócz Bangów, te brałem pod uwagę no i jestem happy
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Słuchawki

Post autor: SiNi »

@gawi Spoko, spoko, też nie jestem audiofilem, ale unikam jak ognia rozjaśnionego grania(czyli przewagi wysokich tonów,cykaczy wybijających się i agresywności na górze ) oraz analityczności "czystość" to mi się właśnie źle kojarzy no, ale u Ciebie może ona coś innego oznaczać i Twoje słuchawki mogą być np. muzykalne. Markę Bowers & Wilkins znam, jak szukałem dla siebie kolumn to przerobiłem trochę klamotów i nie podobał mi się żaden ich produkt, sygnatura dźwięku nie dla mnie,więc możliwe, iż Px7 mają coś z tej barwy, obiektywnie Bang and Olufsen H95 są lepszym kandydatem przede wszystkim pod względem jakościowym i brzmieniowym, lecz każdy odbiera inaczej dźwięk i szuka w nim czegoś innego, propo jeszcze tych Twoich oprócz wygodności są lekkie?
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Słuchawki

Post autor: gawi »

@SiNi Dość lekkie, ale przede wszystkim bardzo wygodne, zdarzało mi się je nosić przez 2-3 godziny i nawet uszy się nie spociły, a pałąk nie ciśnie w głowę (a mam sporą dyńkę :lol: ).
Porównywałem dźwięk z n95 w sklepie i grały mega podobnie, nawet mądry gość w sklepie mówił że w zasadzie różnią się delikatnie większym basem w Px7 S2, co dla mnie in plus. No i cena n95 jak kupowałem moje to kosmos (1999 vs 4300), nie wiem jak teraz bo się nie interesowałem już. Pewnie następnych słuchawek będę szukał za parę lat, ale myślę że to zdecydowany zakup roku 2022 :)
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9068
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Słuchawki

Post autor: genocidegeneral »

Do 200, dokanałowe, bezprzewodowe, żeby wytrzymywały z 10h na jednym ładowaniu
Obrazek
Spawn
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:43

Re: Słuchawki

Post autor: Spawn »

Sony WF C500. 250pln, ale pewnie można kupić za 200 jeśli się przekopie całego neta. Swoje kupiłem za niecałe 200 rok temu. Dają radę i mogę śmiało polecić.
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1423
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Słuchawki

Post autor: ffeee »

Podbijam, spoko na siłownię
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3946
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Słuchawki

Post autor: wrubel »

@SiNi co sądzisz o BOWERS & WILKINS Px7 S2? Interesujesz się trochę słuchawkami BT? szukam czegoś nie za milion ale zupełnie nie wiem na co mam zwracać uwagę, od razu powiem, że na kablu odpada bo to mają być terenowe słuchawki na rower itp
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Słuchawki

Post autor: SiNi »

@wrubel Nie za bardzo przepadam za sygnaturą dźwięku jaką prezentuje ogólnie firma B&W, przyznam szczerze,że akurat tego modelu nie miałem na uszach, więc nie potrafię się wypowiedzieć jakoś szczegółowo, jedynie słyszałem, iż są muzykalne z naciskiem na średnicę oraz niskie tony, tutaj masz z tego co znalazłem obfitą recenzję: https://www.hfc.com.pl/test/5433,b-w-px7-s2.html

Jeśli chodzi o bt to raczej unikam ze względu na kompresję oraz degradację, ale przy ich wyborze wszystko jest uwarunkowane od Twoich upodobań i jaki dźwięk lubisz ( ja np. celuje w sygnaturę ciemną z naciskiem na bas, unikam analityczności i ostrych wysokich tonów) pomijając dźwiękowe gusta w Twoim przypadku przede wszystkim zwróć uwagę na ich wygodę (do jazdy na rowerze potrzebujesz czegoś lekkiego i komfortowego) na czas pracy baterii oraz przede wszystkim na tłumienie, redukcję hałasów z zewnątrz. Jeśli zależy Ci na jakości to z takich technicznych rzeczy ważna jest impedancja oraz pasmo przenoszenia oraz kodeki odsyłam do fajnej lekturki o nich : https://rms.pl/baza-wiedzy/3116-kodeki- ... co-to-jest
Ogólnie nie kupuj na pałę, podskocz do jakiegoś salonu jeśli masz taką możliwość i posłuchaj sobie kilku modeli, fajnie usłyszysz różnicę, jak chcesz już wydać powyżej tysiaka to warto jednak potestować, jeśli masz np. appla to słuchałeś airpodsy pro 2 generacji czy nawet senki z ich najwyższego modelu? Może akurat nie będzie Ci potrzebne nie wiadomo co i coś Ci zwykłego podejdzie, a warto sobie przynajmniej włączyć podstawy dla porównania.
Awatar użytkownika
gracjangk
Posty: 210
Rejestracja: 02 sie 2019, 9:09

Re: Słuchawki

Post autor: gracjangk »

Reperował ktoś z was pałąk w Sony 1000XM3? Po 4 latach po prawej stronie pękł plastik trzymający pozycję pałąka. Słuchawki działają, ale boję się że się w końcu rozpadną. Widziałem części do takiej naprawy to około 150zł. Z drugiej strony używany model tych słuchawek w perfekcyjnym stanie można dostać za 400zł :dunno:
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3946
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Słuchawki

Post autor: wrubel »

SiNi pisze: 10 sie 2023, 7:17 Nie za bardzo przepadam za sygnaturą dźwięku jaką prezentuje ogólnie firma B&W, przyznam szczerze,że akurat tego modelu nie miałem na uszach, więc nie potrafię się wypowiedzieć jakoś szczegółowo, jedynie słyszałem, iż są muzykalne z naciskiem na średnicę oraz niskie tony, tutaj masz z tego co znalazłem obfitą recenzję: https://www.hfc.com.pl/test/5433,b-w-px7-s2.html

Jeśli chodzi o bt to raczej unikam ze względu na kompresję oraz degradację, ale przy ich wyborze wszystko jest uwarunkowane od Twoich upodobań i jaki dźwięk lubisz ( ja np. celuje w sygnaturę ciemną z naciskiem na bas, unikam analityczności i ostrych wysokich tonów) pomijając dźwiękowe gusta w Twoim przypadku przede wszystkim zwróć uwagę na ich wygodę (do jazdy na rowerze potrzebujesz czegoś lekkiego i komfortowego) na czas pracy baterii oraz przede wszystkim na tłumienie, redukcję hałasów z zewnątrz. Jeśli zależy Ci na jakości to z takich technicznych rzeczy ważna jest impedancja oraz pasmo przenoszenia oraz kodeki odsyłam do fajnej lekturki o nich : https://rms.pl/baza-wiedzy/3116-kodeki- ... co-to-jest
Ogólnie nie kupuj na pałę, podskocz do jakiegoś salonu jeśli masz taką możliwość i posłuchaj sobie kilku modeli, fajnie usłyszysz różnicę, jak chcesz już wydać powyżej tysiaka to warto jednak potestować, jeśli masz np. appla to słuchałeś airpodsy pro 2 generacji czy nawet senki z ich najwyższego modelu? Może akurat nie będzie Ci potrzebne nie wiadomo co i coś Ci zwykłego podejdzie, a warto sobie przynajmniej włączyć podstawy dla porównania.

mam airpodsy pro 2 ale po dłuższym czasie wkurwiają mnie dokanałówki, je właśnie zostawiłem sobie na rower i siłownię, szukałem nausznych które nie tłuką basem i mają fajny środek i górę, poczytałem min. tę recenzję którą wrzuciłeś oraz pogadałem z używnikiem @gawi który posiada px7s2 i właśnie je testuję, bardzo fajne słuchawki, wiadomo, są ograniczenia BT ale brzmią naprawde świetnie, dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Słuchawki

Post autor: gawi »

Te słuchawki można też podłączyć kablem i jakość wzrasta zauważalnie. Wygodne są bardzo, zwłaszcza że mam duży łeb, a bateria trzyma 30 godzin, po za tym w moment podladujesz je do 50%
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Słuchawki

Post autor: SiNi »

@wrubel Jak są nóweczki to ich dźwięk po pełnym wygrzaniu delikatnie się zmieni.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3946
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Słuchawki

Post autor: wrubel »

@SiNi czytałem kiedyś o wygrzewaniu słuchawek na początku uznałem to za bzdurę ale do kompa kupiłem sobie Logitech G Pro X i na początku grały katastrofalnie a po dosłownie kilku godzinach zmieniły charakterystykę, B&W chyba potrzebują więcej czasu bo bas jest jeszcze bardzo płaski
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Słuchawki

Post autor: SiNi »

@wrubel Dokładnie jest tak jak piszesz te pierwsze godziny mają największy wpływ na zmianę - w kolumnach czy monitorach przyjmuję się ok 100h, przetworniki w moich klamotach, które są dość wymagające i prądożerne potrzebowały ok 300h do pełnego wygrzania, najlepiej testuj różnorodność gatunkową, taka ciekawostka, raz miałem na testach kolumny, który podobały mi się jak grały przed wygrzaniem, zaś po czasie zrobiły się zbyt analityczne i męczące w górnych rejestrach na tyle, że poleciały do oddania, wzmacniacze również się wygrzewa.
Mateusz
Posty: 420
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: Słuchawki

Post autor: Mateusz »

Możecie polecić jakieś przewodowe słuchawki nauszne do około 300 zł?
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Słuchawki

Post autor: lygrys »

Philips Sport Headphone GO TAA6606BK
Spoiler
https://www.philips.pl/c-p/TAA6606BK_00 ... onstrukcji

Jestem zadowolony i nie wyobrażam sobie teraz pracy bez nich, chociaż bardziej się nadają do słuchania podcastów, bo z muzyka jest różnie, ale jaka to daje wolność jak klikają w głośnik możesz zrobić pauzę, a potem kolejnym kliknięciem wznowić odtwarzanie.

Chyba kupię też dwie inne wersje, dla porównania.

Po za pracą głównie używam te

Philips TAA4216BK/00 Kablosuz Spor Kulaklıkları
Spoiler
https://www.philips.pl/c-p/TAA4216BK_00 ... i-sportowe

bo głównie na spacerach słucham muzyki, a w tych kostnych Cumbia brzmi tragicznie.

Tak czy inaczej będę kupował głównie słuchawki i głośniki bluetooth z serii wodoszczelnej, bo lubię tańczyć w deszczu.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
zuperhero
Posty: 1682
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Słuchawki

Post autor: zuperhero »

a ja z kolei chciałem pożalić się na słuchawki audiotechnica. w necie mają opinie najlepszej firmy w segmencie wysoki-średniak, więc kupiłem sobie nauszne i douszne, po 5 stów za parę. fajnie grają(chociaż na nausznych musiałem kombinować z equalizerami, bo bardzo mało mają niskich tonów) ale samo wykonanie jest jakby kosztowały x razy mniej, co chwilę się coś rozwala- czy to odpada jakiś plasticzek, czy ładowarka nie łapie, słabiutko
lll
Posty: 1557
Rejestracja: 12 paź 2019, 0:34

Re: Słuchawki

Post autor: lll »

Ma ktoś słuchawki dokanałowe/douszne z ANC? Jak wrażenia z ANC w porównaniu do nausznych słuchawek z ANC?
ODPOWIEDZ