offtopic zhh

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: offtopic zhh

Post autor: gawi »

Ojoj przykre to trochę :(
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Waldek98
Posty: 287
Rejestracja: 10 sie 2019, 11:59

Re: offtopic zhh

Post autor: Waldek98 »



Zapraszam na nowy odcinek z newsów z zagranicznej rap sceny. W odcinku m.in:

- ciąg dalszy konfliktu na linii Kid Cudi - Kanye West;
- Drake wygrywa 1,5 mln $ na walce UFC;
- Juelz Santana o Chief Keefie;
- Śmierć fana na koncercie Weeknda;
- Pierwszy raz Travisa Scotta na scenie od AstroWorld.

Oprócz tego w materiale zawarte są najważniejsze premiery ostatniego tygodnia oraz zapowiedzi, które otrzymaliśmy również pomiędzy 18 a 24 lipca.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: offtopic zhh

Post autor: instinkt »


ludzie nagle jakiś big deal zaczęli robić z tego numeru
a fakty są takie że ten sampel był przeruchany już wtedy i nawet Rychu go użył rok wcześniej :lol:
Awatar użytkownika
ZRO
Posty: 437
Rejestracja: 12 cze 2019, 15:20

Re: offtopic zhh

Post autor: ZRO »

"Now honeys play me close like butter play toast,
From the Mississippi down to the East Coast"

I wszystko jasne :joint: Tak poważnie. Jakieś tam podobieństwa może i są, Puff zawsze był gnidą, ale nie ma co kręcić afer po prawie 20 latach.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: offtopic zhh

Post autor: DoubleB »

instinkt pisze: 03 sie 2022, 18:40 nawet Rychu go użył rok wcześniej
ta, to jest śmieszne whuj xD
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: offtopic zhh

Post autor: instinkt »

Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Re: offtopic zhh

Post autor: Dzonson »

Ma ktoś mixtape Wiza Kush & OJ w oryginalnej niezmienionej wersji z 2010 roku a nie to co na streamingach? Nigdzie nic nie ma...
Obrazek
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: offtopic zhh

Post autor: koniec »

a to co jest na datfpiffie to jest zmienione?
Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Re: offtopic zhh

Post autor: Dzonson »

Nie da się pobrać niestety, a appka datpiffa na ios to jebany żart. na szczęście pewien użytkownik mi przypomniał, że istnieje soulseek, pozdro

A teraz z innej beczki. Kojarzycie, że np Carter II, Carter IV mają taki motyw, że intro, srodkowy kawałek i outro mają ten sam bit. Na Vol 3. Jaya-Z też był taki patent zastosowany. Kojarzy może ktoś skąd wzięło się takie rozwiązanie? Czy jest jakiś album który rozpoczął taki zwyczaj czy coś? Możecie podrzucać albumy, które mają taką strukturę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: offtopic zhh

Post autor: Yayo »

Ja ściągałem stąd:
https://www.livemixtapes.com/mixtapes/1 ... juice.html
Sprawdziłem teraz i dalej jest opcja na download.
Awatar użytkownika
Banan
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2019, 17:39
Lokalizacja: Shaolin

Re: offtopic zhh

Post autor: Banan »

Odświeżam sobie dyskografię Yelawolfa i akurat jestem na albumie Radioactive. Natknąłem się przy tej okazji na sympatyczną ciekawostkę.
Pewna dziewczyna z Minneapolis chciała bardzo iść na jego koncert, ale był już wyprzedany. Z rozpaczy wróciła do domu i nagrała balladkę - odę do Yelawolfa w której opowiada o tej sytuacji, to trafiło do rapera, który w zamian zaprosił ją, aby zaśpiewała refren w jednym w utworów ze wspomnianego albumu, nad którym właśnie pracował :)
Awatar użytkownika
quasimoto
Posty: 497
Rejestracja: 20 maja 2020, 13:01

Re: offtopic zhh

Post autor: quasimoto »

Dzonson pisze: 12 sie 2022, 22:12 Nie da się pobrać niestety, a appka datpiffa na ios to jebany żart. na szczęście pewien użytkownik mi przypomniał, że istnieje soulseek, pozdro

A teraz z innej beczki. Kojarzycie, że np Carter II, Carter IV mają taki motyw, że intro, srodkowy kawałek i outro mają ten sam bit. Na Vol 3. Jaya-Z też był taki patent zastosowany. Kojarzy może ktoś skąd wzięło się takie rozwiązanie? Czy jest jakiś album który rozpoczął taki zwyczaj czy coś? Możecie podrzucać albumy, które mają taką strukturę.
Chyba Busta Rhymes miał na The Coming i When Distaster Strikes... - Intro i Outro ten sam bit
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: offtopic zhh

Post autor: miku »

http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: offtopic zhh

Post autor: DoubleB »

dziś rocznica śmierci tupaca amaru shakura, osobiście cenię go wyżej niż biggiego, z którym najczęściej się go zestawia. w jednym z pierwszych postów na ślizgawce o tym napisałem, i dalej to podtrzymuję. fenomen, człowiek wulkan, motywator, skurwiel, o wielu obliczach. jedna z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsza ikona czarnego rapu. mam wszystkie płyty, kilka winyli, jednak nie ukrywam, że nie wracam już do nich tak często jak kiedyś.

najlepsza płyta imo all eyez on me, pierwsza rapowa jaką usłyszałem w swoim życiu, i na pewno pierwsza którą przesłuchałem od deski do deski od groma razy już w podstawówce.
viewtopic.php?f=10&t=902

chciałem wrzucić pożegnanie od nasa, czyli zachowanie z wielką klasą, gdzie pomimo zaczepek ze strony paca oddał mu szacunek. zdecydowałem że zamiast tego wrzucę najświeższy jaki znam (i jakiego było mi dane doświadczyć na żywo) akt czci jego pamięci
Spoiler
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: offtopic zhh

Post autor: instinkt »

jak ktoś lubi sobie czasem posłuchać jakiegoś około rapowego wywiado-podcastu w tle to polecam ten z Hitmaką
nie spodziewałem się że gość miał aż tak ciekawą historie bo znałem go tylko z bycia producentem
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: offtopic zhh

Post autor: maciek »

Nie no to trwa 2 godziny, jakies tl;dr?
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: offtopic zhh

Post autor: instinkt »

musiałbym książkę napisać bo w całej rozmowie nie ma prawie żadnego fillera, a na pewno w pierwszych 1.5h
brzmi jak gotowy materiał na serial :lol:

ale w bardzo bardzo dużym skrócie żeby zarysować ramy historii
Spoiler
od małolata chciał robić muzę
jego rodzice się dorobili i wyszli z ghetta, byli temu przeciwni i pchali go w naukę
więc spierdolił żeby handlować crackiem
w wieku 15 lat stał się protegowanym DMXa i tam były różne cyrki wokół tego
ciekawe było info że na demo dostał parę bitów które potem skończyły jako hity m.in. Jesus Walks
gdzieś tam po drodze jego rodzice się rozeszli
i w 2001 matka go wyjebała do "obozu koncentracyjnego" gdzie nie miał kontaktu ze światem i nie wiedział nawet o 9/11 i śmierci Aaliyah :lol:
[z tym ośrodkiem jaja jak chuj były z tego co wyczytałem w necie i to co on opowiada totalnie nie jest to przekoloryzowane, zamknęli to w pizdu bodajże w 2008 przez masę nadużyć]
spędził tam ponad rok i stracił przez to deal
po ukończeniu tej szkoły w 2003 przeniósł się do LA żeby wskrzesić kariere
co się udało i pod koniec 00s jako Yung Berg wydał kilka hitów po czym zaczęła mu spadać popularność
w 2010 trafił mu się co-prod "John" Weezy'ego który okazał się sukcesem
przez co w 10s już jako Hitmaka odbił w działanie zakulisowe jako ghostwriter i producent
a teraz jest dodatkowo A&R w Atlantic Records
naprawdę warto przesłuchać całość bo Hitmaka zajebiście opowiada i to szczegóły robią tą rozmowe
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: offtopic zhh

Post autor: instinkt »

przed otworzeniem spoilera obejrzyjcie filmik :lol:
Spoiler
Obrazek
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: offtopic zhh

Post autor: Groszek »

Hahaha W fantano :lol: Najlepsze że Drake to wysyłał pierwszy wleciał ten filmik i Drake to sam udostępnił :lol:
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: offtopic zhh

Post autor: DoubleB »

co to za gonciarz
ODPOWIEDZ