Czy kina upadną?

Rozmowy na temat tego co oglądamy, czytamy i poznajemy, by umilić sobie czas.

Moderator: gogi

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Czy kina upadną?

Post autor: lygrys »

Czy według was żyjemy w czasach schyłku kina i ta forma rozrywki po prostu jest już przestarzałą i niedostosowana do aktualnych czasów?
Czy to już koniec block busterów i wielkie wytwórnie po prostu powinny pójść w platformy streamingowe?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Czy kina upadną?

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

nie.
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Czy kina upadną?

Post autor: oldschool »

Kina są ok, ale w 2020 powinna być już opcja obejrzenia nowości w streamingu bez czekania 3 miechów. Wiadomo, że piractwo itd. ale nie wiem jak tego nie idzie obejść w żaden sposób, to niech robią jakieś preordery na filmy. Jak ktoś chce obejrzeć w domu dany film na premierę, to nie wiem niech zapłaci wcześniej jak za bilet w kinie i jeśli się zbierze określona suma, to film ląduje w kinach (dla amatorów takiej rozrywki) + w streamingu dla tych co zapłacili. Jak się nie uzbiera, to tym co wpłacili zwracają kaskę i film ląduje tylko w kinach.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Czy kina upadną?

Post autor: vampmoney »

Kino jest abstrakcyjnie przestarzałym wynalazkiem jak na nasze czasy ale nie lubię takiej chłodnej kalkulacji, jest klimat i ja idąc tam płace właśnie za to
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Czy kina upadną?

Post autor: Piters »

Ogólnie to nie jest tak, że mógłbyś zapłacić nawet za film tyle co w kinie i obejrzeć w chacie, bo jeszcze Ci dochodzi szamka jakaś i taki aspekt, że w chacie na "jednym bilecie" możesz obejrzeć se całą rodziną, a tak to potrzebujesz tych kilku biletów

Ale ogólnie nie sądzę żeby upadły bo zbyt duże znaczenie ma sama otoczka (to że zrobisz coś innego i wyrwiesz się z chaty, to że codziennie patrzysz w te małe ekrany a tak to zajebiscie wielki w kinie itd)
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Czy kina upadną?

Post autor: oldschool »

Co do oglądania w kilka osób to ok, ale na jedzeniu to zarabia kino a nie producent filmu. Jeśli zysk ze streamingu filmu by przewyższył wpływy z kina to wszystkie firmy by na to poszły, nie oszukujmy sie.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Czy kina upadną?

Post autor: Piters »

Fakt, nie wiem co ja z tym jedzeniem wyskoczyłem, chyba za późna pora

No ale ogólnie się zgadzam, wszystko rozchodzi się o hajs
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
MalinowyJogurt

Re: Czy kina upadną?

Post autor: MalinowyJogurt »

Nie upadną, ludzie mimo posiadania netflixa, hbo go i innych platform streamingowych często chcą po prostu wyjść i poczuć coś innego, mimo, że w domu jest taniej a i jakość obrazu często jest już lepsza, to ludzie dalej chętnie jadą do galerii, kupują sobie popcorn z colą i oglądają film w kinie, bo ma to swój klimat. W Szczecinie istnieje Kino Pionier 1907 – kino w Szczecinie, jedno z najstarszych działających nieprzerwanie w tym samym miejscu kin na świecie przez covid miało ograniczenia i miało zostać zamknięte, ale ludzie zrobili zbiórke włącznie z Prezydentem miasta i kino przeżyje, a jak nie było wirusa to często w tym kinie brakowało miejsc. A jest to kino gdzie się siedzi na jednej wysokości, nie ma naczosów i najnowszych premier a ludzie i tak chodzą, bo jest tam mega klimat no i często można obejrzeć wiele niszowych, chociaż bardzo dobrych produkcji.
https://wspieram.to/NajstarszeKinoSwiata
Awatar użytkownika
Master
Posty: 296
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: Czy kina upadną?

Post autor: Master »

Bez sensu ta dyskusja, wystarczy pogooglować. Od lat kina wyciskają rekordowe zyski i rośnie ich ilość w ogóle.
2009 - http://www.biznes.banzaj.pl/Rekordowe-d ... -4815.html
2016 - https://antyweb.pl/sprzedaz-biletow-kina-2016/
2018 - https://film.dziennik.pl/news/artykuly/ ... -hity.html
2019 - https://cyfrowa.rp.pl/biznes/42805-reko ... nal-widzow

Jeśli nie zabija ich Covid to zaraz będziemy mieli kolejne rekordy, bo to jest trend, który utrzymuje się od minimum 10 lat.
Dziękuję, zamykam temat.
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4038
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Czy kina upadną?

Post autor: Luxair »

Lubię zarówno przejść się do multipleksu na Tenet jak i do kameralnego kina studyjnego na Marriage Story.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Czy kina upadną?

Post autor: Aka M »

Jakby miało upaść to już by upadło lata temu. Nieraz kina są puste czy tam parę osób na seansie i nikt od tego nie zbiedniał.
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Czy kina upadną?

Post autor: zuperhero »

ciekawy temat lygra, odnosząc się do postów wyżej to oczywiste jest że doświadczenie filmu w kinie różni się od tego w domu i tu nie ma co dyskutować, nie zmienia to faktu że nie wszyscy chodzą do kina dla właśnie tego doświadczenia,bo duży % odwiedzających chce po prostu obejrzeć dany film i jak nie mają innej możliwości to muszą iść do kina, dla innych hajs/czas jest na tyle cenny że żal im tracić na wycieczkę do kina. Także myślę że jeśli filmy będą przechodzić na streamingi to część ludzi zrezygnuje z chodzenia na klasyczne seanse, część oczywiście zostanie bo oprócz kinem jarają się całym 'wyjściem z domu'. Pewnie producentom trochę nie opłaca się przenosić w pełni na streamingi bo jednak w kinie masz duży poboczny zarobek w postaci jedzenia/napojów + więcej hajsu z reklam, więc biznes będzie się wstrzymywał z przejściem na strimingi, no ale tak czy siak podejrzewam powolny odpływ ludzi z kin, co nie znaczy że wszystkie nagle upadną heh bo dalej będą się dobrze trzymać, po prostu w mniejszej ilości czy ze zmniejszoną iloscia seansów na rzecz wynajmu pod jakieś konferencje czy coś.
Co do tych kasowych różnic z linków mastera są niewielkie(pewnie niższe niż inflacja) a za zwiększoną sprzedaż ilościową biletów może odpowiadać fakt że w ostatnich latach mnóstwo kin poprzenosiło się do centrów handlowych, przez co ludzie chętniej je odwiedzają bo mogą od razu zaliczyć zakupy
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Czy kina upadną?

Post autor: lygrys »

Podobno pandemia zmieniła to, że filmu mają się jednocześnie ukazywać w kinach i na streamie.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
enjoy1g
Posty: 409
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:37

Re: Czy kina upadną?

Post autor: enjoy1g »

W 2021 roku, filmy Warnera w dniu premiery kinowej będą się również pojawiać na platformie HBO Max ( Wonder Woman, Diuna itp) na miesiąc. HBO w tym momencie, nie ma flagowego tytułu, a podobno nie mają za wiele nagranych nowych seriali (zdjęcia do serialu o Targeryenach planowo rozpoczną się dopiero w 2021 roku) w serialach oryginalnych zostali już wyprzedzeni przez Amazon Prime, Disney ma Mandalorianina a podobno seriale marvela są w końcowych fazach. Z wyżej wymienionych powodów, musieli wykonać ten ryzykowny ruch. Jeżeli im to wypali, i Disney zdecyduje się na podobny ruch to kina upadną z hukiem.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Czy kina upadną?

Post autor: many-s »

Całkiem możliwe, streaming, vod i pay per view na 55" TV z dobrym soundbarem to pewne zagrożenie a na świecie jest coraz więcej odludków i piwniczaków. Chodzenie do kina od zawsze było częścią życia kulturalnego i jest to świetny klimat. Mam nadzieję, że nie upadną. Avengers, Star Wars, filmy Nolana czy jakieś rzeczy z uniwersum Harrego Pottera w kinie to doznanie innej jakości.
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Czy kina upadną?

Post autor: MoTyW »

Obecna sytuacja niestety daje się kinom mocno we znaki - również mam nadzieję, że nie upadną, ale patrząc realistycznie, możliwe jest, że zmienią naturę na bardziej kameralną... I nie ma w tym nic złego (wszak kultura oglądania filmu w takim miejscu jest o stokroć lepsza niż w korporacyjnym chlewie popcornem i colą płynącym).
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Czy kina upadną?

Post autor: lygrys »

ZVZ #156 – Czy to początek końca kin?
Spoiler
W dzisiejszym odcinku wracamy w pewien sposób do popkultury, choć w kontekście mocno społecznym. Dyskutujemy o ostatniej decyzji Warnera, w ramach której w roku 2021 ich filmy będą dystrybuowane w formie hybrydowej – jednocześnie pojawią się w kinach i w serwisie streamingowym HBO Max. Czy to koniec kina, jakie znamy?
Ciekawa dyskusja na ten temat.

Myślicie, że ludzie odzwyczają się od chodzenia do kina?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
encrenoire

Re: Czy kina upadną?

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 16:11 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Master
Posty: 296
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: Czy kina upadną?

Post autor: Master »

encrenoire pisze: 08 gru 2020, 22:51 Nie slyszales, ze stal sie covid? Przeciez to zmienia calkowicie externalia. Analogiczny przyklad to firmy z drogimi biurami - covid w tym przypadku zmienil na prawde duzo. Zreszta, jesli jeszcze kilka lat w maseczkach, to nawet jesli branza przetrwa, to nie obecni gracze, pewnie.
Chłopie, a Ty widzisz datę tego posta? wtedy jeszcze na chleb pokazywałeś palcem
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
encrenoire

Re: Czy kina upadną?

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 16:11 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ