[Konsola] Nintendo Switch

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Miker
Posty: 136
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:02

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Miker »

Jako, że przymierzam się do kupna pierwszej konsoli Nintendo, to mam kilka pytań do ogarniaczy tematu. Jakie przewagi daje Oled nad zwykłym Switchem, pomijając kwestie ekranu? Ma to być docelowo dodatkowa konsola do pogrania na chillu w poksy, zeldę i jakieś Mario. Opłaca się w ogóle brać teraz, czy mogą być jakieś promki w najbliższym czasie? Co w ogóle polecacie do grania w coopy z dupką, żeby mi nie jęczała, że wydaje siano na kolejną konsolę?
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

ARHU.EU - Nintendo Switch Model OLED (2021) -- recenzja konsoli
Spoiler
Jak chcesz brać wersje Oled to bierz edycje Zeldową, bo jest limitowana.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Luxair »

@Miker
Jeśli kasa to nie problem, bierz OLED
Jeśli chcesz grać głównie w coopy na telewizorze (It takes two, Overcooked, Unravel 2, Switch sports), albo konsola będzie głownie używana przez GF, bierz classic
Możesz też rozważyć kupienie starej-hackowalnej, ale jest z tym trochę babrania, nie wiem czy chce ci się wchodzić w temat
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1390
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: #1 »

Nowe w tym oledy tez można kupić przerobione
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Jeżeli chodzi o coopy to standardowo Super Smash Bros. Ultimate i Mario Kart 8 Deluxe.
Jeżeli chodzi o gry Studia Nintendo to one nie znacznie tanieją w wersji cyfrowej, po za tym Switch ma małą pojemność dysku, więc nie opłaca się kupować cyfrowo gry wydane na kartridżach.
Nawet jak kupisz dużo gier kartridżowych to i tak będziesz musiał kupić kartę microSD, bo Ci zabraknie miejsca na dysku od aktualizacji.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Luxair »

It takes two nie do pobicia jeśli chodzi o coop z żoną/dziewczyną/córką
Tylko niech wyjdzie z pokoju jak będzie akcja ze słonikiem
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

#1 pisze: 30 kwie 2023, 13:31 Nowe w tym oledy tez można kupić przerobione
no ale cena duzo wieksza + brak gwarancji jednak [nie zeby w uzywanej starej byla xD]

coopy/imprezowe [uzywam na imprezach bo przerobiona konsola pozwala mi podlaczacyc wszystko pady w domu]:
- mario karts top
- towerfall [jest na inne konsole, ale cii]
- gang beast
- TMNT shredders revenge
Portal 2 o ile ogarnia Panna sterowanie


Luigis Mansion jest super solo, wiec i w coopie bedzie spoko

smash bros jest dla amerykanow co w to pokoleniami graja, bo nauczyc nowe osoby ciezary
nintendo sports nie podbilo serc, to samo mario strikers [mimo potencjalu]


ogólnie ja switcha przez 90% czasu uzywam w handheldzie i jestem kurwa zachwycony, ozywilo zajawke na gierki, latwiej siegnac po switcha na szybka rundke i uspic niz siadac do TV, teraz praktycznie gram tylko na switchu [mimo tego, ze mam PS4 z PS Plus Premium + PC z GamePassem] z wyjatkiem kilku duzych gier

/edit
z it takes two uwazaj, bo wymaga 2x pro controllera, albo 4x joycon [no ogolnie dwoch galek dla kazdego xD]
Obrazek
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Piters »

Ja mam zwykłego switcha i osobiscie jak brałbym od nowa to wziąłbym OLED, chyba że faktycznie te 3 stówy robi jakąś zajebistą różnice

Ogólnie u mnie to taka konsola na którą mam bardziej fazy niż gram ciągle. PS5 jednak cenię bardziej nawet na krótkie posiedzenia (no ale tu kwestia że w porównaniu do ps4 faktycznie czuć różnicę w czasie wczytywania, na ps4 bym nie dał rady), ale Switch też jest piękny - akurat się znowu wkręciłem. Ale u mnie bardziej do indyków czy po prostu mniejszych gier, w ciągu tych 2 lat od zakupu ograłem mega dużo mniejszych gier, których w życiu bym nie kupił na plejke, a były zajebiste. Z takich typowo nintendowych rzeczy to we wszelkiej maści Maria się nie wkręciłem jakoś

Z coop to bez kitu odradzam nintendo sports, pograliśmy z 20 minut i każdemu się znudziło
Unravel 2 polecam

No i na promki na konsole czy gry bezpośrednio od Nintendo bym się nie nastawiał, mają politykę trzymania cen
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Raptowny
Posty: 1000
Rejestracja: 09 gru 2019, 22:36

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Raptowny »

peperoni
Spoiler
https://handicapbeats.bandcamp.com/
inwalidacja.blogspot.com/
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Ja Switcha kupiłem głównie by grać w gry od Nintendo, dlatego nie widzę sensu by kupować ps5 czy xbox.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

no ja Switcha oprocz gier Nintendo uzywam do indyków i nie wyobrażam sobie odpalać indyka na czymś innym xD [no może jakieś strategie na PC] i jestem oburzony za każdym razem jak jest coś fajnego, a nie ma wersji na Switch [kurrr czekam na Dome Keeper, ehhhhh]

teraz czekam na Cassette Beasts
Obrazek
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Z tego co słyszałem indyki najwięcej gier sprzedają na Switchu.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Piters »

Ja kupiłem jako 1 konsole od Nintendo nie znając ich produkcji (no bo Mario sie zmieniło od wersji sprzed 30 lat ktora ogrywałem na kompie), no i tak jak wspomniałem Maria mi nie siadły na razie. U mnie zawsze jest opcja, że to się zmieni, zależy od moodu, ale jednak trochę nie moj klimat.

Ale Zelda, po części Animal Crossing już tak, plus też mam Xenoblady i Bayonety w kolejce. No ale tak jak mówie, dzięki temu odkryłem w ogóle indyki i jest to piękna konsola do tych gier. Bez kitu nie wyobrazam sobie ogrywać ich na czymś innym, z pominięciem już teraz steam decka bo tam pewnie jest podobnie
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Z tego co widziałem w recenzjach na youtube, w steam decku trzeba strasznie grzebać w ustawieniach i jak ktoś lubi prosty handheld, który odpalasz i grasz to się zawiedzie.
Podobno jest też większy niż switch, więcej waży, nieporęczny i podobno hałasuje.
Ciekawe jak wypadnie handheld o ASUSa?

Ktoś z was gra ruchowo? Znaczy się Joy-Con'ami?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4682
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Parlae »

Ale to jest plus właśnie Steam Decka. Większa możliwość konfiguracji i o wiele więcej gier można na tym odpalić, nawet spoza steama. Widziałem jak gość w WoWa na tym grał i super sprawa przecież. A to, że jest większy i cięższy to fakt. Mnie już po dwóch godzinach gry na Switchu łapy bolą, więc tam jest pewnie jeszcze bardziej odczuwalne.

Ja ostatnio na Switchu w Arceusa gram i bardzo mi się podoba. Złapałem zajawkę znów. Fajny system craftingu, można sobie pokeballe i potiony samemu robić.
Od Zeldy się odbiłem i zero hajpu na tą nową.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Ale nie każdy lubi grzebać w konsoli, dlatego Steam Deck nie jest konkurencją dla switcha.
Zresztą dla mnie Switch jest konsolą dla fanów Nintendo.

Wczoraj w pracy grałem ruchomo w Mario Kart 8 Deluxe i Mario & Sonic at the Olympic Games.
Może się skuszę na Nintendo Switch Sports i Arms, albo ogram u Bratanków.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
insane
Posty: 1523
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: insane »

no a dla kogo ma byc konsola nintendo jak nie dla fanów tej firmy xd

z gier do coopa polecam jeszcze streets of rage 4, mario tennis gdzie mozna grac deble online z inna para, ale czesto ciezko znalezc chętnych do gry oraz big brain academy, czyli zbór minigier na bystrość umysłu
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Tylko wyobraź sobie, że są ludzie którzy w Polsce kupili switcha, a potem płaczą, że konsola nie odpala gry w 4K.
Ja do dziś się spotykam w Media Markt czy Media Expert rodziców którzy chcą kupić Switcha, bo myślą, że to konsola dla dzieci.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Piters »

Jak dla mnie Switch to zdecydowanie najbardziej konsola dla dzieci jaka jest. Gry nintendo są przystępne dla dzieci, moze grac na TV, moze grac na handheldzie

No tylko kwestia jest taka, że jak jesteś dzieckiem to najchetniej bys grał w strzelanki i inne "dorosłe" gry, a jak dorastasz to doceniasz te dla "dzieci" :lol:
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Switch nie jest konsolą dla polskich dzieci, bo konsola i gry nie mają polskiego języka.
Polskie dzieci grają głównie w dwie gry, minecraft i fortnite, ewentualnie w Fifę, które lepiej będą chodzić na ps5 cz pc.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
ODPOWIEDZ