offtopic zhh

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: offtopic zhh

Post autor: saturn »

@SWN w sumie ładnie wyjaśnione, muszę sobie posprawdzać te teksty (bo na słuch to nie ma bata na obecnym etapie, że ja coś zrozumiem).
SWN pisze: 11 mar 2023, 15:42 Muzyka to nie wyposażenie mieszkania, żeby mając ograniczony budżet decydować o wzięciu lekko wybrakowanego Xiaomi nie mogąc sobie pozwolić na Apple. Jeśli ktoś pakuje czas i uwagę w Young Igiego, kiedy Young Thug po prostu jest tam i czeka na kliknięcie, to świadomie się opóźnia, bo wszystkie drogi muzyczne i tak prędzej czy później pognają go w tamtym kierunku, a wszystkie żywcem podpierdalające patenty kopie będą tylko uosobieniem czasu jaki zmarnował na półśrodki.
Zgoda, sprawdzam ostatnio coraz więcej muzyki "ze źródła" i jestem w szoku jak pokracznie wykorzystuje się u nas niektóre patenty. To jest mega truizm i dużo osób o tym mówi, ale ja bardzo długo byłem tak mocno zafiksowany na polskiej muzyce, że kompletnie nie zwracałem na to uwagi. Może przez barierę językową (wstyd).
oyama pisze: 11 mar 2023, 15:56 kitty ma lepszy gust muzyczny niz saturn
Wyczuwam kolejną zarzutkę, no ale... tak, masz rację. Zresztą zawsze powtarzałem, że tak jest.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: offtopic zhh

Post autor: oyama »

to nie jest zarzutka, tylko fakty
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: offtopic zhh

Post autor: saturn »

No ok, tak czy siak - pełna zgoda.
(ale to już musielibyśmy przenieść dyskusję do tematu rock/metal, a ja i tak mam ZAKAS, więc po prostu przyznam Ci rację no i tyle, pzdr)
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: offtopic zhh

Post autor: oyama »

mysle, ze zul spod sklepu tez mialby lepszy gust muzyczny i nie dorabialby sobie ideologii do polskiego hiphopu
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 215
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:40

Re: offtopic zhh

Post autor: Paul »

Ja się Leanem jaram prawie od początku, ale twórczość przydupasów to niestety strata czasu. Piszę niestety, bo zmarnowali sporo muzyki tych skandynawskich geniuszy produkcji. Mam wrażenie, że drain to taka banieczka dla ludzi, którzy w muzyce stale poszukują pewnego poczucia elitarności, które stracili gdy Lean stał się dosyć plebejski. Osobiście wolę odpalić Warlorda po raz 500 niż słuchać tych beztalenci, którzy może i piszą fajne, smutne wiersze, ale poza tym nie potrafią nic. Fałsz, jechanie na wtyczkach, kiepskie wokale to są rzeczy, które można wybaczyć, a nawet mogą stać się autami, ale ich poziom budowania melodii jest od początku do dnia dzisiejszego na tym samym podstawowym, dziecięcym poziomie.
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: offtopic zhh

Post autor: sebring »

tez tak myslalem, a potem przesluchalem crest i e
ale i tak naz litewski nastepca dg >>>
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: offtopic zhh

Post autor: oldschool »

@saturn wyszedłem do sklepu i akurat stał Pan Żul i poprosił o 1 zł do piwka. Powiedziałem, że dam mu 2 zł jak odpowie na parę pytań. Zgodził się i zapytałem jakiej muzyki słucha. Powiedział, że teraz żadnej, ale słuchał rocka i zaczął wymieniać mi takie znane klasyki. Na pytanie czy słyszał polski hiphop powiedział, że to muzyka dla upośledzonych. Włączyłem mu z telefonu Lemik Golemik i powiedział, że on już może nawet nie brać ode mnie tych 2 zł byle bym to wyłączył.

W związku z tym mam pytanie, czy uważasz, że menele mają lepszy gust muzyczny niż ty?
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: offtopic zhh

Post autor: saturn »

Haha, jeśli ta historia jest prawdziwa to props, niezłą pastę można byłoby z tego przyrządzić napisać :bowdown:
oldschool pisze: 11 mar 2023, 17:12 W związku z tym mam pytanie, czy uważasz, że menele mają lepszy gust muzyczny niż ty?
No ten konkretny na pewno. Tzn. nie wiem jakie klasyki rocka wymienił, ale domyślam się, że jakieś bezpieczne must-have'y.

W ogóle myślę, że wśród takich panów spod sklepu może być jakiś odsetek z fajnym zapleczem kulturowym. Zanim ktoś się zżulił mógł robić przeróżne rzeczy.

Z tym, że ja Lemika Golemika już nie sprawdzam, nawet tej ostatniej piosenki, którą wrzucił przed tygodniem nie włączyłem. W ogóle nie słucham już pl rapu, a z zagranicy tylko jakieś starocie. Ten ś.p. ziomek Eminema, który mu pomagał rozkręcić karierę - Proof, no to jego album ostatnio puściłem sobie na Spotify. Wczoraj mi się zawieruszył na Youtubie jakiś polski boom-bap z niegłupim tekstem i miałem przez chwilę feelsy nostalgiczne do tego, ale zaraz wyłączyłem bo trzeba być konsekwentnym. Od miesiąca głównie rock/metal, w tym tygodniu nawet Mayhem wleciał. Trzeba się trochę zmuszać, nie jest to proste, szczególnie przy jednoczesnej nauce, ale jedni posiadają super gust od urodzenia, inni muszą go wypracować. Życie.

Ale żeby offtopu nie robić - tekst benice2me brzmi trochę jak typowy lovesong ery tumblra, natomiast chyba kumam dlaczego może to kogoś ujmować. Jest dość nieporadny w taki pozytywny sposób. Przy czym jak się słucha któryś dzień z rzędu growlu i gitar na distortion to te syntezatorki wytrącają z immersji xddd
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9935
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: offtopic zhh

Post autor: ART »

saturna to bym powiesil za jaja za to ze zrobil mema z najciekawszego rapera na tym forum z tematu wrzucajcie wasze tracki
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
3rzyn
Posty: 441
Rejestracja: 11 paź 2021, 17:57
Lokalizacja: dowolne zaimki

Re: offtopic zhh

Post autor: 3rzyn »

saturn pisze: 11 mar 2023, 16:15 SWN w sumie ładnie wyjaśnione, muszę sobie posprawdzać te teksty (bo na słuch to nie ma bata na obecnym etapie, że ja coś zrozumiem).
Fajne utwory, które są fajne tekstowo to Plastic Surgery, Dumpster Baby, Smile, So What

Ten ostatni jest dobrym przykładem tego o co chodzi w Drain Gang, bo nikt by nie uznał zachrypniętego głosu mówiącego "i be in the park off the pill so what" za jakiś geniusz wokalny, po prostu czysty nieprzefiltrowany vibe, czy to muzycznie czy tekstowo. Zresztą są jeszcze lepsze przykłady jak: "public display me, shame me baby, i do it all for you, rate me, lie and betray me, hate me, you play me, i'll be whatever you make me" brzmi to jak samoocena poniżej zera i nikt inny tego nie zaśpiewa. :lol:

Oczywiście nie wszystkie utwory są super przemyślane tekstowo. Bladee w wywiadzie z Fader powiedział że jak zaczynał robić muzykę to średnio rozumiał angielski i jak słucha swoich wcześniejszych utworów to ma tak "heh" widać to po tekstach które są bardziej łańcuchami skojarzeń, a i tak pojedyńcze słowa w połączeniu z beatem świetnie przekazują emocje jak np. we Freeze z 2014 roku, a momentami wywołują ciary. :oops:

Do tego dodam, że nie trzeba lubić Drain Gang. Ci do których trafiło co oferuje drain gang są do tego emocjonalnie przywiązani bo dostają od niego emocje dostali to czego nie oferują inni artyści. Może im się zdawać że zbawi świat, ale prawda jest taka, że 2 miliony słuchaczy dla zagranicznego artysty to nie jest tak wiele, na pewno nie jest to top mainstreamu, a nisza która niektórym się podoba a innym nie. Nawet sama powiem, że nie jestem do końca zdrainowana. Natomiast dałam szansę i myślę, że warto wziąć do serca co powiedział SWN, że nie chodzi tu o wtyczkę i zrobizć tak samo - chociażby dla siebie.

Dodano po 19 minutach 59 sekundach:
Paul pisze: 11 mar 2023, 16:44 Piszę niestety, bo zmarnowali sporo muzyki tych skandynawskich geniuszy produkcji.
Strasznie głupi post biorąc pod uwagę, że drain gang był pomysłem jednego z tych producentów i autotune też był jego pomysłem, a Drain Gang to wykonanie jego wizji które powstało zupełnie równolegle do Sad Boysów. Właściwie jedynym wspólnym elementem jest wspólne pochodzenie producentów, którzy założyli następnie te dwie grupy z osobami które podzielały ich wizję. Marnowanie bitów. :crazy: Jak na osobę której zależy na producentach wiesz zupełne zero o ich backgroundzie i zdaje się że po prostu lubisz utwory pod marką Yung Lean co jest oki, ale nic nie tracisz przez to, że Whitearmor ma swoją grupę i nie jest przydupasem Yung Leana jak to nazwałeś, a Yung Sherman pomaga w obu.
Wszystkie moje posty to fiksja
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: offtopic zhh

Post autor: instinkt »


:lol:
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: offtopic zhh

Post autor: gawi »



Nowy kawałek Jaya Z ;)
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: offtopic zhh

Post autor: jogi »

Robi to 20syl z francuskiego HocusPocus.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4537
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: offtopic zhh

Post autor: Groszek »

Nie powiem te ai kawałki to sztosy :bowdown: niedługo będziesz sam sobie wpierdalać ulubionego rapera który wykonuje jakiś kawałek :lol:
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2023, 21:21 przez Groszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: offtopic zhh

Post autor: koniec »

chuj z takimi nudnymi przewidywalnymi coverami, ja tu widzę przede wszystkim potencjał memiczny
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4537
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: offtopic zhh

Post autor: Groszek »

Memy też są
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: offtopic zhh

Post autor: koniec »

no wiem, czekam aż ogarną dobrze polski, chcę usłyszeć coś w stylu martyniuka rapującego rogala ddl
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3194
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: offtopic zhh

Post autor: yungXpaproch »

trzeba wrzucic na forum bo bangier totalny. znalazlem zaraz po premierze na fb w jakims poscie, ktory skomentowal to "zdechly osa jakby byl dobry" i cos w tym kurwa jest :lol: popierdolony crackhead rap z texasu. urfavxboyfriend jest next up. gosciu jest geniuszem, na poczatku numer smieszy ale sie kurwa wkreca i siu siu siu pod bit jest przejebanym kreatywnym pomyslem
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: offtopic zhh

Post autor: instinkt »

ten motyw to byłby może fajny na jeden wiralowy numer
ale powtarzany w każdym numerze jest nic więcej niż irytujący bo to świszczenie po prostu źle brzmi
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: offtopic zhh

Post autor: jogi »

Były już ćpunki wszelaki które miały być next up i chuj wielki z tego wychodził. Nie wyczuwam tutaj przełomu. Poza świszczeniem niczym się to nie wyróżnia, nawet ten wygląd to już jest przeruchane na wszystkie możliwe strony.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
ODPOWIEDZ