Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
98
57%
Split
48
28%
Inny
25
15%
 
Liczba głosów: 171

Awatar użytkownika
hustler342
Posty: 461
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Siłownia

Post autor: hustler342 »

Temat dla ślizgawkowych pakerów. Ankieta wzorem tej z poprzedniego wcielenia tematu.
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2609
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Siłownia

Post autor: Sidd »

Nie wiem gdzie spytać, może tu. Ćwiczę cardio, są zajebiste efekty póki co, redukcja aż miło, ale o czym to ja miałem. A tak, szukam taniego, możliwie najtańszego pulsometru na nadgarstek. Grunt żeby się nie mylił o 10 jednostek i nie zajmował całej ręki i kosztował jakieś grosze.
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Siłownia

Post autor: Megidox »

Podłacze sie pod pytanie tylko ze nie potrzebuje sprawdzac puls a predkosc bo polmaraton czeka a za czesto zdarza mi sie przecenic sie na poczatku
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

to chyba do tematu bieganie bardziej

a co do tematu SIŁOWNIA, to wczoraj robiłem pierwszy raz pompki z obciążeniem (nogi na podwyższeniu, kółka gimnastyczne i ciężar zawieszony u pasa) i polecam w opór - pierwszy raz w życiu mam domsy na mm. zębatych przednich.
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Damian
Posty: 395
Rejestracja: 22 kwie 2019, 2:48

Re: Siłownia

Post autor: Damian »

O tak, kozak cwiczenie.

Ja od dluzszego czasu zamienilem ciezar na technike. Staram sie wszystkie cwiczenia wykonywac wolno i dokladnie. Ciezary mniejsze, ale efekty widac. W pewnym sensie uzaleznione jest to od tego, ze tyranie duzych ciezarow dalo sie we znaki, ale nie zaluje, bo widze po sobie, ze partie ktore staly w miejscu ida z kopyta. Ego gdzies tam daje o sobie znac , bo zszedlem mocno z obciazenia, ale jezeli komus zalezy wylacznie na sylwetce, a nie wynikach silowych, to polecam techniczne podejscie do tematu, bo predzej czy pozniej organizm nie da rady.
panaceum
Posty: 333
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:10

Re: Siłownia

Post autor: panaceum »

Jak redukowac jeśli mam problem z kolanem i nie mogę biegać A na basen szkoda mi kasy? Sama dieta i fbw starcza? Ewentualnie rower
Pytam się Boga co chce, sam nie wiem dokąd ja dojdę w tej grze
Pamiętaj o odkopaniu Ślizgawkowej Kapsuły Czasu w 2030
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Siłownia

Post autor: Megidox »

Na redukcje dieta M.Ż czyli mniej żreć aka deficyt kaloryczny i kg poleca. Agtywnosc pali kcal dlatego przyspiesza redu - moze jakis rower, spacery itd ?
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Siłownia

Post autor: Whtn »

byłem jakiś czas temu zmuszony do powrotu do ciężkiego fizycznego zapierdolu, ależ mi to rozjebało ambitne plany związane z siłownią :( niby nie odpuszczam żadnego trenignu, ale ciężary co najmniej o 30% w dół, stawy oczywiście w chujowej kondycji, tragedia no :what: ale mimo wszystko najgorszy jest pompy po treningu (wiadomo, że to nie jest żaden wyznacznik, no ale chyba najprzyjemniejsze uczucie związane z żelastwem)
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: Siłownia

Post autor: Rossi »

A co mi tam, tutaj też wstawię - prowadzę peja na fb, tematyka żywienie w sporcie. Za opisywanie treningów/ćwiczeń się nie biorę bo się nie znam. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i sugestie (też tematów do omówienia). Tutaj pewnie też będę odpisywał w jakichś krótszych formach jak się pojawią pytania o ile wystarczy czasu bo ostatnio zapierdol w żyćku

www.facebook.com/zywienienamedal

Panaceum - tak jak kolega napisał, kluczowy będzie deficyt kcal, zacznij od liczenia i ważenia tego co jesz, i skonfrontuj to z tym ile potrzebujesz (wzory/kalkulatory są w necie).
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Siłownia

Post autor: Megidox »

Zawsze kogoś z większa wiedzą lubię dopytać - jakieś Twoje patenty na zbijanie kg pod zawody (ważenie w dniu walk) ?
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

jak wygląda u was ratio między wyciskaniem na płaskiej sztangą a hantlami?
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Siłownia

Post autor: piernikowyskoczek »

na reddicie kiedyś ludzie się wpisywali ile hantlami a ile sztangą i jeden gość obliczył, że średnio współczynnik wynosi 0,363

więc jak jeden hantel np. 30 kg to sztanga 82,64 kg
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6710
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

Pytanie do ekspertów. Podczas martwego ciągu minimalnie, bo gdzieś ok 2-3 cm najpierw idzie do góry dupa, a potem góra ciała. Czy to jakiś istotny błąd?
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

prawdopodobnie problem tkwi w zbyt niskiej pozycji startowej. czy jest istotny? trudno ocenić, trzeba by to widzieć.
piernikowyskoczek pisze: 01 maja 2019, 23:32 więc jak jeden hantel np. 30 kg to sztanga 82,64 kg
to u mnie zupełnie się nie zgadza, ale pewnie dlatego, że wyciskam głównie hantle, a sztangę wczoraj pierwszy raz.
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: Siłownia

Post autor: Sined »

A może ktos określić, może być na swoim przykładzie stosunek wyciskania na płaskiej, a na skośnej? Na skośnej można powiedzieć, że dopiero zaczynam i za juhc nie wiem jaki ciężar wziąć by było odpowiednio.
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Siłownia

Post autor: Łąsą »

na hantlach na skosie biorę tak 80-90% tego co na płaskiej

jak nie wiesz, to zrób sobie pierwszy trening w postaci rampy
Ostatnio zmieniony 06 maja 2019, 0:16 przez Łąsą, łącznie zmieniany 1 raz.
jakaś recepta mordo tej?
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: Siłownia

Post autor: Rossi »

Megidox pisze: 26 kwie 2019, 10:47 Zawsze kogoś z większa wiedzą lubię dopytać - jakieś Twoje patenty na zbijanie kg pod zawody (ważenie w dniu walk) ?
1. Nie jestem specjalistą w temacie sztuk walki, jeszcze nie zdarzyło mi się prowadzić kogoś z tych dyscyplin, więc raczej opieram się na wiedzy innych/teorii.
2. Jeśli walka jest tego samego dnia co ważenie, to imo bawienie się w mocne odwodnienie czy wypłukiwanie glikogenu może być niebezpieczne lub nie warte świeczki po prostu, zwłaszcza, że przywrócenie homeostazy czy odpowiedniego stanu glikogenu w mięśniach potrwa dłużej niż te parę h. Możliwie powolna redukcja, w ostatnich kilku dniach dieta niskobłonnikowa (<10g) żeby przeczyścić jelita, i to tyle co mogę w tej chwili z czystym sumieniem polecić, ale nie wykluczone że wiesz więcej na ten temat jeśli długo w tym siedzisz ;)
Awatar użytkownika
Bartek
Posty: 259
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:07

Re: Siłownia

Post autor: Bartek »

Steam room? Sauna? Czy jest sens iść na 10 minut po treningu?

Zapraszam do dyskusji i wołam pan [mention]Łąsą[/mention]
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 565
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:02
Lokalizacja: internetełek

Re: Siłownia

Post autor: Maćko »

U nas w Polsce to się nazywa łaźnia parowa
o takie forum nic nie robiłem
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: Siłownia

Post autor: Rossi »

W jakim celu przede wszystkim ?

Jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji czy nasilenie MPS to raczej nie. Ogólnie sauna stanowi dość poważny bodziec dla układu nerwowego, który i tak jest zmęczony po treningu więc jeśli czujesz spore zmęczenie, lepiej odpuścić. Ja osobiście mega lubię saunę po siłowni czy basenie, czuję się super odświeżony, ale jakichś prozdrowotnych właściwości bym tam nie upatrywał. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ